דילוג לתוכן

מהפייסבוק/ הווטו האמריקאי שלא היה, ברכות לנתניהו ומלחמה רעננה נגד רוסיה

דצמבר 25, 2016

מה שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

האם בריטניה הגדולה התהפכה עלינו?

(יש לי התערבות עומדת ישנה עם חבר מהפייסבוק, שטען ב-26.6.2016 ש"תוך שנה בריטניה תתהפך עלינו". הצעתי לו התערבות על בקבוק ויסקי, שעתיד להיפדות ב-26.06.2017, שזה לא יקרה. עכשיו, כשבריטניה הצביעה בעד ההחלטה במועצת הביטחון לגינוי ההתנחלויות, היה נדמה לחבר ששלי שהוא על הסוס. "בריטניה התהפכה עלינו"!הקלדה קטנה בגוגל הביאה לי את התוצאה הבאה, מה-18.02.2011 ב-YNET: למועצת הביטחון הובאה אז הצעת החלטה, על ידי לבנון, לכינוי ההתנחלויות הישראליות. להלן מה שכתבתי בפייס)

למקרה שיש עוד מישהו שחושב שיש משהו חדש בעמדת "העולם" כלפי ההתנחלויות, כולל ידידותינו הגדולות ממערב אירופה וממזרחה, קבלו תזכורת מפברואר 2011. ציטוט:"הווטו האמריקני הציל את ישראל מגינוי מביך: ארצות הברית הטילה ערב (יום ו') וטו על הצעת ההחלטה לגנות את ישראל על הבנייה בהתנחלויות. המאמצים האמריקניים לשכנע את הפלסטינים לרכך את ההצעה עלו בתוהו, וממשל אובמה נאלץ להשתמש בזכות הווטו כדי לסכל את אימוץ ההחלטה על-ידי מועצת הביטחון של האו"ם. 14 החברות האחרות במועצה, ביניהן בריטניה וצרפת, הצביעו בעד ההצעה."

(ולכך כדאי להוסיף את ההסבר של שגרירת  ארה"ב באו"ם מאותה חוויה, ציטוט מ-YNET: 'סוזן רייס הבהירה כי ההצבעה האמריקנית (וטו) אינה מבטאת תמיכה בהתנחלויות, שלטענתה פוגעות בתהליך השלום, אך הסבירה כי אימוץ ההחלטה יפגע במאמצים לחדש את המשא ומתן הישיר ו"יקשיח את עמדות הצדדים".

כך שנשאלת השאלה: מה השתנה? ההחלטה הפעם וההמנעות האמריקאית מהטלת וטו לא "תקשיח את עמדת הצדדים"?)

ועל כל פנים, ברור שבריטניה לא "התהפכה עלינו", כך שאני עדיין נערך לבקבוק הוויסקי שלי.

 

בשביל לצחוק צריך לעבוד

שלא תחשבו לרגע שצחוקים באים בקלות. כבר עכשיו התחלתי לאסוף בשבילכם מהרדיו, מהטלוויזיה ומהרשת, התנבאויות הנובעות מהחלטת האו"ם האחרונה. כך נוכל לראות בעתיד מה נשאר מהן.
הכי חזקה בינתיים היא פוליטיקאית אחת, הידועה בהתבדות של נבואותיה, שאמרה כי ההחלטה מאותתת ש"העולם מאבד את הסבלנות"!
לא נופל ממנה כלל הפוליטיקאי מהעבר השני, שהודיע כי הגיע הזמן ל"סיבוב פרסה", ועל ישראל לגשת מיידית למסע של סיפוחים!

לא דבר ולא חולירע

אם אצטרף לאוטומטים הצוהלים עכשיו, אצטרך להכין את עצמי ליבבות עצבניות כשטראמפ הקטן יחליף את אובמה הגדול בעוד פחות מחודש. אם אצטרף לאוטומטים המייבבים עכשיו, אצטרך להכין את עצמי לצהלות השמחה כשטראמפ הגדול יחליף את אובמה הקטן בעוד פחות מחודש. בגילי כבר קשה לי עם כל הסערות הרגשיות האלה, והכל תוך פחות מחודש, אז תסלחו לי.

ברכה לראש הממשלה

(מה-21.12.2016) אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה יצא לי לברך את ראש הממשלה שלנו. אבל הנה זה קורה. בזכות הודעתו שישראל תבחן דרכים להביא פצועים מחאלב המוכה בסוריה לישראל, לקבל טיפול רפואי. אני מניח שאם ישראל תבדוק דרכים, הן גם יימצאו.

אל יקל הדבר בעינינו. אני מניח שלא חסרים בין הבוחרים שאליהם נושא עיניו ראש הממשלה גם כאלה, החושבים שכאשר ערבים הורגים ערבים, שנא ימשיכו.
ראיתי שכבר יש בין שכנינו הערבים מי שמגנים את נתניהו וישראל בגין "הצביעות" וכן הלאה. אני מניח שיימצאו מאותה סחורה גם בתוכינו, מתוך השמאל המזוייף שלנו. אנשים חושבים וכאלה. מוטב שלא להתרגש מהם. כל אלה ושכמותם לא שווים חיים של ילד סורי פצוע.

משאוושה במוסקבה

(מה-18.12.2016)

"ישראל היא המעצמה החזקה באזור ויכלה בקלות לעצור את רצח העם בסוריה. יש הרבה סיבות מדוע לא עשתה זאת, אבל כולן מזכירות את אותם הטיעונים בדיוק שהביאו את בעלות הברית שלא להתערב למען יהדות אירופה בשואה", ד"ר רונן ברגמן, "ידיעות אחרונות".

גדול! אין כמו המומחים לביטחון של "ידיעות אחרונות"!
אין כמו מלחמה רעננה, קצרה ותכליתית נגד רוסיה!
למה לנגב חומוס בדמשק כשאפשר לנגב משאוושה במוסקבה?

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: