דילוג לתוכן

מלחמת העולם הרביעית: הקנאים של השיעה והסונה רוצים לכבוש את העולם

דצמבר 21, 2016

פוסט מס. 6, מתוך 10, בחגיגות ה-1000 (פוסטים שפרסמתי בבלוג).

אז מה המשותף בין רצח ההמונים הנמשך בחאלב, הקרב הנמשך בפרברי מוסול, רצח השגריר הרוסי באנקרה ומעשי הטרור בירדן ובגרמניה, הכל ביום אחד?

שהם כולם קרבות, קטנים או גדולים, באותה מלחמת עולם, הרביעית במספר*,  הנמשכת כבר המון שנים, ושהתחילה עוד לפני שהסתיימה המלחמה העולמית שקדמה לה, היא "המלחמה הקרה".

זוהי המלחמה שזה ממש לא בון טון לדבר עליה, ושאפילו אם מדברים עליה, עושים את זה בשמות מכובסים, כמו "מלחמת הציביליזציות".

איזה ציביליזציות ואיזה נעליים.

פעם היו אלה הנוצרים שחלמו להשתלט על העולם. התחילו עם מסעי הצלב, והמשיכו עם שודדי הים ברישיון המלך או המלכה, בריטים והולנדים, צרפתים, ספרדים, פורטוגזים, גרמנים ועוד,  שכל אחד מהם הצטייד בכמה מיסיונרים בדרכו אל קצות תבל.

גם שדדו את זהבם ואת אדמותיהם של הילידים מקצה המזרח עד לקצה המערב ומדרום ועד צפון, וגם הביאו להם את הצלב והמליצו להם להפנות את הלחי השניה.

ועכשיו לפנינו הגירסה האיסלמית של התעלול. האימאמים של השיעה והחליפים של הסונה מודיעים בגלוי על כוונותיהם, בעוד האהבלים מהמערב הנאור מתחלקים לשני סוגים: אלה שאוסרים על עצמם להתבונן במציאות ולהכיר בה, ואלה ש"מבינים" את כנופיות הרוצחים בשם אללה, ובעצם רואים בהם בעלי ברית.

הפוסט פורסם במקור ב-03.08.2014, והיה קשור למבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. שיניתי מעט בכותרת, והוספתי הערת שוליים. וחוץ מזה לא נגעתי.

—————————————————————————————————————————————–

אפשר לנקוב בכמה תאריכים היכולים לסמן את תחילתה של מלחמת העולם הרביעית,  זו מלחמת הדתות הנמשכת כבר כמה עשרות שנים, בערך מאז שהתברר סופית שהאידיאולוגיות החילוניות הגדולות של המאה ה-20 מסיימות את תפקידן ההיסטורי.

המלחמה העולמית הרביעית** (השלישית היתה "המלחמה הקרה") התחילה כשהמוני  אנשים  התחילו להבין  שכנסיית השכל, רוח האדם שהוא אלוהיה, המדע, התיעוש והטכנולוגיה שבהם היא מנפנפת כהישגיה האדירים, לא רק שאינם מעניקים תשובות לאדם "המחפש משמעות", אלא הם מובילים את המין האנושי כולו ביד בוטחת אל סופו, לתוככי גיהינום אקולוגי שהמבול התנ"כי לעומתו הוא כמשחק ילדים.

מתוך התרבות המערבית, מהשפיץ של האליטות השליטות של העולם, התפתח ה"ניו אייג'". מין ניסיון מהוסס להכניס מעט רוח אנושית בגולם הטכנולוגי שיצרה כנסיית השכל המדעיסטית. כך נוצר איזה מיש-מש אקלקטי רוחש של דתות מזרחיות ויסודות של מיסטיקה יודו-נוצרית, מנוערים מאלוהים כתחליף סינטתי לדתות הישנות.

לכאורה משהו חדש, כמשתמע מהשם – "ניו-אייג'", אך בפועל חזרה אל העבר.

נא לא לשכוח מה הוליד את שלטונה של כנסיית השכל: זו היתה תקופת הרינסנס באירופה, שמשמעותו לידה מחדש של התקופה "הקלאסית" מתוצרת  יוון ורומי, כאנטי-תיזה לסיאוב ולטימטום של הקתוליות של ימי הביניים.

והנה,  צחוק הגורל הוא, שכאשר נוצר סוג של דת חדשה מתוך ים המדע והטכנולוגיה,  אותו ניו-אייג' –  התברר  חיש קל שאין דת בלי אלהים. וכך נמצא המערב חוזר בעצם לתקופת האלילות הרומית, אם כי בלבוש "דימוקרטי" כרוח הזמן:

אם בתקופה הרומית נחשבו הקיסרים כאלים, הנה הביאה הדימוקרטיזציה להאלהת המין האנושי כולו, האדם באשר הוא. "רוח האדם", "הגניוס האנושי",  נעשה לאלוהות הרישמית של התרבות החילוניסטית של המערב.

אבל בעיני רבים מאוד בעולם זו היתה בדיחה ריקה מתוכן: שהרי התרבות השלטת הזאת, שבראשה כנסיית השכל והאידיאולוגיות החילוניות שלה,  זו שרוח האדם (בלבושם הגשמי  של  הטייקון  הקפיטליסטי, הבירוקרט הבולשביקי  או האדם העליון הארי ) כבר הוכיחה את כישלונה. מלחמות העולם בין האידיאולוגיות החילוניות של המאה ה-20, הזוועות של המשטרים הקומוניסטים ואחר כך "המלחמה הקרה" (שהיתה חמה מאוד בפריפריות), שהביאו עימן עשרות רבות, אם לא מאות מיליוני הרוגים, הרס וחורבן, עוני ורעב בחלקים גדולים של העולם, פיגור, בורות ובערות, ומגיפות חסרות מרפא.

ומעל כל אלה השעון האקולוגי  המתקתק, הגובה את מחירו תוך כדי ההליכה על הסף ואל הסוף: הזיהום של האוויר, הים והיבשה, התאונות הגרעיניות, הבצורת.

אז מה הפלא שנרשמה חזרה אל האלוהים הישן והטוב?

או, על פי שמו בפי הערבים – אללה?

*****

אם מחפשים תאריך לפריצתה של מלחמת הדתות העולמית החדשה (מה שנקרא בלשון המדעיסטית המכובסת של ההיסטוריוסוף סמואל הנטינגטון "מלחמת הציביליזציות"), יתכן שאפשר להצביע כנקודת מוצא  על התפר שבין שנות השבעים והשמונים של המאה הקודמת ועל שתי מדינות שכנות בקדמת אסיה, אחת אימפריה של נפט ואחת אימפריה של סמים.

התחלה אחת  היתה במלחמה באפגניסטן שהחלה ב-1978 ונמשכה עד ל-1989, ובה נבטו זרעי הטרור הסוני העולמי. התחלה שניה היתה באיראן עם עלייתו לשלטון של רוחאללה חומייני, שם נבט הטרור השיעי הגלובלי.  בשני המקרים האלה השתלטה על מדינה כת דתית חשוכה, קנאית, אלימה ונחושה.

DSCF6439

בובה של הנשיא אובמה עם חבל סביב צווארה בהפגנה בטהראן בנובמבר 2013: אין טרור איסלאמי

האמריקאים שתמכו בכת האפגאנית שלחמה ברוסים, הצמיחו שם את  הארכי טירוריסט אוסמה בן לאדן ואל קאעידה. האמריקאים שטיפחו את משטרו המושחת של השאה באיראן לא הותירו לו סיכוי מול הייאטאוללה רוחאללה חומייני. בשני המקרים היה זה הנשיא הדימוקרט ג'ימי קרטר שסיפק לטרור את הסחורה.

כך נוצר השילוב ההרסני בין הכסף הגדול לאלימות הדתית של קנאי האיסלאם, כספי הסמים והנפט שהקפיצו את מה שנבט וצמח בשתי מדינות בקדמת אסיה והפיצו אותו בעולם כרשתות טירור גלובליות.

זהו השילוב  שאפיין את תאגיד הטירור אל-קאעידה – פרי יצירתו של המילארדר הסעודי אוסמה בן לאדן.

וגם השילוב המאפיין היום את המשטר הטירוריסטי של הנשיא הסורי אסאד, הממומן בכסף איראני במלחמתו במורדים,  הממומנים מצידם בפטרודולרים של המפרציות.

ובערך אותו שילוב  בעיראק. רצח שיעי מול רצח סוני. פטרודולרים איראנים מול פטרודולרים ערביים.

אותו שילוב המאפיין את הברית שבין הפטרודולרים של איראן ובין אירגון הטרור של החיזבאללה בלבנון.

אותו שילוב המאפיין את הברית שבין הפטרודולרים של קטאר וארגון הטרור של החמאס העזתי, ובאותה הזדמנות גם השילוב בין הפטרודולרים של איראן והג'יהאד האיסלמי הפועל מתוך אותה רצועה.

החידוש במקרה העזתי: מול האויב החיצוני, הישראלי, יש שיתוף פעולה בין הפטרודולרים של השיעים ושל הסונים.

השילוב הזוכה (בינתיים) בין כסף גדול לאלימות.

השילוב שכבר היכה בחוף המזרחי של ארצות הברית, במרכז הסחר בניו יורק ובמרכז העוצמה הצבאית בוושינגטון, ואשר שולח כבר מזמן אצבעות חמות מאוד לתוככי אירופה, ההולכות ומגבירות את אחיזתן.

פטרודולרים וקלשניקובים, פטרודולרים ומטוסים מתפוצצים, פטרודולרים וטילים, פטרודולרים  ומנהרות.

ובקרוב, אם הכל יתקדם לפי התכניות של המשטר הדתי הקנאי באיראן, יהיו גם פטרודולרים ופצצה גרעינית.

פטרודולרים ורצח-עמים על רקע דתי.

*****

אין זה מפתיע  שהמערב, השבוי עדיין באידיאולוגיה החילוניסטית-מדעיסטית שלו, כולל "הרב-תרבותיות", כולל ה"פוליטיקלי קורקטנס", כולל ה"פוסט-מודרניזם", ה"פוסט-קולוניאליזם", ועוד איזמים כחול אשר על שפת הים – אינו מסוגל להתמודד עם התופעה.

ואולי אינו רוצה.

למה? ראשית, כי אין לשכוח שלא רק הפטרודולרים של האיראנים והערבים מממנים את הטרור האיסלאמי. יש בעסק גם כסף מערבי כבד: הארמו-דולרים, הכסף של תעשיות הנשק. כך שמוטב, מבחינת הפרשנים במערב,  לא להיכנס לפרטים.

ושנית, בגלל שלטרור האיסלאמי יש בעלי ברית חשובים במערב, בחוגי האליטות, בלב ליבה של האינטליגנציה הבורגנית: השמאל הרדיקלי, בשר מבשרה של כנסיית השכל השליטה בתרבות המערב. ואלה, כמובן, מנפקים מבתי מדרשם תיאוריות מפוצלחות וצידוקים מההפטרה למה שאינו יותר מטבח המונים דתי.

אין לשכוח שאותם פטרודולרים ואותם ארמודולרים שמממנים את הטרור, מממנים גם את המקדשים של כנסיית השכל במערב. זוכרים את הגילויים על הכסף של מועמר קדאפי מלוב שזרם ל"לונדון סקול אוף אקומוניקס"? זוכרים את כספי הפנטגון שמימנו את המחקרים של הכוהן הגדול של כנסיית השכל, הפרופסור נועם חומסקי?

הפיגוע במגדלי התאומים: טרור סוני

הפיגוע במגדלי התאומים: טרור סוני

וכך יוצא,  שהנשיא העומד כרגע בראש המעצמה הגדולה, העשירה, החזקה והחשובה ביותר בעולם, אינו מוכן אפילו לקרוא לילד בשמו.

למעשה, הוא אוסר על כך.

מבחינתו של הנשיא האמריקאי ברק אובמה, האיום המרכזי היום על שלום העולם, הטרור האיסלמי, אותה ברית שבין הפטרודולרים והרצח, הברית  שהפילה את מגדלי התאומים וחוררה את הפנטאגון –

– יוק.

אין דבר כזה. מבחינתו אסור להזכיר את הביטוי. בממשל שלו לא קוראים לאיום על העולם בשמו הידוע לכל.

שם קוראים לזה "גורמים קיצוניים".

בעוד שאפילו הטרוריסטים של האיסלאם הקנאי לא רק שאינם מתכחשים למטרותיהם ואינם מסתירים את שיטותיהם, הם מתגאים בהם:

דין מוחמד ביל סייף.

דין האיסלם  בחרב.

בסמלים שלהם רואים את כדור הארץ כולו, צבוע בירוק האיסלמי, כרקע ליד המניפה רובה סער מסוג קלשניקוב, או כרקע  לטנק שקנהו מופנה קדימה אל הצופה, או כרקע לשתי חרבות מונפות.

אבל הנשיא האמריקאי כלל אינו מוכן להודות  שזה מה שנמצא שם.

אז איזה סיכוי יש לפתור את הבעייה?

*****

כאשר עלו האחים המוסלמים לשלטון במצרים – ארגון סוני איסלמי קנאי וקיצוני, וכמובן גם אנטישמי – הופיעו המומחים של זרועות המודיעין האמריקאים לפני ועדה של הקונגרס, והודיעו כי מדובר בארגון פוליטי בעיקרו. האם זה מה שחשבו? אין לדעת. אולי רק היטיבו להבין את "רוח המפקד" ומה עליהם לומר אם הם רוצים לשמור על משרותיהם.

כאשר התברר שהמשטר התלייני של איראן  אינו נוטה לעצור בדרכו אל הפצצה, הודיע ראש המטות המשולבים של ארה"ב (הרמטכ"ל) כי מדובר במשטר "רציונלי".

שוב רוח המפקד? או סתם WISHFUL THINKING?

*****

מיד עם עלייתו של המשטר החומייניסטי לשלטון באיראן, פרצה מלחמת שמונה השנים מול עיראק. היוזמה הראשונית היתה של סאדאם חוסיין העיראקי. אבל כשהוא רצה הפסקת אש, כבר לא הסכים חומייני, והמלחמה נמשכה כמה שנים נוספות.

זה היה, עד כה, טבח הערבים הגדול בהיסטוריה.

זה גם היה טבח האיראנים הגדול בהיסטוריה.

ההערכות נעות בין חצי מיליון למיליון הרוגים לכל צד. המשטר הרציונלי של איראן (על פי תפיסתו של הרמטכ"ל האמריקאי), שיגר לשדות המוקשים העיראקים עשרות אלפי נערים איראנים ללא נשק, רק עם מפתח מפלסטיק מתוצרת טיוואן תלוי על צווארם: מפתח הכניסה לגן העדן, ובו 70 בתולות הממתינות למי שיפוצץ במו גופו את המוקש.

עכשיו אותה איראן שולטת בעצם בלבנון, שולטת בעצם בחלקים גדולים של סוריה ועיראק, ומתחזקת ברצועת עזה ארגון טרור שמצליח בקלות לחרחר מלחמה בין ישראל ועזה בכל רגע שירצה בכך.

אבל מה קורה באיראן עצמה, אחרי שלושים וכמה שנים של מהפכה איסלאמית פעילה? השחיתות של משטר ההייאטוללות מעמידה בצל גם את השחיתות של משטר השאה, כאשר בנו של המנהיג הדתי עלי חמינאי צובר הון של מיליארדי דולרים וכשמנהיגי משמרות המהפכה הם טייקונים עם חשבונות בנק אדירים במדינות המפרץ ובשוויץ כתוצאה מתעשיית הברחות ומעמלות על עיסקות נפט.

משטר הנשען על עמודי תלייה בדמות מנופים יפאניים.

בעוד שהעם האיראני, לראשונה בתולדותיו, נקלע למצב של ריבוי אוכלוסין שלילי.  תופעה המאפיינת חברות הקורסות לתוך עצמן מחוסר תוחלת.

כמו למשל החברות הילידיות של אירופה.

ומה קרה לטאליבן באפגניסטן בתום שלושים וכמה שנים? הוא עדיין במלחמה על חייו ועל השלטון באפגניסטן, שבה החליפו האמריקאים את הרוסים בתור כוח כובש, ועכשיו יש להם תאריך יציאה.

אם לשפוט על פי מה שהתרחש בעקבות יציאתם (הלא שלמה) של האמריקאים מעיראק, מוטב לאפגאנים האומללים שלא יצפו לשום דבר טוב בתום הכיבוש האמריקאי.

זה מה שקרה בשתי המדינות שילדו את הטרור הגלובלי מתוצרת האיסלאם הקנאי, הסוני והשיעי.

————————————————————————————–

*גם שלוש מלחמות העולם שקדמו לה היו באותה מתכונת: קריאת תיגר נגד ההגמוניה המערבית, שבמרכזה הברית האנגלו-צרפתית באירופה וארה"ב. בראשונה שפרצה ב-1914 לחמו נגד ההגמוניה הזאת פרוסיה והמעצמות השוקעות מאוסטרו-הונגריה והשולטנות העותומנית. בשניה שפרצה ב-1939 היה זה הציר הגרמני-איטלקי-יפני שלחם נגד המערב. ובמלחמת העולם השלישית, הקרה, שפרצה ב-1945 היו אלה ברית המועצות וסין (שנשרה בדרך) ואלה ממדינות "העולם השלישי" שנואלו לבחור בצד המפסיד. ועכשיו אלה שני האגפים הקיצוניים של האיסלאם, אחד מטעם השיעה ואחד מטעם הסונה, שקוראים תיגר על המערב.

**אינני מתיימר למקוריות בהגדרה הזאת: הפרשן האמריקאי נורמן פודהורץ פירסם בשנת 2008 ספר בשם "מלחמת העולם הרביעית, המאבק הארוך באיסלמו-פאשיזם", ואולי היו כאלה שדיברו על כך לפניו

 

 

5 תגובות
 1. עידו לם permalink

  מצטער אבל הדת ושליחיה כשלו הרבה קודם, כל החלפה של כנסיית הסכל במשהו אחר לא צריך להיות אלוהים הישן הלא טוב וסוכניו הנצלנים.

  אהבתי

  • לא הבנתי על מה הצער. נראה לך שאני ממליץ להחליף את כנסיית הסכל בשיעים ובסונים האלימים? אני רק ממליץ לסכלים האלה להתעורר ולהבין שהולכים להם על הצוואר.

   אהבתי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  כן אבל אתה כותב על כשלון כנסיית הסכל שהכישלון הגדול מכולם זה הדת, לא ליברלים טיפשים מחסלים אחד את השני אלא איסלמיסטים מופרעים שעושים זאת בשם השליחים הסוטים של אלוהים.

  אהבתי

  • כל מה שעשו ועושים המוסלמים מאז ומעולם, משתמש אנונימי, זה דמי כיס לחנוכה לילדים לעומת העלילות האדירות של כוהני כנסיית הסכל במלחמת האידיאולוגיות הגדולה (קפיטליזם, קומוניזם ונאציזם) של המאה שעברה (מאות מיליוני הרוגים), ביניהן ובתוכן. שלא לדבר על הרס פני הכדור על ידי "הפיתוח", "הגידול בתוצר", "הצמיחה" וכן הלאה מתוצרת הסוציאל-קפיטליזם השליט.

   אהבתי

 3. אילן permalink

  מאמרים מאירי עיניים. אני חשבתי שפוטין עושה טעות ונכנס לסיכסוך שלא קשור אילו ובסוף יפגע אבל אולי הוא יותר חכם ובגלל שיש לו מיעוט מוסלמי גדול. כ-60 מליון מוסלמים. הוא מקדים מכה לבעייה שתעורר שהמוסלמים הרדיקלים ינסו לפלוש לרוסיה והוא בעצם מנסה לשלוט על הבעייה שהיא קטנה. תמיד טוב לנהל את הסיכסוך מאשר שהסיכסוך ינהל אותך.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: