דילוג לתוכן

הסורים נרצחים והעולם שותק. וגם אנחנו בקשר השתיקה

דצמבר 4, 2016

נו, מה עדיין לא ברור? בשכנתנו הצפונית סוריה מתרחשת עכשיו השמדת-עם, שמגיעה לשיאה בקרב על חאלב, היא ארם צובא. שם עבר אברהם אבינו, וגם אבי אחינו ושכנינו הערבים, בדרכו מחרן אל ארץ כנען. שם עבר יעקב אבינו, הוא ישראל, בדרכו לקחת לו נשים ממשפחת לבן הארמי.

היום נשמעו מהאופוזיציה הסורית קולות המשוועים לעזרה מישראל.

גם מעבר לטיפול בפצועים בבתי החולים שלנו.

את השמדת העם מבצעים שם אויבינו המרים. המשטר המושחת והרצחני של בשאר אל אסאד הסורי ובעלי בריתו: איראן הקנאית שמנהיגיה מאיימים בגלוי להשמידנו, והסנג'רים שלהם, החיזבאללה.

וצריך להיות אידיוט בשביל לחשוב, שהרוסים תחת פוטין, שמגבים את כנופיות הרוצחים ועוזרים להם בנשק ובפועל ברצח העם הסורי, הם ידידינו.

הרוסים מספקים לאיראנים מערכת חדישה של הגנה אווירית, שתגן על היוזמה הגרעינית שלהם כשהם יחליטו לחדש אותה.  הרוסים מגוננים על האיראנים, המפירים שוב ושוב את ההסכם הגרעיני המגוחך שחתמו איתם המעצמות. הנשק הרוסי זולג לחיזבאללה.

*****

אין לצפות ליותר מדי מהימין שלנו. כמו הימין באוסטריה או בצרפת, בגרמניה או בארה"ב, גם פה חושבים בימין, שזה שערבים הורגים ערבים, זה אחלה, ושימשיכו. מדובר בגזע שמי כהה מדי, שמדבר באיזו שפה גרונית מדי, ומאמין באלוהים מזרחי מדי.

חורבנה של חאלב: השמדת-עם בסוריה (הצילום מהוויקיפדיה)

חורבנה של חאלב: השמדת-עם בסוריה (הצילום מהוויקיפדיה)

גם מן השמאל המזוייף המקומי אין לצפות לכלום. גם הוא, כמו הקוליגות שלו מכנסיית הסכל העולמית, חושב "שיש פנים לכאן ולכאן"…"דיאלקטיקה"…שבעצם איראן והחיזבאללה, העורכים את רצח העם בסוריה, הם כוחות הקידמה ה"אנטי-אימפריאליסטים", "אנטי-קולוניאליסטים" ו"אנטי-קפיטליסטים"…שיש "אלמנטים ריאקציוניים בורגניים" באופוזיציה הסורית, ושאר שטויות ואיזמים כמנהגם.

ואפילו השמאליברלים, אלה שהאלילים שלהם הם הנשיא האמריקאי ברק אובמה, או הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד, או דומיהם בגרמניה או בסקנדינביה, מה להם ולנרצחים בסוריה. כעדר כבשים בעיקבות המשכוכית הם פוסעים בעקבות המנהיגים-דמיקולו של "העולם המערבי" הנאור, ההומניסטי, המתקדם, המתוחכם. אלק.

ומה באשר לנשיא אובמה עצמו – האיש שבידו עוצמה צבאית ומדינית אדירה כל-כך, היחיד שבכוחו לעשות משהו ממשי להפסקת הטבח? והנה הוא  עושה את ההיפך. חתן זה של פרס נובל לשלום (חה-חה-חה עד להודעה חדשה), הוא שיאן מכירות הנשק האמריקאי לעולם כולו ולמזרח התיכון בפרט.

איש זה, שיודע להזיל דמעות שליש על גורלם של בני עמו וגזעו הנרצחים בארצו, ומיטיב כל כך להסביר את הקשר בין התפוצה הבלתי מוגבלת של כלי יריה  ובין תפוצת הרצח בשיקגו עירו לשעבר או בוושינגטון די.סי שבהווה – האמנם אינו מבין את הקשר הזה כשמדובר בקשר בין מספרי הנרצחים בדרעא או בחאלב ובין המספר של מיליארדי הדולרים שמשלשלת לכיסה תעשיית הנשק האמריקאית המוכרת פה את תוצרתה לכל דורש?

*****

צודק הדובר של האופוזיציה הסורית שהרים קול זעקה: כל זה מזכיר להפליא שלבים מסויימים במלחמת העולם השנייה.

זוכרים את הברית הטמאה בין סטאלין שיא-הקידמה והיטלר שיא-הריאקציה?

את מפלגות הקומינטרן (האינטרנציונל הקומוניסטי), השמאלנים יפי הנפש ורוטטי הלבבות, בבריטניה, בצרפת או בארה"ב, שלפתע מצאו את עצמם באותה מיטה שורצת פרעושים, ביחד עם הימין הקיצוני חובב הנאצים שבארצותיהם?

כשפתאום התברר ש"פאשיזם זה עניין זה הגדרה", כפי שאמר שר החוץ הסובייטי מולוטוב, שחתם את ההסכם הידוע עם עמיתו הנאצי פון-ריבנטרופ?

זוכרים את ארה"ב שהתאוששה סופית מהמשבר הכלכלי שלה בזכות אספקת הנשק המאסיבית לאירופה השרויה במלחמה?

(ורק אחרי שהיטלר פלש לרוסיה ב"מבצע ברברוסה" והיפאנים הפציצו את פרל הרבור, נכפה על "הסוציאליזם" ועל "הקפיטליזם" שינוי בעמדותיהם – ועדיין הם הניחו לרצח העם להתנהל כסידרו במחנות ההשמדה. יהודים, צוענים, הומוסקסואלים, חולי נפש ועוד יסודות בלתי-אריים בעליל, שלמי היה אכפת מהם בלונדון או בוושינגטון הרחוקות, כולל הבעלים היהודי של ה"ניו-יורק טיימס")

מזכיר להפליא.

*****

טוב, אני לא מניח שהימין שלנו, זה שבשלטון, יצא עכשיו למבצע צבאי נגד הרוסים ובעלי בריתם בסוריה כדי להפסיק את רצח העם בסוריה. הם עסוקים עכשיו מעל לראש בחוק הבלגן והברדק שהם קוראים לו בשיטת הסגי-נהור הרגילה שלהם "חוק ההסדרה".  זה חוץ מהעמדה הכללית המהורהרת-עד-חיובית שלהם בענייני ערבים-הורגים-ערבים.

לא, אין לצפות ליותר מדי מנתניהו הטראמפיסטי או מליברמן הפוטיניסטי. בטח לא מבנט העמוני.

אני גם לא מניח שהצבועים של "הרשימה המשותפת", הומניסטים-קומוניסטים שכמותם, חילוניסטים-פטריוטים שכמותם, או איסלמיסטים נושאי שם מוחמד לשווא, יעשו משהו למען אחיהם הסוריים. יש להם המון עניינים חשובים יותר: עזרה ל-BDS, חשיפת פרצופו האמיתי של "הכיבוש", הגנה על הסטטוס-קוו של רמת הדציבלים במסגדים וכו'.

אבל מה עם הגב' זהבה גלאון ואנשיה ממרצ, שליבם נכמר וצווחתם נישאת ברוח על כל פלשיתיני שזכויותיו הקרקעיות הבסיסיות נגזלות? מה עם בוז'י הרצוג וציפי הרצוג? המחנה הציוני הוא בעד הטבח הנמשך בסוריה? אולי הוא נייטראלי בסגנון שוויצרי או שבדי? ומה יכול להפריע ליאיר לפיד – מברוק על הסקרים – להרים קול זעקה? ואפילו משה כחלון ואריה דרעי מהקואליציה? הם הרי לא שונאי ערבים. מה, דרעי לא יודע, ככל יהודי מאמין, שישמעאל אח ליצחק, אבי יעקב, הוא ישראל?

קשה להם לאסוף כמה עשרות חתימות כדי לקיים דיון מיוחד בכנסת על המתרחש בסוריה? להודיע שחלקים גדולים של העם בישראל מתנגדים להשמדת העם בסוריה ותובעים להפסיקה?

למה שהמחנה הציוני ומרצ, יש עתיד וכולנו, ש"ס ואולי אפילו החרדים האשכנזים, לא ינסחו הצעת החלטה ויקראו לממשלת ישראל להפעיל את נציגיה באומות המאוחדות (מאוחדות, חה-חה) ובמועצת זכויות האדם (זכויות האדם, חה-חה), כדי לקיים גם שם דיונים ולתבוע את הפסקת רצח העם בשכנה הצפונית שלנו?

למה שלא יפנו לחבריהם בפרלמנטים רבים אחרים בעולם בעניין הפעוט הזה –  כולה כמה מאות אלפי אנשים, בשאיפה למיליון, שנטבחים בסוריה על ידי כנופיות של רוצחים שקוראים לעצמם בכל מיני שמות מכובסים?

כן, אני יודע. סתם הפגנה. לא יצא מזה כלום. אבל אם את המעט הזה לא עושים, מה שווים כל הכנסת הזאת וכל הפוליטיקה הזאת, כל המילים הרמות האלה על מוסר ועל אלוהים, על צלם האדם ועל נפש אחת שהולכת פארש על כלום ועל סתם, וכמוה כמו העולם כולו?

9 תגובות
 1. גוליית permalink

  מבלי להיות חצוף, אתה מחפש איזה טפיחה על הגב, או מילה טובה?
  אתה בדיכאון או משהו?

  מה הרצון המטומטם הזה להיות הומיניסט\רחום, דביל ואוויל?
  ואני לא מתכוון אליך, אלא לאיזה חמור אחד בשם ג'קי אדרי משהו, שדורש שנתערב צבאית בסיכסוך הסוני שיעי, בכדי שנצדיק את קיומנו(היהודי) על פני האדמה.
  טפו עליו!!
  ועל כל מי שיעיז לסכן את חיילי צה"ל, בשביל ערבים, כן ערבים, שכל עוד היה להם טוב, תיארו באוזני כולם עד כמה הם מתעבים את ישראל, ורוצים שהיא תמחק.
  אלוהים יודע מה לעשות, ואם זה לא הוא, אז העולם מנקה את עצמו היטב.

  בתכלס, לא מענין אותי מה שקורה שם, לא כי אין לי לב, כי פשוט אני לא מעונין לדעת, וזה לא ענייני, והסיכסוך הזה יפתר בינהם מתי שהוא, ושיהרגו אחד את השני חופשי, עוד שנים רבות.

  ואולי, עוד שנים רבות, כשיגמר להם הדור של מחרחרי המוות והמלחמה, יהיה אפשר לדבר איתם, כמו בני אדם.

  ביינתים, הכל טוב, חאמדו לי אללה.

  אהבתי

  • בשפה ובמערכת השיקולים שלך, גוליית, שמח לך, הכל טוב, עם ציר איראני מטהראן עד ביירות. במערכת השיקולים שלי, כשמשהו נכון וטוב מבחינה אנושית ומוסרית, הוא טוב גם מבחינה מעשית ואינטרסנטית. וכשהוא רע, הוא רע משתי הבחינות האלה. אבל שוחרי רע לעולם אינם מצליחים להבין זאת. הרשעות היא אחותה התאומה של הטיפשות, ולהיפך.

   אהבתי

   • אילן permalink

    שרואים את כמויות הפליטים המטורפות בירדן (מיליון) בלבנון (מליון וחצי) בטורקיה (3מליון) לא עולה לך מחשבה קטנה למה אף אחד לא בא לפה. כי במשך שנים טיפטו להם שאנחנו השטן הקטן. האוייב הגדול של הערבים. אני חושב שזה אפילו מעליב שאף אחד לא בא. עד עכשיו ישראל לא משכה אותם כי לא התערבנו. היינו סוג של פאטה מורגנה. אתה בכח רוצה להכניס אותנו לבוץ הסורי. אם נתמוך בסונים השייעים יהיו נגדנו ואם נתמוך בשיעיים הסונים (המורדים הטובים -איזה עולם של דימויים יפה) ישנאו אותנו. בהתחלה יזרקו עלינו אורז וסוכריות אבל מהר מאוד זה יתחלף או אולי נעשה אצלנו מחנה פליטים עם 100 או 200 אלף פליטים. כולם ימחאו כפיים אבל בסוף אנחנו נשאר עם הצרות. למה להיות טובים למי ששונאים אותנו. ואם אתה באמת רוצה לתרום תשקיע באפריקה. שם חלק מכבדים אותך אם אתה רוצה לקדם אנשים מסכנים. בסוריה זאת מלחמה איסלמית שהרבה יותר גדולה מאיתנו ושם כל העולם הערבי בוחש. לנו אסור פשוט אסור להתערב.

    אהבתי

   • גוליית permalink

    ואני חושב ש: ככל שאדם ליברלי יותר, זה סימן גדול למוח קטן.

    במיוחד האבודים שקוראים קריאות אמוציונליות וכאילו מתובלות בהיגיון, להתערב בסיכסוך שקיים מאות שנים, צבאית או פוליטית, כניראה שזקוקים ללכת וללמוד את הנושא לעומק.

    אבל היי, לצאת בהצהרות בומבסטיות זה בחינם, וגורם להרגיש נעים וחמים בפנים.

    אהבתי

 2. אילן, אילו היית קורא מה שכתבתי, היית מבחין שכלל לא המלצתי שישראל תצא למלחמה ברוצחים של סוריה. גם לא המלצתי על קליטת פליטים סורים. זה לא אומר שאיננו רשאים, ולדעתי אף חייבים, להקים קול זעקה, כעם וכמדינה, כמי שהערבים הם שכנינו פה לנצח, ומבחינתי כאדם מאמין גם אחינו. בניגוד למה שחושבים "מקיאווליסטים-ריאליסטים" מן הימין שום רווח לא יוצא ולא ייצא לנו מטבח נורא שמבצע השלטון בסוריה באזרחיו החפים.
  וכשאני רואה את הזהות שבין עמדת השמאל המזוייף שלנו ובין עמדת הימין – שתיקה מרוצה ממה שמתרחש שם, אני משתכנע עוד יותר בצדקת עמדתי. בדיוק כפי שהעמדה המשותפת של השמאל המזוייף והימין הקיצוני באשר למדינה אחת בין הים לירדן מעידה כאלף עדים על צדקת הרעיון של פתרון שתי המדינות. ההיסטוריה של השמאל המזוייף והימין הקיצוני רצופה בטעויות פוליטיות קשות, בקהות מוסרית ובנפילות על הפנים, שמקורן באידיאולוגיה סותמת-מוח ומנותקת מהמציאות, גם כשהיא מתחזה לעתים לריאל-פוליטיק.

  אהבתי

  • אילן permalink

   אני כואב את מה שקורה בסוריה. אינטרסים של אנשים קטנים מחריבים מדינה נפלאה ושולחים לדרך מיליוני פליטים. זה לא נתפס מה שקורה שם ובאמת הלב נקרע בלי ציניות. היום הכל כל כך מתפוצץ לך בפרצוף דרך אמצעי התקשורת ואתה לא יכול לטעון שאתה לא יודע כלום. לדעתי לצאת בקריאה שככה זה לא יכול להמשך זה סתם לצאת לידי חובה.
   אתה יכול לקרוא לי ימני קיצוני אבל בעיניי המסקנה הכי חשובה מכל מה שקורה שם זה שלראות אותם ואותנו ולא לסמוך על אף אחד. כולל האמריקאים. ולחשוב רק על האינטרסים שלנו כי כשנעמוד במצב דומה אף מדינה לא תעזור לנו. אנחנו חייבים לשמור על עוצמה מאוד חזקה שתרתיע את האויבים מסביבנו שלא יחשבו אפילו לסכן אותנו.

   אהבתי

   • ואילו לדעתי, אילן, למה שיש לכנסת ישראל ולממשלת ישראל לומר בענייני רצח עם, יכול להיות משקל מיוחד. במיוחד כשמדובר במדינה שכנה ערבית, ולכן זה לא יציאת ידי חובה, גם לא סתם. כי אילו כך היה, אולי כבר היה נעשה מזמן, שהרי הטבח בסוריה לא התחיל שלשום. מדובר במסר חשוב, שיכולה להיות לו השפעה. אבל ההנחה שלי, שלמרבית הצער ראש ממשלתנו ורוב הקואליציה שלו אינם מסוגלים או אינם רוצים להעביר מסר כזה, אולי גם בגלל מה שנדמה להם שמצביעיהם לא רוצים לשמוע. וחבל מאוד. רק תחשוב לרגע על הנקודה הבאה: לאור מה שידוע כבר בעולם על הסיוע הרפואי של ישראל לפצועים מסוריה, איש לא יוכל להאשים אותנו בצביעות לנוכח יוזמה שכזאת, ותחשוב על האור שבו תעמיד יוזמה שכזאת את השמאל המזוייף והצבוע, לא רק שלנו, אלא במערב כולו.

    אהבתי

 3. אילן permalink

  אם מדינות המערב והמזרח טובות הלב לא היו מספקים נשק באפריקה לטוטסי ולשאר השבטים שהיו באים להרוג עם מצטות היו הורגים הרבה פחות והסיכסוכים היו מסתיימים, לדעתי, הרבה יותר מהר. הסיכסוך הזה כל כך גדול וגלובלי. סונים שונים שיעיים שונים אירנים כורדים רוסים אמריקנים קטרים טורקים סעודים קצת סינים וסליחה אם שכחתי מישהו. כולם משתתפים בחגיגה. מי ברגל ומי ברכב ומי שמפציץ בשמחה עם חביות נפץ. האמריקנים מספקים נשק לצבא העירקי שמעביר אותו למורדים הטובים. אנחנו יושבים בצד ומשמיעים קולות של שטיח שרק לא יראו אותנו. קצת מטפלים בפצועים. אינטרסים אינטרסים. ואתה אומר לי בוא נבלוט. מה קרה לך. דאאש שוחט בכוונה במיתות שונות כדי ליצור תהודה ״חיובית״ עליו. זה עולם הפוך. לא מעריכים טובים. רק מפחדים מה״רעים״. טוב עושה ראש הממשלה שלנו במדיניות הנוכחית של חוסר תגובה והרתעה שהיא הטובה ביותר במצב הנתון.
  ושוב מאוד כואב מה שקורה שם בסוריה.

  אהבתי

 4. שמתי לב שהשואל , אילן , שואל וגם עונה . הוא רק שכח דבר אחד לסורים אין מה 'למכור '
  אם היה להם נפט למשל , הכל היה נראה אחרת .לדעתי כמובן .

  Liked by 1 person

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: