דילוג לתוכן

טראמפ לקח את הקופה

נובמבר 9, 2016

א. המפוח של העיריה, שפועל בניגוד לחוק בגן הציבורי הסמוך, העיר אותי כמה דקות לפני שבע בבוקר, ולמרות שהייתי עדיין מטושטש במקצת, ולא ממש בעניינים,  כי רק חזרתי מהריינבואו, זכרתי להפעיל בזמן את הרדיו לקראת החדשות, ומאז אני לא מפסיק לצחוק.

אני לא צוחק בגלל תבוסתה של הילרי קלינטון. דווקא הייתי בעדה.

רק שלא הייתי מטומטם מספיק, כדי לחשוב שמכיוון שכך, היא זו שתזכה בבחירות.

אני צוחק בגלל כל המטומטמים שזה בדיוק מה שהם חשבו, והם ממשיכים לברבר את עצמם לדעת בתחנות הרדיו  גם בשעות האלה.

מביך וכמעט מעורר רחמים. כל התירוצים הטיפשיים האלה. ובעיקר, איזה מזל, נורא מצחיק.

זה אחרי שבמשך חודשים הודיעו לנו שאין לדונלד טראמפ שום צ'אנס, והילרי קלינטון, תרשמו לפניכם, היא הנשיאה הבאה.

רשמנו.

הם לא הבינו כלום אז, והם לא מבינים דבר גם עכשיו. אלה כל אלופי ה-Wishful Thinking, ברוני התקינות הפוליטית, פועלים מסורים ונאמנים של העיתונות הממוסדת השמאליברלית, הרקובה והמושחתת.

בדיוק אלה שהכתירו את ב'וזי הרצוג כראש הממשלה שלנו לקראת הבחירות האחרונות לכנסת. בדיוק אלה שפיספסו מכל וכל את התוצאות משאל העם בבריטניה על ה"ברקזיט". אנשים שלא יבחינו באמת כלשהי או בעובדות כלשהן, גם דרך מיקרוסקופ, מרוב ה"איזמים" שסותמים להם את המוח.

הקלינטונית והטראמפ: המפסידה והמנצח, שני מועמדים של אותו מעמד

הקלינטונית והטראמפ: המפסידה והמנצח, שני מועמדים של אותו מעמד

 

ב. סביר להניח שמישל וברק אובמה נמנו על אלה שנעצו את המסמרים האחרונים בארון הקבורה (הפוליטי) של הקלינטונית.

שהרי, בשבוע-שבועיים האחרונים, אחרי שהתברר כי  לפי הסקרים אובמה מה-זה פופולרי, ממש מותג, עלו על זה שכדאי מאוד לנצל אותו כדי לבסס את הניצחון של הדמוקרטים. וגם הוא ורעייתו (הנשיאה הבאה?) התנדבו מהכיף שלהם.

רק מה? שאובמה נהנה מפופולריות בדיוק לפי אותם סוקרים, אותם עיתונאים ואותם פרשנים, שלפיהם הילארי קלינטון היא עכשיו הנשיאה ה-45 של ארה"ב. פופולרי אצל השוטים. אולי הוא הביא לקלפיות קצת אפרו-אמריקאים, אבל המריץ להצבעה הרבה יותר מאלה שאצלם הוא בכלל לא פופולרי. כולל אפרו-אמריקאים. תקראו מה שיש לסופר טוביה טננבאום לספר על אותה שכונה בשיקגו שבה החל הנשיא הנוכחי את דרכו הציבורית, ומה יש לתושבים שם לומר עליו.

 

ג. כתבתי פוסט אחד ויחיד על הבחירות בארצות הברית. זה היה ב-14 באוקטובר, לפני שלושה שבועות ויותר. הכותרת היתה "שני מועמדים של אותה מעמד". הרשו לי לצטט כמה שורות, שמהן אפשר ללמוד גם על דעתי לגבי מה שיקרה עכשיו:

"בפועל, צורת השלטון הקרויה 'דמוקרטית', אינה אלא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון.

מערכת הבחירות האמריקאית (כמו בכל מדינה "דמוקרטית") מעמידה בפני הבוחרים את האפשרות להעדיף אחד משניים (או יותר) מועמדים, המייצגים את האינטרסים של העשירון העליון, ועתידים להקדיש את כהונתם לשרותו המסור."

והשורה התחתונה:

"טראמפ וקלינטון הם שניהם מייצגיו של העשירון העליון. שניהם מתחרים על המשרה הפוליטית הרמה מטעמו של העשירון העליון, ומבקשים לגייס בתואנות שווא את תמיכת ההמונים. כל אחד מהם שייבחר, ייצג נאמנה את האינטרסים של מעמד העשירים. שום דבר ממשי לא עומד להשתנות לטובה מהבחינה הזאת בארה"ב."

אחד מחברי הפייסבוק, ד.א., התעקש, בתגובה, פעם ופעמיים, שאפרסם את הערכתי לגבי תוצאות הבחירות. ברור שסרבתי. כל ההערכות דיברו אז על ניצחון בטוח, אדיר ומרשים של הילרי קלינטון. והנה מה שהשבתי לו:

"כתבתי בגוף הפוסט שבינתיים נראה שטראמפ כושל כבולנז'ה*. זה בינתיים. יותר לא תוציא ממני. אני לא עוסק בנבואות (גם לא כשקוראים להן 'הערכות') ולא סומך על סוקרים, עיתונאים ופרשנים, אפילו לא אמריקאים."

ד. ועוד משהו: בקליפורניה, הכלכלה השישית בגודלה בעולם, יש כבר ליגליזציה של המריחואנה. גם במדינת מסצ'וסטס החשובה. ועדיין לא התקבלו תוצאות סופיות מכמה מדינות נוספות. אני מקווה שחלק מאוהדי הקלינטונית מתנחמים בזה, כמוני.

———————————————————————————————————————

*על בולנז'ה: כתבתי בפוסט שטראמפ מזכיר לי מנהיגים קודמים בהיסטוריה, כמו ממציא הדמוקרטיה האתונאי פריקלס, הרומאי יוליוס קיסר, הקורסיקאי נפוליאון בונפרטה והצרפתי בולנז'ה מהמאה ה-18/19, שמומחיותם הפוליטית היתה זו: הם גייסו למען בחירתם את השדרות הרחבות של העם, נגד האריסטוקרטיה והמימסד השליט, שהם עצמם היו חלק ממנו. בולנז'ה היה הכושל שביניהם. עכשיו כבר ברור שההשוואה, כפי שציינתי, היתה, אכן, בגדר של "בינתיים". 

 

 

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: