דילוג לתוכן

הצחוק היומי: התדרוך המגוחך של נתניהו והנאום המופלא של אובמה

ספטמבר 21, 2016

קבלו קטע מכתבת חנופה מגוחכת שהתפרסמה היום באחד הסמרטותונים שמנפיק לנו פה שלדון אדלסון בשרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו:

"התדריך שערך בנימין נתניהו לכתבים שהתלוו אליו לעצרת האו"ם בניו יורק היה אנטי תקשורתי באופן מובהק, או לפחות אנטיתיזה למהותה של התקשורת הישראלית  העכשווית. לא בגלל דברי השבח להסכם הסיוע עם ארה"ב, או שתי המילים שאמר על פתרון שתי המדינות, שהשחיל לדבריו כדי לצאת ידי חובה, אלא בהטפתו חסרת הבושה לערכים לאומיים ואנושיים, במקומות שבהם הוא דיבר כראש ממשלה של מדינה יהודית ודמוקרטית, בדגש על המילה האחרונה.

ועכשיו קבלו קטע מהפרשנות האובייקטיבית של חמי שלו, השליח של "הארץ" בארה"ב, שהתייחס הבוקר בעיתונו אל נאומו של הנשיא האמריקאי ברק אובמה:

"נאומו של של הנשיא אובמה מהעצרת הכללית של האו״ם אמש (שלישי) היה אנטי־ישראלי באופן מובהק, או לפחות אנטיתיזה למהותה של הישראליות העכשווית. לא בגלל דברי השבח להסכם הגרעין עם איראן או חצי שורה נגד הכיבוש וההתנחלויות שאובמה השחיל לדבריו כדי לצאת ידי חובה, אלא ברבדים העמוקים יותר של נאומו, בהטפותיו חסרת הבושה לערכים אוניברסליים, במקומות בהם הוא נאם כמנהיגו היוצא של העולם החופשי, בדגש על המלה האחרונה."

והנה עוד קטע מכתבת החנופה לנתניהו:
"זה היה תדרוך אופטימי ויפה נפש, שהתמקד בחצי הכוס המלאה, שהתקשורת המקומית נוהגת בדרך כלל לתאר כתשעים אחוז ריקה. נתניהו העלה על נס את ערכה של הדיפלומטיה הישראלית (איזה נאיבי), קרא להגברת שיתוף הפעולה האזורי , השתבח בהישגי הכלכלה הישראלית (לוקסוס של עשירים) דגל בקליטת עלייה (אתיופים, אלא מה) והטיף לקבלת האחר וכיבוד הזולת (יאללה, יאללה)… 

נשיא אובמה וראש ממשלה נתניהו: הנאום והתדריך

נשיא אובמה וראש ממשלה נתניהו: הנאום והתדריך

ולעומת זאת, התיאור השקול של נאום אובמה מתוצרת  חמי שלו ו"הארץ":

"זה היה נאום אופטימי ויפה נפש שהתמקד בחצי הכוס המלאה, שמנהיגי ישראל נוהגים בדרך כלל לתאר כתשעים אחוז ריקה. אובמה העלה על נס את ערכה של הדיפלומטיה (איזה נאיבי), קרא להגברת שיתוף הפעולה הבינלאומי (כולם אנטישמים) השתבח במאבק בהתחממות כדור הארץ (לוקסוס של עשירים) דגל בקליטת מהגרים (מוסלמים, אלא מה) והטיף לקבלת האחר וכיבוד הזולת (יאללה, יאללה)… …"

והנה עוד פצצת חנופה לראש הממשלה שלנו מטעם "העיתונות" של המיליארדר האמריקאי שלו:

"נתניהו, בתדרוך הזה לעיתונאים הישראלים, לא נתן לטרור ולכיבוש להשתלט לו על החיים. הוא לא התעלם מכוחם של החמאס או החיזבאללה, וגם לא מהרדיקליזציה של צעירים פלשתיניים כתוצאה מהפעילות ברשת, אבל הוא לא הכפיף את חזונו לרקטה מאולתרת בעוטף עזה,  לא הקדיש מזמנו לסכינאות חובבנית בחברון, ולא איפשר לאירועים הללו, המציפים את התקשורת הישראלית והעולמית מבוקר עד ערב, להתנפח לממדי על ולהדחיק את העובדה שהחיים בישראל בריאים, החינוך בידיים נאמנות, הכלכלה משגשגת וישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. את הכבוד הזה הוא משאיר, בין היתר, לכותבי המאמרים ב"הארץ" וב"ידיעות אחרונות"…"

ולעומת זאת – הבדל של שמיים וארץ – עיתונות במיטבה מטעם חמי שלו, שליחנו בארה"ב:

"אובמה לא נתן לטרור להשתלט לו על החיים. הוא לא התעלם מכוחו של דעאש וגם לא מהרדיקליזציה של צעירים במערב, אבל הוא לא הכפיף את חזונו לפצצה מאולתרת במרכז מנהטן, לא הקדיש מזמנו לסכינאות חובבנית במינסוטה הרחוקה ולא איפשר לאירועים הללו, המציפים את התקשורת מבוקר עד ערב באמריקה ובישראל גם יחד, להתנפח לממדי על ולהדחיק את העובדה שהעולם בריא, מחונך, משגשג ודמוקרטי יותר מאי־פעם. את הכבוד הזה הוא משאיר, בין היתר, לבנימין נתניהו, שעימו ייפגש היום…"

ולסיום – אין להם בושה – ליקוק נטו בעיתונות של אדלסון:

"זו היתה עוד הופעה מעולה של אורטור דגול שגם מבקריו מודים בכישרונו הרטורי, אף שהם עושים בדרך כלל בלעג, כי הוא 'טוב בדיבורים'. התדרוך היה מאופק ובמידה רבה אקדמי, כיאה למי שמסתייג מהתלהמות ודרמה, ובכל זאת ישראלי לעילא… הוא חיבק את גרסתו לייחודיות הישראלית, דבק באמונתו בניצחון הטוב על הרע, סינגר על הקידמה, שיבח את הדמוקרטיה והטיף לחרות."

ועכשיו שימו לב לאנדר-סטייטמנט של "הארץ", שנותן לנו את כל הידיעות השוות פרסום. חמי שלו במיטבו, חותם את דיווחו:

"זה היה עוד נאום גדול של אורטור דגול שגם מבקריו מודים בכישרונו הרטורי, אף שהם עושים בדרך כלל בלעג, כי הוא "טוב בדיבורים". נאומו היה מאופק ובמידה רבה אקדמי, כיאה למי שמסתייג מהתלהמות ודרמה, ובכל זאת אמריקאי לעילא… הוא חיבק את גרסתו לייחודיות האמריקאית, דבק באמונתו בניצחון הטוב על הרע, סינגר על הקידמה, שיבח את הדמוקרטיה והטיף לחרות."

שמים לב לערימות האשפה שבהם מאכילים פה את האספסוף המצביע לביבי –

לעומת הדליקאטעסן שמקבלים לשולחנם האנשים החושבים?

טוב. לא בדיוק. שהרי התדרוך לעיתונאים הישראלים מטעם ראש הממשלה לא היה ולא נברא, אלא משל היה. לקחתי את הטקסט של שלו ב"הארץ", ופשוט החלפתי מילה פה, מילה שם, והכל התיישב בול.  אף שהדברים מבוססים, עקרונית, על "תדרוכים" אמיתיים שהעניק נתניהו בשבועות האחרונים לתקשורת הישראלית.

אבל הליקוק של "הארץ" לאובמה?

כל מילה.

פשוט עשיתי קופי-פייסט מהפרשנות שקיבלו הבוקר לשולחנם האנשים החושבים.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: