דילוג לתוכן

סרטון "הטיהור האתני": האם נתניהו מנסה להוריד את אבו מאזן מהפגישה אצל פוטין?

ספטמבר 12, 2016

לא פחות מצחיקים מהטיעונים של ראש ממשלתנו בנימין נתניהו בסרטון "הטיהור האתני", היו הטיעונים בתקשורת נגד הסרטון, מ"השמאל", ובעד הסרטון מ"הימין". הכנסתי את השמאלימין למרכאות, כי לרוב נראה בעליל, שהרבה יותר ממה שמדובר באידיאולוגיות, מדובר באינטרסים של מו"לים.

בימין מדובר בפרולטריון האינטלקטואלי העומד לרשות מיליארדר ההימורים שלדון אדלסון ("ישראל היום", NRG ו"מקור ראשון") ובשמאל מדובר באיגוד פועלי המקלדת של נוני מוזס, עמוס שוקן ושות',  והקרנות החו"ליות.

אמש, למשל, ראיתי את רביב דרוקר ב"לונדון את לונדון".

דרוקר הוא זרזיר המסך של ערוץ 10, זרזיר המקרופון של רזי ברקאי ועוד כמה וזרזיר המקלדת של "הארץ".

אך בכל מקום שהוא נמצא, הוא תמיד פועל של "הקרן החדשה לישראל" ועוד כמה מסוגה, בתוקף שלטונו ב"תנועה לחופש המידע", מוטבת הקרנות.

חופש המידע,  חופש-חופש, אבל יש גבול. עובדה שבאף אחד מהמקומות שבהם מתבטא דרוקר, אין איזכור לפרט המידע הפיקנטי הזה. הקשר בין הדרוקר, התנועה והקרן.

גילוי נאות, חופש מידע, אבל לא בבית ספרנו.

ובכן, דרוקר שלנו, עיתונאי מוכשר (באמת), הופיע אצל לונדון, פרצופו מהורהר, משקפיו רוטטים על שורש אפו, עיניו אומרות דאגה קלה, ולאור סרטון "הספין" האחרון של נתניהו, ועוד נתונים וגילויים, מודיע לנו  הפרופסור זיגמונד דרוקר, בטון מהוסס אך שקול, שיש לו חששות – אולי לא במילים אלה – לבריאותו הנפשית של ראש הממשלה נתניהו.  ראש הממשלה יורד מהפסים. איבד את האיזון. מתפרע ממש. זו משמעותו של הסרטון.

פגישה פרה-היסטורית: אבו מאזן, שרת חוץ לשעבר ומועמדת לנשיאות קלינטון ונתניהו

פגישה פרה-היסטורית: אבו מאזן, שרת חוץ לשעבר ומועמדת לנשיאות קלינטון ונתניהו

ואילו פועלי המקלדת של נוני מ"ידיעות", לעומת זאת, הולכים על הקו הרגיל שלהם, שכל הספין הסרטוני הזה – בגלל פרשיות השחיתות הנערמות על נתניהו (ו"רעייתו" הבלתי נשכחת), ואולי גם הצורך להעלים את פלופ הרכבת האחרון עבד פה, שלא לדבר על הסקר שבו מקדים יאיר לפיד את נתניהו כראש המפלגה הגדולה.

בעוד שגדעון לוי מהעיתון של שוקן ושות' נזכר לרגל הסרטון  הזה של ביבי (שאליו "עוד נתגעגע", השאלה רק – לפני או אחרי האליל החדש של לוי – אהוד ברק) – הפתעה-הפתעה –  בנאכבה! בטיהור האתני האמיתי שנעשה בפלשתינים של 1948 שלא באשמתם!

מנהיגיהם המתונים והשפויים – חג' אמין שדילג בתקופת המלחמה בין שכונת עשירים בקאהיר וביו שכונת עשירים בדמשק, הגנרליסימו קאוקג'י וכל האליטה החיפאית שמצאה את עצמה במקרה בחופשת אביב בביירות, כל אלה היו בכלל בדרך הבטוחה והנינוחה לקבלת תכנית החלוקה!

רגע לפני שלום עלי אדמות עם היהודים אהובי נפשם!

ולא היה להם בדל מחשבה על השמדת יהודים כלשהם בא"י-פלשתינה המשותפת לכולנו – כשהותקפו באכזריות על ידי הגזענים של הפלמ"ח והאצ"ל שעשו להם טראנספר בחזקת אפרטהייד חלקי פאשיזם קולוניאליסטי במסווה של ציונות שעבר זמנה.

ומהימין התמונה לא נראית טוב יותר, זכותנו על הארץ, אין שום כיבוש והכל חוקי, ונתניהו ראוי לפרס מטעם המועצה למלחמה בגזענות של האו"ם.

*****

ואילו לדעתי, הסרטון של ביבי הוא מיזם תכליתי, ממוקד מטרה, ובא לענות על החשש הפוליטי העמוק ביותר של ראש ממשלתנו.

דהיינו, החשש שתתקיים – בחסות הצאר הרוסי ולדימיר פוטין – פגישה בינו ובין יו"ר הרשות ונשיא פלשתין אבו מאזן.

פגישה שנתניהו נדחק להסכים לה כמי שכפאו שד, בעל כורחו, ולא עזרו על תרגילי ההתחמקות, כולל המסע הדחוף להולנד (בלי שום ביקור מצולם בקופי-שופ!), שבגללו, לפי אבו מאזן לא התקיימה הפגישה כבר בשבוע שעבר.

די ברעיון הזה כלשעצמו, של פגישה עם אבו מאזן, כדי  לעשות את בשרו של ראש הממשלה שלנו חידודין-חידודין.

כי עלול להתברר, בפגישה אשר כזאת, שלא רק אבו מאזן מגיע בידיים ריקות ובתרמיל מנוער מכל תוכן – אלא שגם במזוודה של ביבי שלנו אין כלום,  וידיו מושטות לשלום – אל ארדואן הטורקי, אל א-סיסי המצרי, למלך של סעודיה ולאמירים של כווית ואבו-דאבי, איחוד הנסיכויות ועומן, צפון סודן ודרום סודן וכן הלאה – ופשוט אין לו כרגע יד פנויה גם בשביל אבו מאזן והפלשתינים שלו.

הם, שיחכו.

וכדי לנסות לטרפד את הפגישה הזאת בא הסרטון של נתניהו. להרגיז את אבו מאזן, לתת לו הזדמנות לשאת את הנאום הרגיל שלו:

"שמעתם אותו? ראיתם אותו? עוד הוכחה שאין טעם לדבר עם נתניהו!"

שהרי, בינינו, גם אבו מאזן לא שש לפגישה הזאת. גם ידיו ריקות. גם תרמילו ריק מתוכן. גם הוא חושש שיראו לו.

*****

הכמעט-פגישה הזאת מלחיצה מאוד את שניהם. כמעט פגישה, כי יש רק "הסכמה עקרונית". ומה שווים העקרונות אצל "אישים" כמו שני מנהיגי העמים שבין הים והירדן, כולם יודעים. כך שהמרחק שבין הסכמה עקרונית ובין

נתניהו ואבו מאזן: חפוז בעמידה בחצר

נתניהו ואבו מאזן בפאריס: חפוז בעמידה בחצר

אי-הסכמה בלתי-עקרונית, הוא קצר מאוד כשמדובר בדמויות שלפנינו. כי הסכמה ביניהם או איתם היא תמיד תוצאה של לחצים מבחוץ, בעוד שאי-הסכמה מבחינתם, דווקא היא תוצאה של רצון חופשי משוחרר ומשחרר.

*****

ההיסטוריונים של המזרח התיכון, אלה העוסקים בעת העתיקה, מסתערים בימים אלה על גווילי הקלף והחרסים, בניסיון להיזכר בפגישה הממשית האחרונה בין ראש הממשלה הישראלי בנימין נתניהו ויו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס, הוא אבו מאזן.

מתי זה היה? באלף שעבר? במאה שעברה? בעשור הקודם? ומה בדיוק קרה שם?

פרה-היסטוריה.

(בלי להזכיר את החפוז בעמידה בחצר שהיה להם בוועידת האקלים בפאריז בנובמבר אשתקד)

שני אלה, כזכור, זה בבית המט-ליפול ברחוב בלפור בירושלים (לדברי בעלת הבית), וזה בארמונו החדש ברמאללה, שוהים ביומיום שלהם במרחק של 17 קילומטרים זה מזה. מרחק שמכונית מירוץ מהדור החדש תעבור בתוך שתי דקות וחצי, וגמל מהדור הישן תוך שלוש שעות  –

ואינם מצליחים להיפגש זה עם זה, על אף העובדה שמזה שנים הם שבים ומצהירים על נכונותם, רצונם ושאיפתם לקיים פגישה אשר כזאת, לטובת שני עמיהם האומללים, האוחזים זה בצווארו של זה.

ועכשיו יש סכנה נוראה, מבחינתם, של פגישה.

*****

סיפור "הטיהור האתני" של ההתנחלויות, הוא כמובן תבשיל שהוקדח.

הפרשן הראשי של נתניהו, הפילוזוף-חצר יובל שטייניץ, הסביר שכוונת הסרטון היתה להפנות את המבט אל הגזענות הפלשתינית בכלל וזו של משטרו של אבו מאזן בפרט.

שזו מטרה בהחלט ראוייה, בטח עכשיו, שצפויה פגישה מסוכנת שכזאת במוסקבה.

אלא שהצמדת טיעון הגזענות הפלשתינית להגנת ההתנחלויות הישראליות בגדה, היא הקדיחה את התבשיל.

כל אחד יכול להבין שההנהגה הפלשתינית המושחתת היא גזענית עד לשד עצמותיה, כשמדובר בבני "הקופים והחזירים" היהודים, "הטמאים" (אבו-מאזן), שאינם לאום אלא דת שאין לה עוד מקום אחרי הופעתו של "חותם הנבואה" (מוחמד), וראו את המפות בבתי הספר שהשם "ישראל" אינו מופיע עליהן.

אבל מה זה נוגע להתנחלויות?

שהרי מה מטרת ההתנחלויות כולם יודעים, ומעולם לא היה הדבר בגדר סוד.

כל מטרתה של תנועת ההתנחלות, מיסודו של "גוש אמונים", היתה ונשארה אחת:

לסכל את האפשרות שתוקם אי פעם מדינה פלשתינית.

ומזה עלול להשתמע גם היפוכו של דבר:

הסכם על הקמת מדינה פלשתינית לצד מדינת ישראל ובשלום עימה, פרושו האפשרי הוא קיצו של מפעל ההתנחלות.

במקרה כזה, אין בהן טעם מבחינת הגרעין הקשוח של "הציונות הלאומ(נ)ית", שהקים אותן.

ואין בהן  טעם מבחינת דיירי הנוחות, שבאו בגלל המחיר, הנוף, והגנון לפעוטות, (איכות החיים) ויעזבו כי לא בא להם לחיות במדינה פלשתינית חדשה, על יתרונותיה וחסרונותיה (מבחינת איכות החיים).

הסקרים הבוחנים את הנכונות של תושבי ההתנחלות להתפנות לעת שלום, הם חד משמעיים.

(ואולי, בתכנון סביר, לרגל האירוע ולשם שינוי, אפשר יהיה לספח מחדש את הנגב והגליל למדינת היהודים).

*****

את המצב הזה – או התנחלויות או שלום – מכירים היטב בימין.

כי גם אם יוסכם עם הפלשתינים על "גושי התיישבות", ואולי זה אפשרי ונכון, עתידם של אלה, לאורך זמן, לוט בערפל.

את זאת יודעים נפתלי בנט וכל השאר ב"בית היהודי", ומכאן הזעקות האחרונות שלהם, שיש האומרים כי הן שגרמו  להפקת הסרטון של נתניהו.

את זאת יודעים כל ראשי הליכוד, הטוענים השכם והערב ש"נאום בר אילן" של בנימין נתניהו, וכל דיבוריו על "שתי מדינות לשני עמים" אינם מחייבים אותם, אינם על דעתם, ומדובר בסתם בלה-בלה, מילים ריקות של נתניהו, שהוא אינו מתכוון אליהן (גם בלי הסוס הטרויאני פייגלין, מרכז הליכוד אוהב מתנחלים).

אבל נתניהו, דברים שרואים משם, תקוע עם נאום בר אילן, נעוץ על קרני הדילמה שלו, רוצה ולא רוצה, רואה ולא רואה, מחוייב ולא מחוייב, נתניהו כן-ולא כפי שלא היה אפילו שמעון פרס מימיו.

אז אחרי שאמר את הכן העקרוני לפוטין, בא הלא העקרוני בצורת הסרטון האחרון.

ולפי תגובתו הראשונה של אבו מאזן הבוקר, יתכן שיצליח לו.

ו"ההסכמה העקרונית" לפגישה אצל הצאר פוטין תישאר ללא תאריך.

3 תגובות
  1. למה אתה כל כך רוצה שנתניהו ייפגש עם הסוכן "חפרפרת" ועם המפעיל שלו? איזה דבר טוב כבר יכול לצאת מפגישה כזו?

    אהבתי

  2. אבגד permalink

    יותר דיבורים פחות סכינים?

    ובתקופת אוסלו עם אוקיינוס הדיבורים מה היה? נמר וכבש אכלו חומוס בשכם?

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: