דילוג לתוכן

סטטוסים/ האמת על "הפליטים" מאריתריאה וגם ראש המוסד במחשבי הקיצין

ספטמבר 5, 2016

פוסטים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

אין זכר לאמת בלונדון את לונדון

(הערב) בדיחה עיתונאית. ראיתי כרגע את האייטם על מהגרי העבודה מאריתריאה בתוכנית של לונדון את לונדון בערוץ 10. סתם בדיחה. לא עיתונות. מריחה.

זה היה אפרופו החלטת השופט האחרונה, בדבר זכויות הפליט שאין למנוע ממהגרי העבודה שהסתננו לכאן מאריתיאה. המרואיינת האחת והיחידה היתה עורכת דין חייכנית מאוניברסיטת ת"א, מן ה"קליניקה לזכויות פליטים". היא הסבירה מה שהסבירה, ולונדון שאל מה ששאל, ושום דבר מכל זה לא היה לעניין.
מעניין שהם חושבים שאפשר לכבס את האמת, לטאטא אותה מתחת לשטיח ולהעלים אותה, שם בערוץ 10.

ירון לונדון: תעמולה, לא עיתונות

ירון לונדון: תעמולה, לא עיתונות

כי האמת היא זו, ואין בלתה: הרודן השולט באריתריאה מנהל מלחמה יקרה נגד אתיופיה, וזקוק להמון מט"ח (טרם התפתחה תעשיית נשק ותחמושת באריתריאה). את המט"ח הזה מספקים לו מהגרי העבודה שהוא שולח לישראל ולאירופה באלפים וברבבות. הם מחוייבים לשלוח את הכסף לארצם, ותמורת זאת הם משוחררים בפועל מן השרות הצבאי שם (ידועים סיפורים על "עריקים נרדפים" כביכול, החוזרים לביקור מולדת, ועל כומר שנשלח לכאן מאריתריאה כדי להשכין שלום בין כנופיות-פשע אריתריאיות הנאבקות ביניהן בתל אביב). המט"ח הזה שמגיע מחו"ל, מהווה כשליש מהתוצר הלאומי של המדינה.

ברור שישראל מקיימת יחסים חמים עם אותו רודן. ישראל היא ספקית המט"ח העיקרית לאריתריאה, שכן יש כאן אצלנו כ-30,000 מהגרי עבודה המייצאים לאריתיאה את שכרם בישראל. בדרום תל אביב שוכנת המושבה האריתריאית הגדולה בעולם מחוץ מאריתריאה עצמה.
ולמה זה טוב לכולם (חוץ מתושבי דרום תל אביב ובכלל העובדים בשכבות השכר הנמוכות)? פשוט מאוד:

ישראל והממשלות האירופאיות – או יותר נכון תעשיות הנשק והתחמושת שלהן, תעשיית התרופות וכו', מקבלות בחזרה את הדולרים והיורו ששולחים המהגרים לארצם האפריקאית, כתשלום על הסחורות שהם שולחים לשם.
ברור שליבוי המלחמה הנמשכת גם מאפשר רווחים שמנים על אספקת נשק, תחמושת ותרופות לצבא אתיופיה מן הצד השני של הגבול.

זה מצד אחד.

מצד שני, הפועלים הזרים מאפריקה מוזילים מאוד את שכר העבודה בישראל. עיריית תל אביב-יפו, למשל. ככה נשאר הרבה יותר כסף לחלוקה בין פקידי העיריה, וכמובן לדוברות וליחסי הציבור של ראש העיר המוצלח.

אבל זה לא רק זה, המצבור האדיר הזה של מהגרי העבודה מאפריקה, מוריד את שכר העבודה של כל העובדים בשרותי ניקיון, בניין, ארוח, מסעדות ועוד בכל הארץ. מכיוון שהמחירים לא מושפעים, כידוע, מהירידה בעלות מבחינת שכר העבודה, ברור לאן זורמים ההפרשים.

לכיסי האלפיון העליון, המאיון העליון, העשירון העליון ושאר המליאנים.

לא היה זכר לכל המסחרה המסריחה הזאת באייטם של ירון לונדון. שם דיברו על חוקים", על "זכויות", על "פליטים" ושאר ירקות. האמת, הס מלהזכיר.

כבר סיפרתי לא מזמן שאני אדוק פחות ופחות בהאזנה לתכנית הזאת של לונדון את לונדון. זה בגלל שיש שם יותר ויותר אייטמים מהסוג הזה. לא עיתונות. תעמולה.

מחשב קיצין מצטט מחשב קיצין

(31.08.2016) את הצחוק היומי סיפקו לי הפעם שני מחשבי קיצין. אחד בתפקיד המצוטט ואחד בתפקיד המצטט. אחד חדש בז'אנר ואחד עם קילומטראז'.

הראשון הוא ראש המוסד היוצא תמיר פרדו שהביא אותה אתמול עם יציאה פרועה למדי.

"האיום הפנימי צריך להדאיג אותנו יותר מהאיום החיצוני. אם חברה מפולגת חוצה סף מסוים, אתה יכול להגיע לתופעות כמו מלחמת אזרחים במקרה הקיצוני. המרחקים מצטמצמים לצערי. אני חושש שאנחנו בכיוון הזה."

ראש מוסד יוצא תמיר פרדו: מלחמת אזרחים (הצילום מהוויקיפדיה)

ראש מוסד יוצא תמיר פרדו: מלחמת אזרחים (הצילום מהוויקיפדיה)

כך אמר איש השו-שו היוצא בעוספיה בהופעת הבכורה שלו כמחשב קיצין.

ואילו המצטט, בנאום הדלקת משואה שלו עם פתיחת תכנית הצהרים בגלצ, זה שהצליח להבחין בפנינה הנסתרת של פרדו מאחורי "העשן והאש והחזיזים", כדבריו, היה השדרן רינו צרור. הוא הבהיר שדבריו של פרדו מכוונים לכולנו, ציבור יקר.

ולמה זה מצחיק? כי לרינו יש ממש וותק בז'אנר הנלבב הזה של חישובי קיצין, איומים ומלחמות פנימיות.

למשל, קצת לפני ההתנתקות מרצועת עזה בקיץ של שנת 2005, הוא הודיע חגיגית:

"בעוד 90 יום תתחיל מלחמת אחים…יבוא עימות, והוא יהיה אלים, המוני, קורע לב ומסוכן יותר מכל מה שידענו".

בדיוק מה שקרה, כזכור.

(טוב, למעשה הסתיים הפינוי של רצועת עזה עם קצת הפגנות, הרבה דמעות, השתתפות בצער מצד אחד ושמחה לאיד מצד שני, אבל תוך שמונה ימים וכמעט ללא שריטה).

אגב, כשחיפשתי בגוגל את הציטוט המדוייק שלעיל, נתקלתי בעוד נבואות זעם מאותה תוצרת. למשל, אחרי המחאה החברתית של 2011 והבחירות לכנסת של 2013, כשנחת יאיר לפיד במשרד האוצר, טען צרור:

"אם הם (הממשלה, האוצר) ילכו במתווה המוכר, אז תקבל כאן זעזוע שלא היה כדוגמתו. וזה יהיה זעזוע כפול ומכופל. הוא יגיע מאותם אנשים שכבר למדו את המספרים (המוחים של 2011) ויחשבו פעם נוספת לפני שהם ילכו ל-4 שנים של גיהינום."

אז הם (ביבי ולפיד) בהחלט הלכו במתווה המוכר.
ומה נהיה? איפה הזעזוע ה"כפול ומכופל"?

ועוד באותו עניין, זה כבר ב-2014:

"מעמד הביניים נמצא בשיא המודעות…אתה תקבל קרע שלא היה כדוגמתו, וזה גם לא ייגמר רק בהפגנה."

נו-נו.

מלחמת אחים…זעזוע שלא היה כדוגמתו…כפול ומכופל…מעמד הביניים…קרע שלא היה דוגמתו…

מה הפלא שמחשב הקיצין הוותיק מקדם באהדה את מחשב הקיצין החדש.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: