דילוג לתוכן

בניגוד לאראל סג"ל, רזי ברקאי הוא עיתונאי רציני ואחראי, חה-חה-חה

אוגוסט 22, 2016

את הצחוק היומי סיפק לי הערב שדר גל"צ רזי ברקאי. זה קרה בכתבתו של מואב ורדי בערוץ 10 "התפצלות". ורדי עימת באולפן את ברקאי עם שדר גלצ (החדש) אראל סג"ל.

וכמה צחקתי כשברקאי ניסה להסביר לסג"ל את ההבדל התהומי ביניהם: בעוד שסגל הוא תועמלן ימני מתלהם (לא במילים אלה), ברקאי יודע "לתפוס מרחק מהאייטם" והוא, בקיצור, בניגוד לסג"ל, עיתונאי מקצוען ואחראי!

חה-חה-חה.

תומכי הרוצח אסאד וסוכני הקרנות הזרות נגד הפאשיסט ליברמן

לקראת סוף מאי השנה התקיימה בתל-אביב אחת מאותן הפגנות זעירות של השמאל המזוייף, תומכי הקצב אסאד מסוריה, ונתמכי הקרנות הזרות, מחו על צירופו של הפאשיסט ליברמן לממשלה. ברקאי החליט להקדיש להפגנה המדהימה כשליש מהמלל בתכניתו בת השעתיים. ומה כלל המלל? כך: אחת שנשמעה לי כמו בולשביקית ותיקה מהמפלגה הקומוניסטית, ואחד שנשמע כפילוסוף חצר מטעם עצמו ממרצ (שניהם זוהו משום מה רק בשמותיהם הפרטיים) – וכמובן שרזי שלנו סיפק מקרופון גם לח"כית ראשת מרצ זהבה גלאון הבלתי נמנעת מהפנטהאוז בפתח-תקווה, ולא שאל אפילו שאלה קשה אחת, ובטח לא טרח להביא מישהו עם דעה אחרת.

זה שודר בבוקר ה-29.05.2016. אבל ברקאי הוא כמובן עיתונאי אחראי שיודע לתפוס מרחק מהאייטם.

סקר: היהודים גזענים

קצת לפני זה, בתחילת אפריל, ראיין ברקאי בתכניתו את עורכת הסקרים מינה צמח, שלפי סקר שערכה עבור ערוץ 2, מתנגדים 49% מהיהודים למגורים משותפים עם ערבים, ו-42% – בעד. צמח גם ציינה שהתוצאות מסתדרות עם סקרים קודמים בנושא (מה שנכון. הנה תוצאות של סקר שנערך ושפורסם לפני כחמש שנים). ועכשיו, שאל אותה ברקאי, מה בקשר לעמדת הנשאלים הערבים בסקר? ובכן, הפתעה הפתעה. אלה לא נשאלו כלל בסקר של צמח! למה? צמח גימגמה משהו, זכרה-לא-זכרה משהו מאותם "סקרים קודמים" – אבל התחמקה.

ורזי, מקצוען שכמותו, לא לחץ.

עיתונאי ברקאי: שומר מרחק מהאייטם (התצלום מהוויקיפדיה)

עיתונאי ברקאי: שומר מרחק מהאייטם (התצלום מהוויקיפדיה)

כי מה? בסקרים קודמים (שצמח ידעה עליהם לפי עדותה שלה!) התברר שהערבים בנקודה הזאת של נכונות למגורים משותפים, הם גזענים פי 2.38  (באחוזים) יותר מהיהודים! אז למה שמינה צמח תזכור דבר כזה, כשמזמינים אצלה סקר שאמור להוכיח את ההיפך? ולמה שרזי יתעקש על תשובה לשאלתו, כשהתוצאות של הסקר-שקר הזה מתאימות לו ביותר?

זה היה ב-10.04.2016, אבל ברקאי הוא כמובן מקצוען של עיתונות שתופס מרחק מהאייטם, סקר-שקר שכל כוונתו להוכיח שהיהודים הם גזענים.

המזימה של הקרנפים נגד ברקאי

בתחילת פברואר נודע כי בגלצ מתרקמת מזימה נוראה: לגזול שעת שידור שלמה מ"מה בוער" של ברקאי, ולהעבירה לעיתונאי אראל סג"ל. מיד החליט ברקאי להקדיש, ככה סתם, אאוט אוף דה בלו, אייטם ארוך-ארוך, דקות בעשרות, שיוקדש למחזה המיתולוגי הידוע "הקרנפים" מאת המחזאי הרומני-צרפתי איז'ו יונסקו, בהשתתפות המוני מרואיינים. תנחשו למה.

צחוק הגורל, כמובן, שהמחזה של יונסקו התייחס במקורו לזן של קרנפים הדומה הרבה יותר לברקאי מאשר לסג"ל. אלה הקרנפים שיונסקו הכיר היטב עוד מרומניה, מכורתו הבולשביקית.

זה היה ב-14.02.2016. אבל ברקאי, כידוע, הא עיתונאי אחראי ומקצוען שיודע לתפוס מרחק מהאייטם, גם כשהאייטם הוא ברקאי עצמו. איזו בדיחה.

3:1 בעד הסכם הגרעין עם איראן

ביולי 2015, אחרי חתימתו של הסכם הגרעין בין המעצמות ואיראן, ראיין ברקאי בתכניתו את ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי בתור תומך בהסכם, את שרת המשפטים איילת שקד בתור מתנגדת. ואחר כך התראיינו פרופסור שהוא מומחה לגרעין בעד ההסכם, ומומחה לארה"ב, שהסביר כמה חסרת תכלית היא ההתנגדות להסכם.

שלושה נגד אחת בעד ההסכם. כל המומחים בעד הנשיא אובמה והייאטוללה חמינאי, ורק פוליטיקאית ימנית חשוכה אחת – נגד.

מעשה הפלסתר העיתונאי הזה שודר בגל"צ ב-20.07.2015. אבל ברקאי הוא עיתונאי רציני, לא כמו סג"ל.

נתניהו נגד אובמה

בחודש מרץ 2015 געשה הארץ לנוכח התנגדותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להסכם הגרעין המתרקם עם איראן ויצא ראש בראש נגד הנשיא האמריקאי ברק אובמה. את שידור הבוקר שלו פתח ברקאי בראיונות עם שני פרשנים אמריקאים. שניהם, לדבריו, בקיאים גם בפוליטיקה הישראלית. האחד: העיתונאי תום פרידמן מה"ניו יורק טיימס", עיתונאי חצר של אובמה. והשני: מרטין אינדיק, פקיד מימשל לשעבר, דמוקרט, וכמובן תומך של הממשל האמריקאי. שניהם היו עצבנים על נתניהו. לשם האיזון, ראיין ברקאי את האלוף במיל. עודד טירה, שחתם על עצומה של עמותה ימנית שקראה לתמיכה בנתניהו. מצד אחד שני מומחים אובייקטיביים מביני עניין, ומצד שני גנרל ימני מתלהם.

זה שודר ב-06.03.2015. דוגמא למרחקים העצומים שתופס ברקאי מהאייטמים שהוא משדר. לאיש אין מושג עד עצם היום הזה מה דעתו של השדרן מגלצ בסוגיה הנדונה.

יש גם שמאלה ל"שוברים שתיקה"

כמה עשרות אנשים השתתפו ביוני 2014 בהקראת "עדויות" של חיילים שגייס בקבלנות ארגון "שוברים שתיקה" למען הקרנות הזרות.  זה היה בכיכר הבימה בתל אביב.  בפרומו לתכניתו הודיע ברקאי כי יופיעו בשידור נציגים של "שוברים שתיקה" ושל "אם תרצו" (הימני, המתנגד ל"שוברים שתיקה"). ושמחתי: לשם שינוי יהיה מעניין. לשם שינוי עיתונות הוגנת. אבל זה לא קרה. רובו של האייטם הוקדש לוויכוח בין נציג שוברים שתיקה, והיה גם פרופסור אחד שתקף את הארגון משמאל(!). לפי שעון העצר בסלולרי שלי הוקדשו לאייטם 14 דקות בדיוק. לנציג הימין הוקדשו פחות משלוש דקות נטו. ברקאי והאורח שלו באולפן, הסופר חיים באר, קטעו אותו בשאלות, והיו אוהדים מאוד לנציג של "שוברים שתיקה" ולפרופסור השמאלני אף יותר.

מעשה הרמייה העיתונאי הזה שודר ב-08.06.2014 על ידי העיתונאי שאינו מעורב באייטמים שלו, רזי ברקאי.

העם היהודי זה חרטא ברטא

במאי 2012 עסק ברקאי ב"מה בוער" בספר החדש של החוקר האמריקאי הארי אוסטרר, שטען כי לעם היהודי יש מאפיינים גנטיים מובהקים. זה בעקבות כתבה על הספר שהופיעה ב"הארץ". ברקאי הציג את המשתתפים בדיון: הפרופ' שלמה זנד ("איך ומתי הומצא העם היהודי") והד"ר ערן אלחייק החושב בדיוק כמוהו. ברור שזו היתה פארודיה של דיון. מיצג שווא. המראיין ומרואייניו הסתחבקו, הסתלבטו, הרימו להנחתות והסכימו לכל מילה, זה של זה של זה, שאין שום משמעות מדעית למונח עם יהודי, והכל חרטא ברטא והמצאה מטורללת.

האיוולת הזאת שודרה ב-13.05.2012 בתחנת השידור של צה"ל. אבל ברקאי הוא עיתונאי שאינו מעורב באייטמים שלו.

בקיצור ולעניין: ברקאי אוהב את סוכני הקרנות הזרות, את שוברים שתיקה, את הנשיא אובמה ואת הסכם הגרעין עם איראן של ההאייטוללות. הוא שונא את נתניהו ואת ליברמן, היהודים בעיניו גזענים, וכעם הם בכלל המצאה מטורללת. אבל בשום אופן לא הייתם מנחשים את כל אלה לפי שידוריו בגלצ.

כי ברקאי הוא עיתונאי שאינו מעורב באייטמים שלו.

חתיכת בדיחה.

2 תגובות
 1. כן, אהבתי למרות הזוית האישית שלי בקשר לפרסונה. שכן רזי ואנוכי היינו חברים מאד קרובים מגיל 16 – כאשר גרנו בחדר אחד בפנימיה הצבאית ואני הייתי בן בית בבית הוריו באפקה. ממש מין דוד ויונתן – עד גיל 28 בערך. כאשר התחתן עם חברת מצפן/אוונגארד דבורה הובנה שהכיר בדרכו לביתי בעת אחד מביקוריו אצלי בירושלים…

  כן, הוא הרגיז גם אותי כמה פעמים ונסיתי לשלוח לו תגובות שהתעלם מהם. פעם כאשר מרואיין ימני – כנראה מתנחל – אמר לו שאנו מתנחלים בארץ כפי שעשו אבותינו בימי התנ"ך ענה לו רזי תשובה שהדהימה אותי – כי נתתי לו יותר קרדיט כמשכיל יודע תנ"ך – ש"כן, אבל אז לא היה אף אחד בארץ…" וסיים את הראיון.

  באמת? מה עם הכנענים והפלישתים שהציקו לאברהם ויצחק ושכם בן חמור משכם? וכמובן עוד ועוד

  Liked by 1 person

 2. א.ק. permalink

  מילה בסלע. רזי ברקאי עיתונאי שעבר זמנו. נקודה

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: