דילוג לתוכן

סטטוסים: התחרות על המדליה של הטפשות ב"הארץ", השקר של ביבי ולמה לא יורדים מחירי הדיור

אוגוסט 17, 2016

פוסטים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

200 איש ב"חינגת הניצחון הלאומית" לרגל המדליות בריו!

לפני שבוע הבעתי פה את תדהמתי לנוכח הסיפורים על ההתלהבות המדהימה בישראל מהישגיה המדהימים של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה בריו. טענתי כי אני עצמי לא נתקלתי באותה התלהבות מתלהמת בשום מקום במהלך נסיעותי בתחבורה הציבורית, שיטוטי ברחובות, ישיבותי בבתי קפה או בסתם שיחות עם חברים ובני משפחה.

קבלת הפנים בנתב"ג למשלחת הג'ודו מריו: ירדן ג'רבי במרכז למטה בחולצה לבנה מסמלת וי באצבעותיה (מתוך הסרטון ששחררה ג'רבי לרשת)

קבלת הפנים בנתב"ג למשלחת הג'ודו מריו: ירדן ג'רבי במרכז למטה בחולצה לבנה מסמלת וי באצבעותיה (מתוך הסרטון ששחררה ג'רבי לרשת)

ורק שוטטות ברשת ובתקשורת העלתה סימנים להתלהבות מדהימה כזאת, כלומר – לבוז כלפיה. לה עצמה לא מצאתי עיקבות.
היום מותר לגלות, תיכף תבינו למה, כי בעיקר תהיתי על שני מאמרים שמצאתי באותו יום (11.08.2016) בעיתון לאנשים חושבים. שניהם נכתבו על ידי מועמדים רציניים לתואר של אלוף הטיפשים בעיתון הזה.
קבלו תחילה תקציר ממאמרו המאלף של גדעון לוי, אחרי שירדן ג'רבי זכתה במדליית הארד:

"עוד המדינה מנסה להתאושש מהלם פתיתי הקורנפלקס המורעלים והסכנה הקיומית שארבה לה ממפלצת הסלמונלה, וכבר התפרצה חינגת הניצחון הלאומי הזה (לרגל המדליה), באותם ממדים…כותרות ראשיות, היסטוריה והיסטריה… נחילי המלים, אשדות הקלישאות…(חה-חה, מי שמדבר על קלישאות) טירוף מערכות… בהכרזת העצמאות היתה האווירה מאופקת יותר, בששת הימים היה הניצחון צנוע יותר…ההסברים מוכרים. הם כולם מתחום הנפש (החולה)…"

הנפש "החולה" (הסוגריים במקור) היא כמובן הנפש הישראלית. סתם חולה, ולא רעה או מרושעת, שזה, מבחינת לוי, ממש התקפלות אידיאולוגית.

ועכשיו קבלו את אחד המתחרים העיקריים על התואר של הטיפש מס. 1 על הפודיום של "הארץ", הלוא הוא רוגל אלפר:

"זו רוח הזמן שמנשבת מג'רבי. הרוח הרעה של החברה הישראלית… ג'רבי כבר שייכת לדור של ישראלים שהלוך הרוח הלאומני מחווט בחומרה של מוחם. זו אפילו לא פוליטיקה. זו נוירוכימיה…אין לעמוד בפני הטוטאליות של "כל עם ישראל"…רוח הלאומנות שחותרת לנתץ כל מחיצה בין הפרטים, ג'רבי גיבורה, כולנו גיבורים…המדליה היא סמל לקוממיות עם ישראל…"

ולמה נזכרתי בכל זה? כי לפני יומיים הגיעו לישראל המדליסטים של הג'ודו מריו, ירדן ג'רבי ואורי ששון, ונערכה להם קבלת פנים (זוכרים את קבלות הפנים בכיכר מלכי ישראל – עכשיו כיכר רבין – לקבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב אחרי נצחונותיה בגביע אירופה לאלופות?) בנתב"ג, שצולמה היטב, וכמובן שודרה בטלוויזיה, כך שמבקר המדיה הזאת ר. אלפר סיקר וכתב ממש היום:

"פסטיבל המדליות הפתטי עלה מדרגה כשירדן ג'רבי ואורי ששון נחתו בנתב"ג. כאלף איש באו לקבל את פניהם…הם כבר נגועים בווירוס הפשיזם. מניעיהם לאומניים בלבד…כאלה הם, הפשיסטים המתחילים. בהמיים, תוקפניים, רומסניים, חסרי כבוד ונימוס כלפי הזולות, פרועים, מתנהגים כאספסוף…"

טוב, "וירוס הפאשיזם", "לאומנות", "בהמיים", "אספסוף", זה הגרבוזיזם המתנשא הרגיל של העיתון לאנשים חושבים. אלפר בטח היה היום במצב רוח טוב במיוחד, עובדה שלא הגיע להשוואה לנאצים. אבל שתי טעויות נוראות הוא בכל זאת עשה. ראשית: התייחס לאיזה עניין עובדתי וכתב ש"כאלף איש באו לקבל את פניהם" (של ג'רבי וששון). ושנית – שהביא לינק לכתבה שהיתה מלווה מסרטון שצולם בארוע המדובר.

ובכן, צפיתי היטב בסרטון. ואני קוגלאגר בריבוע אם נראו על המסך יותר מ-200 אנשים שקידמו את פני משלחת הג'ודו שנחתה עם ג'רבי וששון, ובקיזוז עשרות הצלמים והעיתונאים שנכחו במקום.
וזה בהערכה נדיבה ביותר.

לרגע קט אחד נקלטים בסרטון, שסיפקה לתקשורת ירדן ג'רבי, יותר אנשים – אך ברור כי רובם הגדול הם סתם קהל רגיל של ישראלים הבאים לקבל את בני משפחותיהם וחבריהם החוזרים מחו"ל, וג'רבי וגם ששון מעניינים אותם כשלג דאשתקד.

200 אנשים בהערכה נדיבה!

ואתם יודעים מה, בואו נלך על 1,000, המספר שנקב בו עיתון "הארץ" הידוע בדיוקו.

אוכלוסיית ישראל מסתכמת השנה ב-8.4 מיליוני אנשים.

כדי לקבל את פניהם של המדליסטים שלנו מריו הגיעו לנתב"ג 0.00012 אנשים מתושבי המדינה!

קצת יותר מעשירית הפרומיל!

מה שמוכיח עד כמה צדק ג. לוי כשדיבר על "חינגת הניצחון הלאומי…היסטוריה והיסטריה… טירוף מערכות…בששת הימים היה הניצחון צנוע יותר…"

חה-חה, זה מה שיש לי לומר.

ועד כמה צדק גם חברו לאליפות הטיפשות ר. אלפר:

"הרוח הרעה של החברה הישראלית…אין לעמוד בפני הטוטאליות של 'כל עם ישראל'..רוח הלאומנות …המדליה היא סמל לקוממיות עם ישראל…פסטיבל המדליות הפתטי… מתנהגים כאספסוף…"

אז מי לדעתכם מוביל בתחרות על המדליה של הטיפש מס. 1 לאנשים חושבים?

האידיוט עם "חינגת הניצחון הלאומי", או האידיוט עם "הטוטאליות של 'כל עם ישראל'"?

שידורי האולימפיאדה: ביבי אולי לא שונא את העם, אבל אוהב הרבה יותר את חבריו המליאנים

אחרי שירדתי לאחרונה על הח"כית סתיו שפיר בעוון ההיסטוריה שלה בין מנהיגי המחאה החברתית, מגיע לה שגם אשבח אותה כשצריך.
זה עתה אצל רזי ברקאי בגלצ שמעתי אותה עושה את העבודה. זאת בעניין שידורי האולימפיאדה שעברו מרשות הכלל לרשות הפרט – הזכיינים שעושים על זה כסף.
כלומר, רק מי שמשלמים לבעלי הכבלים או לבעלי הלוויין רשאים לראות את הניתורים והריצות, החתירה והפיזוז מריו דה ז'נרו.

ח"כית סתיו שפיר: עשתה את העבודה

ח"כית סתיו שפיר: עשתה את העבודה

על זה הגיבה לשכת ראש הממשלה, שהבעייה לא כל כך נוראה, כי 88% מהציבור מחוברים לכבלים וללוויין.
אז באה הבוקר הח"כית שפיר וחשפה את השקר הגס והעלוב הזה מתוצרת ביבי. מתברר שרק 60% מחוברים. והובא לשידור של ברקאי גם כתב דה מרקר נתי טוקר שפרש את התמונה: יש בישראל 2.4 משקי בית. ההנחה היא שרק בשני מיליונים מהם יש טלוויזיה. אך לכבלים וללווין יש רק 1.5 מיליון מנויים. ועכשיו, אם תחשבו את חסרי הטלוויזיה הרבים שרואים את השידורים באמצעות המחשב (למשל אני, וגם רבים מבין חברי), תגיעו למימדי השקר של ראש הממשלה ושר התקשורת.
כבר כתבתי על העניין הזה לפני כמה ימים. זה לא שראש הממשלה ושר התקשורת שונא את עם ישראל ובמיוחד את אלה שידם אינה משגת להתחבר בתשלום של מאות שקלים לחודש לערוצים שבתשלום.
לא, הוא לא שונא אותם.
הוא פשוט אוהב הרבה-הרבה-הרבה יותר את המליאנים שלשונו הארוכה דבוקה אליהם, שכניו היקרים מקיסריה ומרחביה.
קבל בוז ארוך, ראש הממשלה ושר התקשורת.

בוזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז.

למה קשה להאמין שירדו מחירי הדיור

אני מקשיב עכשיו לשיחה בין הח"כית סתיו שפיר מהמחנה הציוני ובין השדרנית אסתי פרז בנושא מחירי הדיור ולא יודע מה לעשות עם עצמי מרוב שטויות וצביעות.
נא להבין: מחירי הדיור לא ירדו, כי ירידה של 10% במחירי הדיור תגרע משווי הנדל"ן של ראש הממשלה כ-4 מיליון ש"ח, וכך בסדר יורד ופה ושם קצת עולה, משווי הנדל"ן של המוני שרים וגם ח"כים, מהקואליציה ומהאופוזיציה כאחד, שבחיים לא יצביעו בעד הורדת מחירי הדיור.
וזוהי רק ההתחלה, כי בערך 70% מתושבי ישראל חיים בדירה משלהם, וגם הם סתם מצקצקים בלשונם, ויענישו מצידם בחומרה בכל מערכת בחירות כל ממשלה וכל מפלגה שתעז להביא להורדת מחירי הדירות, מה שהפוליטיקאים יודעים היטב. וזה עוד לפני שדיברנו על האינטרסים של הבנקים ושל הקבלנים.
ועוד על הצביעות: שפיר הגיעה לכנסת על הכרטיס של המחאה החברתית, זו שהחלה כמחאת דיור, אבל נבגדה על ידי הנהגתה, ושפיר בתוכה (והיא תגיע לדירה תוך שתיים-שלוש קדנציות במשכורת שמנמנה של ח"כ).

 שר אוצר משה כחלון: הבטחות

שר אוצר משה כחלון: הבטחות


ההנהגה הבוגדנית הזאת התקפלה בפני הפרופסורים והדוקטורים והקרנות הזרות שמאחוריהם, שהתלבשו על המחאה העממית כדי לקדם את האג'נדות הזרות שלהם.
כך הפכה מחאת הדיור של 2011 למשהו כללי ואמורפי, התמוססה והתפגרה. ההנהגה והפרופסורים הקימו תשע "ועדות" של "מומחים" לעניינים שונים, ועניין מחירי הדיור שהביא את המחאה לעולם, הפך לעניינה של ועדה אחת מתוך התשע, שגם היא לא עסקה בדיור בלבד, אלא ב"דיור ותחבורה".
אז נא לא להצחיק אותי ולהפסיק לטרלל את העם ולבוא בטענות לכחלון שלא מצליח להוריד את מחירי הדיור, שהרוב הגדול של הפוליטיקאים ושל העם בכלל לא מעוניינים שירדו.
מה שצריך לעשות פשוט: לדאוג לאוכלוסיות שאינן גרות בדירה משלהן, ושהכנסתן אינה מספיקה לשכירות של דירה סבירה: לבנות המון-המון-המון מעונות לסטודנטים בשכ"ד נמוך מאוד, והמון-המון-המון דירות קטנות לזוגות צעירים ולצעירים בשכ"ד נמוך מאוד, שיאפשר להם לחסוך לרכישת דירה משלהם כדי להיפטר מתשלומי שכר הדירה – או לרכוש את הדירות הקטנות האלה בשכר הדירה שהם משלמים. ולמה לא ייעשו הצעדים האלה, כנראה? כי די בהם כדי להוריד את מחירי הדירות וגם את מחירי השכירות בשוק – וכבר הסברתי מדוע לרבים כל כך אין עניין אמיתי בזה, בניגוד להצהרותיהם. ומשהו יזוז רק אם יקימו הסטודנטים (שלהם יש אגודות) והזוגות הצעירים או סתם רווקות ורווקים קול זעקה גדול, וייזהרו מאוד מכל מיני פרופסורים וקרנות שינסו להשתלט עליהם (לפרופסורים ולמנהלי הקרנות יש אחלה דירות).

 

 

8 תגובות
 1. אמנון permalink

  בנוגע לשידורי האולימפיאדה – לפי מה שהבנתי, עד עכשיו הזכויות נמכרו לאיגוד הבינלאומי של השידור הציבורי ומשם נמכרו בעלדית לרשות השידור הישראלית, והפעם הוחלט למכור את הזכויות לכל המרבה במחיר. ככה שדווקא את זה אי אפשר להדביק על ביבי.
  וזאת הבעיה עם סתיו שפיר. היא ממתגת את עצמה כמלכת ה"שקיפות", כל עוד היא "חושפת" רק את התרגילים הפוליטיים מצד ימין.

  אהבתי

  • אמנון, אלמלא חשב בנימין נתניהו, בניגוד לדעתך, שיש לו אחריות לעניין, מן הסתם לא היתה לשכתו מפרסמת את התגובה ששיחררה לנוכח טענותיה של הח"כית שפיר. ואילו הטענה שלך כלפי הח"כית הנ"ל נכונה, כפי שהיא נכונה לגבי כל ח"כ וח"כ, התוקף את הצד שכנגד – ולמרבית הצער היא נכונה גם לגבי עיתונאים רבים מדי, שלכאורה תפקידם לשרת את ציבור הקוראים שלהם, ולהביא לו מידע של אמת ופרשנות שניתן לסמוך עליה, ולא זה מה שקורה.
   .

   אהבתי

   • אילן permalink

    הטענה שלך נכונה שיש יותר מידיי אינטרסנטים שלא רוצים שהמחירים ירדו. אבל לדעתי הבעייה עדיין כבר 4-5 שנים שהריבית שמקבלים בבנק אפסית אין ממש במה להשקיע. אנשים שוכחים שמדינת ישראל היא מדינה סופר עשירה ויש המון אנשים עם סכומים של מליונים שממש לא יודעים איך לשמור על ערך הכסף שלהם והם בעצם מתחרים עם הזוגות הצעירים על אותו שוק דיור.
    אפשר גם לראות בעולם קורלציה בין מצב כלכלי של איזור או מדינה לערך הנדלן. ראה ניו יורק לעומת שיקגו. איפה שיש כסף המחירים עולים. במדינות מזרח אירופה עם הכלכלה פח שלהם גם מחירי הנדלן ברצפה.
    בישראל בניגוד לעולם גידול אוכלוסיה של 2% בשנה וגם עליה של כ-15000 עולים. (5 למשפחה 3000 דירות או יותר)
    רק גידול בריבית יגרום למשקיעים לצאת משוק הנדלן, לחפש השקעות מניבות יותר, ויוריד את המחירים.

    אהבתי

 2. אילן, א. כפי שתוכל לראות בלינק שצרפתי, יש לא מעט מדינות בעולם שבהן שיעור הריבית זהה או דומה לזה שבישראל, ואף על פי כן אין אצלן בעייה כה חמורה של מחירי דירות ושכ"ד, כך שלא נראה לי שזו התשובה, ונראה לי סביר בהרבה שמדובר באפשרות שאני הצבעתי עליה.
  http://www.tradingeconomics.com/country-list/interest-rate
  ב. נכון שבעשירון העליון של ישראל, ובמיוחד במאיון העליון ובאלפיון העליון יש "המון אנשים עם סכום של מיליונים", אבל זה המצב בהרבה מדינות אחרות שאין אצלן בעיית דיור כה קשה כמו בישראל. המצב בישראל קשה במיוחד, בגלל אלמנט אי-השוויון, כאשר עושר רב יותר ויותר מתרכז בידיים מעטות יותר ויותר ( מגמה עקבית בעשורים האחרונים לפי נתוני הלמ"ס, וכבר כתבתי על כך כמה פעמים בבלוג, אם תזדקק ללינק, אוכל לספק בקלות. זה כמו המצב בארה"ב ובעוד מספר קטן של מדינות, ההולכות כמונו בעקבותיה, ואשר בהן הקפיטליזם חזירי במיוחד) – בעוד ששכבות רחבות של האוכלוסיה סובלות משכר והכנסות נמוכות במיוחד (לעומת מערב ודרום אירופה וסקנדינביה, למשל), מה שמקשה עליהן את רכישת הדירה (המון משכורות ממוצעות לרכישת דירה ממוצעת). זוהי בדיוק הקומבינציה הזאת, בין שכר נמוך (לעומת המערב) ומחירים גבוהים (לעומת המערב) שיוצרת את הבעייה – והבעייה של הרבים היא אחד ממקורות עושרם של המעטים – במיוחד הקבלנים ובעלי הנדל"ן והבנקים..
  ג. נכון שבישראל, לעומת מדינות באירופה המערבית והדרומית, יש שיעורי ילודה גבוהים והגירה מרשימה פנימה – אבל החשבון האמיתי שצריך לעשות הוא מאזן ההגירה. כלומר – יש לקזז את היורדים. הן מקרב העולים החדשים (ותמיד כשיש עליה גדולה יש גם ירידה גדולה מקרב העולים עצמם), והן מקרב האוכלוסייה הוותיקה (ברלין כמשל). נכון שבניגוד לטענות הכזב שמועלות לעתים מצד השמאל אין שום מגמות שליליות בתחום הזה, אבל כפ לא שום דבר חריג לחיוב. וכן צריך להביא בחשבון שמצד מאזן האוכלוסיה אין באמת לחץ גדול על השוק (זכור שרוכשי הדירות של היום נולדו לפני עשרות שנים, ושיעורי הילודה של אז היו נמוכים משמעותית מאלה של היום) וכמו כן, אל תשכח שבשנים האחרונות, לפחות בכמה ממדינות אירופה וסקנדינביה, יש גידול בשיעורי ההגירה פנימה (פליטי המזרח התיכון ומהגרי העבודה מאפריקה) – ולמרות זאת איננו מבחינים שם בלחץ על מחירי הדיור.
  ולכן, לסיכום, למרבית הצער נראה שלאליטות העשירות שלנו, וכמובן לקבלנים ולבנקים, יש עניין רב בשימור מחירי הדיור הגבוהים, והם יודעים לנצל לצורך הזה את העובדה שישראלים רבים כל כך מתגוררים בדירות משלהם – וזה, ולא הגורמים שעליהם הצבעת אתה, הוא-הוא הנתון העיקרי המבדיל בין ישראל ובין מדינות ה-OECD – וגם הנתון העיקרי המביא למחירי דיור כה גבוהים, שכה קשה להורידם.

  אהבתי

  • אילן permalink

   המטבע הישראלי מאוד חזק כבר שנים. בנק ישראל הפסיד לדעתי רק השבוע כמיליארד שקל על האחזקות שלו של 80 מליארד דולר שחלקו נקנה בשביל לא לחזק מידיי את שער השקל. כל עליה בריבית בארץ תסיט מיליארדי דולרים לכאן שישמחו לקבל אלפית אחוז יותר ממקומות אחרים. הריבית לא תעלה בקרוב. ולכן כל אחד שקיבל ירושה קטנה של בערך מיליון שקל יקח משכנתא קטנה שתוחזר ע״י שכר דירה והריי לך ״משקיע נדל״ן״ מילת גנאי למי שסתם רוצה לשמור על ערך הכסף שלו ובוחר להשקיע בזה ולא בזהב או במניית טבע. והם מתחרים ישירים בזוגות צעירים. התל״ג של ישראל שנכון שהוא לא חזות הכל כמעט מגיע לתל״ג הגרמני והם לא משקיעים 10 או יותר אחוז מהתקציב בביטחון.
   כרגע קצת פחות מ-70 אחוז מחזיקים דירות והם והקבלנים והבנקים והממשלה לא רוצים שערך הנכסים שלהם ירד.
   שמדברים במספרים מדובר על כ- 10 אחוז בערך שיש להם בעייה להגיע לדירה וסכומי שכר דירה ו/או המשכנתא פוגעים ברמת החיים שלהם.
   הממשלה דווקא עוזרת ורק לפני שנתיים יצא חוק חינוך חינם לגילאים 3-5. בגרפים שלך יש עוד הרבה מדינות שמכסות כך חינוך לכול כך הרבה ילדים. ביחוד שלנו בערך פי שתיים ילדים ממדינות ה-OECD
   לממשלה קשה לתת לאחוז הקטן של האוכלוסיה משאבים. יש ילדים ויש זקנים שהתנאים היחסיים שלהם בהשוואה לאירופים פשוט מעליבים.
   לסיום אני חוזר ואומר. מחירי הנדלן ירדו פה שהריבית תגדל או שיתחילו לבנות. אולי המהלך של האוצר להביא לפה חברות בנייה זרות יוזיל עליות.
   שאתה משתמש בביטוי איליטות זה לא רציני. בנושא הקניונים עם יוקר השכירות אתה יכול לדבר על איליטות כי מספר משפחות עשירות מחזיקות את רוב הקניונים בארץ והשוק ריכוזי אבל שוק הנדלן הרבה יותר מבוזר.

   אהבתי

 3. שתי הערות:
  1. טוב מאוד שזכויות השידור לאולימפיאדה לא נמכרות יותר לשידור ציבורי. מי שמעוניין לצפות בתחרות קפיצה משולשת שיעשה זאת על חשבונו ולא על חשבון המיסים שלי
  2. יש צעד פשוט מאוד להורדת מחירי הדיור בארץ. זהו צעד יעיל, מתבקש ומיידי שיועיל לכולם: פשוט צריך להוריד את המס על רווחי הון מרמתו המטורפת הנוכחית לרמה שפויה. אבל אף פוליטיקאי לא יעיז לעשות זאת כי שלי יחימוביץ׳ עלולה לצייץ נגדו בטוויטר

  אהבתי

  • אילן permalink

   אני מחזק את מה שאמר יונתן. אם היו ממסים את שכר הדירה ל-15 ולא כמו היום 10% ומורידים את המיסים על הבורסה גם ל-15% אז אולי המשקיעים יעברו לבורסה. המס המוזר הזה על דירה שלישית שהוא למעשה מס על רכוש ולא על רווחים שזה בכלל הזוי. ואין שום קשר לערך רכוש זה. בבנק ישראל יושבים אנשים חכמים. עדיין לא הצלחתי להבין את זה. אולי חכמים ממני יצליחו.

   אהבתי

  • איזה נחמד, יונתן, שאתה מסכים ש"על חשבון המיסים" שלך תספק המדינה שרותי בריאות וחינוך, תספק תשתיות תחבורה ועוד. מה גם, שאלה שאין להם להוציא מאות שקלים לחודש על טלוויזיה בתשלום, משלמים למדינה, בדיוק כמוך וכמו עשירי העשירים, מס הקרוי מע"מ, בסך 17%, כמעט על כל דבר שהם קונים. אז על חשבון המיסים האלה שלהם, אולי בכל זאת תרשה להם ברוב נדיבותך לחזות בקצת שידורים חיים מהאולימפיאדה? לא הכל, כמובן, כי יש גבול לנדיבות שלך ושל כמותך, אבל לפחות חלק, למשל כמו בשידורי אליפות אירופה בכדורגל?

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: