דילוג לתוכן

סטטוסים/ מי מתלהב מהאולימפיאדה ומי בכלל יכול לראות אותה, ארנונה במקום פיס ורוצו לראות את "גייסון בורן"

אוגוסט 11, 2016

פוסטים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

אולימפיאדה במקום מלפפונים

מדהימים אותי הסיפורים על ההתלהבות המדהימה בישראל מהישגינו המדהימים באולימפיאדה. אני נוסע באוטובוסים, ולא ראיתי טיפה התלהבות. אני יושב בבתי קפה, ואין שום התלהבות. הייתי בספריה. שום כלום. ברחוב – נאדה. אני מדבר עם חברים, עם בני משפחה – אין התלהבות. בפייסבוק? רק ליגלוגים על ההתלהבות.

והמסקנה: המקום היחיד שבו יש התלהבות – זה בתקשורת הממוסדת, שמצויה כרגע בעונת מלפפונים מחרידה, ומצליחה לגייס להתלהבותה המפומפמת בחוזקה בני משפחה (שזה בסדר), את הזוכה עצמה (גם כן אחלה) המאמן שלה (אלא מה) ופוליטיקאי/ת או שניים. אם יש למישהו מהחברים ממצאים אחרים, אשמח לדעת על כך.

רק הכסף חסר

מהדיווחים על האולימפיאדה אני מבין שכבר יש לנו מדליית ארד בענף הג'ודו, וכמו כן יש לנו מדליית זהב בענף ההשתתפות, ורק כסף חסר לנו, כרגיל.

כל זה ידוע לי מפי השמועה ומיד שניה, שהרי שידורי האולימפיאדה כבר הופרטו לגמרי לטובת החברים העשירים של רוה"מ ושר התקשורת.
ותיבש ידי אם אשלם להם, אלה שלשונו של ראש הממשלה דבוקה אליהם, ולא בדיוק לחיכם.

ארנונה לשכנים העשירים במקום הימורים לעניים

אני מבין שחלק מראשי הרשויות המקומיות עצבנים-פחד על שר האוצר משה כחלון, בעוון זה שחלק מכספי שוד ההימורים של מפעל הפיס עומד להגרע להם מהתקציב.
ולכן, לרגל מצבם המדרדר, אני מוכן לשחרר אותם מתשלום על העצה הבאה: לרשות ראשי הרשויות עומד מכשיר פיסקלי נפלא, התלוי כמעט אך ורק בהם – הארנונה. ובכן, במקום לחיות על כספי הגזל המגיעים מהשכבות החלשות יחסית ברשויות המקומיות, שכמה מהם מתפתים להמר את עצמם לדעת – שיעלו בבקשה ראשי הרשויות את שיעורי הארנונה. לא לכולם כמובן, אלא רק באותן שכונות עשירות שבהן מתגוררים גם ראשי הרשויות עצמם, ראשי האגפים שלהם, מיני מנכ"לים וסמנכ"לים מהרשות המקומית, וכן הקבלנים השונים המספקים שירותים לעיריה, עם מכרזים או בלעדיהם, ועוד עשירים שבקושי-בקושי ירגישו, למען האמת, את תוספת המס. הם לא ייאלצו לשנמך את המכונית שהם מחזיקים, וגם לא לוותר על נסיעה כלשהי לטוסקנה. כמו כן, כדאי גם לראשי הרשויות המקומיות לחשוב על הגברת הגביה, ולא רק באותן שכונות, במיוחד במה שנוגע לעובדי הרשויות המקומיות. אני מבין שיש בארצנו, פה וגם שם, אי-אילו עובדים של רשויות מקומיות שונות. המצליחים איכשהו לא להעביר את מלוא הארנונה המגיעה מהם.
אין לי ספק שלמשרד האוצר לא תהיה התנגדות לצעד פשוט וקל לביצוע מסוג זה.

יומית למופת

הודעה חשובה לחובבי מותחנים בכלל וסדרת ג'ייסון בורן בפרט: תשכחו מהסיפורים של הביקורת שמנסה, משום מה, לגרש אתכם מהסרט החדש בסדרה – "ג'ייסון בורן" – בכל מיני תואנות שווא. אחד המותחנים הטובים שראיתי השנה. לוקח בקלות ובסיבוב את "הג'וב הצרפתי" (סרט עלוב עם שתיים וחצי בדיחות ואפס סיפור), שאותו דווקא מהללת אותה ביקורת. לדעתי השני בטיבו בסדרה הזאת, מיד אחרי הסרט הראשון ולא הרבה אחריו. מתח ואקשן מהרגע הראשון ועד האחרון. בול להצגה יומית.

One Comment
  1. חוזליטו permalink

    נהנה מאוד לקרוא אותך.
    המשך כך! 🙂

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: