דילוג לתוכן

סטטוסים/ רינו צרור על משה כחלון, למה אורי סביר מסוכן יותר מקורנפלקס ושתי דעות סותרות ב"הארץ" על רצח יהודים

אוגוסט 9, 2016

פוסטים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

כחלון מול המליאנים

לרוב אני לא משתגע על הדעות המדיניות והפוליטיות של רינו צרור, וגם לא מתלהב להאזין בסתם ימי חול ובאמצע הצהריים לנאומים של הדלקת משואה בתור פתיח ליומן חדשות. אבל אתמול  בצהריים בגלצ שמעתי את צרור מסביר לי, או אולי מזכיר לי, מדוע ולמה הצבעתי בבחירות האחרונות בשביל משה כחלון, היום שר האוצר, והייתי אסיר תודה. קבלו את צרור:
נכון לעכשיו, 3 ימים לפני הגשת התקציב הדו-שנתי לשולחן הממשלה, שר האוצר משה כחלון מוצא את עצמו ראש בראש –
מול הקיבוצים – מיסוי.
מול בעלי הנכסים – מיסוי.
מול הבנקים – שכר בכירים.
מול בעלי ההון – הלוואות.
מול חברות הביטוח – עמלות.
מול מפעל הפיס – קורבנות.
מול התעשיינים – מכון התקנים.
מול הקבלנים – חסרי הדיור לפני כולם.
וזה, איך שלא תסתכלו על כך, מפנה גדול.

אורי סביר, מומחה מטעם,  מקשקש בקומקום

קראתי אתמול בעמוד הדעות ב"מעריב", תחת שמו של אורי סביר, את המשפט המדהים הבא: "בשלב זה האו”ם מדווח שהאיראנים עומדים בכל סעיפי ההסכם והערכות המומחים בעולם הן כי אובמה הצליח להרחיק את האיראנים מהפצצה ולייצר תמריצים כדי למנוע את פיתוחה."
למה מדהים, כי לפני שלושה שבועות בלבד, ב-18.07.2016 הוגש למועצת הביטחון של האו"ם מסמך או"מי, שבו פורטו ההפרות האיראניות של הסכם הגרעין שנחתם שנה וארבעה ימים קודם לכן. הפרות בתחום הניסויים בטילים בליסטיים המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני. הפרות בתחום משלוחי נשק אסורים על פי ההסכם לעיראק ולתימן. והפרות בתחום "טיולים" של אישים איראניים שנאסרה עליהם הגישה לאזורים מסויימים בעולם, ככתוב בהסכם (ראו לינק).
כך שברור שסביר מקשקש בקומקום בכל מה שנוגע לעובדות בחלקו הראשון של המשפט שצוטט כאן. ומכיוון שחלקו השני של המשפט מבוסס על השקר וההטעייה שבחלק הראשון, אף הוא שקר ורמייה.
אולי סביר התבלבל בין הדיווח של האו"ם, ובין הדיווח של הנשיא ברק אובמה בסוף השבוע האחרון. זה אובמה שטען שאין הפרות איראניות של הסכם הגרעין. לא האו"ם.
ומי שקונה סברות כרס של מומחים מטעם מסוגו של סביר – מומחים מטעם אובמה או מטעם כל אחד אחר, מסתכן בנפשו.
לא פחות מסוכן מהקורנפלקס עם הסלמונלה של תלמה.
סביר, אגב, הוא ממייסדי "מרכז פרס לשלום" ועכשיו הוא "נשיא הכבוד" של המרכז, הניזון מכספי מדינות זרות. כך שברור מטעמו של מי בא הפרשן והמומחה אורי סביר להטעים לנו את מזון הפיגולים שלו.
מומלץ לא לקנות ובטח לא לאכול.

מי זה ומה זה שמאל לפי גדעון לוי

הכי הצחיק אותי אתמול המאמר של גדעון לוי ב"הארץ". תחת הכותרת האירונית "לוחמי חירות ישראל", בא הכותב חשבון עם כל העיתונות הישראלית. לא שמאלנים ולא בטיח, הוא טוען. מדובר בעיתונות ימנית, קרנפית, הנכנעת לדעת הקהל. רחוקה מלהיות שמאל כרחוק מזרח ממערב. יש רק עיתון אחד שיוצא מכלל זה, תנחשו איזה.
ברור שלוי, מבחינתו, צודק לגמרי.
שהרי מיהו שמאל, לדעת לוי?
לוי.
ומה דעותיו של שמאל לדעת לוי?
דעותיו של לוי.
שהן היתר וחיוב של רצח יהודים, כולל רצח נפשע. ולא, לא מדובר פה בפירוש רש"י ולא בפירוש אונקלוס. מדובר בציטוט מדוייק (שמובא בסוף הטקסט פה).
כך שכל מי שאינו מקבל רצח בלתי מוגבל של יהודים, אינו שמאל, הוא מתקרנף ימני.
את ההיתר והחיוב המוחלטים לרצח יהודים העניק לוי לפני שנתיים חסר חודשיים. מאז לא חזר בו אפילו ברמז. להיפך. הוא רק טרח והביא שפע של הצדקות נוספות. האחרונה שבהן בשבוע שעבר, כשתיאר את עמו ומדינתו כהתגלמות של רוע ורשע. בדיוק-בדיוק מה שהנאצים ודומיהם אמרו על יהודים. בדיוק מה שההייאטוללות של איראן אומרים על ישראל עד עצם היום הזה ("השטן הקטן").

ועכשיו, תשאלו, מה מצחיק בעיתונאי אנטישמי קטן הכותב בעיתון שמשרת אנטישמים?
או.
בעמוד המאמרים השני בעיתון של היום, מצאתי מאמר של חברי לשעבר קובי ניב (שאינפרנד אותי בפייסבוק. כבר כתבתי שאני מבין למניעיו ולא כועס, מה גם שיש גבול לחופש הביטוי), הנפתח במילים הבאות:
"בהספד בהלוויה של הנערה הלל יפה אריאל (שנרצחה באופן זוועתי – דבר שאין ולא יכולה להיות לו שום הצדקה)…"
לא יכולה להיות לו שום הצדקה, קובי?
דבר עם החבר שלך גדעון, הוא יספק לך אחלה הצדקה, ובאותה הזדמנות יאשים אותך בהתקרנפות נלוזה ויעמיד אותך על מקומך הראוי. כמו שעשה פעם לאילנה דיין המסכנה.
———————————————————————————–
"הארץ", 26.10.2014, גדעון לוי:
"הם מיידים אבנים ובקבוקי תבערה. ככה נראית התנגדות. לעתים הם פועלים ברצחנות שפלה, וגם היא פחותה מהאלימות המובנית של כובשם.
זו זכותם; זו חובתם."
הדברים האלה נכתבו ב"הארץ" לאחר שבתקשורת ישראלית הימנית והמתקרנפת הובע זעזוע-מה לנוכח מעשה רצח בדריסה של תינוקת בירושלים במכוניתו של לוחם חירות פלשתיני

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: