דילוג לתוכן

הצחקוקים האידיוטיים של השבוע: אחמד טיבי, התביעה בגין הצהרת בלפור, והוועידה הדמוקרטית בפילדלפיה

יולי 27, 2016

לרגל החום הכבד, נראה לי להתערטל קצת מהטריקים והשטיקים הרגילים המשמשים אותי במלאכת הכתיבה, ולהשאר עירום ועריה – אולי בכל זאת שרוואל – ולעשות רק מה שהכי בא לי לעשות למעשה בטמפרטורות האלה – לצחקק כאידיוט.

הסקופ של ח"כ טיבי: ישראל דמוקרטית!

זה קרה לי  למשל אתמול, כשהאזנתי ליומן של לפני-הצהרים של רשת ב', שם רואיין הח"כ אחמד טיבי. הנושא היה נאום ההתנצלות של ראש ממשלתנו בנימין נתניהו בפני הציבור הערבי, בגין ההתבטעויות שלו כלפי ציבור הבוחרים הערבים וסידורי התחבורה שלהם. אחת ההתנצלויות המשובחות בהיסטוריה, מאז נאום ההתנצלות של סוקרטס (על פי אפלטון) לפני אלפי שנים.

ח"כ אחמד טיבי: אין להשוות

ח"כ אחמד טיבי: אין להשוות

אז תנחשו מה היה לח"כ טיבי לומר על ההתנצלות של נתניהו.

ניחשתם?

אחד המראיינים, אחרי ששמע את נימוקיו של הח"כ (כן, ניחשתם), אמר לו, שבכל זאת, עדיין מצבם של הערבים בישראל טוב במקצת ממצבם של בני עמם באי אילו מדינות שכנות.

ועל זה השיב הח"כ טיבי ואמר, שאין זה נכון להשוות את מצבם של הערבים החיים במדינת ישראל, עם המצב במדינות לא דמוקרטיות במזרח התיכון, אלא עם המצב במדינות דמוקרטיות כמו באירופה.

הבנתם?

הח"כ טיבי מודה, אם כך, ולו גם במשתמע, שישראל היא מדינה דמוקרטית!

שרק לא ישמעו את זה הכותבים של מאמרי המערכת ואחרים, בעיתון לאנשים חושבים!

שאחרי שייגמר קצת החום, אספר לכם משהו על דרכו במדרון החלקלק של הגראף.

כמה קל היה להפיק מהח"כ אחמד טיבי, מה שלא תסחטו, גם בעינויים קשים, מכמה וכמה מהכותבים הנ"ל.

ואחר כך הם עוד מתפלאים שם על המדרון החלקלק.

אחרי התביעה הפלשתינית נגד הבריטים בגלל בלפור – בדרך תביעה נגד האיראנים בגלל כורש, וגם נגד המו"לים של הקוראן

דבר שני היום מצחיקה אותי כבר יחמים אחדים  התביעה המתוכננת של שכנינו ואחינו הפלשתינים נגד ממשלתה הוד מלכותה הבריטית, וזה בגין הצהרת הלורד בלפור לפני כמאה שנים. הלורד ארתור גיי'מס בלפור שירת אז כשר החוץ בממשלת הוד מלכותו ג'ורג' החמישי, סבא של אליזבט שלנו, והוא זה שפרסם את ההצהרה הקוראת להקים פה בארצנו בית לאומי ליהודים.

הלורד ארתור ג'יימס בלפור: בעקבות כורש

הלורד ארתור ג'יימס בלפור: בעקבות כורש

ועל זה טענתם של שכנינו ואחינו היקרים החיים איתנו בארץ הזאת.

שהרי מבחינת אבו מאזן ואנשיו, אין לנו מה לחפש פה.

כך שהתביעה (על סך כמה מאות מיליארדים? אולי טריליון?) בהחלט הגיונית!

ואי לכך יש לי עוד שני רעיונות בשביל אבו מאזן.

גונב לאוזני, מר עבאס, שהון גדל והולך זורם או לפחות עומד לזרום לידי האיראנים.

וגם עליהם תוכל לעשות מכה.

שהרי, בשעה שהצהיר בלפור את הצהרתו המבישה, ללא ספק עמדה לפניו הצהרה אחרת ברוח זו, מלפני כמ'ת'אלפים שנים: הצהרתו של המלך הפרסי הגדול כורש, שבו מתגאים האיראנים עד היום הזה, ובוודאי שאפשר להטיל עליהם את האחריות על מעשהו המביש. קבלו את "הצהרת כורש" מן המאה השישית לפנסה"נ, על פי הכתוב בתנ"ך:

וּבִשְׁנַת אַחַת לְכוֹרֶשׁ מֶלֶךְ פָּרַס לִכְלוֹת דְּבַר ה' מִפִּי יִרְמְיָה הֵעִיר ה' אֶת רוּחַ כֹּרֶשׁ מֶלֶךְ פָּרַס וַיַּעֲבֶר קוֹל בְּכָל מַלְכוּתוֹ וְגַם בְּמִכְתָּב לֵאמֹר. כֹּה אָמַר כֹּרֶשׁ מֶלֶךְ פָּרַס. כֹּל מַמְלְכוֹת הָאָרֶץ נָתַן לִי ה' אֱלֹהֵי הַשָּׁמָיִם וְהוּא פָקַד עָלַי לִבְנוֹת לוֹ בַיִת בִּירוּשָׁלִַם אֲשֶׁר בִּיהוּדָה. מִי בָכֶם מִכָּל עַמּוֹ יְהִי אֱלֹהָיו עִמּוֹ וְיַעַל לִירוּשָׁלִַם אֲשֶׁר בִּיהוּדָה וְיִבֶן אֶת בֵּית ה' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל הוּא הָאֱלֹהִים אֲשֶׁר בִּירוּשָׁלִָם. וְכָל הַנִּשְׁאָר מִכָּל הַמְּקֹמוֹת אֲשֶׁר הוּא גָר שָׁם יְנַשְּׂאוּהוּ אַנְשֵׁי מְקֹמוֹ בְּכֶסֶף וּבְזָהָב וּבִרְכוּשׁ וּבִבְהֵמָה עִם הַנְּדָבָה לְבֵית הָאֱלֹהִים אֲשֶׁר בִּירוּשָׁלִָם.

יו"ר אבו מאזן: קופי פייסט

יו"ר אבו מאזן: קופי פייסט

עצתי לך, אבו מאזן (אגב, תסתכלו על התצלום של היו"ר פה, ותגידו לי בעצמכם אם הוא לא נראה ממש "לורדיש", כמו שאומרים הבריטים, לא פחות מהלורד בלפור) – קופי-פייסט במיידי, ושלח לעורכדינים, כדי שיתחילו להכין את התביעה. זה מספר עזרא בתנ"ך הקדוש גם למוסלמים, כך שגם השיעים השולטים ברפובליקה האיסלמית של איראן לא יוכלו להתכחש ולומר לא-שמעתי, לא-ידעתי, לא-ראיתי.

ולבסוף: רבים לפני הציעו לאבו מאזן שלנו להגיש תביעה גם נגד אלוהים, משה, וכן הלאה. אבל אם נעזוב את הבדיחות וניגש לעניינים ברצינות (מדובר בכסף גדול!) בהחלט כדאי לפלשתינים לשקול תביעה נגד המו"לים של הקוראן, שכן בסורה 17, המסע הלילי, הקרויה גם בשורת בני ישראל, בקטע מס. 104 נאמר במפורש:

וכאשר לא רצה פרעה לשלח את בני ישראל מארצו, הטבענו אותו ואת כל אשר לו יחדיו, ואחר כך אמרנו לבני ישראל: 'התנחלו בארץ ישראל וביום האחרון תופיעו לפנינו יחד.'

זה על פי תרגומו של ד"ר אהרון בן-שמש, ולפי התרגום החדש יותר מאת אורי רובין, מופיע הפסוק כך:

אחרי (פרעה) אמרנו לבני ישראל, שבו בארץ, וכאשר תתקיים ההבטחה לאחרית הימים, נקבץ את פזוריכם.

כך שבכל מקרה ועל פי כל תרגום או פירוש, נראה שיש פה מקום לתביעה רצינית ביותר כלפי הקוראן הקדוש והמו"לים קלי הראש המוציאים אותו לאור, בלי התחשבות באבו מאזן ובפלשתינים.

אז תודה לאבו מאזן על שהביא לי גם הוא צחקוק אידיוטי.

איך הוחלפו כל צוותי התקשורת בין ועידה לוועידה

כמו כן שיעשעה אותי מאוד התחלופה האדירה בתקשורת (ולא רק אצלנו), לרגל המעבר בין ועידת המפלגה הרפובליקאית בשבוע שעבר, ובין ועידת המפלגה הדמוקרטית בפילדלפיה השבוע.

גדודים שלמים של שדרנים, עורכים, כתבים, פרשנים ואפילו צלמים –  פשוט הוחלפו!

כזכור, אלה שכתבו, סיקרו ופרשו את הוועידה הרפובליקאית נתקפו רוח נכאים מסויימת. הם דיווחו בחמיצות, ולפעמים בלגלוג, ואף ברשעות על המתרחש שם. הפרשנים היו חדורים רוח פסימית בדבר העתיד. הכתבים דיווחו בעצבות על המחלוקות והפילוגים ונדו לנואמים (ולנואמת). הצלמים הביאו בעיקר תמונות של כל מיני מוטציות אנושיות מוזרות שגילו בקהל – סבתות שנראו כאילו יצאו מסרט אימים, אדומי עורף מאותגרי-משקל עד להתפקע וכן הלאה.

נראה ששיטת הסיקור דנן עלתה ברייטינג לרשתות ולעיתונים. כי עובדה: כל צוותי התקשורת הכושלים האלה הוחלפו במיידי לקראת הוועידה הדמוקרטית.

רוח עזוז וגבורה לבשה את קהלי השדרנים החדשים. אופטימיות לבבית ליוותה את סקירת הפרשנים. הכתבים דיווחו על פכים קטנים, משעשעים ומחכימים מן המסדרונות. לא נתנו לכמה מחלוקות קטנות ושמועות מרושעות לקלקל את השורה. צילומי  האנשים מהקהל שקלטו הצלמים מן הקהל הנפלא של הוועידה היו מה זה סימפטיקו.  שום מוטציות מוזרות לא מסתובבות אצל הדמוקרטים.  פשוט כיף של ועידה!

גם החלפת הצוותות הזאת הביאה לשפתי צחקוק אידיוטי השבוע.

 

 

 

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: