דילוג לתוכן

בחירות 2013: "הליכוד ביתנו" – ברית ריפובליקאית-פוטינית

יולי 25, 2016

מישהו נדהם מהקשר הפוטיני-רפובליקאי, כפי שהוא נחשף עכשיו מחשיפת המסמכים החדשה על ידי ויקיליקס, אודות המזימות נגד סנדרס במפלגה הדמוקרטית? נא לקרוא מה חשבתי לי לפי תומי בסוף 2012, לנוכח ייסודו של "הליכוד ביתנו", לקראת הבחירות לכנסת בתחילת 2013. הכותרת היתה: "הליכוד ביתנו" – ברית ריפובליקאית-פוטינית

מאפיהו

מעשה ייסודה של מפלגת "הליכוד ביתנו" הוא בינתיים המהלך המעניין ביותר במערכת הבחירות המעפנית הזאת. ויש בו עניין מבחינה בינלאומית לא פחות מאשר מבחינה לאומית-ישראלית.

מצד אחד יש לנו עניין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שקירבתו הרבה והעמוקה, בת עשרות השנים, אל המפלגה הריפובליקאית בארצות הברית, כבר אינה צריכה ראיות.

קצת תזכורות: אותו פינאנסייר – המיליארדר שלדון אדלסון (וגם כמה אחרים מהעשירון שלו) תומך הן במועמדים הריפובליקאים והן בנתניהו, שהוא גם חבר ותיק של המועמד האחרון של הריפובליקאים בבחירות לנשיאות, מיט רומני.

התפיסות הכלכליות של נתניהו זהות כמעט לאלה של הריפובליקאים האמריקאים. אותה התייצבות חסרת פשרות לצד המאיון העליון. להם לא מפריע שמיליארדרים כמו וורן באפט  או נוחי דנקנר, משלמים  פחות מיסים מאשר המזכירות שלהם. זה מה שנראה לריפובליקאים בארה"ב ולביבי ואנשיו בישראל כסדר הדברים הטבעי והסביר.

נתניהו קרוב לא רק לצמרת הריפובליקאית ולמצע הכלכלי שלה, אלא גם לקהלים מבין תומכיה, כמו האוונגליסטים, שלכנסים שלהם בישראל יש נואם של כבוד…

View original post 897 מילים נוספות

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: