דילוג לתוכן

מחדשות תעשיית הבידור: פרס אוסקר בסך 21 מיליון דולר לסרט הסנאף הטורקי "המאווי מרמרה"

יוני 28, 2016

הנה קצת פרטים שלא תקבלו בעיתונות הממוסדת.

מקורה של תקרית המרמרה, שתוצאותיה הביאו להסכם הנוכחי, הוא ביוזמה משותפת לטורקים (כולל ארדואן), לחמאס (בהובלת חאלד משעל) וליהודי אנטישמי בשם אדם שפירו.

שם היוזמה: תעשיית סנאף.

ייצור סרטי ריאליטי-רצח לצורכי התעמולה הפלשתינית והתקשורת המערבית הרקובה והמושחתת.

את הסוד גילה ראש הלשכה המדינית של החמאס בכנס שערך בדמשק ב-2008 לרגל מלאת 60 שנה ל"נאכבה".  "פעיל מערבי", הודיע משעל למאזיניו, הוא שהגה את התכנית: קו ימי בין קפריסין  ועזה. והקו הימי החדש, "לא  רק יסיר את המצור אלא גם יביך את ישראל בתחום הדמוקרטיה וזכויות האדם."

על סיפון המרמרה: סנאף טורקי

על סיפון המרמרה: סנאף טורקי

"הפעיל המערבי" שעליו סיפר משעל הוא אדם שפירו, יליד ניו יורק, בן להורים סטליניסטים, שהחדירו בו מינקותו שנאה עמוקה ליהודים ולמדינת ישראל. ביחד עם אשתו, ערביה אמריקאית, הואידה עארף, הוא יסד את ארגון ה-ISM (ארגון לסולידריות בינלאומית) שהתמחה בסנאף: ב"סדנאות" שערך הארגון לימדו את המתנדבים (בתשלום) המערביים להתגרות בחיילי צה"ל, כך שיירו במתגרים, יפצעו ואף יהרגו אותם. המטרה היתה: להציג את חיילי צה"ל כרוצחים ואת ישראל כמדינה פושעת. והאסטרטגיה, במילותיו של שפירו עצמו (למשל במסגרת כנס לאיסוף תרומות באוניברסיטת רוטגרס בארה"ב): "שחרור עזה היא רק טקטיקה אחת מתוך אסטרטגיה כוללת יותר, להפוך את הקונפליקט הזה ממאבק בין ישראל ובין הפלשתינים, או בין ישראל לעולם הערבי…למאבק בין  העולם כולו ובין ישראל."

כלומר, מלחמת עולם נגד ישראל – בשיטת ייצור סרטי הסנאף. (ארגון "זכויות האדם" – איזו בדיחה – "בצלם" – המחלק מצלמות לפלשתינים, עובד גם הוא בשיטת שפירו, של ייצור סרטי סנאף במסגרת המאבק לדה לגיטימציה ישראל)

קורבן הסנאף הידועה ביותר של שיטת שפירו היא האמריקאית רייצ'ל קורי. לפניה ואחריה היו עוד כמה, הרוגים ופצועים קשה מתוצרת ה-ISM. האחרון ברשימה הוא "פעיל השלום" הדני שהשתתף במסע האופניים בבקעה (שאורגן בשותפות עם הקרן החדשה לישראל") והוכה בבקעה ב-2012 על ידי סא"ל שלום אייזנר. גם הוא היה בוגר של סדנת הסנאף מטעם ה-ISM.

באינתיפאדה השניה, גם נתנו אנשי ה-ISM מחסה בדירה שלהם לרוצח-המתאבד שביצע את הפיגוע בדולפינריום.

21 הרוגים, 120 פצועים.

ושפירו היה מעורב עמוק בארגון המשט של המרמרה.

הדוברת הראשית על סיפון המאווי מרמרה, זאת שהחזיקה מגאפון ופנתה אל חיילי צה"ל שהשתלשלו בחבלים מן המסוקים, היתה אשתו, המייסדת-שותפה של ה-ISM, הואידה עארף.

היא גם היתה הדוברת של המשט הבא לעזה, זה שלא הצליח לצאת לדרכו לעזה מחופי יוון בקיץ 2011.

*****

כשיצאה המאווי מרמרה לדרכה, עלו על סיפונה באיסטנבול 40 פעילים של ה-IHH, ארגון טרור-וסעד דתי (שילוב המאפיין גם ארגונים כמו החמאס והחיזבאללה). הם אלה שניהלו את המאבק נגד חיילי צה"ל שהשתלשלו מהמסוקים לסיפון המרמרה. 7 מתוך 9 הרוגי המרמרה היו טרוריסטים של ה-IHH, שיש עדויות של חבריהם ובני משפחתם, שהם היו מוכנים ואף שאפו ל"מות שאהידים".

בסרטי  צילום רבים שנמצאו במרמרה נראו פעילים נוספים המבקשים למות מות שאהידים תוך כדי  פרידה אחרונה מבני משפחותיהם.

העיתונאי אדהם אוזקסה כתב לעיתון הטורקי  "עלון העולם" כתבה תחת הכותרת "המאווי מרמרה מוכנה להתנגדות".  אחת ממשתתפות המשט, שדיא ברכאת, התראיינה ואמרה: "יקרה אחד משני דברים טובים. או  שנמות כשאהידים או שנגיע לעזה."

שיטת הסנאף של שפירו וה-ISM.

השר של החמאס פתחי חאמד נואם בפברואר 2008: סנאף פלשתיני

השר של החמאס פתחי חאמד נואם בפברואר 2008: סנאף פלשתיני

ועכשיו לעדות הקושרת את ראש הממשלה הטורקי, טייפ ארדואן למשט הסנאף של המרמרה.

הנה ציטוט מ"הארץ", 20.10.2010:

אחד המסמכים שופך אור על מעורבותה של ממשלת טורקיה  במשט… המסמך הוא פרוטוקול ישיבה  שנערכה באיסטנבול ב-16 במאי והשתתפו בה ראשי הארגונים וקברניטי הספינות. דרור  פיילר, ישראלי לשעבר ותושב שוודיה שהשתתף בפגישה ובמשט, אישר ל"הארץ" בשיחה  משוודיה, את דבר קיום הפגישה ואת רוח הדברים שנאמרו.  (במסמך נכתב): "הממשלה לא הכריזה בתחילה על תמיכה במשימה; אבל בימים האחרונים, (אנחנו)  מקבלים תמיכה ישירה מראש הממשלה ומשרים נוספים. בשיחות פנים אל פנים (במקור: F2F)  נאמר באופן פתוח, שאם יש לנו בעיות כלשהן, הממשלה תרחיב את התמיכה שלה אם אפשר". 

אותו דרור פיילר המוזכר כאן, הוא זה שהודיע בשידור רדיו שעל המרמרה "אין אפילו פצירת ציפורניים".

******

עוד לפני משט המרמרה היו די עדויות וידיעות בידי צה"ל ובידי ממשלת ישראל, על שיטת הסנאף של שפירו וההנהגה החמאסית. היה ידוע יפה שמנסים לגרות את חיילי צה"ל לירות ולהרוג אזרחים.

למשל, עוד בפברואר  2008, אמר  פתחי חמאד, מי שהיה חבר הפרלמנט הפלשתיני וגם שר הפנים של ממשלת החמאס בעזה. הנה מה שאמר חמאד בנאום גלוי שזכה לתפוצה המונית:
"העם הפלשתיני פיתח שיטות הרג משלו. המוות אצל העם הפלשתיני הפך לתעשייה, שמצטיינות בה הנשים ומצטיין בה כל מי שעל פני האדמה הזאת. מצטיינים בה הזקנים. מצטיינים בה לוחמי ג'יהאד ומצטיינים בה הילדים. לפיכך הם (הפלשתינים) יצרו מגן אנושי מהנשים, מהילדים, מהזקנים ומלוחמי הג'יהאד כנגד מכונת ההפצצה הציונית. אנו שואפים למוות כשם שאתם שואפים לחיים." 
והנה, למורת הידיעה הזאת, של הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, שר הביטחון אהוד ברק וראש הממשלה בנימין נתניהו, כשהגיעו לעצירת המשט, נבחרה שיטת פעולה ששיחקה לידי שיטת שפירו והטרוריסטים של ה-IHH הטורקי.
לחיילי צה"ל שעלו על סיפון המרמרה ונתקלו בטרוריסטים חמושים באלות מאולתרות ובסכיני מטבח, ואולי גם בנשק חם, לא היתה ברירה, אלא לנטוש את המחסניות עם כדורי הדיו, ולירות קליעי עופרת כדי להציל את חייהם.
וכך שירתו את תעשיית הסנאף החמאסו-טורקית.
ועל הפאשלה הזאת משלמת היום ישראל בהתנצלות ובהענקת פרס אוסקר בסך 21 מיליון דולר לסרט הסנאף על שם המאווי מרמרה.
והלוואי שנוכל להיות סמוכים ובטוחים שזה סוף פסוק.
שהם למדו את הלקח ויותר לא יפלו למלכודת הסנאף השקופה מתוצרת שפירו-משעל-ארדואן-"בצלם".
———————————————————————————————————————————————————————-
***סרט סנאף (באנגלית: Snuff film), המכונה בעברית גם סרט לבן, הוא סרט קצר המציג מוות ממשי של אדם (שנגרם על ידי רצח) וזאת באופן מפורש, ללא בימוי  של הפעולה או שימוש באפקטים מיוחדים (מתוך הוויקיפדיה)

 

2 תגובות
  1. עמירם ברוטמן permalink

    אם אני לא טועה, גלנט טען שזה מה שיקרה והציע לעצור את המרמרה ע"י שני כלי שייט גדולים שיצמדו אליה, או יחסמו את דרכה. עמירם

    אהבתי

    • כן, שמעתי שלגלנט (שפיקד על השייטת בזמנו) היו רעיונות אחרים שנדחו. ברור שנתניהו את ברק את אשכנזי פישלו בגדול. ועל טעויות משלמים. ובמקרה הזה אני לא חכם לאחר מעשה. כשזה קרה ישבנו בביתי שבעה על אמי ז"ל, וקרובי משפחתי יכולים להעיד על מה שאמרתי בשעת מעשה. לא יכולתי לשאת את הטמטום.

      אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: