דילוג לתוכן

משאל העם: הדוב של הרוב הבריטי החליט לנטוש את הזירה, להתבצר באי ולמכור מניות

יוני 24, 2016

 

במונחים של גיאו-אסטרטגיה, רוב הבוחרים באי הבריטי החליטו שלרגל המצב הגלובלי הנוכחי, הם לא סומכים על המטה הכללי של האיחוד האירופאי. הם מעדיפים את האדמירליות הטובה והישנה שלהם, את הפילדמרשלים ושירות האוויר המיוחד, שפמים ומקטרות.

כמו כמה פעמים נוספות בהיסטוריה, החליטו  עכשיו הבריטים לנצל את היתרונות הגיאוגרפיים הנוזליים של אתר מגוריהם.

ואם שם, מעבר לתעלה, חושבים אנשי היבשת שהכל אחלה וסבבה כמו שזה מתנהל אצלם עכשיו, שיהיה להם לבריאות.

במונחים של שוק ההון, הבריטים החליטו למכור את השקעותיהם באיחוד האירופאי. הם מעריכים שהמניות האלה עתידות לאבד משוויין בעתיד הקצר או הבינוני, ולכן זה הזמן למכור.

מובן שהפעולה הזאת עצמה – מכירת המניות – מהווה גם נהמה של דוב, ועוד דובים עלולים לענות לדוב הבריטי מן היער. כתוצאה מכך, המכירה תיצור פעולת שרשרת שאכן תוביל לירידת שווי המניות – כך שאפשר יהיה לקנות אותן בזול לכשירדו לריצפה.

כתחזית המגשימה את עצמה.

מנגד מייצגים אנגלה מרקל ופרנסואה הולנד שוק של שוורים. הם מאמינים, או מסוגלים להעמיד פנים ככאלה, שגרף הרווחים עוד עתיד לעלות, או לפחות להשאר יציב, גם אם יפול מעט באופן טבעי לנוכח הפעולה הנמהרת של המלכה ונתיניה בקצה המרוחק של היבשת. אח-אח-אח, כמה נחמד יהיה ביום שהם ינסו לזחול בחזרה.

מבחינה פומפוזית  נראה שהרוב הבריטי השמיע נהמה צ'רצ'ליאנית כלפי הנהגתו הפוליטית, אדוניה ועושי דברה, הצ'מברליינים.

מאותה בחינה, הרוב הבריטי השמיע יבבה של אפרוח לנוכח קצת בעיות שוליות באיחוד, שמרקל והולנד יתגברו עליהן תיק-תק, עם עזרת בריטניה הגדולה או בלעדיה.

ומי שחושב שהוא יודע להמר על מי שייצא ראש בקרב בין הדוב הבריטי ובין השור הגרמנו-פרנקי, יכול להרוויח או להפסיד הרבה מאוד.

From → פוליטיקה

One Comment
  1. איתי permalink

    מאפיהו לדעתי ישנה עוד נקודה ששווה התייחסות מצדך והיא המקהלה האחידה בכלי התקשורת גם בעולם וגם אצלנו שכרגיל ממצבים את הסיפור הזה בצורה הכל כך אופיינית למדיה השמאליברלית. תומכי הברקסיט הם כמובן עדר טיפשים בורים בבונים בדר"כ תושבי הפריפריה הבריטית שכמובן הלכו שולל אחר מנהיגיהם הדמגוגים ואילו מתנגדי הברקסיט הם כמובן צעירים עירוניים משכילים עם מיטב התארים ממיטב האוניברסיטאות בבריטניה שהשמש זורחת להם אתה יודע מאיפה. זה ממש שיקוף מדויק אחד לאחד לסיפור המסגרת של התקשורת הישראלית במערכת הבחירות האחרונה.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: