דילוג לתוכן

הטבח באורלנדו: הצבועים המקומיים ואחריותו של הנשיא אובמה

יוני 13, 2016

1.

יש להניח, שלפחות בכל מה שנוגע לרצח המחריד באורלנדו, ייחסכו מאיתנו ביטויי ההבנה למניעים הנעלים של הרוצח הנתעב, כפי שנהוג אצל הגיגני הפובליציסטיקה והפוסטיטוציה המקומיים שלנו (וגם איזה ראש עיר), כאשר נרצחים סתם יהודים ללא הבדל צבע או מין כשהם מבלים במתחם שרונה, נניח.

ועם קצת מזל, האגף הנאור הזה גם לא יאשים בטבח את מעללי המשטר האימפריאליסטי בארה"ב.

עם עוד מזל, גם לא יזכירו שרוה"מ הישראלי לשעבר, אהוד ברק, אמר פעם שאילו היה גדל כאפגני-מוסלמי מדוכא בארה"ב, בטח היה מצטרף לדאע"ש עם נשק ביד.

IMG_4435

הטבח באורלנדו: דאעש לוקח אחריות

לעומת זאת אני כמעט מוכן להתחייב, שיימצא איזה מישהו מאותו אגף נאור, שיתנדב להסביר לנו, דבר דבור על אופניו, איך, בעצם, קשור הטבח באורלנדו לכיבוש בחברון או בעזה, או למה שעושים לבדואים בנגב.

2.

באותו עניין, בניסוח קצת ברור יותר: קצת קשה לי להבין, איך זה שכאשר מתבצע רצח נתעב במועדון להט"בי, באורלנדו או בבר-נוער בתל אביב, לגמרי ברור לכל נאור שמדובר בהומופוביה, ואיש לא יעלה על דעתו להגן על הרוצח החשוך.

ואילו בשעה שמתבצע רצח נתעב ביהודים, בתל אביב או בפרבר פריסאי, כלל לא ברור, לאותם נאורים עצמם, שמדובר פשוט באנטישמיות, ומיד מחפשים הנאורים כל מיני תירוצים סוציו-פוליטיים, אנתרופו-אקונומיים ועוד, שיאפשרו להם להטיל את האשם בנרצחים תוך "הבנה" מפליגה כלפי הרוצחים.

3.

ובאשר לנשיא האמריקאי וליבו הקרוע לגזרים בגלל חוקי הנשק המתירנים כל כך בארה"ב, והקשר שלהם לטבח הנורא באורלנדו, הנה משהו לידיעתנו.

לפני שנה, באמצע יוני 2015, רצח גזען אמריקאי לבן תשעה אפרו-אמריקאים בכנסייה בדרום קרוליינה. הנשיא אובמה נשא נאום והזיל דמעה. "כל מוות מסוג זה הוא טרגדיה. כל ירי שמעורבים בו נפגעים רבים הוא טרגדיה. יש משהו שובר לב…" אמר אומבה, והוסיף: "…אנו יודעים כי בפעם נוספת, אנשים חפים מפשע נרצחו, גם משום שלאדם כלשהו שביקש להרע, לא היתה שום בעייה להשיג רובה. בנקודה כלשהי, אנו כמדינה, נצטרך לשקול את העובדה שסוג זה של אלימות המונית אינו מתרחש במדינות מתקדמות אחרות. אינו מתרחש במקומות אחרים בתכיפות כזאת."

סליחה?!

"אינו מתרחש במקומות אחרים בתכיפות כזאת"?

ומה עם המזרח התיכון?

קבלו דיווח על נפגעי טרור בעולם – בעיקר במזרח התיכון, מהיממה האחרונה, 13 ביוני 2016:

133 הרוגים בעיראק; 100 הרוגים בסוריה; 46 טרוריסטים מוסלמים נהרגו באפגניסטן; 12 אסירים לשעבר ו-4 טרוריסטים מוסלמים מתאבדים נהרגו בלוב; 10 טרוריסטים מוסלמים ו-4 נשים נהרגו בניגריה; 4 טרוריסטים מוסלמים מארגון "המדינה האסלאמית" נהרגו בחיסול-ממוקד אמריקאי באפגניסטן; 4 הרוגים בהתקפת טרור אסלאמית ברפובליקה של מרכז אפריקה; 2 טרוריסטים מוסלמים נהרגו בחיסול-ממוקד אמריקאי בתימן; פיגועים וקרבות נוספים עם נפגעים היו בסומליה, בסודאן, בלוב, בתימן, בניגריה, במאלי, בצ'אד, במצרים, בטורקיה, בלבנון, בסוריה, בעיראק, בפקיסטן ובפקיסטן; סה"כ 370 הרוגים ביממה האחרונה.

ומה הקשר בין זה ובין אובמה, אתם שואלים?

הנשיא אובמה נואם בדרום קרוליינה בעקבות הטבח בכנסייה

ובכן, הנשיא האמריקאי הזה, חתן פרס נובל לשלום, הוא גדול סוחרי הנשק בעולם מאז מלחמת העולם השנייה, וזה בדולרים מנוכי אינפלציה. הנשיא אובמה, שמבין את הקשר בין הקלות הבלתי נסבלת שבין השגת נשק בארה"ב ובין שכיחות מקרי הרצח, היתכן שאינו מבין שאתו קשר קיים גם במקומות אחרים בעולם, ובמיוחד במזרח התיכון?

הנה קצת פרטים:

כבר בחמש שנות כהונתו הראשונות של אובמה, 2009-2014, הסתכמו הסכמי המכר החדשים במסגרת התכנית של הפנטאגון למכירות נשק לגורמי חוץ (FMS) – המסלול המרכזי  של יצוא הנשק – ב-169 מיליארדי דולרים.

תוך 5 שנים מכר אובמה נשק בסכום העולה ב-30 מיליארד דולר על מה שמכר הממשל של הנשיא ג'ורג' W בוש בכל 8 שנות כהונתו.
והכל בדולרים מנוכי אינפלציה.
ורוב יצוא הנשק שבוצע על ידי ממשל אובמה – למעלה מ-60% – הופנו למזרח התיכון ולמפרץ הפרסי.

והנה התוצאות בשטח:

בטבלה שלפניכם, מספרי הנפגעים במלחמות וכתוצאה מפעולות טרור בכל העולם (בטור המספרים הראשון), במזרח התיכון (בטור המספרים השני) ובאפגניסטן לבדה (בטור המספרים השלישי).

כלל עולמי המזרח התיכון
1992-2000 קלינטון 400,227 26,819 48469
2001-2008 בוש 159,121 28,724 23,944
2009-2014 אובמה 286,204 148,110 50,057
2015 135,000 88,000 13,000

והנה הסיכום של הסיכום: בשבע שנות כהונתו של אובמה, 2009-2015, הגיע מספר ההרוגים כתוצאה ממלחמות ומטרור בעולם כולו לשיא של 421 אלף הרוגים.

5% יותר מהשיא הקודם ב-8 שנות כהונתו של הנשיא ביל קלינטון.

פי 2.65 ממספר ההרוגים לאורך 8 שנות כהונתו של הרפובליקאי(!) הנץ (!!!) ג'ורג' W בוש!

ויותר מכולם סבל המזרח התיכון:

ב-7 שנות כהונתו של אובמה הגיע מספר ההרוגים במזרח התיכון ל-236 אלפי הרוגים.

פי 8.2 ממה שהיה ב-8 שנות כהונתו של בוש!

פי 8.8 ממה שהיה ב-8 שנות כהונתו של ביל קלינטון!

ואין צורך לומר שהשנה, 2016, שנתו האחרונה של אובמה, אין שום סימן להאטה במעשי הטבח, לא במזרח התיכון, לא בעולם ולא במולדתו ארה"ב.

בתקופת כהונתו של חתן פרס נובל (לשלום!!!) הנשיא אובמה, הפך המזרח התיכון לבית מטבחיים מחריד.

ביחס ישר לגמרי להצפה של האזור בנשק אמריקאי מתקדם, תוצאה ממדיניותו הרת האסון של הנשיא ברק אובמה.

זה שאמר בנאומו קורע הלב בדרום קרוליינה לפני שנה:

"נצטרך לשקול את העובדה שסוג זה של אלימות המונית… אינו מתרחש במקומות אחרים בתכיפות כזאת."

מילה אחת בת ארבע אותיות מתאימה למילים האלה של כבוד הנשיא אובמה.

פחחח.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: