Skip to content

סטטוסים/ ההתבטעות של רמי סדן והדילמה המוסרית של האליטות, כחלון נגד מפעל הפיס והשכל נגד המלחמה בסמים ומה משותף לשמאל ולימין

יוני 8, 2016

סטטוסים מהפייסבוק בימים האחרונים

האם לשנוא יותר את נתניהו או את ש"ס?

מתוך מעקב אחרי הפייס והתקשורת הממוסדת, שמתי לב שיש התלבטות קלה באליטה התקשורתנית בקשר להתייחסות הנאותה לפרשת "ההתבטעות" (התבטאות עם יסוד של טעות)  הגזענית של המנוי החדש מערוץ 10 נגד ש"ס ודרעי.
מצד אחד מדובר במנוי מטעם ראש הממשלה השנוא עליהם ביותר.
מצד שני, האיש של נתניהו, רמי סדן, הרי שותף איתם לשנאת ש"ס ודרעי.
אז מה עושים?
איך להכריע, איזו שנאה חשובה יותר לענייננו?
האם יש להעדיף את השנאה הפוליטית, ואז נמצא את עצמנו, שלא בטובתנו, שותפים למאבק של האספסוף הש"סי של מנשקי הקמעות נגד האיש של נתניהו?
או שנתמסר לשנאה הגזענית, נפקפק בשאלה אם הדברים בכלל נאמרו, ונעורר תהיות בדבר התגובה האמוציונלית המוגזמת של ש"ס?
או איזו דרך ביניים?
מכל מקום, נראה לי שההתלבטות המוסרית הזאת של האליטות מביאה למיתון מסויים של המשבר.

אנחנו והאצולה

סתם קצת פרטים שנחמד לדעת:

שר האוצר, משה כחלון, הודיע היום שהוא מבקש לבטל את קובות ההימורים של "מפעל הפיס", שבהם מככבות מכונות המשחק, גירסה ישראלית של ה"סלוט-מאשין" הידועות לשמצה.

המכונות האלה מספקות רבע מרווחי מפעל הפיס, המעביר את כספי המכורים להימורים משכבת הדפוקים של החברה הישראלית, למטרות נעלות ולאנשים ראויים, כמו למשל ההומניסטים הליברלים שהם בדרך כלל אלה הזוכים ב"פרס ספיר" לספרות יפה, ועוד.

בראש מפעל הפיס עומד האלוף (במיל.) עוזי דיין.

שר האוצר, משה כחלון נולד ב-1960 בגבעת אולגה, והוא בן למשפחה בת שבעה ילדים. הוריו, יהודה ומיסה, עלו לישראל מטריפולי שבלוב. הוא שירת בצה"ל בקבע שנים אחדות בדרגת רב-סמל.

עוזי דיין שגדל בנהלל שבעמק יזרעאל, הוא בנם של מימי לבית דופלט ושל זוהר דיין. הוא נכדו של הח"כ שמואל דיין ובן דודם של יעל דיין ויהונתן גפן, ונשוי לתמר, בתו של יגאל תלמי. בצה"ל היה בסיירת מטכ"ל ולבסוף הגיע לדרגת אלוף.

אצולה ישראלית.

ועכשיו כחלון מאולגה מאיים לגזול נתח נכבד מהאחוזה של ספסר ההימורים עוזי דיין מהעמק, ולהציל, אולי, כמה דפוקים שמכורים לקובות ההימורים של מפעל הפייס.

סתם דמגוגיה סוציאלית, כל זה, כמובן.

בערב צפיתי ב"לונדון (וקירשנבאום)" בח"כית מהליכוד, שרן השכל, מסבירה מדוע היא מגישה את הצעת החוק שלה, שלפיה יומרו הרישום הפלילי וסכנת עונש המאסר של מעשני הקנאביס בקנס כספי.

מולה הופיע הד"ר יוסי הראל-פיש, המדען הראשי של "הרשות הלאומית למלחמה בסמים", המתנגד להצעת החוק של השכל, חבריה וחברותיה מהכנסת.

השכל נולדה בטורונטו שבקנדה לאב יליד ישראל ולאם ילידת מרוקו. הם חזרו לישראל כשהיתה בת שנה והיא גדלה בכפר סבא ושירתה במשמר הגבול. בנעוריה היתה פעילה ב"שלום עכשיו" ולכנסת נכנסה בסיעת הליכוד.

הד"ר יוסי הראל-פיש נולד לפרופסור אהרון הראל(הרולד) פיש, יליד בירמינגהם שבאנגליה, שלימד באוניברסיטת לידס באנגליה ובבר-אילן בישראל. אמו של פיש היא ג'ויס רוסטון המנוחה. אחיו של הד"ר מהרשות הם הפרופסורים מנחם פיש ודוד הראל, וגיסו הוא הפרופסור מאיר רוסטון.

אצולה ישראלית.

בדיון הטלוויזיוני בערוץ 10 ניסה יוסי הראל פיש לחלוק על הנתונים שהביאה שרן השכל. מוטב שלא לסמוך עליו בענייני עובדות ונתונים. לא מזמן הוא טען בראיון ל"מעריב" שהלגליזציה של הסמים שהונהגה במדינת וושינגטון שבארה"ב בוטלה. "בוושינגטון ניסו ובסוף זה בוטל". טען הד"ר מהרשות.

סתם שקר חסר שחר.

יתכן שהד"ר הראל-פיש נבחר להופיע בטלוויזיה, כי מנכ"ל לרשות למלחמה בסמים אין בינתיים.

כבר ב-2014 נעצר המנכ"ל, יאיר גלר.

החשד: הרשות למלחמה בסמים שיחדה גורמים פוליטיים ופקידותיים. הרשות הגיעה להסכמות עם גורמים בממשלה, כך שאותם גורמים יעבירו תקציבי מדינה לרשות, לכאורה כדי "ללחום" בסמים. אך בתמורה הרשות למלחמה בסמים תפרה מכרזים שנועדו להעביר אחוזים מאותם כספי מדינה, לבני משפחותיהם ומקורביהם של הגורמים הפוליטיים והפקידותיים שאישרו את העברת הכספים לרשות.

כדי להסיר ספק, איני טוען כאן שבין הגורמים הממשלתיים והפקידותיים הנ"ל נמצא השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, המתנגד לחוק של חברת מפלגתו שרן השכל, תוך שימוש בטיעונים המפוקפקים של הד"ר הראל.

סילוק קובות ההימורים של מפעל הפיס מטעם השר כחלון, כמו גם הצעת החוק של הח"כית השכל – עוד שתי דוגמאות להדרדרות של הדמוקרטיה הישראלית במדרון החלקלק, תוך פגיעה באינטרסים הלגיטימיים לגמרי של האצולה הישראלית.

אולי ניצני פאשיזם, כמו שקורא לזה ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מקיבוץ משמר השרון, מגדלי אקירוב ועוד.
———————————————————————————————————
גילויים נאותים: בבחירות האחרונות הצבעתי למפלגתו של משה כחלון, "כולנו", ואני סבור שהקנס בסך 300 ש"ח על מי שנתפס מעשן ג'וינט בידי שוטר משועמם, כמוצע על-ידי הח"כית השכל, הוא מוגזם.

ימין ושמאל, רק חול וחול

והנה מם שמצאתי על הקיר שלי, מתוצרת משה גדול, ומתחתיו מה שהיה לי לומר אודותיו:

13339713_252049661819237_7620503504796061344_n (1)

 

אכן-אכן ונכון מאוד!

בדיוק כמו שנחמד,

שביום שבו מתנגדיו של ראש הממשלה מנהלים נגדו קמפיין –

בגין התרומות שהוא מקבל מחו"ל,

– הם עצמם ניזונים מתרומות שהם מקבלים מחו"ל!

כולל "התנועה לחופש המידע" מיסודו של העיתונאי החושפן רביב דרוקר!

"הקרן החדשה לישראל"!

ראו ביאור 6 לדו"חות הכספיים!

עוד דוגמית למה שאני אומר תמיד: שהשמאל והימין הן שתי הכנפיים של אותה ציפור.

 

מודעות פרסומת
One Comment
  1. איתי permalink

    היי מאפיהו. כהרגלך אתה מנסח את הדברים בצורה הטובה ביותר האפשרית בייחוד את דילמת האליטות כיצד לנהוג בפרשת רמי סדן. לעניינו בדבריו של רמי סדן אין שום גזענות הוא בסה"כ אמר שהוא שונא את דרעי ואת ש"ס ללא שום התייחסות למצביעיה לאורח חייהם ולדרך חשיבתם. לדעתי הוא התכוון לש"ס כמנגנון פוליטי וחוץ מזה בהנחה שהוא אכן גזען שפל נראה לי קצת מצחיק שש"ס מפלגה שכוחה בליבוי שנאה ושראשיה התמחו במשך שנים בלקלל נמרצות את כל מי שלא נראה תתבכיין על שנאה וגזענות.

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: