Skip to content

סטטוסים/ הידע הוודאי של ראשת מרצ, מה שוות אזהרות מסע אמריקאיות, מה לבולבול ולאלת המסטיק וחוק הקנאביס החדש

יוני 2, 2016

סטטוסים אחרונים מהפייסבוק

הראייה הפוליטית המפוכחת של זהבה גלאון

צחוק ראשון להיום (כלומר, אתמול בבוקר): כרגע שמעתי את הח"כית ראשת מרצ זהבה גלאון מתראיינת בגלצ אצל דקל-סגל, ומביעה דעות מלומדות בענייני עבר, הווה, וכרגיל אצלה – בעיקר עתיד. זו אותה זהבה שלנו, שלא מזמן, באמצע יולי שעבר, הודיעה לנו באותה תחנה ובערך באותה שעה, שהיא "יודעת בוודאות", לא פחות, וזה ציטוט, ש"כבר בשבוע הבא, לכל היותר תוך שבועיים." יצטרפו הרצוג ומפלגתו לממשלת נתניהו. וכן, הח"כית הנכבדה גם לא שכחה להעיד על עיסתה בתור מי שמחוננת ב"ראייה פוליטית מפוכחת" (!!!).

למה הממשלה האמריקאית לא מזהירה את אזרחיה מפני מגורים  בארה"ב?

צחוק מס. 2 להיום (כנ"ל, אתמול בבוקר): בכל פעם שאני שומע או קורא שהממשלה האמריקאית מוציאה "אזהרת מסע" לתושביה, הנוגעת למסע לישראל, אני צוחק.
ועכשיו, כשממשלת ארצות הברית מזהירה את תושביה מפני מסע לצרפת, לרגל משחקי אליפות אירופה בכדורגל, אני צוחק אפילו יותר.
וכל זה למה.
כי שיעור מקרי הרצח בארצות הברית (שלא לדבר על מיני אלימות מינוריים יותר) מתנייד בעשורים האחרונים בין 4 ל-6 לכל 100,000 תושבים. זה בשעה שבישראל יש פחות מ-2 מקרי רצח לכל 100,000 תושבים (המספר האחרון: 1.8 לכל 100,000). ואילו בצרפת מסוכן אפילו פחות: בערך מקרה 1 של רצח לכל 100,000 תושבים (המספר האחרון: 1.2 מקרים לכל 100,000).
אילו היתה הממשלה האמריקאית רצינית, ודואגת באמת לתושביה, היה עליה לפרסם "אזהרת שהות" מתמדת, ולא מזהירה אותם מפני מסע למדינות שבהם סיכויי ההיפגעות שלהם נמוכים במאות אחוזים לעומת מה שמצפה להם דרך קבע, במהלך העסקים הרגיל, בארצם שלהם. כלומר: מוטב היה לממשלה האמריקאית להזהיר את תושביה מפני מגורים בארה"ב.
אולי היה ראוי למדינות רבות להוציא אזהרת מסע קבועה הנוגעת לארה"ב, עד שלא תצליח להוריד את שיעור מקרי הרצח אצלה למה שמקובל במדינות תרבותיות. למשל מדינות ה-OECD שבהן עומד הממוצע על 2.4 מקרי רצח לכל 100,000 תושבים.
מעניין, אגב, איך תנהג ממשלת ארה"ב לגבי האולימפיאדה הקרובה בידידתה ברזיל, כי שם עומד שיעור מקרי הרצח על 27 לכל 100,000 תושבים, וזה באמת מסוכן אפילו לאזרחי ארה"ב.

הבולבול ופרי האלה

מה מחפש הבולבול על אלת המסטיק מול חלון המקלחת שלי? התשובה נמצאת כמה סנטימטרים מתחת לציפור. זה אשכול הפרי שהשחיר, אות לבשלותו. המוני בולבולים באים לבקר לארוחת בוקר, מנסים ללא הצלחה לגרש את הצופיות (יונקי הדבש) שגם הן מתות על הפרי.

IMG_4346

 

טעמתי, והפרי מתוק מאוד, בעוד שהזרע בתוכו מר כלענה. לא מומלץ למאכל אדם, כמו שטוענים הספרים, כי הוא מאוד משלשל.

אלת המסטיק קרוייה כך על שם השרף המופק מהגזע שלה, שבמקור שימש ללעיסה (שזה כנראה המקור הפניקי-כנעני של המילה היוונית מסטיקה) ואפשר למצוא את מסטיק האלה בחנויות התבלינים בצורת גושים צהבהבים קטנים. לפי המשנה מותר היה ללעוס את המסטיק בשבת רק למטרות רפואיות אך לא למטרות הנאה.

חוק נוח לציידי קנסות?

מוצע לא להתלהב מהצעת החוק החדשה של "אי הפללה" בעניין הקנאביס, שלפיה יומר הרישום הפלילי בקנס של מאות שקלים. כמי שהשלטונות תמיד חשודים בעיניו, זה נראה לי ממבט ראשון כמסחטת כספים חדשה. השוטרים ישמשו בתפקיד דומה לזה שממלאים פקחי חנייה עירוניים. הם יקבלו ממפקדיהם מכסות שיהיה עליהם למלא כדי לגמור בקבלנות את היומית, ויצאו למסעות ציד המוניים. כספי הקנסות יזרמו כסדרם לכיסי המערכת הפוליטית, וכולנו יודעים למי ולמה הם ישמשו.

 

מודעות פרסומת
One Comment
  1. עמירם ברוטמן permalink

    אוהב את התמונה וגם את יונק הדבש שלא מופיע. משום מה החמצתי את התמונה הזו בפייס. עמירם

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: