דילוג לתוכן

צחוקים א', ב' ו-ג'/ גלילאו ושוברים שתיקה, הקואליציה הסודית שתפיל את נתניהו וישראל בלי עתיד

מאי 29, 2016

מה יותר טוב מלהתחיל את השבוע בעזרת כמה צחוקים בריאים.

צחוק בריא א'/ החייל האמיץ סוקרטס והמלשנים הקטנים שלנו

באוניברסיטת בן-גוריון עושים כבוד לעמותת "שוברים שתיקה", בדמות כנס אקדמי-היסטורי, שם ישוו אותם ל"שוברי שתיקה לדורותיהם", ידועים בהיסטוריה, כמו הפילוסוף סוקרטס, האסטרונום גלילאו והסופר זולא, שכולם סבלו קשות בגלל שלא הלכו בתלם ופתחו את הפה נגד השלטון או הדעות המקובלות על המימסד ועל בני זמנם.

חתיכת השוואה, חה-חה-חה.

הידעתם שהפילוסוף היווני סוקרטס היה בין השאר חייל בצבא מדינתו, אתונה, שלחם באומץ בקרבות פוטידיאה ואמפיפוליס במלחמה הפלפונסית הנוראה נגד ספרטה ובעלות בריתה? ושמעולם לא עלה על דעתו של המילואימניק סוקרטס (באתונה החזיק כל חייל/אזרח את כלי הנשק שלו בביתו, לצורכי גיוס מהיר לעת מלחמה) להלשין על חבריו החיילים ועל מעשיהם הנוראים באותה מלחמה, הגם שהיתה מטופשת ומיותרת לחלוטין? ובטח לא קיבל מימון מהאוייב הספרטני או מהאימפריה הפרסית כדי להוציא את דיבתם של חבריו לנשק? לא בחינם וגם לא תמורת שלמונים ומשכורות בסך מיליוני שקלים בשנה,  כמו שמקבלים המלשנים הקטנים של "שוברים שתיקה"?

הידעתם שגלילאו יצא נגד הדעות המקובלות של הכנסייה הקתולית, והגן על רעיונותיו החדשניים של קודמו קופרניקוס, למרות שלא קיבל לשם כך שום מימון מצד טייקונים יהודיים מפולניה? ואפילו לא מצד הפרוטסטנטים של לותר, מתחריה של הכנסיה הקתולית?

גלילאו והאינקוויזיטורים: ההיפך מ"שוברים שתיקה"

גלילאו והאינקוויזיטורים: ההיפך מ"שוברים שתיקה" (ציור מהוויקיפדיה)

בעוד שהמלשנים הקטנים של "שוברים שתיקה" ממומנים בכבדות על ידי כל מיני מעצמות אימפריאליסטיות וקפיטליסטיות, על ידי מליאנים פרטיים בעלי כוונות מפוקפקות, והכי מצחיק – על ידי ממסדים  כנסיתיים חשוכים (בדיוק כמו אלה שנגדם נאבק גליליאו), קתוליים כפרוטסטנטיים, שכל עניינים לגייס יהודים של חצר מארץ ישראל, כדי להוכיח לכל עולם ולאשתו שהיהודים האלה, שרצחו את ישו, רוצחים עכשיו פלשתינים בלי הכרה?

הידעתם שהסופר הצרפתי/איטלקי אמיל זולא, שלא גדל כצפונבוני מתופנק, כמו החיילים של "שוברים שתיקה", יצא באומץ נגד המימסד האנטישמי של צרפת, שהעליל ושיקר ב"בל אפוק" (התקופה היפה) של אירופה, על השעיר-לעזאזל, היהודי אלפרד דרייפוס, וכתב "אני מאשים" נועז ואנטי-ממסדי?

בעוד שהמלשנים הקטנים של "שוברים שתיקה" הם משת"פים מוחלטים של אויביהם ושופטיהם של זולא ושל דרייפוס – כל מיני אנטישמים ואנטישראלים בכל העולם המערבי והערבי, אלה המספקים לאויבינו שקרים ודיבות לצורך חרמות ונידויים נגד ישראל ועל הדרך רדיפת יהודים ברחבי העולם?

הידעתם שסוקרטס נשפט ונגזר עליו דין מוות (שבוצע), שעל גלילאו נגזר מעצר-בית בהשגחת אינקוויזיטורים, ושזולא נאלץ לברוח ולגלות מארצו בגלל שנרדף על ידי מערכת המשפט הצרפתית  –

בעוד שהמלשנים הקטנים של "שוברים שתיקה" זוכים להגנה מקיר אל קיר מצד המערכת המשפטית, מצד התקשורת המגוייסת ומצד כנסיית הסכל האקדמאית (כמו בכנס האמור בבאר שבע) וגם מצד חלקים נכבדים מהמערכת הפוליטית?

מוזמנים כאורחי כבוד וכעדי שקר למוסדות גזעניים של האו"ם, לאוניברסיטאות באירופה ובאמריקה ועוד ועוד?

מרופדים במיליוני דולרים של משכורות, בונוסים ופרסים, מוגנים ומפונקים על ידי מימסדים חזקים וצרחניים –

בדיוק היפוכם של סוקרטס, של גלילאו ושל זולא.

"כנס היסטורי" באוניברסיטת באר שבע על "שוברי שתיקה לדורותיהם"

הצחקתם אותי.

צחוק בריא ב'/ הילכו  בוגי יעלון וסתיו שפיר יחדיו, בלתי אם נועדו?

אמש נערכה בת"א הפגנה של השמאל הישראלי האדיר. קואליציה נאורה של אוהדי סוכנות הסנאף* "בצלם" ודומיה ממרצ, מצד אחד,  ושל אוהדי הקצב הסורי בשאר אל אסאד והטרוריסטים של החיזבאללה – בערך מאותו צד. אלה  שאביגדור ליברמן כשר ביטחון הוא יותר מדי בשבילם. רגישים שכאלה. אסאד הרוצח אחלה, והתמיכה בו  (כולל הפגנות) מוכיחה שיש דמוקרטיה בחד"ש, אבל אביגדור, שהכדורים היחידים ששרקו ליד אוזניו הם כדורי טניס, פסול.

הפגנת השמאל בתל אביב: 800 או 3,000?

הפגנת השמאל בתל אביב: 800 או 3,000?

העיתונות האוהדת טענה שהשתתפו בהפגנה בין 2,000 ל-2,500 איש ואשה. העיתונות האוהדת פחות טענה ל-1,000 מפגינים. מהבנתי בהפגנות ומסקירת הצילומים והסרטונים, אלה ואלה הגזימו. הראשונים בגדול והאחרונים בקטן. לא היו בהפגנה  הזאת יותר מ-800 מפגינים (ראו צילום). רובם פונקציונרים מפלגתיים של חד"ש ושל מרצ, וכמובן יושבי הקרנות הרגילים (הקרן החדשה, קרן סורוס, קרן פורד וכו'), וקצת אידיוטים שימושיים, בעיקר  מתנועות הנוער של מרצ וחד"ש (בנק"י), כפי שאפשר לראות בסרטונים.

המימדים הצנועים של ההפגנה דנן לא הפריעו לאוהד השרוף רזי ברקאי, להקדיש לה כשליש מהמלל בתכניתו בת השעתיים בגלצ. דיברו בהרחבה אחת שנשמעה לי כמו בולשביקית ותיקה מהמפלגה הקומוניסטית, ואחד שנשמע כפילוסוף חצר מטעם עצמו ממרצ (אי אפשר לדעת יותר כי הם זוהו רק בשמותיהם הפרטיים ותו-לא. מין אנונימיות נוחה). נשמעו הסיסמאות הרגילות על הכיבוש, הפאשיזם, הדגל הפלשתיני והאחווה היהודית-ערבית (בין אוהדי הסנאף של "בצלם"  ובין אוהדי הקצב מדמשק).

וכמובן שרזי שלנו סיפק מקרופון גם לח"כית ראשת מרצ זהבה גלאון הבלתי נמנעת מהפנטהאוז בפתח-תקווה. בלי להתבלבל נקבה זהבה במספר של 3,000 מפגינים, והודיעה, לא פחות ולא יותר, שמפה – מאלה – למקרה שאתם תוהים – תבוא לנו הישועה. מפה תצא האלטרנטיבה לשלטון נתניהו!

לצערי, זה הזכיר לי את מורי ורבי, האופטימיסט  אורי אבנרי, שלפני שבוע ויותר פרסם ב"הארץ" מאמר שכותרתו היא סימן שאלה ענק  וחשוב – "האם נתניהו איבד קשר עם המציאות?" (התשובה ברורה), וסופו פיתרון מדהים לבעיית ראש הממשלה המנותק שלנו ושלטונו העריץ.

לצורך הפיתרון נתלה אבנרי באילן גבוה – כותב מאמרים אחר ב"הארץ", יאיר אסולין, שממנו שאל מורי ורבי האופטימיסט את ההברקה המציאותית הבאה:

"יקומו נא חברי הכנסת הצעירים של המחנה הציוני — מרב מיכאלי, סתיו שפיר, עמר בר לב, איציק שמולי, מיקי רוזנטל והאחרים, יפרשו ממפלגתם שאינה אלא פגר חי, ויקימו מפלגה חדשה, צעירה ותוססת. יצרפו אליהם את הח"כים האחרים הרואים את הקרחון המתקרב, כמו ח"כ אורלי לוי־אבקסיס. ויזמינו גם את תמיכתם של יעלון, גבי אשכנזי ובני בגין. יקימו מיד סיעה חדשה בכנסת, יניפו דגל, יגדירו מצע שישים דגש על המשותף ולא על המפריד: דגל של שלום, דמוקרטיה, צדק, שותפות חברתית, טוהר הנשק."

אחלה.

נתניהו מנותק מהמציאות, אבל אבנרי, המחובר אליה בעבותות של קסם,  חושב שזה ממש מציאותי, שאשכנזי, בגין ויעלון יתמכו, ככה סתם, במיטב חושיהם ובאמצע היום, באיזו מרצ ב'  שתוקם בכנסת מהפגר של המחנ"צ, וכך יוסר מעלינו עולו של נתניהו.

מציאותי כמו גלאון ו-3,000 (כלומר, 800) המהפכנים מההפגנה של אמש בתל אביב.

לפנינו קווי המתאר של הקואליציה המציאותית הבאה. כי אם אשכנזי, בגין ויעלון יכולים לתמוך במרצ ב', למה שלא יתמכו, על הדרך גם  בברית בין הסנאפיסטים של מרצ  א' ותומכי אסאד ממק"י?

צחוק בריא ג'/ במלתעות המדרון החלקלק

גדול הבדרנים של "הארץ", גדעון לוי, התחיל את המאמריומראשון שלו במילים בנות האלמוות הבאות:

"דיון על עתיד ישראל לא מתקיים בישראל. הדיון מתקיים בכל מקום פרט לישראל. ישראל לא עוסקת בעתידה."

אתם מאמינים?

זה בעיתון ששמו השני (אם לא למעלה מזה), הוא "במלתעות המדרון החלקלק".

עיתון שאין, פשוט אין יום שלא מתפרסמים בו שניים עד חצי תריסר מאמרים שכולם, מא' עד ת',  ניבוי עתידות, איצטגנינות, אזהרות מפני העתיד, האפרטהייד בדרך, הפאשיזם בדרך, הנאציזם בדרך, חורבן בית שלישי מחרתיים בבוקר, קואליציה של בני בגין ומרב מיכאלי שעומדת להחליף את נתניהו, ומה לא.

הנה, רק היום, שבו התבשרנו שבישראל אף אחד לא עוסק בעתיד, באותו עמוד שבו התפרסם מאמרו של גדול הפיליטוניסטים, פרסמה אחת נעה לנדאו מאמר המבשר לנו שישראל הולכת לקראת "דמוקרטיה לא ליברלית". ואחת אחרת, בעמוד אחר, אורית קמיר, מזהירה אותנו מפני הפאשיזם המתקרב, ומסבירה ש"אם האוסטרים הצליחו לעצור את הפאשיזם, איך אנחנו מעיזים להתייאש בלי קרב?"

וכל זה במדינה שבה, לפי גדול הפליטוניסטים שלנו, "דיון על עתיד ישראל לא מתקיים בישראל."


*סרטון סנאף המכונה בעברית גם סרט לבן, הוא סרט קצר המציג מוות ממשי של אדם (שנגרם על ידי רצח) וזאת באופן מפורש, ללא בימוי של הפעולה או שימוש באפקטים מיוחדים. כלומר: תחום ההתמחות העיקרי של צלמי "בצלם".

 

 

2 תגובות
 1. אנונימי permalink

  עוד סיבה לצחוק היא התנהגותו של השמאל כלפי מירי רגב, אשר פשוט *לא מבינה* כמה שהיא נחותה, ואיננה מתייחסת לממסד התרבותי התל-אביבי התרבותי בהערצה שאחת *כמוה* צריכה לתת להם, לדעתם. אמנם היא שרה בממשלה ותא״ל במיל׳, והאמן שמתייחס אליה בזלזול בטלוויזיה בסך הכל ניהל פעם תיאטרון חובבים וקיבל לא מזמן רס״ל במילואים. אבל יש לשזכור שהוא נולד בתל אביב למשפחה אשכנזית חילונית, והיא נולדה למשפחה מזרחית בפריפריה, וזה כל מה שקובע. השמאל הישראלי מאמין גדול בכך שמוצאו ומקום לידתו של אדם קובעים לנצח את שוויו *האמיתי*, כפי שתמיד האמינו בני האצולה בכל מקום. בייחוד אילו שלא השיגו הרבה, או דבר, בזכות עצמם.

  אהבתי

 2. אנונימי permalink

  עיקר שכחתי: ה״טיעון״ המרכזי של השמאל להצדקת הטענה שערכו של אדם נקבע מרגע לידתו לפי מקום היוולדו, העדה אליה שייך, וצבע עורו (אופס – האם אמרתי את זה בקול רם?) הוא שלפעמים רגב התנהגה בצורה ש״חשפה מי היא *באמת*״, מתחת לדרגות ולמשרה הרמה – ״פריחה מרוקאית מהפריפריה״, כמובן. ובכן, אינני חסיד של חלק מהתבטאויותיה, אבל טיעון שחוק זה – שהמשרות הרמות נמסרות לאנשים ״לא ראויים״, בגלל הדבר הנוראי הזה שנקרא דמוקרטיה שמעלה לשלטון את הפרימיטיביים הנחותים – איננו מרשים במיוחד.

  ראשית, הוא איננו חדש – ה״אוליגרך הזקן״ התלונן על כך באתונה של בערך 425 לפנה״ס, ובאמת אתונה הדמוקרטית תוך דור העלתה לשלטון והשפעה כל מיני ערסים פרימיטיביים חסרי תרבות כגון, למשל (אנו יודעים בדיעבד) סוקראטס, אפלטון או פריקלס. יש גם חרסים עם תלונות על ״הנוער של היום״ (כמעט מילולית כך) משומר בערך מ 3500 ל פנה״ס, עם המצאת הכתב, כאלף שנה לפני שנבנו הפירמידות.

  שנית, זהו טיעון די צבוע. כאשר מישהו מבני האצולה (היוונית או הרומאית או הצרפתית או הבריטית או הישראלית) התנהג בצורה לא יפה – ערף ראשי מתנגדים, צבר חובות, עבר התקפי שיגעון, דחף דגל ישראל לעכוזו בפומבי ועוד – הכל נסלח לו; לעולם אין זה מראה שבן האצולה ״באמת״ מגזע נחות. ״הוכחות״ מסוג זה עובדות, כמובן, אך ורק כשמדובר בבני האספסוף הנחות.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: