דילוג לתוכן

סטטוסים/ החיים על פי הפרשנות, מה הקפיץ לבוגי את הפיוז, סגן הרמטכ"ל והמצעד הצבאי, והפאשיזם רוכב שוב (ושוב ושוב ושוב)

מאי 20, 2016

סטטוסים ופוסטים שכתבתי בפייסבוק בימים האחרונים

למה מכניס אותנו ראש הממשלה הרצוג למקלטים

אחרי שקראתי את העתון החביב עלי, מיהרתי לבדוק את המקלט בביתנו, ועל פי עצתם של פרשני העיתון, ציידתי את המקלט בשישיה מים ובחבילה נרות. שיהיה.

האמת, די התפלאתי מהמינוי החדש הזה של הרצוג (שהוא ראש הממשלה כרגע, אם לסמוך על ראיית הנולד של פרשני העיתון החביב עלי), כי בשביל מה להרצוג שלנו  מין שר ביטחון לוחמני שכזה, כשיש לנו בגדה סבא חביב, רודף שלום, אוהב יהודים, פציפיסט והומניסט (לפי אותם פרשנים) כמו אבו מאזן?

וכאשר בעזה שורר המשטר הרציונלי של החמאס, שצרכי היומיום של בני עמו בראש מעייניו (לפי הפרשנים הנ"ל), מלט, מים, חשמל ופיתות?

וכמובן שהרציונליסטים העזתיים מסתדרים יופי עם הליברלים השמאלנים ששולטים במצרים (לפי הפרשנים של העיתון החביב עלי) מאז ימי תחריר העליזים ב-2011.

ואולי, קבלו תפנית, המנוי הבעייתי הזה מקורו בכך שלא הכל דבש, ועובדה ששר הביטחון היוצא לא נתן עדיין תשובה למיליון הפלשתינים שעולים לנו על גדרות  הגבול (לפי הפרשנים) בכל חודש ספטמבר החל בשנה בלתי-זוגית.

ואולי חושב ראש הממשלה (לפי הפרשנים) ב'וזי הרצוג שעל ידי מנויו של ליברמן הוא יגרום, בשיטת "הפרד ומשול" לנתק בינו ובין ראש האופוזיציה (לפי הפרשנים האלה), בנימין נתניהו?

טוב, אתם כבר בטח מבינים, למה "הארץ" הוא העיתון החביב עלי. זה בגלל שהוא מביא לי הכי הרבה צחוקים לכל אינץ' רבוע של טקסט, בדרכו המתוחכמת: משובת נעורים המתחזה לרוח נכאים,  דחקות קאמפיות המעמידות פני נבואות חורבן, פיליטונים משעשעים עד דמעות, המעמידים פני מאמרי פרשנות רציניים. או אם תרצו – צהלת לוויות, צחוק ודמע וטלנובלה.

למה קפץ  בוגי

לפחות כבר אפשר לנחש מה קפץ לאחרונה על שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בחודש האחרון, שהחל לפתע בקו האופוזיציוני מול נתניהו. אתמול גילו לנו, שבמסגרת המו"מ על הרצוג, הנמשך כבר שבועות ארוכים, הבטיח נתניהו להרצוג שבתוך שנה תוכל מפלגתו למנות מתוכה שר ביטחון במקום יעלון. ככל הנראה הודלפה ההסכמה הזאת והגיעה לידיעת יעלון, והשאר היסטוריה.

המצעד הצבאי וההיסטוריה

באשר לרעיון החדש שעלה עכשיו, לחדש את המצעדים הצבאיים ביום העצמאות?

המצעד הצבאי של 1965: זיהוי תהליכים

המצעד הצבאי של 1965: זיהוי תהליכים (צילום מהוויקיפדיה)

אז אני אמנם לא סגן הרמטכ"ל, אבל אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון המצעדים, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו בישראל של התקופה הבולשביקית בכלל ושלטון מפא"י בפרט, לפני 40, 50 ו-60 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו בשנת 2016.

הפאשיזם החוזר של הפרופ' שטרנהל

ראיתי שהפרופסור השטותניק לענייני חנטריש ופאשיזם, זאב שטרנהל, מנסה לעלות גם הוא על עגלתו השוקעת של סגן הרמטכ"ל, ובראיון ל"אל מוניטור" הוא (שוב) מזהיר מפני הפאשיזם בישראל, כמו תקליט תקוע.
אם יהיה לי כוח אתייחס לכך בפרוט בקרוב, אך בינתיים אתרום לדיון מה שמצאתי בחיפוש קל בגוגל, אויבם הגדול של כל נביאי השקר והאיצטגנינים מסוגו של הפרופסור הזה.
קבלו מה שכתב שטרנהל שלנו בעיתונו דאז, "דבר", בחודש אפריל של שנת 1988, לפני כ-28 שנים:
"רק מי שיהיה מוכן לעלות על עפרה עם טנקים, יוכל לבלום את הסחף הפשיסטי המאיים להטביע את הדמוקרטיה הישראלית."
ככה ש"הסחף" מ-1988 נמשך…ונמשך…ונמשך… כל כך משעמם וחוזר על עצמו. מה שהיה שטות ב-1988, הוא שטות גם היום. כדאי שמישהו כבר יגלה לכבוד הפרופסור את דבר קיומו של הגוגל המעצבן הזה, שלפחות יתחיל להיזהר בדבריו.

2 תגובות
  1. אנונימי permalink

    שכחת את רוגל אלפר: כתבות ״ביקורת הטלוויזיה״ שלו קוראות לכולם ״פשיסטים״ כל יומיים – רק ראה את הכותרות שלהן. אמנם ״קורא לכולם פשיסטים כל יומיים״ הינה מטאפורה, אבל במקרה של רוגל זה כמעט מילולית מדויק.

    אהבתי

  2. אנונימי permalink

    אגב, ״הארץ״ טוען שספר האזרחות החדש גזעני משום שהוא מציג, כמטרה, שמירה על רוב יהודי בישראל. ״כיצד אמור להרגיש תלמיד ערבי שקורא זאת״? טוען אחד מפרשניהם (האיי-פד שלי עשה תיקון אוטומאטי של ״פרשנים״ ל״צפרדעים״, משום מה – יש לו חוש הומור). רגע אחד – האם אין זו טענתו של ״הארץ״ כל הזמן שיש מיד לסגת כדי… לשמור על רוב יהודי מוצק בישראל?

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: