דילוג לתוכן

סנסציה ליום העצמאות! "הארץ" מפרסם מאמר של בכיר בעיתון ובו קריאה למהפכה צבאית!

מאי 11, 2016

אחלה מתנה הביא לנו עיתוננו האהוב "הארץ" לקראת יום העצמאות!  אני מדבר בפיליטון שכתב צבי בראל, מבכירי פרשניו של העיתון. מציע לכולם לגגל ולהגיע למאמר! "לקראת מהפכה צבאית"!

האיש, תשבו חזק, גם קורא לבצע הפיכה צבאית בישראל, וגם מודיע שהיא עומדת להתחולל! נואם באוזני צמרת הצבא ותובע ממנה, למעשה, לבצע הפיכה!

כמו שהיה נהוג בדרום אמריקה ובעוד מקומות!

(והכל באשמת ביבי!)

לא אחלה מתנה ליום העצמאות?

הנה, תחת הכותרת הבומבסטית, פותח בראל בדיווח חד-משמעי על העתיד להתרחש. בלי הסתייגויות, בלי ספיקות –

זה מה שהולך לקרות, חברימוס, ומוטב שנתחיל להתרגל לרעיון.

קבלו את בראל:

"השואה (כלומר, המהלך שהחל בעקבות נאומו של סגן הרמטכ"ל) עומדת לחולל מהפכה צבאית בישראל."

וזה בכלל לא סוד מבחינת הנוגעים בדבר! למשל מבחינת ראש הממשלה:

"הוא (בנימין נתניהו) שומע היטב את הבעבוע, שמעיד על כך שלממונים על ביטחון המדינה נמאס מן הקרקס שהוא מנהל. הם רואים עצמם אחראים למה שיקרה במדינה אם לא יעצרו אותו ואת חבר מרעיו בזמן."

וגם:

"הנהגת הצבא תצטרך להחליט מה הוא האיום האולטימטיבי על ביטחונה וקיומה של המדינה: אלפי טילים ופלסטינים סכינאים, או ממשלה שמהנדסת ציבור להיהפך למפלצת שמאיימת לטרוף את ערכי היסוד של הדמוקרטיה הישראלית."

ג'ורג' הקדוש ומלחמתו במפלצת: במקרה של ג'ורג' זה דרקון. במקרה של בראל מדובר בעמישראל. (ציור מהוויקיפדיה)

ג'ורג' הקדוש ומלחמתו במפלצת: במקרה של ג'ורג' זה דרקון. במקרה של בראל מדובר בעמישראל. (ציור מהוויקיפדיה)

כלומר, יש מימד של דחיפות!

חושו אחים חושו!

המפלצת מאיימת לטרוף את הדמוקרטיה!

מיהי המפלצת?

מה הדחיפות?

בראל:

"הצבא אינו צריך לכבוש את הכנסת או את משרד ראש הממשלה ואת תחנות הטלוויזיה כדי לחולל את המהפכה. ה"עם" עדיין אתו. אבל איזנקוט, גולן ואפילו יעלון אינם יכולים להיות בטוחים כמה זמן יישאר "העם" עם הצבא." (המרכאות ל"עם" במקור)

הכל ברור? המפלצת היא "העם". זאת אומרת, אותו ציבור של אנשים, אזרחי ישראל,  שקובע בקולותיו ביום הבחירות מי יהיה ראש הממשלה ומי יהיו שריו והח"כים – העם הזה,  הוא גם זה המהווה את ה"מפלצת שמאיימת לטרוף את ערכי היסוד של הדמוקרטיה הישראלית."

"העם" הנ"ל עלול לנטוש את "הצבא" – החברים של בראל, שלהם הוא ממליץ לפעול לאלתר.

כבר ידוע ש"העם" (מבחינת בראל ודומיו, מציבור "האנשים החושבים"), הוא אספסוף של בהמות, בבונים שמשתטחים על קברים, אנשים ואזרחים מסוג ב'. לא האנשים המתאימים, לא מהצבע הנכון, לא מהמפלגות הראויות ולא מהדת של בראל וחבריו (כנסיית הסכל).

ובראל שלנו מציע שצה"ל שלנו יקום ויציל את "העם" המפגר שלנו  מידי עצמו.

כדאי לזכור שבראל ו"האנשים החושבים"  מזמן מבינים ש"המפלצת" הזאת,  "העם" – כבר לא איתם.

ולכן, מזה שנים, הם עסוקים במלחמה נגד המפלצת (אך בעצם לטובתה!) – ממש ג'ורג' הקדוש בריבוע – עם עזרה מן החוץ.

אחד הג'ורג'ים הקדושים קורא לפלשתינים לרצוח יהודים בכל דרך, כי זו זכותם וחובתם. ג'ורג'ים קדושים אחרים קוראים לעמי העולם ולמדינותיו להטיל חרם על מדינתם ועמם.  ויש עוד ג'ורג'ים קדושים עם רעיונות מעולים.

מה  לא יעשו החבר'ה הדמוקרטים האלה כדי להציל אותנו מידי עצמנו ומידי הדמוקרטיה.

*****

והנה הגענו לקטע הסיום של המאמר, שהופך את המהפכה הצבאית הוודאית והמומלצת של בראל על פיה.

בראל לא חיכה, כמו גיבורו, האלוף גולן, שמישהו בחלונות הגבוהים יסביר לו מאיפה משתין הדג, ויאלץ אותו לפרסם "הבהרה" ההופכת על פניו את נאומו החשוב, או מאמרו החשוב.

בתור ותיק ב"הארץ", בראל  יודע לעשות את הפליק-פלאק בכוחות עצמו, ולספק את ההבהרה אפילו מיד:

"מהפכה או הפיכה צבאית הם סופה של כל דמוקרטיה…

(פתאום, להציל את הדמוקרטיה מידי המפלצת העממית, כבר לא נראה רעיון כל-כך טוב)

…אלא שלא הצבא יהיה זה שיגרום למהפכה

(פתאום זו לא מהפכה צבאית פרופר) 

"אם תתחולל"

("אם"? מאיפה התקף הספקנות הזה, אחרי שכבר הודיעו לנו  בוודאות, במשפט הראשון של המאמר, שהמהפכה "עומדת" להתחולל?

ההנהגה הפוליטית שדוחפת עכשיו את הצבא למקום שבו עליו להתגונן על נפשו ועל ערכיו, היא שתחולל את המהפכה הצבאית היהודית הראשונה

(כלומר, הפלא ופלא, זו ממשלת נתניהו עצמה, הדוחפת את הצבא לעשות לה פוטש נגד עצמה! גדולי הקונספירטורים לא היו מנסחים את זה יותר טוב),

שאולי כבר התחילה."

("אולי"? שוב גל של ספיקות? זהו. הלכה המהפכה הסימפטית, הלכה הוודאות המהפכנית, ועוד צריך את ביבי שימשיך לדחוף את הצבא לעשות מה שמתבקש. ולך תסמוך על ביבי שתמיד מבריז בדיוק כשצריך אותו)

נעלמה התקווה בת שנות השעתיים.

הקריאה החד-משמעית למהפכה צבאית לאלתר, התהפכה להיות עוד פיליטון.

אחד הז'אנרים הנפוצים ביותר ב"הארץ".

 

 

13 תגובות
 1. אנונימי permalink

  אתה קצת טועה. אין זו באמת קריאה להפיכה צבאית (עד שבראל, מטעמי זהירות, ״לוקח חזרה״ בקריצה את מה שאמר בשתי הפסקאות האחרונות). זו למעשה סתם עוד ואריאציה בלה-מינור של תפילתו הסטנדרטית של השמאל לאל עליון (או האו״ם או ארה״ב או אירופה או ההאג או, פה, צה״ל): שיבוא כבר, ויכריח סוף סוף את האספסוף הבבוני לעשות מה שהנאורים והצודקים אומרים.

  אהבתי

  • הרי כתבתי שבאנשים החושבים עסוקים מזה שנים בחיפושים אחרי עזרה חיצונית. וכאשר הוא כותב ש""הנהגת הצבא תצטרך להחליט מה הוא האיום האולטימטיבי" – ולפעול בהתאם, כלומר, לבצע מהפכה, מה זה אם לא קריאה להפיכה צבאית?

   אהבתי

   • אנונימי permalink

    מילולית אתה צודק, אבל זו לא קריאה למהפכה אם אדם סביר לא יושפע מהם, וגם הכותב עצמו בוודאי יודע זאת. אם אני אגיד בכעס ״שתשרף העירייה הזו!״ כי קיבלתי חשבון ארנונה מנופח, אף אחד לא יעצור אותי על איום ברצח או בתכנון הצתה. אותו דבר פה. גם בראל וגם קוראיו יודעים טוב מאד שהוא עצמו לעולם לא יפתח בהפיכה צבאית, ואף חייל או קצין לא יעשה זאת רק כי הוא אמר. לכן זו רק תפילת השמאל הסטנדרטית, כפי שאמרתי. אגב, אופייני לכותבים בעיתונות בכלל וב״הארץ״ בפרט ״לדרוש״ או ״לקרוא״ לשועי עולם, קצינים בכירים, פרופסורים ידועים (ועוד אנשים שאינם יודעים שהכותבים הנ״ל בכלל קיימים) לעשות כך או אחרת. תן לי מקרה אחד בהיסטוריה שזה קרה…

    אהבתי

 2. אנונימי permalink

  אגב, חידה: איך השמאל אוהב לקרוא לכפייה באיומים (של האו״מ או ההאג או ארה״ב או אירופה או, כאן, צה״ל) של דעת מיעוט מבוטל ופנאטי על הרוב? נכון, ״להציל את הדמוקרטיה״.

  אהבתי

  • אילן permalink

   אני פותח את אתר הארץ כל יום רק בשבילי לקרא את הכותרות ההזויות בסיגנון. למה הדגל יכול לשמש בתור סמרטוט רצפה או למה אני לא שולחת את הילדים לימי זיכרון (אחר כך שואלים למה הילדים בלי חוזק נפשי מרוב שמגוננים עליהם ולמה הם כל הזמן חולים כי רק שומרים עליהם בצמר גפן) או החיילים הפלשתינאים שלחמו בגרמנים. כאילו דה. הכול בשביל להרוס את האתוס הציוני. אין שום כבוד לאומי אנשים שבשביל אג'נדה שלהם מוכנים להיות סמרטוט. אין מילה אחרת. בסופו של דבר אף אחד לא אוהב את יפי הנפש הללו. הערבים והאירופים מזלזלים בהם ורוב העם רואה בהם בוגדים. זה פשוט הזוי. אני מעריך שהכמות שלהם קטנה וכבר יש שינוי מבורך באקדמיה שישנה את התמונה עוד כמה שנים כי התהליכים הם איטיים. חג שמח לכולם

   Liked by 1 person

   • אנונימי permalink

    בוא נתערב שאילו שלא שולחים את הילדים שלהם לימי זיכרון הם בדיוק אותם אנשים ששולחים אותם ל״מפגשים אלטרנטיביים״ כדי לשמוע את ה״נרטיב של האחר״, כלומר השקרים של ארגונים פלסטינים אנטישמיים על כיצד היהודים כובשים מפלצתיים שאין להם זכות קיום. *זה* אף פעם לא ״שטיפת מוח״ עבורם…

    אהבתי

 3. איתי permalink

  תתפלא מאפיהו אבל בהחלט יש מצב לפוטש צבאי בסיטואציה מסוימת. רק בשבוע שעבר גילינו שראש המוסד המהולל מאיר דגן הפעיל ערוץ חשאי עם האמריקנים כדי לסכל מתקפה ישראלית אפשרית על הגרעין האיראני בכל דמוקרטיה מתוקנת תחקיר מהסוג הזה היה מרעיד את אמות הסיפים במשך חודשים רק פה זה עבר בדממת אלחוט. אוחזת בי חלחלה כאשר אני רואה את כל הלשעברים למיניהם חוזרים מילה במילה אחרי דף המסרים של ממשל אובמה ובייחוד אחרי שנחשפנו למערכת השקרים והרמייה בה השתמש הבית הלבן כדי למכור את הסכם הגרעין כך שאם תשאל אותי אינני מוציא מכלל אפשרות שיתרחש פה פוטש בסיטואציה מסוימת

  אהבתי

 4. נראה לי מופרך בדיוק כמו האפשרות שגנרלים ימניים יעשו פוטש.

  אהבתי

  • איתי permalink

   איך בדיוק היית מכנה ראש מוסד שמקיים ערוץ קשר חשאי עם האמריקנים במטרה לסכל פעולה שעליה החליטה ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי אם זה לא פוטש אז אינני יודע מהו פוטש. מה גם שלדגן הצטרפה קואליציה שלמה של בכירים שניסתה לטרפד את התקיפה באיראן (וגם הצליחה) בקיצור זהו פוטש לכל דבר.

   אהבתי

   • פוטש הוא ניסיון כושל או מוצלח להחלפת השלטון. מה שעשה דגן לברק ונתניהו (או אשכנזי לברק, לפי הגדרתו של האחרון) הוא פוטש? אם את זה אתה משווה לפוטש, בוודאי אין לך בעייה עם ההשוואות שעשה סגן הרמטכ"ל לתקופת הנאצים.

    אהבתי

 5. אנונימי permalink

  אם ״טריקים״ כאלה היו ״פוטש״, אזי כל מאבק כוח בין בכירים הינו ״פוטש״, והמונח מאבד כל משמעות משום שגם ארה״ב או אוסטרליה נמצאות ב״פוטש״ יומיומי.

  אהבתי

 6. איתי permalink

  אתה צודק ההגדרה פוטש לא היתה מוצלחת במיוחד. אבל כאשר אתה רואה שבצמרת מערכת הביטחון יושבים אנשים עם תפיסת דמוקרטיה לקויה במיוחד שעושים ככל העולה על רוחם ומצפצפים על החלטות ממשלה בדיוק מהחומרים האלה עשויים פוטשים.
  האם בסופו של דבר יהיה כאן פוטש? אינני יודע. מה גם שהם אינם צריכים לתפוס את השלטון באופן פיזי אלא פשוט לסכל את תוכניותיו. זה רק מוכיח שנתניהו הוא חתיכת אימפוטנט כי אצל אולמרט או שרון מעשיםשכאלה היו נגמרים בגלגול מכל המדרגות

  אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

 1. מעוללות העיתון לאנשים חושבים (חה-חה): "מלחמת האזרחים" עדיין רוכבת, מ"ההפיכה הצבאית" של אשתקד כבר שכחנו. | מאפיהו

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: