דילוג לתוכן

פרשת האלוף גולן/ מה הוא בכלל יודע על "התהליכים מעוררי החלחלה" שקרו בגרמניה? (1)

מאי 9, 2016

מתברר שמה שמפחיד את האלוף יאיר גולן (לפני ש"חזר" בו), הוא "זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה, ומציאת עדות להם כאן בקרבנו."

ואילו הטורחים להשוות בין תהליכים בישראל ובין תהליכים בגרמניה של "אז לפני 70, 80 ו-90 שנה," כמאמר האלוף, סגן הרמטכ"ל יאיר גולן, מתחלקים לשני סוגים.

אחד: השקרנים המקצועיים. אלה שפרנסתם על השקר. יושבי הקרנות הזרות, העיתונאים והיחצ"נים ועורכי הסקרים, שעל זה בדיוק משלמים להם. על השקרים, הגידופים, השוואות-השווא והסקרים-שקרים (שלפיהם, כזכור, הן לפי הסקרים והן לפי העיתונאים והיחצ"נים  מהסוג הנ"ל,  יצחק הרצוג הוא עכשיו ראש ממשלתנו ומנהל כרגע מגעים ערים עם נתניהו על צירוף הליכוד לממשלתו).

סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן: נאום אפוי למחצה

סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר גולן: נאום אפוי למחצה (תצלום מהוויקיפדיה)

והסוג השני: הבורים והחקיינים. מה שנקרא בלשון העם "האידיוטים השימושיים". אלה שקוראים את חכמי "הארץ" עם הקפה של הבוקר, או מאזינים לשני המרואיינים בעלי אותה הדעה (שהיא גם דעתו), שמואיל להביא רזי ברקאי ביומנו הגל"צי, ואחר כך משפריצים לי בהיזן הפייסבוק את אותן שטויות שקראתי ושמעתי גם אני, בהרכבים לשוניים שונים רק במקצת מאלה המקוריים (שגם הם כבר הועלו בגירה המון פעמים, במשך עשרות בשנים).

לי די ברור שהאלוף יאיר גולן, למשל, נמנה על הסוג השני (סביר, אגב, שאיזה כותב נאומים חצי שמאלני ושלושה-רבעים טמבל כתב לו את הנאום, ולאלוף לא היה די שכל להבין את משמעותו, כפי שנמסר משמו פוסט פקטום).

כי מה הוא כבר אמר ועשה, בסך הכל, האלוף או זה שכתב לו את הנאום?

חינטרש תקציר של מאמרי המערכת של "הארץ" ועוד מאמרים באותו עיתון, הצף תוך קשיים רבים והולכים על פני אוקיאנוס של שקרים.

******

באשר לשקרנים המקצועיים, אין לי ציפיות. זו עבודתם, זו פרנסתם.

ולכן, את הפוסט הזה והבא אחריו  אני מקדיש לבורים ולחקיינים.

ועניינו של הפוסט פשוט מהפכני במושגים של הדיון הנוכחי.

גם פשוט וגם מהפכני.

העובדות.

כלומר: כאשר מבקשים לעסוק ב"זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה"אז לפני 70, 80 ו-90 שנה," כמאמר האלוף גולן –

שאלתי היא –

למה ומדוע לא עוסקים המשווים בדיוק בזה: ב"זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה" מאותה גרמניה בתקופה האמורה, ובהצבעה על ה"עדות להם כאן בקרבנו." כיום הזה.

מה, האלוף הנכבד גולן נזכר במה שקרה בוורמאכט הגרמני בתקופת העלייה של הנאציזם בגרמניה, כשהוא מתבונן בתהליכים חשודים המתרחשים בצה"ל ובסביבותיו?

האם תומכיו של האלוף הנכבד גולן חושבים ש"הצל" ואוהדיו כמוהם כ"היטלר יוגנד"?

או ש"תג מחיר" הם בני דמותם הנוכחיים של אנשי הס.ס. (במקור – שומרי הראש של אדולף היטלר)?

האם זהבה גלאון ממרצ חושבת שבנימין נתניהו כמוהו כאדולף היטלר?

או שנפתלי בנט יותר מתאים לתפקיד?

האם הפרופסורים של השמאל המזוייף וכנסיית הסכל חושבים ש"תורת המלך" כמוהו כ"מיין-קמפף"? או אולי אף גרוע יותר?

האם כותבי המאמרים של עיתון "הארץ" חושבים שקציני הגסטאפו הציוני עומדים לירות להם בראש או לשלוח אותם למחנות ריכוז כמו שעשו לאויבי המשטר בתקופה הנאצית?

האם עמוס שוקן, המו"ל של עיתון "הארץ" חושב שעיתון "ישראל היום" כמוהו כ"דר שטירמר" הנאצי? או שאו-טו-טו יגיע לשם לפי הז'אנר החביב עליו ועל שכירי המקלדת שלו, ז'אנר "המדרון החלקלק"?

ואם כן, איך זה שהוא הדפיס את העיתון המסוכן הזה בדפוס שלו במשך שנים והרוויח בוכטות?

האם הוא מצדיק את ההדפסה המופקרת הנ"ל בעזרת אותם נימוקים שבהם הוא משתמש  כדי להצדיק את שיתוף הפעולה ההדוק של השותף הגרמני שלו, בית ההוצאה דומונט-שאוברג, עם המשטר הנאצי?

באותם ימים רחוקים של "תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט", שעליהם דיבר האלוף גולן?

לא נראה לכם תמוה, שכל אלה המשווים (מזה 40 שנה, למען הדיוק, מאז המהפך הפוליטי של 1977ׁׂׂׂׂׂׂׂׂׂ, ופה ושם גם קודם) את מה שקורה בישראל לכל מיני תקופות בתולדות הנאציזם, לא טורחים להביא דוגמאות והוכחות לנכונות ההשוואות האלה? מסתפקים במילים כלליות?

*****

עדיין זכורה לי אחת הדוגמאות להשוואה המופרכת הזאת מלפני כמה חודשים:

כאשר עלתה בכנסת היוזמה (שירדה מסדר היום בינתיים), לחייב את הלוביסטים הישראלים של הקרנות הזרות להזדהות ככאלה, כדי להבטיח גילוי נאות (כנהוג במיטב הפרלמנטים בעולם) של האינטרסים האמיתיים שלהם, קמה זעקה בקרב האספסוף האינטלקטואלי של השמאל המזוייף וכנסיית הסכל:

זה כמו הטלאי הצהוב שחוייבו היהודים לשאת בתקופה הנאצית!

מחר-מחרתיים עומדים לשלוח את הצדיקים האלה למחנות ריכוז!

המדרון החלקלק!

*****

או קחו למשל את אריאנה מלמד, שפרסמה היום מאמר בעיתונם של שוקן ודומונט-שאוברג, תחת הכותרת "לא עוד 'אסור להשוות'."

מלמד היא אשה יודעת ספר. הייתי מצפה ממנה שתביא איזו דוגמא או שתיים, למה מותר להשוות.

אולי אפילו רצוי ומומלץ.

תשכחו מזה.

כדי להצדיק את הכתוב בכותרת, העלתה המלומדת מלמד בגירתה את 14 הנקודות של ההיסטוריון לורנס בריט, המגדירות פאשיזם מהו. זכרתי את 14 הנקודות האלה. עוד כשהופיעו לאחרונה בהיזן הפייסבוק שלי, לפני כמה שבועות, שמתי לב שמדובר בסתם הגדרות של דיקטטורה כלשהי, המתאימות, בהתאמות קלילות מאוד, גם לסטליניזם של רוסיה, למאואיזם של סין, לקימיזם של צפון קוריאה, לקסטרואיזם של קובה –

וגם – עובדה – לבולשביזם של בן גוריון בישראל המפא"יניקית של הפיפטיז!

"פלוגות הפועל" של חיפה: כמו "לה פמיליה"?

"פלוגות הפועל" של חיפה: כמו "לה פמיליה"? (תצלום מהוויקיפדיה)

שפטו בעצמכם. הנה ההגדרות של בריט לפאשיזם, כפי שמביאה אותן מלמד: ביזוי זכויות האזרח, דימוניזציה של יריבים פוליטיים, פמפום מתמיד של תחושת איום קיומי ובידוד בינלאומי, מיליטריזם, חקיקה נגד מתנגדים פוליטיים.

זוכרים את "פלוגות הפועל" ואת פועלן? את "האיש היושב ליד הח"כ באדר"? "בלי חרות ומק"י"? את "העולם כולו נגדנו" ואת ה"או"ם-שמום"? את דיכוי מרד הימאים ומרד ואדי סאליב? את הממשל הצבאי? את  הטבח בקיביה? את הטבח בכפר קאסם? את הפנקס האדום שרק איתו אפשר היה למצוא עבודה? את המיקרופונים בחדרו של מנהיג מפ"ם מאיר יערי?

אז מה?

מישהו חושב באמת, שהאלוף גולן ירום הודו, או כותב הנאומים החצי אפויים שלו,  יזהיר אותנו מפני חזרה ל"תהליכים מעוררי החלחלה" של הפיפטיז בישראל המפא"יניקית? וגם "מציאת עדות להם כאן בקרבנו" ממש עכשיו, למרבית הפלצות?

נראה לכם, שכותבי המאמרים של עיתון "הארץ" יודיעו שהמדרון החלקלק עלול להוליך אותנו למשטרים חשוכים כמו הסטאליניזם, המאואיזם או הבן-גוריוניזם (שעיתון "הארץ" של אותן השנים היה לו כחומה בצורה)?

מה פתאום.

להגיד שהאלימות של "לה פמיליה" מזכירה את האלימות של "פלוגות הפועל"?

תשכחו מזה.

דיבורים כאלה לא ישרתו את התעמולה האנטישמית תומכת ה-BDS שהחבורה העגומה הזאת מנסה לקדם.

ואילו השוואות לנאציזם – בהחלט כן.

והתקווה שלהם , גם לפי המאמר של מלמד מהיום ("הסדק בטאבו מוכרח להתרחב", כדבריה) וגם על פי מה שקראתי אצל אחרים מסוגה,  הוא שזוהי רק ההתחלה. שהאלוף גולן פתח את הסכר, ועכשיו יבוא השיטפון וישראל תוכר בציבור הרחב כנאצית.

זה רק מצביע על היאוש שלהם. הם, שבשנאתם הקודחת, בהתנשאותם הגזענית  ובגידופי שפת השוק שלהם, שרפו את  הגשרים בינם ובין העם שהם יושבים בקירבו.

כבר אין להם בעלי ברית אלא בקרב שונאינו ומבקשי רעתנו.

וזה כל מה שניתן לצפות מהם.

עלבונות לאינטליגנציה.

ופסולת מוסרית.

———————————————————————————————————————————

בפוסט הבא – על "התהליכים מעוררי החלחלה" מגרמניה של המאה שעברה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 תגובות
 1. אנונימי permalink

  (נאנח) *תמיד*, בכל מדינה שהיא בכל מקום שהוא, ישנם תנועות לאומיות קיצוניות (באמת, לא לפי ההגדרה של "הארץ" שבה כל מי שמימין למר"צ פשיסט), תנועות סוציאליסטיות-קומוניסטיות כנ"ל, ועוד ועוד. האם זה אומר שכל מדינה בעולם הינה מדינה שתכף פשיסטית וגם תכף קומוניסטית (וגם תכף מוסלמית או חרדית או אתאיסטית או מה שלא יהיה, והכל בבת אחת)?ברור שלא.

  Liked by 1 person

 2. אנונימי permalink

  זה לא חדש. "אנחנו" – הם אומרים בטון כבוש ומאשים בשיחות סלון כבר בשנות ה 70 – – "…אנחנו גרועים מהנאצים…" על כך כבר אמר אפריים קישון: טוב, בסדר, אנחנו *בדיוק כמו* הנאצים, אבל מדוע *גרועים יותר*?

  Liked by 1 person

 3. מדובר בגידופים המתחזים להיות הגדרות. כמו שפעם הם היו אומרים "קונטר-רבולוציונר", היום הם אומרים "נאצי". זה הכל פוסט-בולשביזם למטומטמים.

  אהבתי

 4. אנונימי permalink

  אגב, שמת לב? אחד מכותבי "הארץ" החליט שהנאום הזה הוא הוכחה שישראל "על סף הפיכה צבאית", ושהוא כמובן יהיה בעדה, כי רק כך, ביד ברזל, יהיה אפשר להכריח את הבבונים הפרימיטיבים להיות דמוקרטים כמו שהנאורים והצודקים רוצים. נו, טוף.

  Liked by 1 person

 5. עוד לא קראתי, אבל אני בדרך. לפני שנים כבר ביטלו את טור ההורוסקופ בהארץ, כי אין צורך. רובו של העיתון – איצטגנינים, מעוננים ומנחשים באוב (כפי שאני מזכיר שוב ושוב: התחזיות שלהם בקשר לאביב הערבי, בקשר לכל מיני "ספטמבר הנורא", מצד הפלשתינים, ולאחרונה תוצאות הבחירות לכנסת. שוב ושוב נופלים על הפנים.) ההתייחסות שלהם לעבר ולהווה באה בצורת שקרים, ולעתיד – בצורת סברות כרס ונבואות-שווא.

  אהבתי

 6. אנונימי permalink

  הלוואי והיו תמיד טועים – אז אפשר היה פשוט לקרוא את ״הארץ״ ולעשות הפוך. הבעייה היא, שהם רק 90-95% טועים…

  אהבתי

 7. אנונימי permalink

  וחוץ מזה, הפיכה צבאית נשמעת לא כל כך נורא – לעומת הדיקטטורה, הנאציזם, הפשיזם, מדינת ההלכה, השתלטות הרוב הערבי הפרימיטיבי או ההשתלטות הבבונים המזרחיים חסרי התרבות וסוף המדינה בקטסטרופה איומה באופן כללי, שהם חוזים באדיקות, בערך, שלוש פעמים בשבוע ב 30 שנה האחרונות. הפיכה צבאית? קטן עלינו. (אגב, שמת לב כיצד הטיעון המרכזי שלהם בעד נסיגה הינו ליצור אפרטהייד *אמיתי* – ״אנחנו כאן, הם שם״ – שיפריד, לדעתם, סוף סוף בין בני התרבות לברברים?) לדעתי הם די כת: קומפלט עם חזיונות על סוף העולם (או המדינה) המתקרב ובא, כמו שהנביא (פרופ׳ ליבוביץ) אמר, שבו בני האור (השמאל הקיצוני) יחזרו סוף סוף במפלת בני החושך (כל השאר). הבעייה היא, כאמור, שאחרי הכל ייתכן שהתחזית הגרועה תתממש – הכל יכול להיות.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: