דילוג לתוכן

סטטוסים/ הנאורים, האלוהים ויום השואה, ההמונים והזבל ו"הארץ" מאיר את עינינו

מאי 5, 2016

פוסטים וסטטוסים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

מי מספיד את מי ולמה

מצאתי בפייסבוק את מודעת האבל משמאל, ומייד שיתפתי לצד הטקסט הבא:

שמא שמתם לב, שהנאורים האלה, שמספידים את אלוהים (שהם כלל לא מאמינים בקיומו) לרגל הפרוייקטים של אושוויץ וטרבלינקה, שוכחים לגמרי להספיד את הנאורות, הקידמה והמדע, רוח האדם, ערכיו ורעיונותיו (שבהם הם מאמינים ועוד איך), שבזכותם קמו ונהיו אושוויץ וטרבלינקה.

מודעת אבל שהופיעה בפיד (היזן) שלי בפייסבוק ומייד שיתפתי

מודעת אבל שהופיעה בפיד (היזן) שלי בפייסבוק ומייד שיתפתי

טוב, אלוהים, נניח, עמד מהצד. אבל מה עם המבצעים בפועל? מה עם הגרמנים, עם המדעיזם הארי שלהם, ורוחב האופקים, מעמנואל קאנט עד מרטין היידגר? מה עם הליברליזם-קפיטליזם האנגלו-אמריקאי (שיאי הקידמה הטכנולוגית), שחימש את גרמניה הנאצית? ואיפה ההספד לסוציאליזם-קומוניזם הסובייטי (שיא הקידמה החברתי-מוסרי) שאיפשר את פתיחתה של מלחמת העולם בהסכם מולוטוב-ריבנטרופ? וכל שאר המשת"פים הנאורים של הנאצים בכל רחבי אירופה המשכילה, ליברלים-לשעבר, סוציאליסטים-בהשהייה ושאר ירקות, שהתבררו כחבורה עלובה עד נאלחת של מלשנים ושתקנים?


את כל הבלה-בלה התרבותי והמתקדם הזה, מגדל קלפים של איזמים, שהתברר בשעת מבחן כעננה קלה של או-די-קולון ריחני, המרחף מעל לצחנת הביוב, את זה לא חושבים הנאורים שלנו להספיד, לרגל הפרוייקט של אושוויץ וטרבלינקה?
אז מה הפלא, שבכל פעם שאני נתקל באיזה נאור מתקדם מהז'אנר הזה, שאיזם כלשהו מתנגן בפיו, אני מתגעגע מיד למנה קטנה מהפרימיטיביות החשוכה של האמונה באלוהים?

מיהם הזבלנים האמיתיים ולמה

אין מי שלא נתקל, לרגל חגיגות חול המועד בפסח,  בהמון תמונות מאירות עיניים וטקסטים משובבי נפש, אודות "הישראלי המכוער", זה שהשאיר אחריו הררי זבל וטינופת, במיוחד לחופי הכינרת, אך לא רק. ברור שמזה הסיקו כתבי

קטע של מדרכה בברלין אחרחי חגיגות המוניות אשתקד

קטע של מדרכה בברלין אחרי חגיגות המוניות אשתקד, צילום שהעבירה אלי חברה מפולין

העיתונים וגם חכמי הפייסבוק מסקנות אנתרופולגיות, סוציולוגיות ופוליטיות מרחיקות לכת, על טיבו של עמנו. אחד מחברי בפייס, אוהב-יהודים עם קבלות, אפילו הודיע, שמבחינתו, הזבל שהשאירו הישראלים מאחוריהם מוכיח שאין לעם היהודי זכות למדינה משלו, וכיוון שיש לאותו אוהב יהודים גם נטייה לחידודי לשון, הנה מה שיצא לו: "העם הנבחרא"(!).

והוא לא היה היחיד עם האבחנות האוויליות הנ"ל.

והנה, מה רוצה המזל? שגם חברי מחו"ל נתקלו בזבל הפייסבוקי הזה בפיד (היזן) שלהם, ושניים מהם שלחו הערות והארות לחברים הביקורתיים המקומיים. חברה אחת מפולין סיפרה על ביקור שערכה בברלין ומה שמצאה שם, ותצלומים בהתאם. וחבר אחד משוויץ (הנקייה להפליא! הייתי שם!) סיפר גם הוא חוויות ושלח תמונה.

מה שנשאר מפסטיבל רוק בשוויץ

מה שנשאר מפסטיבל רוק בשוויץ, צילום שהגיע מחבר במרכז אירופה

בעיקבותיהם, פניתי לפרופ' גוגל, ומצאתי שם צילומים מחרידים לא פחות מאלה שפירסמה העיתונות העברית שלנו, גם מאנגליה ומארה"ב ומעוד מדינות תרבותיות להפליא, ששום טמבל לא היה מעלה בדעתו לשאול על זכותם של עמיהם למדינה משלהם.

מאיפה וממה מגיעות התמונות האלה?

זה ידוע:

מי שעורכים פסטיבלים המוניים של מוסיקה בשדה הפתוח, או חגיגות המוניות בחוצות הערים, יזמים פרטיים או רשויות מקומיות, נוטים מאוד, למרבית הצער, לחסוך בהוצאות, כדי להגדיל את הרווחים. והכי-הכי הם אוהבים לחסוך על פינוי האשפה. הצבת מתקנים גדולים ומספיקים עולה כסף, והצבת צוותים של אנשי ניקיון שיעבדו בזמן אמת ויפנו את האשפה לרווחתם של הנופשים והחוגגים, עולה גם היא כסף רב.

מה שהשאירו מאחוריהם ההמונים, חובבי מוסיקת הקאנטרי בארה"ב

מה שהשאירו מאחוריהם ההמונים, חובבי מוסיקת הקאנטרי בארה"ב, באדיבות הפרופ' גוגל

אז חוסכים: נותנים להמונים, משלמי הכרטיסים או משלמי הארנונה, להתבוסס בזבל שהם מייצרים במהלך הקונצרט, במהלך הנופש או במהלך חגיגות ראש השנה האזרחית, ורק בתום החגיגות, שולחים את צוותי הניקיון. ככה זה יוצא הכי זול, ולמי באמת אכפת מההמונים.

ואחר כך הם מעמידים פני צדיקים: מזמינים את העיתונאים והצלמים ורוחצים בנקיון כפיהם.

זה ההמונים אשמים.

רחוב בעיר באנגליה אחרי מסיבות השנה החדשה

רחוב בעיר באנגליה אחרי מסיבות השנה החדשה, מהתמונות שבגוגל

והעיתונאים האלה – הם ועורכיהם – רבים מאוד מבינהם גזענים מתנשאים וחסרי תבונה, משתפים פעולה ברצון עם המליאנים שעורכים את הארועים ועם אנשי הרשויות המקומיות שהם בעצם האחראים האמיתיים להררי הזבל והטינופת.

אותם משאירים בצד, ולקהל קוראיהם  מראים זבלני התקשורת ומסבירים מיהו "הפושע האמיתי." ההמונים המלוכלכים. "עמישראל" חסר התרבות והמזוהם.

ברור שההשקפות האלה על העם הפשוט, אורחו ורבעו,  מאפיינת את הגזענים המתנשאים האלה גם בנוגע לעניינים רבים אחרים. ההמונים המטומטמים האלה, למשל, בוחרים בממשלה שאינה לרוחם של הגזענים המתנשאים, הם צעקניים וחסרי נימוסים, והנה עכשיו אנחנו מראים להם ומסבירים להם שהם גם סתם זבלים מלוכלכים.

אך ראו זה פלא, שלא רק אצלנו זה ככה, אלא בכל העולם.

ואחת המסקנות שלי מהתופעה המכוערת הזאת בכל הנוגע לזבלנים (האמיתיים) המקומיים:

שאחד מסימני ההיכר המובהקים ביותר של האהבל הגזעני והמתנשא המצוי, זה שתמיד הוא בטוח שהדשא אצל השכן ירוק יותר.

וצפו לשידור חוזר מטעם הזבלנים האלה, בעיתוניהם ובעמודי הפייסבוק שלהם, בתום החגיגות של יום העצמאות.

מה הופך את מי לנאצים

בשבוע שעבר התפרסם בעיתון לאנשים חושבים מאמר מאלף:

IMG_4294

 

וזה יפה, שעל כל 200 מאמרים המסבירים מה הופך את היהודים בישראל לנאצים, מפרסמים ב"הארץ" גם מאמר אחד המסביר מה הפך את הגרמנים לנאצים.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: