דילוג לתוכן

ג'ורג' אורוול והחזירים המשכילים הנושאים את שמו לשווא

מרץ 19, 2016

על דף הפייסבוק שלי הופיע המם הבא:

IMG_4198

טוב, ג'ורג' אורוול חביב עלי במיוחד, בטח בתור אנרכיסט. אולי האיזם היחיד שאני מרשה לעצמי בלי פקפוקים רבים מדי.

לכן ברור שאני מסכים עם הנאמר במם הזה שלעיל.

אבל גם נתתי את דעתי על כוונתם של מפרסמי המם הזה, בעברית, וכשהדברים מכוונים לחברה הישראלית.

חברה הסוטה מן האמת,  לדעתם של בעלי המם, ושונאת את מי שאומרים לה את האמת – מפרסמי המם הזה, למשל, הם וחבריהם לדעה.

לא קשה לנחש במי המדובר.

אומרי האמת, חה-חה  ופחחח-פחחח.

למשל, אלה החבר'ה שהודיעו לנו, חודשים ושבועות לפני הבחירות האחרונות לפני כשנה, וגם ימים ושעות לפני הבחירות, וגם תוך כדי תהליך ההצבעה, שביבי עומד לאבד את השלטון ושבוז'י עומד להיות ראש הממשלה הבא.

אומרי האמת לחברה הסוטה.

חה-חה ופחחח-פחחח.

למשל, אותם חבר'ה עצמם, בדיוק אותם חבר'ה,  שלפני שנים אחדות הודיעו לנו שההתרחשויות האלימות באזור שבו אנחנו חיים ראויות להקרא "האביב הערבי", ומבשרות את הדימוקרטיזציה של המדינות הערביות, ושוב לא תוכל המדינה שלנו, עם החברה הסוטה שלה, להקרא "הדימוקרטיה היחידה במזרח התיכון". צהלות אדירות ליוו אז את הפרשנויות המצחיקות האלה מתוצרתם.

אומרי האמת לחברה הסוטה.

חה-חה ופחחח-פחחח.

למשל, אותם חבר'ה עצמם, הם ולא אחרים, שהודיעו לנו שיאסר ערפאת, המנהיג הפלשתיני הגדול, הוא-הוא הצ'אנס האחרון שלנו להגיע לשלום עם שכנינו. והיום, אותם אנשים עצמם,  מבשרים לחברה הסוטה בישראל שאבו-מאזן הוא-הוא המנהיג הפלשתיני הדגול, שהוא הצ'אנס האחרון שלנו להגיע לשלום עם שכנינו הפלשתינים.  מערפאת, כידוע, קיבלנו את אינתיפאדה 2 (שלפי "דוברי האמת" פרצה ביוזמת ישראל, לא תאמינו!) ומאבו מאזן אנחנו אוכלים עכשיו את אינתיפאדה 3 (שתנחשו מי אשם בה לפי דוברי האמת הנ"ל, איזו הפתעה).

אומרי האמת לחברה הישראלית הסוטה.

חה-חה ופחחח-פחחח.

ואפשר להביא עוד דוגמאות, כהנה וכהנה.

שקרנים שיטתיים שקוראים לעצמם דוברי אמת.

שמאל מזוייף וכנסיית הסכל.

*****

טוב, זו לא הפעם הראשונה, שהאגף הפוליטי הזה נושא לשווא את שמו הטוב של ג'ורג' אורוול, משתמש בדבריו ובכתביו כדי לקדם את השקרים המאפיינים אותו, תוך הסתמכות על הבורות התהומית של האוהדים המקצועיים.

כי אורוול, כדאי לדעת, היה אוייב נחרץ אל בני דמותם של מנצליו המקומיים אצלנו, באנגליה מכורתו.

האם לא הסביר היטב ובפרוטרוט, שהאינטליגנציה השמאלית של אנגליה, ברצונה לבטא את סלידתה מן המעמדות הנמוכים, תיעבה את הפטריוטיות המקומית, המאפיינת את המעמדות הנחותים הללו, ואימצה תחתיה את הפטריוטיות הסלאבית, אותה פטריוטיות של הרודן ורוצח ההמונים יוסיף סטאלין הנערץ עליהם?

כשם שהאינטליגנציה הימנית של אותם זמנים, אגב, כתב אורוול, שמחה לאמץ לעצמה את הלאומנות הגרמנית של אדולף היטלר האהוב עליהם, וגם זה כדי לבדל את עצמם מהמעמדות הנמוכים, הבזויים בעיניהם, של מולדתם?

לא מזכיר לכם את האינטליגנציה השמאלנית שלנו, המבדלת את עצמה מהמעמדות הנמוכים הפטריוטיים אצלנו ("בהמות", "אספסוף", "מנשקי קמעות") ומאמצת לעצמה את הלאומנות הפלשתינית?

ולמי, סבורים אתם, מתאים כל כך, פה אצלנו ובימים אלה,  המשפט מ"חוות החיות" של אורוול, על החזירים המשכילים הללו:

"כולם שווים אך ישנם כאלה ששווים יותר."

נראה אותם עושים מזה מם.

 

 

 

 

2 תגובות
  1. אנונימי permalink

    יש עוד סוגם שונים של סנוביות מסוג זה. כאשר מישהו ממעמד ה״נכון״ לומד מדעי הרוח, זה בשביל ״להעשיר את עצמו״ ולהיות ״אינטלקטואל״. מישהו מה״הם״ לומד מדעי הרוח? נו, בטח אחד עם ציונים נמוכים שלא שווה הרבה. ולהפך: אם אתה מישהו מה״הם״ שלומד מקצוע מכניס, אתה כמובן קפיטליסט חזירי. אתה אחד משלנו שלומד מקצוע מכניס? אתה איש מצליח, מה אילו שמחזיקים את המדינה הזו נגד הטפילים הדתיים. וכולי וכולי.

    אהבתי

  2. אנונימי permalink

    אגב, מקרה אמיתי. אני מכיר מישהי (שלמדתי אצלה עיצוב, דווקא…), מהמעמד והרקע ה״נכון״ כמובן, שעשתה תואר ראשון בלימודי נשים (women's studies), או ״לימודי מגדר״ כפי שהם נקראים משום מה, ועכשיו עושה תואר שני בלימודי שמנות (fat studies). למותר לציין שהיא אישה שמנה מאד, אלא מה – כמו כל המאסטרנטיות(?) ב״חוג״ ״אקדמי״ זה. אפילו בבדיחה שנקראת ״מדעי הרוח״ בישראל סוג זה של הערצה עצמית הינו יוצא דופן. כמובן שהיא בשמאל הקיצוני. אלא מה? ש*היא* תהיה בעלת אותן דעות *המוניות* כמו הבבונים הפרימיטיביים?

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: