דילוג לתוכן

סטטוסים/ האם ראש הממשלה הוא משרתם של טייקונים זרים? בובות על חוט מסיתות ומדיחות, איך העלים קול ישראלי מיליוני שבדים וההומור המוזר של שלונסקי

פברואר 3, 2016

סטטוסים שכתבתי בפייסבוק בימים האחרונים

השאלה החשובה של "מתווה הגז", כמה זה יעלה לנו

מתחילתו של הדיון ב"מתווה הגז" יש לי עניין, בתור הצרכן הקטן, בעניין אחד חשוב, צר עולמי כעולם נמלה: כמה זה יעלה לנו? בכמה ימכרו לנו את הגז? האם, לאור הצניחה הנמשכת במחירי האנרגיה, עדיין יעלה מחיר הגז (שלנו!) פי תשעה או עשרה על עלות ההפקה וההובלה? כי אם כן, זה יהיה (עוד) סימן שצדק שר התחבורה ישראל כץ, בהערתו המדהימה, לא מזמן, כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהוצג כמי שמשרת טייקונים זרים. במקרה הזה הטייקונים השולטים ב"נובל אנרג'י". ואם תרצו לדעת מיהם אדוניו הזרים של ראש הממשלה במקרה הזה כדאי לכם להיכנס ללינק המצורף פה. פוסט שכתבתי לפני חצי שנה. ועדיין, בשום מקום אחר בתקשורת הישראלית, ברשת או מחוצה לה, עד כמה שידוע לי, לא תמצאו את המידע הזה, שמאיזו סיבה נשמר כסוד כמוס מפני הצרכנים הישראלים.

לאן נעלמו 5.5 מיליוני אזרחים שבדים?

(31 בינואר, 2.21 בלילה) סתם טריוויה במסגרת הפינה "לא האמנתי למשמע אוזני": בחדשות של 2.00 בלילה, ברשת ב', זה עתה, בלי שום הקשר חדשותי שהצלחתי להבין, הודיע הקריין כי בשבדיה, שבה יש 2 מיליון אזרחים, נקלטו לאחרונה מאה שישים ומשהו אלפי פליטים. אני מניח שעורך החדשות עושה יחס"צ לשבדים ולטוב ליבם מאיזו סיבה. אולי הוא מאוהב בשרת החוץ שלהם. בכל מקרה, המספר נראה לי מוזר. גיליתי שבבחירות האחרונות שנערכו בשבדיה, בספטמבר 2014, הצביעו 6.290 מיליוני אזרחים (או נתינים? שבדיה היא הרי מלוכה), שהיוו 85% מבעלי זכות הבחירה. כלומר: בשבדיה היו באותו ספטמבר 7.4 מיליוני אזרחים. מישהו צריך להודיע לשבדים שלפי קול ישראל שלנו הלכו להם לאיבוד כ-5.5 מיליוני אזרחים! אולי הם היגרו לסוריה?

זה מקלל "פאשיסט" וזה עונה לו ב"שתול". זה מגדף "בוגד" וזה משיב לו ב"נאצי"

מכיוון שדמוקרטיה, לפי מיטב הבנתי, ואשמח להתבדות או להימצא טועה, היא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון, הייתי שמח לחשוב שהמשטר הזה עומד בניגוד ליהדות כמו שמחנטרשים כל מיני אידיוטים. לצערי הרב, בתור יהודי, זה לא בדיוק ככה. כל האידיוטים השימושיים המדברים בשם הדמוקרטיה או בשם היהדות הם בובות על חוט של המאיון העליון והסנג'רים שלו מהעשירון העליון, המסיתים אותנו אחד נגד השני, בתור יענו שמאל נגד ימין, חילוניים נגד חרדים, מזרחיים נגד אשכנזים , ערבים נגד יהודים וכן הלאה. הכל הפרד ומשול, ליבוי שנאה של אח נגד אחיו ואחותו, וחרחור מלחמות, כדי שלא נרגיש איך הם מכייסים אותנו יום יום. אני לא יודע אם לצחוק או לבכות כשאני קורא אנשים המתיימרים לאינטליגנציה כלשהי מקשקשים את השטויות האידיאולוגיסטיות האלה, תשפוכת של איזמים ולוגיות, או בקיצור איזמולוגיות. חרטא-ברטא בריבוע בחזקת שומכלום. זה מקלל "פאשיסט" וזה עונה לו ב"שתול". זה מגדף "בוגד" וזה משיב לו ב"נאצי". עלובי נפש וחרטטנים סוג ג' משני הצדדים, בדרך כלל במימון מיליארדרים זרים, ממשלות זרות ועוד כל מיני. הם והאידיוטים השימושיים שלהם שעושים את זה בהתנדבות, שזה, כמובן, הכי מטומטם שיש. מ-ש-ע-מ-ם. תחדשו כבר משהו.

מה שמצחיק את שלונסקי

(יום שישי האחרון על הבוקר) בדרך כלל עובר קצת זמן מהרגע שאני פוקח עיניים ועד לרגע שאני לא מאמין למשמע אוזני. הבוקר זה קרה די מהר. ב"מחשבות בע"מ" בגלצ שמעתי את שלונסקי מספר איך הוא לא האמין למשמע אוזניו, כשהאזין באחד מימי השבוע לרשת ב', ובראש מהדורת החדשות הובאה הידיעה על פיטוריו של מאמן הכדורסל דיוויד בלאט מקבוצת הפרשים של קליבלנד, וזכה לאהדה ולהבעת צער מצד רבים בעם. ואמנם, המשיך שלונסקי וסיפר, הוא קרא למחרת היום ב"הארץ" את הפרשן החביב עליו רוגל אלפר, וזה "צחק עלינו" (עם ישראל) בגין אותו עניין. "צחק עלינו"? סליחה? זה היה עוד אחד מאותם טורים שטופי שנאה, חסרי כל שביב של הומור, כשבמהלך כ-300 מילים השתמש בעל הטור (שכבר הודיע לנו שאין לו מה לחפש איתנו, והוא "צריך לעזוב") 11 פעמים (ספרתי) במילה "פאשיזם" בהטיות שונות ומשונות, כדי להגדיר את אוהדי בלאט, את החברה הישראלית והתנהגותה ואת מדינת ישראל ומהותה. פאשיזם-פאשיסטי-פאשיסטית. לזה קורא שלונסקי צחוק? זה מה שמצחיק אותו? כך יצא שלא האמנתי למשמע אוזני כבר על הבוקר.

 

5 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  חברת נובל אנרג׳י מחזיקה כ-20% משדה ליוויתן וגם קרנות פנסיה ישראליות מחזיקות אחוז דומה אם אני לא טועה. מדינת ישראל תקבל תמלוגים בשיעור גבוה. כך שאם יהיו רווחים גם הפנסיה שלי ושלך תשתפר וגם אוצר המדינה שזה אני או אתה ולוא דווקא ביבי ירוויחו ממנו. פיתוח של שדה הגז יגרום למאות מקומות עבודה במשק הישראלי ואז כל התחזוקה תעשה ע״י אנשי מקצוע ישראלים. תחום חדש ואם יהיו שדות חדשים המחירים ירדו. באמת חבל לבזבז זמן. אני חושב שאתה טועה בגדול בקשר למתווה הגז.

  אהבתי

 2. אתה בהחלט טועה בקשר לתמלוגים הגבוהים. ככל שהתבררו הפרטים, הסתבר שהאחוזים שפורסמו על ידי מצדדי ההסכם מנופחים מאוד, נוגעים לעתיד הרחוק, ואף מותנים ולא החלטיים. וחשובה מזה העובדה שאיש אינו יכול להבטיח שאותם תמלוגים שיגיעו לבסוף, לאחר שנים, לידי הממשלה יחולקו לציבור בצורה צודקת, שיוויונית ונאותה. בהכירנו את ממשלותינו (וממשלת נתניהו אינה מיוחדת בכך) די ברור שעיקר הנתח ינחת בידי העשירון העליון, מקורבי השלטון ואדוניו. ולכל האחרים יחלקו פרורים זניחים. למה אתה חושב עומדת ישראל במקום גבוה כל כך בטבלת אי השיוויון והפערים החברתיים גם לפי דו"ח ה-OECD האחרון? פשוט בגלל שהחתולים השמנים שעל משמר השמנת מגרדים לעצמם את עיקר הנתח. בהתחשב במציאות המצערת הזאת, הדרך היחידה להבטיח שהציבור הישראלי ייהנה מהגז השייך לו, היא להוזיל את מחיר האנרגיה ולא לסמוך על התמלוגים המפוקפקים.

  אהבתי

 3. אנונימי permalink

  לגבי אלפר, אם לשפוט לפי כתיבתו, נראה לי שפשוט הוא אדם ילדותי: הוא כועס שלא מעריכים מספיק כמה הוא גאון ומיוחד. אנשים כמוהו הם הרבה פחות מורכבים ממה שהם עושים את עצמם. הוא פשוט ילד מגודל ואגואיסטי, זה הכל.

  היטלר (להבדיל!!) הוא דוגמא טובה נוספת. הוא היה זעיר-בורגני אנטישמי של סוף המאה ה 19, שפשוט *באמת האמין* בקלישאות הטיפשיות של ימי של נעוריו – לא רק על יהודים, אלא גם על נשים, או אמנות, או כלכלה – ולכן ״הלך אתם עד הסוף״. הוא היה פשוט השכן הנודניק של כולנו – אחוז אמוק.

  אהבתי

  • אנונימי, נכון שלפעמים קשה להמנע מכך, אבל אני בכל זאת משתדל שלא להיזקק לניתוחים פסיכולוגיסטיים, גם משום ששורה תחתונה הם עשויים, או עלולים להיתפס כמשהו שבין הטחת עלבון בלי הוכחה ובין טיעונים להקלה בעונש. ולמה שיהיה לי עניין בכך? אז כל זמן שאין לי חוות דעת מקצועית הנוגעת לאלפר, הוא בעיני אדם בוגר ואחראי למעשיו ולדבריו, אבל מתנשא, שטוף שנאה ולכן טועה בגדול, ותמיד אשמח לכל הזדמנות להעמידו על טעותו. באשר להיטלר, כבר אין אפשרות להעמידו על טעותו, ואני בטוח שגם אתה אינך מצטער על כך.

   אהבתי

   • אנונימי permalink

    אגב, שמתי לב באחרונה שב"הארץ" מתחילים להשתמש בביטוי "המשטר הציוני", על משקל "הישות הציונית", לתאר את ישראל. כמו באיראן. עם זאת יש הבדל. באיראן קוראים לציונים "*בני* הקופים והחזירים", בעוד שמגיבי "הארץ" קוראים להם "בבונים". נראה שאיראן פחות קיצונית; אצלם, רק *אבותינו* קופים.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: