דילוג לתוכן

סטטוסים/ "חוק העמותות" מפלה, הפרופסור שטרנהל משתמש בטיעון כוזב ובבדיות, האם הרצח בדומא הוא"מעשה יהודי", סדרת "המדרשה" ואיך קולים פקאנים

דצמבר 27, 2015

סטטוסים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

חוק העמותות החדש מפלה ולא יעיל

אין מקום לחוק העמותות העולה היום בממשלה, בדמותו הנוכחית. וזה בלי קשר למחאה הצבועה של האיחוד האירופי, המנסה להגן על זכותן המפוקפקת של המדינות האירופאיות לחרחר פה מלחמה בין הילידים, באמצעות סוכנים בשכר, כמנהגן מימים ימימה.
ברור שצריך לסמן כל סוכן זר של השפעה פוליטית, בין שהוא מימין ובין שהוא משמאל. סוכן-השפעה זר הוא מי שמייצג בישראל אינטרסים של מדינות זרות, מפלגות זרות, תאגידים ומיליונרים פרטיים זרים, ארגונים כנסתיים ודתיים זרים.

כל ישראלי זכאי לדעת מתי הוא מצוי ביחסים עם אחד כזה, שמייצג פה אינטרסים זרים ולא ישראלים, ולשקול את צעדיו בזהירות.

עם זאת, ברור שאין לפגוע בזכותם של סוכנים זרים לפעול בתחומי המדינה, אם אינם פוגעים בחוקי המדינה.
מכאן ברור שהחוק המוצע הנוכחי, הדן אך רק בעמותות הממומנות בעיקרן על ידי מדינות זרות, הוא מפלה בעליל, ומכוון רק נגד סוג אחד של סוכנים זרים – מעמותות השמאל. זה בשעה שסוכנים זרים מעמותות הימין – למשל כאלה התומכים בשיירי תנועת כהנא וגילגולי נוער הגבעות, מזיקים ומסוכנים באותה מידה.
יותר מזה. החוק עשוי להתגלות כחסר תועלת, בגלל האפשרות לעקוף אותו בקלות. שתי דוגמאות: א. קרן "אוקספאם" התומכת בסוכנים הזרים של "שוברים שתיקה" ואחרים, נוסדה במקורה על ידי כת הקוויקרים האמריקאים כדי להילחם ברעב בעולם. אך היא פועלת מבריטניה וזוכה לתמיכה ממשלתית נדיבה. ב. "קרן פורד" האנטישמית הפועלת פה בעיקר באמצעות "הקרן לישראל חדשה" (או בשמה המזוייף, "הקרן החדשה לישראל"). "קרן פורד", שהיא הרוח החיה מאחורי עמותות ההלשנה הישראליות השונות, ומספקת באמצעותן חומרי הסתה לשימוש תנועות ה-BDS בחו"ל, שהיא עומדת מאחוריהן מאז ועידת דרבן ב-2001, נחשבת לקרן הזוכה לתמיכה הממשלתית האמריקאית הנדיבה ביותר. מן הדוגמאות האלה ברור שהמדינות המחרחרות פה מלחמה יוכלו לעקוף בקלות את החוק ולהשקיע בסוכנים הזרים שלהן בישראל באמצעות קרנות צדקה שונות וגם באמצעות קרנות כנסייתיות אנטישמיות הפועלות פה בהמוניהן.

הפרופסור שטרנהל מחנטרש פעמיים במשפט אחד: בשיטת הטיעון ובדבקות באמת

מביך למדי, לתפוס פרופסור מכובד כמו זאב שטרנהל כשהוא משרבב למאמר שכתב ב"הארץ" משפט שהוא בעת ובעונה אחת גם טיעון כוזב ושקרי, וגם סתם שקר עובדתי גס ומחוצף. ובכן, במאמר שכתב ביום שישי האחרון תחת הכותרת "העם אינו רוצה לדעת", כתב הפרופסור כך:

'עד היום לא הובאה אף הוכחה לכך שהדיווחים והעדויות שנאספו בידי חברי "שוברים שתיקה" אינם נכונים.'

ובכן, ראשית (כפי שכבר הסברתי פה), הוא טוען טיעון כוזב מהסוג הנקרא בלטינית "ארגומנטום אד איגנורנטיאם" – טיעון בשם הבורות – כשהוא מנסה להסביר לנו שעלינו לסמוך על העדויות של "שוברים שתיקה", כי לא הוכחה שקריותם.

ברור, שלפי ההיגיון השטרנהלי הזה, מכיוון שלא הוכח שאין אלוהים, זוהי הוכחה לכך שיש אלוהים.

ובכן, לא הוכחה ולא בטיח. לא במקרה של הוכחת קיומו של האלוהים ולא במקרה של נכונות העדויות של "שוברים שתיקה". סתם טיעון כוזב ושקרי.

IMG_3939

העדות השקרית של אבנר גבריהו (שני מימין): טבח יומיומי בפלשתינים בכיכר בחברון

נכון שהטיעון הכוזב הזה הועלה קודם על ידי "שוברים שתיקה" בעצמם. טוב, עליהם אפשר להאמין. סתם תועמלנים סוג ב' של אינטרסים זרים.

אבל שפרופסור מכובד להיסטוריה יירד לרמה כזאת? לא יפה, פרופסור.

שנית, שטרנהל מחנטרש ברמה העובדתית. כבר הבאתי את הדוגמא: אחד ממנהיגי "שוברים שתיקה", אבנר גבריהו, נהג להעיד בפני אזיניו הזרים, המקליטים והמצלמים, בסיורים המודרכים שערך להם בחברון, שחיילי צה"ל ירו באופן יומיומי, מהגגות, ב"מכונות יריה", אל תוך קהל של פלשתינים חפים מפשע, הם ומכוניותיהם, עד שזה דמה ל"משחק וידיאו". עדות נתעבת לטבח המוני שיטתי שנערך בחברון. עדות שהשקר שבה מוכח על פניו

והשקר הזה של גבריהו משמש היום כל אנטישמי מצוי באירופה, המתחזה לאנטי-ציוני. ככה זה כשסוכנים של אינטרסים זרים צריכים לספק עדויות לפי מכסה. מאה בדולר.

אלה השותפים החדשים של שטרנהל, לוין, רון, ודומיהם.

ובתמונה: מתוך הסרטון, שבו נראה גבריהו (שני מימין) מספר לשומעיו הזרים על הטבח היומיומי שעורך צה"ל בחברונים.

איך להתייחס לרצח בדומא

פה ושם אני שומע וקורא שמה שנעשה למשפחת דוואבשה בדומא הוא "לא מעשה יהודי", "לא יתכן שיהודים עשו את זה", ושאם הדבר אמנם נעשה "אין לזה קשר ליהדות", ומדובר בטרור קיצוני, מדובר בסתם פושעים, נוער מופרע וכן הלאה. כל הקשקשת האווילית הזאת מזכירה לי כמובן את הפרופסור המפוזר ההוא, שעומד בראש המעצמה הגדולה בעולם, ושר החוץ האהבל שלו, שמנסים לספר לעצמם ולעמם שדאעש זה לא איסלאם, אלא "אלימות קיצונית", או שהאחים המוסלמים אינם תנועה דתית אלא פוליטית בעיקרה.
אז אני חוזר על עמדתי הפשוטה: בדתות ובאידיאולוגיות רבות נפרש כל המנעד, מהקיצוניים האלימים ועד לסובלנים, לשוחרי השלום והאחווה. ומי שביצעו את הרצח בדומא הם יהודים שחושבים שלאחרים, בתור שכאלה, אין זכות מולדת לחיים. בדיוק מה שחושבים גם עורפי הראשים מדאעש על כל מי שאינו אחד מהם.
ובאשר לאלה הטוענים כי מה שקרה בכפר דומא למשפחת דוואבשה מלמד על היהדות בכלל ועל היהודים כעם, גם להם יש לי מה לומר, אם כי לא הרבה: סתם אנטישמים קטנים ועלובים. רובם, אגב, שבויים באידיאולגיות חילוניסטיות מדעיסטיות רצחניות במיוחד, שאת מעשי הזוועה שלהן הם מצדיקים במילים "כשחוטבים עצים ניתזים שבבים."

למה אני אוהב את "המדרשה"

ברור לי שאני עומד לאבד נקודות אצל בעלי הטעם הטוב. זה עתה ראיתי פרק, ואני מצהיר על אהבתי ל"המדרשה". סופסוף יש לי משהו לראות בטלוויזיה, חוץ מלונדון, חדשות וכדורגל. ברור שאהבתי הבסיסית למותחנים תורמת לכיף. ראיתי גם את "כפולים", חביבת בעלי הטעם הטוב, ולא נפלתי מהכסא. לדעתי "המדרשה" עדיפה מבחינת הקצב והדיאלוגים. מבחינת האמינות והמשחק אין הבדלים. אחלה משחק בשתי הסדרות, ואמינות, בשתיהן, נו נו. אבל מי שמחפש אמינות בסדרות טלוויזיה מהסוג הזה, אי אפשר לסמוך על אמינותו כמבקר. בקיצור, אני מחכה להמשך כי יבוא, ומקווה שתימצא דרך להחזיר לתמונה את האחים ספקטור, אחרי שיעשו להם קורס מזורז למוסריות.

הפקאנים חוזרים

לרגל התחדש העונה שידור חוזר של מתכון לקליית פקאנים.

S0630237

4 תגובות
 1. איתי permalink

  מאפיהו היקר ברצוני להבין אחרי שהארת את עינינו בבעייתיות שקיימת בחוק העמותות הנוכחי ולאחר שגם אתה מכיר בצורך שעמותות אלו יתנהלו בשקיפות מרבית. מה ההצעה שלך? איך אתה היית מנסח את החוק כך שיסתמו הפרצות שעליהן דיברת?
  ב. אתה מתעקש לגזור גזירה שווה בין עמותות השמאל לעמותות הימין אבל יש ביניהן הבדל מהותי והוא שבעוד שעמותות השמאל ממומנות על ידי מדינות ריבוניות שבוחשות באמצעותן בענייניה של ישראל עמותות הימין ממומנות בידי אנשים פרטיים שהעניינים שהן מקדמות קרובים ללבם זה הבדל עצום גם אם אינך אוהב את. מה שהעמותות האלו מקדמות. לשיטתך אם דין תרומהמאדם פרטי או מקרן שכמובן נעשית בשקיפות מלאה כדין תרומה ממדינה שניתנת על מנת לבחוש בענייניה של מדינה אחרת אז מוטטת את כל מושג הפילנתרופיה
  אשמח לקבל את התייחסותך

  אהבתי

  • איתי, אין משמעות בעיני להבחנה בין מימון על ידי מדינה, על ידי ארגון קלריקלי או מפלגתי, או על ידי תאגיד כלכלי או מיליארדר פרטי. לכל אחד מאלה יש אינטרסים, והעובדה שהמגזרים השונים משקיעים ביחד באותן עמותות אם בשמאל ואם בימין (בימין בלי המדינות, אם אתה לא לוקח בחשבון את ישראל כמדינה) מראה על אינטרסים משותפים. הפילנטרופיה של התרומות האלה מפוקפקת בעיני. היא דומה לשיטת ה"דעווה" של ארגוני טרור איסלאמיים, מסוג החיזבאללה או החמאס. סוג של צדקה לצורכי הסוואה. דהיינו, צרוף של אליבי לכוונות הפוליטיות האמיתיות, ושל מקור לגיוס תומכים ומפגינים או לוחמים למען המטרות הפוליטיות. ברור למשל, ש"קרן פורד", שלכאורה אינה מדינתית (למרות שהיא זוכה לתמיכה נדיבה מממשלת ארה"ב וגם מעורבת יפה עם הסי.אי.איי, ראה גם שדרת ההנהלה שלה) התומכת ב"שוברים שתיקה" (דרך הקרן לישראל חדשה), היא בעלת אינטרס דומה או זהה לזה של ממשלת הולנד: חרחור מלחמות, המעלה את מחירי הנפט (הולנד) ומשפר את מכירות הנשק (תאגיד פורד והתעשייה ההולנדית, אחת מתעשיות הנשק הגדולות בעולם – בעשיריה הראשונה). ואותו דבר משקיעים זרים ("תורמים") פרטיים עלומים או כנסייתיים גלויים התומכים בימין, שגם הוא משתף פעולה עם יריביו-לכאורה מן השמאל בחרחור המלחמות, בהסתה, בהגברת השנאה וזריעת פרוד ומדנים. אני מקווה שהבהרתי את עמדתי: "הפילנטרופיה" היא סתם סיפור כיסוי.

   אהבתי

   • איתי permalink

    מבחינתי החוק הזה לא באמת רציני מסיבה אחרת לחלוטין. האם מישהו חושב שהחובה לענוד תג כלשהו תגרום לאוכלי הנבלות להפסיק נו באמת. מה גם שאני בטוח במאת האחוזים שגם אם החוק יחוקק בסופו של דבר(מה שכלל לא בטוח)הם יצפצפו עליו ויקבלו לכך גיבוי מלא מהתקשורת ומהאקדמיה ומכל האינטלקטואלים בשקל. מה שכנראה ישאיר אותנו עוד הרבה שנים עם התופעה הזו. אני מאוד מקווה שבסופו של דבר נצליח להתגבר על זה למרות שכרגע איני רואה את זה קורה

    אהבתי

 2. איתי, לא נראה לי שאתה מכיר את הכנסת שלנו. מקום מאוד פורמלי עם המוני משמר הכנסת שאין להם שום דבר אחר לעשות, חוץ מלהשגיח שהכל יהיה בדיוק לפי החוק. אם החליטו שלא ילבשו שם ג'ינס – לא תראה שם ג'ינס. אם יחליטו שכל לוביסט יישא תג ירוק עם שוליים לבנים ושוואנץ צהוב, אתה יכול להיות בטוח לגמרי שזה בדיוק מה שיהיה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: