דילוג לתוכן

סטטוסים/ 'שוברים שתיקה" – עם בלופים כמו שלהם, עדיף שישתקו

דצמבר 15, 2015

סטטוסים שפרסמתי היום בפייסבוק

שילכו "שוברים שתיקה" לחפש את החברים שלהם

שמעתי הבוקר בגלצ את שר הבטחון משה (בוגי) יעלון מספר כי בתקופת כהונתו כרמטכ"ל, כשהוקם ארגון "שוברים שתיקה", הוא קיים דיון בנושא במטכ"ל והזמין את אנשי הארגון להציג את העדויות שבידיהם בפני רשויות החקירה בצה"ל כדי שניתן יהיה לחקור. לדבריו, החומר שסופק היה מפוקפק עד כדי כך שלא ניתן היה להפיק ממנו דבר. דברים דומים על תקופות מאוחרות יותר ביחסי צה"ל והארגון הזה פורסמו בהמשך. עדויות מפוקפקות ביותר שאין מובילות לכלום.

שר ביטחון יעלון: הם קיבלו יותר

שר ביטחון יעלון: דיון במטכ"ל

השדרן בגלצ הזכיר את התגובה הקבועה של "שוברים שתיקה", שצה"ל "מורח" את החקירות.
השאלה למי מאמינים.
שר הביטחון, "בוגי" יעלון, נקרא לפעמים בלגלוג "בוקי" יענו, בוק. בול עץ. ידוע שפיו וליבו שווים, והאמירות הגלויות שלו כבר הביאו לו לא מעט צרות. גם לאחרונה. בדרך כלל אני לא נוטה להאמין לפוליטיקאים. אבל שמעתי את יעלון הבוקר. ממש לא נראה לי שהוא שיקר.
ומה יש לנו מהצד השני?
חבורה של אנשים שמביאים עדויות אנונימיות. קראתי ושמעתי. גלוי לגמרי שהעדויות האלה כולן עד האחרונה ערוכות בכבדות. מי שמביא אותן גם מודים שהן ערוכות. ולא פלא.
כולם יודעים מה מגמתן של העדויות האלה, ולמען מי הן ערוכות.
איך יודעים?
כי יודעים מי משלם תמורת העדויות בדולרים וביורו:
הקרן החדשה לישראל, המבקשת להוציא את דיבת ישראל רעה. קרן האחים רוקפלר (נפט) המחרחרת מלחמה באופן קבוע במזרח התיכון. כמה ממשלות אירופאיות העוסקות ב"הפרד ומשול" בין יהודים וערבים. ארגונים קלריקליים אנטישמיים מאירלנד ומדנמרק. ועכשיו מתברר, גם קרן פלשתינית הפועלת מרמאללה ומתעלת כספים אירופאיים.
העדויות של "שוברים שתיקה" משמשות יפה את ה-BDS ועוד אנטישמיים הקוראים לעצמם לשם הנוחיות "אנטי-ציונים".
אז למי נאמין?
לשר הביטחון הבוק?
או לחבורה של שטינקרים – זאת המילה הכי עדינה שאני מוצא – שמחפשות ללכלך עלינו בתואנה שהם רוצים לשמור על "טוהר המידות" שלנו?
משת"פים של אנטישמים מחורבנים רוצים לשמור לנו על טוהר המידות. פחחח.
לכו חפשו את החברים שלכם.

*****

ועוד מהיום: ענני חוף הכרמל

על הפוסט שלמעלה (לא התמונות עם העננים) קיבלתי תגובות, וגם קראתי עוד התייחסויות לנושא, ובעקבותיהם פרסמתי את שני הסטאטוסים הבאים:

השמאלנים מבינים רק את המשולש הנוח להם

שמתי לב שאין שום בעייה לשמאלנים להבין את מה שקורה במשולש שלדון אדלסון-"ישראל היום"-בנימין נתניהו. אין צורך בשום הסברים מפורטים. הם תופסים תיק תק בשכלם המפותח שאדלסון מממן את העיתון "ישראל היום" כדי לשרת את ביבי. לעומת זאת מתגלעים בשמאלנות שלנו קשיים עצומים בהבנת המשולש הבא, לדוגמא: קרן פורד(נשק) וקרן האחים רוקפלר(נפט) שמממנים את "שוברים שתיקה", שמשרתת מצידה את ה-BDS, שאותו ייסדה בעצם קרן פורד עוד בוועידת דרבן בעשור הקודם, קצת לפני שייסדה את "שוברים שתיקה".

השימוש של "שוברים שתיקה" ואוהדיהם בטיעון הכוזב בשם הבורות

ועוד שמתי לב שבעלי השכל המפותח קונים בקלות רבה את הטיעון השקרי הבא של "שוברים שתיקה":
"מכיוון שלא נתפסנו בשקר (לא הוכח שהעדויות שאנחנו גובים ומפרסמים הן כוזבות), מסתבר שאנחנו אומרים אמת."
בלטינית קרוי הטיעון הכוזב הזה "ארגומנטום אד איגנורנטיאם", שתרגומו "הטיעון מן הבורות" או "הטיעון מן ההיעדר". דוגמא לטיעון כוזב כזה:
אין הוכחה שאין אלוהים, זאת אומרת שיש אלוהים.
או גם:
אין הוכחה שיש אלוהים, ומכאן שאין אלוהים.
הבלוף של הארגון ברור. יכולות להיות אלף סיבות לכך שלא תפסו את "שוברים שתיקה" בשקר. למשל: לא בדקו. או שבדקו ואין ראייה חותכת לכאן או לכאן. לכן ברור, שמזה שהם לא נתפסו בשקר, אי אפשר להסיק שהם דוברים אמת, כפי שהם והנוהים אחריהם רוצים שנאמין.
ככל הידוע, צה"ל בדק, ולא נמצאו עילות להעמדה לדין על סמך העדויות האנונימיות והערוכות בכבדות שהם סיפקו. הם, כמובן, טוענים שצה"ל "מרח". אבל זה כלל לא משפר את הטיעון, כי מן ההיעדר של א' (שקרים מוכחים), אי אפשר להסיק את ב' (אנחנו לא משקרים). רק רמאים מועדים (למשל מסוג מיסיונרים או מחזירים בתשובה או יושבי קרנות חו"ליות) משתמשים בטיעונים כוזבים באלה.

 

 

2 תגובות
  1. אילן permalink

    תהליכים לוקחים זמן אבל בסוף קורים. מעניין לראות כיצד לאט לאט השמאל הישראלי שהוא מיעוט קטן וקולני מאבד את עמדות המפתח שלו. העיתונות ובעיקר מערכת המשפט. יפה לראות תהליכים שקורים היום שלא יכלו לקרות לפני שנתיים בקדנציה הקודמת של הכנסת.
    בעימות הנוכחי עם הפליסטינאים לא שומעים ציוץ מהיועצים המשפטיים על כל מחבל שמבוצע לו וידוא הריגה. יש שינוי גדול חיובי והמאבק הנוכחי נגד שוברים שתיקה ואירגונים דומים קורה בזכות ההישג המדהים של ביבי בבחירות שפשוט הבהיר לשמאל הישראלי מה הציבור באמת חושב עליהם וזה מעודד מאוד.

    אהבתי

  2. רק לקרוא את ספר יהושע.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: