דילוג לתוכן

סטטוסים/ אירופה וההתנחלויות, אנות פרנק ממש עכשיו ומה אני חושב על גזענות

נובמבר 11, 2015

סטטוסים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

סימון המוצרים: האירופאים, כרגיל, מחרחרים מלחמה

כבר בעשור השני של המאה הקודמת היתה בריטניה הגדולה, בעלת המנדט על א"י-פלשתינה, מבועתת מהסכם פייסל-וייצמן. הרעיון שיהודים וערבים יכולים להסתדר בעצמם הפחיד מאוד את האימפריאליסטים מאירופה שמיד התחילו לסכסך.
כבר בתחילת העשור השלישי של המאה הקודמת הם מינו למופתי – הסמכות המוסלמית העליונה – איזה פירחח צעיר ממשפחה ירושלמית גדולה, שהצליח לסיים רק שנה אחת של לימודי דת, מתוך שבע הנחוצות לקבלת תואר של חכם דת, באוניברסיטת אל-אזהאר במצרים.
שמו היה אמין אל חוסייני, והוא מונה משום שהיה מסית נוטף שנאה נגד היהודים. חכמי הדת המוסלמית בזו לו, אבל את העבודה שנשכר למענה על ידי האדונים מהווייטהול הוא עשה היטב. מה גם שהבריטים המציאו מוסד מנדטורי-איסלאמי שדרכו הזרימו לו מזומנים. ב-1920, ב-1929, ב-1936, ב-1948. נאכבה אחרי נאכבה הוא הביא על עמו האומלל.
וכך זה נמשך מאז, בכל שנות המנדט, ואחר כך. לשם כך השתתפה אירופה בתיחזוקה רב השנים של "בעיית הפליטים הפלשתינים" לא כדי לפתור אותה, אלא כדי לתחזק אותה כפצע פתוח שמבטיח את המשך הסיכסוך.
וכך במרוצת השנים, בכל פעם שהיה סיכוי כלשהו למשא ומתן יהודי-ערבי, באו האירופאים וטירפדו. זוכרים את "הלחישה הרועמת" של הנשיא הצרפתי ז'ק שיראק באזני יאסר ערפאת בפאריס, שהזהיר אותו מפני חתימה על הסכם עם ישראל בתקופת השאריות של קמפ-דיוויד 2? ומהי ההצעה הצרפתית עכשיו, אם לא עוד ניסיון למנוע דו-שיח ישראלי-פלשתיני?
ומה עושות פה לעזאזל במשך עשרות שנים כל "העמותות" של הסוכנים הזרים, ישראלים ופלשתינים, שעובדים בשביל הקרנות האירופאיות, של המליאנים, של הממשלות, של האיחוד ושל הכנסיות האנטישמיות? מסכסכים ומחרחרים מלחמה.

ואותו דבר עכשיו ההתנכלות להתנחלויות. הפרקטיקה הרגילה והרווחת של "הפרד ומשול" אימפריאלי. את הצעד הזה אפשר להבין בקלות, גם על רגע "ההצעה הצרפתית" האחרונה: מעלים לשמיים את הציפיות של הפלשתינים, כדי שלא יעשו את השטות(מבחינת האירופאים) ויתיישבו לשיחות עם ישראל. שהפלשתינים ימשיכו לחשוב שאין בזה צורך. שהם ישיגו את שלהם גם בלי מו"מ. שהאירופאים החזקים והעשירים בעצם בעדם ותומכים בהם.
ונא לא להסיק מזה שאני בעד ההתנחלויות. אני לא. ההתנחלות היא טעות. אבל גם הכיבוש הטורקי בקפריסין הוא טעות. והכיבוש הסיני בטיבט. ועוד ועוד כיבושים והתנחלויות. אבל שם לאירופאים אין מה לומר, כי לא מדובר ביהודים הורגי ישו, ולא מדובר בפלשתינים של מחמד, ולכן לא מסמנים מוצרים של טיבט או צפון קפריסין. רק של ההתנחלויות.
ככה עובדת אירופה המערבית הרקובה, המושחתת והנשחתת. מחרחרי מלחמה צמאי דם. כל מה שבא עליהם ועוד יבוא עליהם מגיע להם. הם קונים את זה ביושר. יותר נכון – בשקר וברמייה, בצימאון לדם אדם.
רק תביאו לטלוויזיות שלהם צילומים של ילדים פלשתינים מתים, מעשה ידיהם של יהודים מרושעים. זה הקיק שלהם. חולירות. אמני סנאף וצרכני סנאף. טפו עליהם. שייחנקו.

הפאשיזם בא (שוב) מאת אנה שמתחת למיטה

לפעמים כשאני יושב מול המסך ומעיין בפיד של הפייסבוק (או סתם בעיתונים), נדמה לי לרגע שאני נמצא בהולנד הכבושה של אמצע המאה הקודמת. המוני אנות פרנק רגישות ושוחרות דימוקרטיה (אנות כמשל. ביותר ממחצית המקרים מדובר בגברים מסוקסים), שרועות מתחת למיטה, הן והסלולרי, במינימום תאורת מסך ובהחרשת צליל מקשים, מתכתבות ומספרות זו לזו על פחדיהן מפני הכובש הציונאצי.

כל כותרת שרצה על המסך, כל רעש של מכונית ברחוב מקפיץ את האנות שלנו מהפייסבוק. אולי זה הגסטאפו? אולי באים לקחת את אנה שלנו לאיזה מחנה ריכוז בנגב? או שאולי רק באים לאסוף את הספרים בשביל לשרוף אותם בתור אפריטיף לשריפת אנשים? ואולי זו רק המשטרה האזרחית שאוספת טביעות אצבע מהאזרחים?

כי מי ששתק כשבאו לקחת את הערבים, שלא יתפלא אם…

הכל כבר אבוד, הקרנפים השתלטו סופית, החיים פה הם גהינום בלי התחלה, אמצע וסוף, מקלידות לנו האנות פרנק.

איפה שמנו את הדרכון, רצוי הזר?

או שאולי נסתפק הפעם בסתם ואליום?

איך כולם לא רואים מה קורה וממשיכים את החיים שלהם כרגיל, כותבות האנות זו לזו וגם לנו.

הולכים לעבודה כאילו אנה לא מתחבאת, מבועתת, מתחת למיטה, בעליית הגג?

איך הם זוללים סושי במסעדה במצב כזה?

יושבים בבתי קפה?

קופצים למספרה?

מקללים בפקקים?

מורידים שוט?

וזה כשהגסטאפו הציוני מסייר ברחובות ומחפש שמאלנים לארוחת בוקר!

איך הם לא רואים, כמו אנה שמתחת למיטה, את הצונאמי, הפיצוץ הגדול, הקטסטרופה מעבר לפינה, האפוקליפסה עכשיו, אחרית הימים, גוג ומגוג, חורבן הבית השלישי, שלטון האספסוף, הפאשיזם, האפרטהייד, היודונאצים המשתוללים.

ברררררר.

אנה מצטמררת וכותבת פוסט ברוח הדברים.

אבל לפתע החברה בווטסאפ שולחת לה ברכת יומולדת ומזמינה אותה לארוחה ב"קפה אירופה" או ב"מחניודה" (במסגרת מסיבת הפתעה ידועה מראש).

ואנחנו נשארנו עם הפוסט המצמרר.

למה אין ממש בגזענות

בענייני גזענות וגזעים (בלי קשר לשום עניין אקטואלי) יש לי דעה קבועה ופשוטה ביותר:
יש בנמצא גזעים ועמים, שבטים ועדות, ולכל אחד מהם תכונות מוגדרות למדי (אם כי לא כוללות וגורפות).
ברור שעמדה כזאת עלולה להציג אותי מיד כגזען חשוך בעיני הצבועים של הפוליטיקלי קורקטנס והשמאל המזוייף.
זה עד שאני מוסיף: כגודל החסרונות – גם גודל היתרונות, של כל גזע, עם או עדה. מזה ברור שאין כל מקום להתנשאות של עם על רעהו, או של עדה על רעותה, שהיא מהותה של כל גזענות.
הגישה הזאת סוחטת משומעי כמעט תמיד מלמולים של הסכמה.
אבל זה רק עד שמתחילים לחפור קצת.
כי חפירה שטחית למדי מגלה, שלשמאלנים יש רק הסתייגות קטנה אחת בקשר להבחנה שלי, והיא נוגעת לעם הידוע לנו היטב. היהודים. באשר ליהודים, השמאלנים אינם מצליחים להבחין באותם יתרונות, האמורים לאזן את חסרונותיהם. היהודים, במיוחד בישראל, לפי השמאלנים שיוצא לי לדבר איתם או לקרוא את דעותיהם, הם כובשים אכזריים, אפרטהיידיסטים, רמאים, שונאי ערבים, מאמינים בדת חסרת שחר, מתקרבנים, מקיימים משטר גזלני יותר מכל עם ואומה אחרים.
ובאשר ליתרונות של אותו עם?
על מה אני מדבר?
תקראו את המלפפונים החמוצים ואת זיתי "הכיבוש" שכותבים בעיתון לאנשים חושבים, ותבינו מיד על מה אני מדבר. הם והחקיינים שלהם ברשת.
אז מה לא ברור? ההוצאה הזאת מן הכלל, ההתייחסות החורגת הזאת לעם אחד בלבד, מאירה את האמת.
מדובר בגזענים קטנים, וליתר דיוק: אנטישמים. רק שלאנטישמיות שלהם יש רשת הסוואה מורכבת מאיזמים אידיאולוגיים. הם לא סתם אנטישמים קטנים ועלובים, אלא "סוציאליסטים", "מרקסיסטים", "ליברלים" ועוד. פחחחח.
ואותו דבר החברים מהימים הקיצוני. אלה יתנו לכם הרצאה ארוכה על חסרונותיהם של אחינו ושכנינו הערבים – סכינאים, חובבי אלימות, שקרנים, מתקרבנים, פנטזיונרים, אנטישמים ועוד ועוד – אבל יתרונות? לערבים? איפה אני חי?
וגם אצלם,הימניים, מחביאים את הגזענות מתחת לערימות של אידיאולוגיות המתחזות להיות, במקרה שלהם, דתיות או דבקות ב"עובדות" וב"היסטוריה".
קיצורו של דבר: השמאל הקיצוני והימין הקיצוני – שתי כנופיות של גזענים עלובים.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: