דילוג לתוכן

דז'ה וו בחזקת דז'ה וו: האינתיפאדה השלישית בפעולה

אוקטובר 12, 2015

בוודאי לא תופתעו לשמוע, שכל הכותרות בנוסח "האינתיפאדה השלישית בדרך" או "האינתיפאדה השלישית כבר כאן" נשמעו ונראו לי מוכרות עד זרא. דז'ה וו מארץ הדז'ה וו.

אך ליתר ביטחון בדקתי את עצמי בעזרת הגוגל, ותנחשו מתי נכתב הקטע הבא:

"אויב כמו ראאד סלאח, המסית הראשי, יכול לממן את החמאס, להסית בסגנון אנטישמי עם רמיזות נוסח עלילות דם ילדים המוכנס למצות, לקרוא לאינתיפאדה, להמריד את הערבים ולהדליק את הר הבית, מבלי שיגורש לחבריו בלבנון ומבלי שאזרחותו תישלל… כך גם לגבי אזרחים ערביים שהורשעו בטרור וממשיכים לקבל מאיתנו את הביטוח הלאומי…"

את הדברים האלה כתב העיתונאי בועז העצני באתר האינטרנט "ניוז 1" (יואב יצחק). הכותרת היתה: "האינתיפאדה השלישית כבר כאן".

תאריך הפרסום:

16 במרץ 2008. לפני שבע שנים וחצי.

מאז (ואולי גם קודם), התפרסמו עשרות, אם לא מאות או אלפי כותרות מהסוג הזה בפרינט, בטלוויזיה  וברשת.

לא רק ספקולציות פרועות של עיתונאים, אלא גם דעות מוסמכות של מוסדות רישמיים, פוליטיקאים ואנשי צבא.

ב-14 בדצמבר 2012 סיכמו פרשני ערוץ 2  את ארועי השבוע שחלף תחת הכותרת "האם האינתיפאדה השלישית בדרך". ב-22 בפברואר 2013 שאל הכתב הצבאי עמיר רפפורט באתר שלו "ישראל דיפנס": "איך תראה האינתיפאדה השלישית", ובאותו יום כותרת במעריב: "בדרך לאנתיפאדה שלישית". ב-6 בינואר 2013 הודיע מח"ט עציון, יניב אלאלוף: "האינתיפאדה השלישית כבר כאן" וצוטט בכל רחבי התקשורת. ב-24 ביוני 2013 פרסם העיתונאי המנוח ראובן פדהצור בעיתונו "הארץ" מאמר תחת הכותרת "אינתיפאדה שלישית בדרך".

ב-2 בינואר 2014 התפרסם דו"ח סודי של הרשות הפלשתינית ובו הביטוי המפורש: "אינתיפאדה שלישית בדרך".  ב-23 ביוני 2014 הכריז מנהיג החמאס בעזה עיסמאיל הנייה: "האינתיפאדה השלישית כבר החלה בגדמ"ר". (זה היה כמה ימים אחרי חטיפת הנערים שדהביאה ל"צוק איתן")

וזה רק חלק קטן מהיבול העצום שמצאתי בגוגל.

ברור שהדז'ה-וו בעניין הכותרות הוא רק צילו של הדז'ה-וו הנוגע לארועים עצמם. כי מה חדש?

הרשו גם לי לצטט את עצמי, מתוך פוסט שכתבתי ב-12  בנובמבר 2014, כמעט שנה:

'לא חשוב אם נקרא למה שמתרחש פה עכשיו אינתיפאדה 3 או פנטופאלאך 4 – קו ישיר וישר מחבר בין דאעש ובין "המתפרעים" המוסלמים על הר הבית…
קו ישר עובר בין באקר אל בגדדי, חי או מת, ובין אבו מאזן, שניהם לוחמים במלחמת העולם הרביעית.

כבר כתבתי פה שמאז סוף שנות השבעים מתחוללת בעולם מלחמת עולם, שבמסגרתה מסתערים כמה פלגים קיצוניים של האיסלם על השלטון בעולם. זה מה שהם טוענים לגמרי בגלוי ובמוצהר, זה מה שאומרות האידיאולוגיות שלהם, זה מה שאפשר ללמוד מדגליהם, מסיסמאותיהם וממעשיהם בפועל בשטח.

רק מיעוט קטן, אך רב השפעה – האינטליגנציה הבורגנית השמאליברלית המרכיבה את כנסיית הסכל,  מעדיף, מסיבותיו  שלו, שלא להאמין ללוחמי האיסלם הקיצוני באשר למטרות המלחמה שלהם…
שהרי לפי כנסיית הסכל, הדת אינה אלא אופיום להמונים.
אין טעם לחשוב עליה כעל מניע של תהליכים היסטוריים.

לכוהני כנסיית הסכל לא אכפת מזה שהמוני הלוחמים בשם האיסלאם צורחים במלוא גרונם "אללה הוא אכבר!".
מה שחשוב, מבחינתם, הוא שכל הקשקשת הדתית הזאת אינה מתאימה לתיאוריות ולאידיאולוגיות של המרקסיזם ושל הניאו מרקסיזם, של הפוסט קולוניאליזם והפוליטיקלי קורקטנס.
והמסקנה מבחינתם ברורה:
לעזאזל המציאות, יחי התיאוריות.'
*****

עד כאן דברים מסוף 2014. ועכשיו בחזרה להווה.

שידורי הטלוויזיה הפלשתינית: היהודים הטמאים והמוסלמים הקדושים

שידורי הטלוויזיה הפלשתינית: היהודים הטמאים והמוסלמים הקדושים

ברור שאם מאזינים לחוכמולוגים של השמאל המזוייף וכנסיית הסכל, גם פעם לא מדובר בשום דבר שיש לו רקע דתי כלשהו.

לא מעניינת אותם המרכזיות של הר הבית בארועים, וקריאות ה"אללה הוא אכבר!" הנשמעות מפני הדוקרים והדוקרות, או ביטוי דתי מבוהק כמו זה שהיהודים הם "טמאים", כפי שהזכיר לכולם המנהיג הלאומי אבו מאזן (וכמובן ההנהגה של האחים המוסלמיים הקרויים חמאס בעזה). לא מזיזה להם פעילותם של האחים המוסלמים הנ"ל הנקראים פה "הפלג הצפוני" ובראשו ראאד סאלח, או הג'יהאד האיסלמי בעזה, שכיר החרב של ההיאטוללות באיראן.

הטמבלים בשלהם: סיבות סוציו-אקונומיות…הכיבוש…מניעים לאומיים…

אל תבלבלו להם את המוח עם עובדות.

וכמו כן ברור שהפלשתינים, המחוללים את הארוע בשטח, לא יודעים מה הם רוצים ומה הם עושים, מפגרים פרימיטיביים שכמותם. הפוליטיקאים והפרופסורים של השמאל הטיפשי יסבירו להם, שבשעה שהם צורחים "אללה הוא אכבר!" הם בעצם מתכוונים לשיר את "קום התנערה עם חלכה".

*****

ברור שהפרשנות הזאת של כנסיית הסכל – התקוממות עממית ספונטנית על רקע התמרדות העולם השלישי נגד האימפריאליזם-קולוניאליזם המערבי – עשויה להשתנות.

היא תחזיק מעמד רק אם "האינתיפאדה" הנוכחית תגיע להישגים כלשהם.

אם לא, יתברר לנו להפתעתנו, שכל מה שקורה עכשיו, היה בעצם יוזמה של בנימין נתניהו הערמומי וממשלתו. כלומר: שישראל, כן, מה שאתם שומעים, ישראל – היא שיזמה את האינתיפאדה השלישית – והפלשתינים נפלו בפח!

לא מאמינים?

זה בדיוק מה שקרה לאינתיפאדה השניה.

כשהתחוללה, בתחילת העשור הקודם, שמענו מכיוון השמאל המזוייף וכוהניו אותם טיעונים סוציו-אקונומיים, וכמובן הכיבוש,  בדיוק כמו היום.

אבל אחרי שהתברר שהאינתיפאדה כשלה והביאה לפלשתינים בעיקר נזקים נוראים, הודיעו לפתע החוקרים והפרשנים מטעם השמאל המזוייף וכנסיית הסכל, שישראל  – היא שיזמה את האינתיפאדה ההיא , והפלשתינים התמימים רק נפלו בפח!

אז למה לא שוב גם הפעם?

למה, מה קרה?

נראה לכם שהמטומטמים ("אנשים חושבים") שקונים את השקרים של רביב דרוקר או "הארץ" מתחלפים?

******

ברור שלא עולה בדעתי להתנבא ולספר לכם מה הולך לקרות. ברור רק שהארוע ידעך בטווח הקצר, הבינוני או הארוך, וישאיר אחריו שובל של הרוגים ופצועים, וחורבן כלכלי להמון עסקים ביישובים הערבים.

למשוש ליבם של מחרחרי המלחמה ואוכלי הנבלות לסוגיהם, כולל אלה המעמידים פנים של שוחרי שלום או של מאמינים באלוהים.

השלום של הראשונים הוא מלחמה כמו שהאלוהים של האחרונים הוא השטן.

*****

ממספרי המשתתפים בארועים עד כה, ברור לגמרי שלא מדובר בשום דבר הדומה או קרוב ל"התנערות עממית" (שזה הפירוש המילולי של "אינתיפאדה"). מדובר במוסתים בתשלום. כדאי לזכור שהרשות הפלשתינית משלמת ביורו ובדולרים (המסופקים על ידי מחרחרי המלחמה מאירופה ומאמריקה) למשפחותיהם של הרוצחים, וגם להם עצמם אם הם נותרים בחיים.

כדאי לזכור שהמהומות על הר הבית ממומנות על ידי נסיכות קטאר ואחרים. לכל אבן מושלכת ולכל בקבוק תבערה, לכל דקירת סכין ונטף דם,  מוצמד תג מחיר צמוד לשער הדולר, או הפטרו-דולר. אין שום דבר "ספונטאני" בעשרות "נערים" שיוצאים להשליך אבנים, או בכמה מאות עזתים שנוהרים אל גדר הגבול. הכל מאורגן ומשולם בשכר מלא.

עם זאת, נכון שהמטרה של הפעילות הזאת היא לחולל מרד. השיטה ידועה ומתורגלת היטב. לוקחים איזה סיפור מצוץ מהאצבע (כמו "הכוונות" של ישראל לשנות את הסטטוס  קוו על הר הבית), ומעוררים גל של פעילות אלימה,  על רקע דתי, בתיקווה לגרור את כוחות הביטחון הישראלים להרוג בפלשתינים, רצוי כמה שיותר. הכל יצולם, יגיע כסנאף – ריאליטי-רצח – לתחנות הטלוויזיה המשוועות לתועבה הזאת, ויחמם את הגיזרה.

אוכל נבלות אריאל: עליו ועל שכמותו סומכים מחוללי המהומות

אוכל נבלות אריאל: עליו ועל שכמותו סומכים מחוללי המהומות

כי ריבוי אזרחים הרוגים, רצוי חפים מפשע – להבדיל מהסיפור המצוץ מהאצבע על הר הבית – זה כבר יכול לשמש סיבה ממשית להרחבת הפעילות האלימה. זו התיקווה של מעוררי המהומות האלה מקטאר, מאיראן ומהחמאס, מהרשימה המשותפת ומהשמאל הישראלי המזוייף.

אוכלי נבלות כולם.

למרבית המזל התרגיל כבר ידוע ומוכר, והמערכת הפוליטית והבטחונית המקומית נזהרת. סביר שאגודת אוכלי הנבלות מהצד הערבי-שמאלני סומכת על המקבילים שלה בצד היהודי – אוכלי הנבלות מצד הימין הקיצוני (כמו המפגינים במוצ"ש שהובאו לחיפה באוטובוסים).

באופן אירוני, בעקבות הרצח הנתעב של משפחת דוואבשה בדומא, נמצאים אוכלי הנבלות היהודיים האלה תחת זכוכית מגדלת בימים אלה, וחלק מראשיהם אף עצורים (ברור שהשמאליברלים מוחים על כך ונימוקיהם עימם) ונראה שיכולתם מוגבלת.

אך יש לפקוח עין על מחרחרי מלחמה ומסיתים לשפך דם, מסוגם של השר אורי אריאל וכמה מחבריו ב"בית היהודי".

אוכלי נבלות ומציתי יערות גם הם.

2 תגובות
 1. כמו תמיד אני אוהב לצטט את עצמי. מצרף שני אייטמים מאתמול.

  אתוס
  הקשר בין אמונה ועובדות לא קיים. כל הדתות בעולם בנויות על מיתוסים היוצרים לכידות משותפת. אמירות שהמקומות קדושים בסכנה, ללא קשר לאמינותן, מלבות תמיד את הדחף להגן עליהם. משפט כמו מסגד אל אקצא בסכנה, שווה בעיני המוסלמים כמו התגובה היהודית לאמונה, שהמוסלמים שהולכים להרוס את הכותל. ההבדלים בין שתי הדתות הם רק במספר המאמינים. למי ששואל: יש קרוב למיליארד וחצי מוסלמים בעולם, לעומת כ- 16 מיליון יהודים.

  טרמפ
  תמיד היו גופים שניצלו אמונות דתיות למטרות אחרות. תבדקו את חלק ממסעות הצלב לשחרור ירושלים, ותגלו שאלה שמשכו בחוטים היו בעלי ההון של אותה תקופה שמטרתם הייתה ביזה. טרמפ כזה תופס עכשיו החמאס, שמסב את האמונה הדתית לשאלה טריטוריאלית. התוצאה: ניסיונות פיגוע עם חגורת נפץ הדורשים התמחות מקצועית בהכנתה.

  אהבתי

 2. עמירם, בקשר ל"אתוס": 1. בכל פעם שאני נתקל באתאיסט המגיע לאבחנות כלשהן בקשר לאמונה, אני צוחק (מזכיר לי חבר טוב שלי, אתאיסט, שיש לו השגות על אופן שמירת המצוות שלי). כי מה יודע אתאיסט על אמונה? תאר לעצמך שאתה נתקל במישהו שאין לו מושג במו"לות והוא מספר לך שאין קשר בין הוצאה לאור של ספרים ובין עובדות. מה היית חושב עליו? ולחילופין, מכיוון שלדעתי גם אתאיזם היא אמונה, אז מה קורה כשאתה מחיל את המשפט שלך "הקשר בין אמונה ועובדות לא קיים", על האמירות שלך עצמך? 2. ההבדל הגדול בין היהדות לאיסלאם (ולנצרות) המתבטא כמובן במספרי המאמינים, הוא כמובן שהיהדות, בניגוד לשתי הדתות המונותאיסטיות הגדולות, אינה דת מיסיונרית ואינה דת אימפריאליסטית. לדעתי זה הבדל שכולו לטובתה. ובקשר ל"טרמפ": ומה עם בעלי ההון שתומכים באתאיסטים? למרבית הפלא, נראה שהם תומכים באותה הזדמנות בטרור האיסלמי. ראה את השת"פ בין האתאיסטים של כנסיית הסכל השמאליברלית ובין האיסלאם הקיצוני (למשל נעם חומסקי ויחסיו עם החיזבאללה השיעי והחמאס הסוני).

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: