דילוג לתוכן

סטטוסים/ אובמה נגד אמריקה, הכדורגל בשבת הוא הבסטיליה של החילוניים, מה אכפת לי מהמפכ"ל ולאן נעלמו אוצרות הטבע

ספטמבר 3, 2015

סטטוסים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

 הסכם הגרעין הוא בדיחה והניצחון של אובמה הוא בדיחה

לא רק הסכם הגרעין של המעצמות מול איראן הוא בדיחה, אלא גם המאבק הפוליטי סביבו בארצות הברית, או, נכון יותר, האופן שבו הוא מסוקר על ידי התקשורת השמאליברלית הרקובה והמושחתת.

הנה, אובמה הצליח, אחרי מאמצים כבירים, להשיג תמיכה של עוד סנאטורית ממפלגתו שלו, והשיג את השליש+ הנחוץ לו כדי שלא יסוכל הווטו הנשיאותי שעליו הוא סומך.

נשיא ברק אובמה: הסכם ויהי מה

נשיא ברק אובמה: הסכם ויהי מה

ולכך קוראת התקשורת הזאת ניצחון אדיר!
במו עיני ראיתי את החיוך מאוזן אל אוזן של הכתב של ערוץ 10 בוושינגטון, שדיווח על ההישג.
הנשיא הצליח להשיג תמיכה של שליש מנבחרי הציבור! שליש! וזה להסכם עלוב, שאין לאותם נבחרים התומכים בו שום מושג על סעיפיו הסודיים העושים צחוק גדול ממושג הפיקוח.
הסכם שכל הסקרים מורים שרק מיעוט די קטן בציבוריות האמריקאית תומך בו.
הסכם המעניק פרס של מאות מיליארדי דולרים למשטר הרצחני ביותר על פני הכדור בעשורים האחרונים, משטר קנאי דתי התולה את אזרחיו שלו על מנופים יפאניים בקצב של אחד ליום.
הסכם שמפקיר את המזרח התיכון למירוץ חימוש חסר תקדים – והעיתונות השמאליברלית קוראת לזה "ניצחון" של הנשיא.
העובדה שאובמה הצליח לגייס לטובת ההסכם המגוחך הזה את רוב הסנאטורים הדמוקרטיים היא תעודת עניות למפלגה הזאת.
העובדה שרוב גדול של חברי הקונגרס האמריקאים ושל הציבור האמריקאי מתנגדים להסכם – היא תעודת כבוד לפוליטיקה האמריקאית.

השבת והבסטיליה של החילוניים

מצאתי היום ב"הארץ" את המשפט הבומבסטי הבא:
"כדורגל בשבת זה תת-תרבות המונים שלמה. מסורת שחרוטה עמוק בדנ"א הישראלי. זו הבסטיליה של החילוניות. כשייפול הדבר הזה דמה (של החילוניות) יזרום ברחובות."
את המשפט כתב מבקר הטלוויזיה רוגל אלפר, אפרופו דיון בשאלה הזאת שנערך אמש ב"לונדון וקירשנבאום".
יש לי שאלה: האם התכוון אלפר בדבריו על דמה של החילוניות שיזרום ברחובות פשוטו כמשמעו? או באופן מטאפורי? או אולי באותו מובן שאליו כיוון כשכתב באותו עיתון לפני שנה ושלושה ימים "אני צריך לעזוב את הארץ" – והוא עדיין פה, משום מה?
אגב, בצרפת המשתחררת סימן הרס הבסטיליה את סילוק המשטר הישן והטפילי על ידי העם. האם מזה עלינו להבין שאלפר מפלל לנפילת החילוניות המושחתת, ולכך שדמה יזרום ברחובות כמו דמם של משפחת המלוכה והאצילים שראשיהם נערפו בגיליוטינות?

על גל הירש, אהוד ברק ואלכס אנסקי

לא הצלחתי להתחבר לוויכוח החם בעניין המפכ"ל המיועד כן או לא.

המשטרה מבחינתי זה עוד אחד מהמנגנונים שעוזרים לעשירון העליון להתעלק בקלות על תשעה העשירונים האחרים. אז לדון בשאלה מי יהיה המפכ"ל? זה מבחינתי כאילו שהקבב שעומד לעלות על הגחלים יתן את דעתו על השאלה מי צריך להיות המהנדס שיבנה את המנגל.

ועוד לפני זה לא הצלחתי להתחבר לגלי התרעומת בתקשורת ובפוליטיקה על אהוד ברק, בעוון הסיפורים שלו על הפצצת הגרעין האיראני כן או לא. רק נזכרתי בצחוק, איך אלה שהתנפלו עליו לאחרונה בעוון ההדלפה הנוכחית, הם בדיוק אלה שצהלו בזמנו כשמתנגדי ההפצצה סיפרו על הסיגרים והוויסקי של ברק, ביבי ואיווט באותן ישיבות שבהן נידונה ההפצצה כן או לא. אז הם בכלל לא חשבו שיש בהדלפות האלה משהו חמור. להיפך. אז זה היה חופש הביטוי וזכות הציבור לדעת.

לעומת זאת הצטערתי מאוד לשמוע שהשדרן אלכס אנסקי התחיל לעשות פרסומות למיליארדר תשובה ולמיליארדרים של נובל אנרג'י ולקדם את שוד הגז הגדול. הכסף יענה את הכל, אלכס? איך אני אמור להתייחס עכשיו להטפות המוסר שלך בערב שבת בגל"צ? כמו שאני מתייחס לשטינקרים של "שוברים שתיקה" שמקבלים משכורת מכל מיני אנטישמים, חילוניים כדתיים, מהעולם הרחב, כדי ללכלך על צה"ל?

הפרס, המתמטיקה ואוצרות הטבע

שמעתי את הנשיא שלנו לשעבר, שמעון פרס, אומר שאין ברירה וצריך לשפר את לימודי המתמטיקה, וזה כי אין לנו אוצרות טבע.

הוא צודק, כמובן, הנשיא לשעבר. אולי לא בקשר למתמטיקה, אבל בטח בקשר לאוצרות הטבע.

את המלח השארנו למשפחת דנקנר… את אוצרות ים המלח הורשנו למשפחת עופר…את הגז אנחנו נותנים בכיף למשפחת תשובה ולמיליארדרים האמריקאים של נובל אנרג'י…את האוויר הענקנו בחצי חינם לחברות הסלולר…את החופים הנפלאים של הים התיכון חלקנו למיליונרים עם הווילות ובתי המלון והתעשייה המזהמת שעל קו המים…

אז נשארנו בלי אוצרות טבע, ועכשיו חסרים לנו גאונים במתמטיקה, שיחשבו כמה היו שוות המתנות האלה שחילקנו בין החברים של שמעון פרס ובין החברים של בנימין נתניהו.

6 תגובות
 1. לאוצרות הטבע נוספו קישורים שגם אותם חילקו, ואנחנו משלמים את המחיר. תאגידי המים כדוגמה.

  Liked by 1 person

 2. הבעיה בכדורגל היא הרבה יותר רחבה ומייצגת את מערכת המשפט בארץ. מערכת שהיא סוג של גילדה. קליקה סגורה. שסבורה היא יכולה לקבוע את סדר היום ולהאפיל על מערכת שנבחרה ע״י הציבור. מדוע השופט המכובד לא החזיר את הכדור לכנסת. לא תפקידו לקבוע מדיניות. ועכשיו פסיקה ששופט …… קבע גורמת לכולם צרות צרורות. האמירה של השופט ברק שהכל שפיט שנאמרה במערכה הראשונה מגיעה למערכה הנוכחית. בדיוק כמו בנושא מהגרי העבודה ומתקן חולות ואולי בית המשפט יוכל בטובו גם לפסוק בנושא מתווה הגז שכל כך אהוב על בעל הבלוג הנ״ל. ואז כולנו נוכל להגיד: בא לציון הגואל. 😊

  אהבתי

 3. אני לא מכיר את יחסו של מאפיהו לבית המשפט, בעיני אין אפשרות למצוא צדק בעליון בדברים שלא נוגעים ישרות לישראלים. למשל: הוא נמנע מלהכיר בזכויות העובדים הנהוגות בישראל לגבי עובדים זרים, והפכם לעבדים בחסות החוק. כך שכל הסיסמאות נהדרות. אבל לפי העליון לא כל בני האדם שווים בזכויותיהם. לגבי חולות: לפני כשש שנים, כאשר חוק ההסתננות החל את צעדיו הראשונים, טען שופט העליון לשעבר, מישאל חשין, כי הוא לא יתממש. חשין טען כי מדובר באקט פורמאלי. וברור כי פליטים נרדפים והמסייעים להם לא ישבו בכלא. עכשיו אפשר תמיד לחזור לשאלה התמידית, מיהו יהודי – מיהו פליט.

  אהבתי

 4. עמירם, אין שום מדינה שהמערכת המשפטית שלה מתייחסת באותה צורה לאזרחי המדינה ולמי שאינם אזרחי המדינה. פשוט אין. וכמו כן, אין שום מערכת משפטית שאינה מעדיפה את העשירון העליון על פני כל השאר. העמדה של בית המשפט העליון שלנו משחקת בין שתי הקביעות האלה. מחד, לא מתייחסים לאורחים מאפריקה כמו לאזרחים. מצד שני – מנסים לרצות את השמאליברלים המאיישים בהמוניהם את העשירון העליון, ודואגים שיהיה שפע של כוח עבודה זול שיוריד לריצפה את שכר העבודה במשק.

  אהבתי

 5. יש הבדל מהותי בין כליאה ללא משפט לתקופה מאוד ארוכה, לבין התייחסות שונה. לגבי כוח עבודה זול, אני חושב שזה שייך יותר למאכערים מאשר לעשירון העליון. הכרתי פעם מישהו שרבים מחיפה מכירים, עסקן סטודנטים, ולאחר מכן מנכ"ל משרד ממשלתי, ובסוף בעל חברת כוח אדם לעבדים מחו"ל. האיש הזה מעולם לא היה שמאלן או ליברלי.

  אהבתי

  • עמירם, נראה לך שכל הספונסרים של העמותות של "הזכויות" הם בהכרח שמאלנים או ליברלים? מה פתאום?

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: