דילוג לתוכן

שביבי יגיד תודה שהצילו אותו ממתווה הגז(לנות)

ספטמבר 1, 2015

עכשיו, אחרי שגילו גם שכנינו המצרים את אוצר הגז שלהם, ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך להגיד תודה רבה להרבה מאוד אנשים, ולבקש את סליחתם של הרבה יותר אנשים.

עליו להגיד תודה לשרי ממשלתו שהצילו אותו ואותנו משני מתווי הגז שהוא וחבריו זממו להנחית עלינו עד כה, בתור סנג'רים  קטנים של האדון תשובה והאדונים מאמריקה המאוגדים ב"נובל אנרג'י".

שיגיד  תודה למשה כחלון, לאריה מכלוף דרעי ולחיים כץ שהביאו סיבות ותירוצים מההפטרה כדי לעכב את "מתווה הגז(לנות)" מס. 1. ומס. 2.

עליו להגיד תודה לכל הארגונים החברתיים ולכל העיתונאים  ולכל מפגין ופוסטאי וטוקבקיסט שמחו נגד נסיון השוד הזה ועיכבו אותו.

כי איזה פרצוף היה לו, לראש הממשלה שלנו, אילו נחתם המתווה הגזלני הראשון עם המחיר המופרך של 5.6 דולר ליחידת אנרגיה, או  המתווה הגזלני השני עם המחיר המופרך של 4.7 דולר ליחידה – כשמחיר ההפקה עומד על 0.5 דולר ליחידה   – והנה מתברר שנוכל להשיג  מחיר של 2.8 דולר ליחידת אנרגיה מהמצרים!

חצי מהמחיר שהמיליארדרים של הגז והסנג'רים שלהם זממו לסחוט מאיתנו!

ולא נשכח כל מיני עיתונאים דמיקולו, מומחים באוונטות ופרשנים בחצי שקל, שבמקום לשרת את הציבור התבררו גם הם כסנג'רים קטנים של המליאנים, ולא בפעם הראשונה.

סיפרו לנו כמה המתווה הראשון היה סביר וכמה המתווה השני הוא נדיב, וקראו את העם לסדר בעוון חמדנותו היתרה. וכעסו עלינו, איך אנחנו מגרשים מפה את הטייקונים הנדיבים והאלטרואיסטים שרק מחפשים להציל אותנו מידי עצמנו.

ושחס וחלילה לא יישאר הגז באדמה בגלל תאוות הבצע הנוראה של העם, שמתקמצן ולא מוכן לתת למליאנים רווח של 1,000% (לפני מס).

פופוליסטים הם קראו לנו.

חנטרישים לקרדה שכמותם.

ולבקש סליחה הוא צריך, ראש הממשלה שלנו, מכל תשעה העשירונים של העם היושב בציון, שהוא עמד לשדוד בשם בני מעמדו, המיוחסים למיניהם, אלה שהציבור משלם את הדלק שלהם, את התחזוקה שלהם, את החשמל שלהם, או שהוצאותיהם מהונדסות על ידי רואי חשבון ויועצי מס, כך שמה אכפת להם מיוקר המחייה של שאר האוכלוסיה.

הוא ושכניו בטלביה ובקיסריה, ובעלי הארמונות שהוא מתארח אצלם בחו"ל, שחשבו לעשות מכה על הגז שלנו ועל גבנו.

שהרי יוקר המחייה של שאר האוכלוסיה – הוא-הוא מקור העושר שלהם.

ומי שחושבים שעכשיו הם יתקפלו ויעלו על דרך הישר, שנא יתעוררו.

היכונו לתרגילים הבאים.

האם לא אמר סנג'רו של הסנג'ר, השר הפלספן יובל שטייניץ, שדווקא התגלית במצרים מחייבת אותנו להזדרז ולאשר תיק-תק את המתווה הגז(לני) החדש שלו?

בטרם ידע, המסכן, שאדונו כבר הבין שאין טעם להעלות את המתווה הנ"ל להצבעה בכנסת, כי דרעי ממילא אינו מוכן לחתום?

והנה, אפילו בעצם הימים האלה הם מריצים את תשדירי השקר (הנקראים אצלם "עובדות"), כביכול 60% מהכנסות הגז מגיעים אלינו בחזרה.

ואז אולי כדאי לנו לשלם פי שניים לחברים של ביבי – כי יותר מחצי ממילא חוזר אלינו!

גז(לנים) שכמותם.

8 תגובות
 1. אל תאמין לשטויות של דרעי, כחלון ושאר האנשים שיודעים בדיוק מה צריך לעשות אבל רואים לאן הרוח הפופוליסטית נושבת ובורחים מאחריות בכל מיני תירוצים. מחיר הגז המצרי אכן היה 2.65 דולר ליחידת אנרגיה, אבל המחיר הבלתי אפשרי הזה גרם לחורבן גמור של משק האנרגיה המצרי (כולל שני מתקני הנזלה שנבנו בממון רב ומעלים חלודה כבר שנים). כאשר א-סיסי עלה לשלטון והחליט להציל את המצב, אחת הפעולות הראשונות שלו הייתה להעלות את המחיר ל-5.9 דולר ליחידת אנרגיה (יותר יקר מישראל). רק בזכות המהלך הזה המאגר החדש בכלל התגלה. ישראל לא תקבל ממצרים גז בפחות מ-6.5 דולר ליחידה.

  אהבתי

  • בנוסף מדינה כמו ישראל אסטרטגית לא יכולה להשען על צינור אחד עלוב ובטח לא על מדינה ערבית. זה ממש מעליב. ראינו מה קרה עם המיצרים בסיבוב הקודם. ובדיוק מה שאמר יונתן לפני. כל הגז במצרים נתקע כי המחיר היה נמוך מידי. היום מדינת ישראל מרשתת את כל המדינה בצינורות גז. מה יקרה עם הצינור היחידי יקרוס ומיצרים פתאום לא תמכור לנו גז. מה אתה ילד.

   אהבתי

 2. מה חבל, יונתן ואילן, שנראה כי אפילו נתניהו כבר לא מאמין שאפשר למכור את המעשיות שאתם מספרים פה. ובטח לא המשקיעים בבורסה.

  אהבתי

  • להזכירך לביבי יש קואליציה מאוד רעועה. הוא תלוי בדרעי ואם החכי״ם של ש״ס לא יתמכו בו הוא לא יעביר את המתווה. 61 חברי כנסת. אם הוא היה יכול הוא היה זורק את דרעי מכל המדרגות. שאתה חותם לקואליציה אתה צריך להיות מחוייב 100% להחלטות הממשלה. אם אתה בונה על הגז המצרי בשעה שיהיו מאות מפעלים ישראלים מקושרים לרשת הגז וייצרו בעלות נמוכה אתה מסתכן באסון גדול כמו שקרה בפעם שעברה אלא שאז הייתה רק תחנת כח אחת קשורה לגז המצרי ובכו כמה זה מזהם ויקר להשתמש במזוט. זה מה שאתה רוצה. תלות מלאה בשילטון לא יציב במצרים.

   אהבתי

   • לא הבנת כלום, אילן. אני לא רוצה להיות תלוי בגז המצרי. ישראל צריכה להסתמך על הגז שלה ושל אזרחיה. והיא צריכה לקבל אותו במחיר הוגן, שפרושו: עלות ההפקה והמשלוח ועוד רווח סביר כמקובל במדינות מתוקנות. למרבית הצער עומד בראש מדינתנו אדם המזדהה נפשית וחומרית עם המאיון העליון, המקומי והעולמי, ורואה את עצמו כמשרת נאמן של המאיון הזה – על חשבון מיליונים מאזרחי מדינתו.

    אהבתי

 3. עוד הערה קטנה: לפי מתווה הגז, אם המחירים בעולם יירדו אז גם המחירים מהקידוחים בישראל ירדו בהתאמה. די בסעיף הקטן הזה על מנת ששלי יחימוביץ תגיד 'סליחה, טעיתי, בעצם כן יש תחרות'. במקום זה היא עוסקת בזריית חול. כבר שמעתי אותה אומרת שזה טוב שהגז פשוט יישאר באדמה 'עבור הדורות הבאים'. איזו בדיחה!
  בעניין מה שכתבת על המשקיעים בבורסה, הרי זוהי בדיוק הנקודה. אתה היית משקיע כסף במקום שבו, בנוסף לבעיות גיאופוליטיות מטורפות, ענייני BDS ורגולציה שהולמת קולחוז סובייטי מסתובבים גם כל מיני ח"כים שכאילו יצאו מסיפור על חכמי חלם? היית קודח 5 קילומטר מתחת לפני הים רק בשביל שבסוף כשתמצא משהו תקפוץ איזו פופוליסטית ותחליט שעדיף להשאיר את התגלית שלך לדורות הבאים? כל המשקיעים השפויים בורחים מכאן ואין לנו את מי להאשים אלא את עצמנו.

  אהבתי

  • 60 אחוז מהרווחים הולכים לממשלת ישראל ועוד 8 אחוז מגיעים מהרווחים על הבורסה בארץ. כ-20-30 אחוז ממניות הגז מוחזקות ע״י קרנות הפנסיה בארץ כך שכל רווח יגיע בסופו של דבר לי ולך ולילדים שלך. היום פורסם שישראל היא המקום הרביעי שהכי כדאי לגדל משפחה בו בכל העולם. נוכל בקלות להיות מספר אחד.
   מתעסקים בפופוליזם זול וחבל מאוד.
   תעשיית הכימיכלים מייצרת 30000 מקומות עבודה. תעשיית הגז יכולה לעשות אותו דבר. לא חבל …..

   אהבתי

 4. לאילן ויונתן
  אתם מציעים לסבסד את הגז למצרים שמיועד בעצם לספרד.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: