דילוג לתוכן

ג'יימס הדולפין בונד מרגל בעזה

אוגוסט 19, 2015

על הדרך שמעתי בחדשות השעה חמש אחר הצהרים שהחמאס תפס מול חופי עזה דולפין החשוד בריגול למען ישראל. חשבתי שאולי לא שמעתי טוב. התבוננתי כה וכה, וראיתי שאף אחד מהנוסעים באוטובוס, ששמעו את הידיעה כמוני, לא מגיב.

אז חשבתי שאולי הזיתי את הידיעה הזאת, והרהרתי בכל מיני חומרים שצרכתי בשעות הצהריים החמות, אבל הגעתי רק לאבטיח.

יכול להיות שבשר אבטיח בכמות משמעותית יכול לגרום להזיות בתחום הווקאלי? שמיעת קולות? היתכן שזה מה שאכלה ז'אן ד'ארק לפני ששמעה קולות וקפצה לשחרר את צרפת מעול המנדט הבריטי? כמויות מוגזמות של pastèque?

לא מיהרתי להגיע למסקנות חפוזות, ובבואי הביתה בדקתי את עצמי באינטרנט ופלטתי אנחת רווחה. לא דמיינתי ולא הזיתי. לשווא חשדתי באבטיחים. יש בטח הסבר אחר לקולות ששמעה הבתולה מאורליאן. הנה מאתר וואלה!:

"כוח הקומנדו של גדודי עז א-דין אל-קאסם השתלט על היונק הימי, שלפי החשד של הארגון שימשו את ישראל כדי לרגל אחרי פעילות הכוח הימי.

עוד דווח כי מומחים מטעם הזרוע הצבאית בוחנים את מכשיר המעקב שהותקן על גבו של הדולפין וכי המכשיר שאותר מסוגל לירות חצים. לטענת הארגון, הדבר מעיד על כך שחיל הים תכננן לפגוע בכוח הימי של חמאס או לכל הפחות לעקוב אחריו במהלך האימונים שהוא מבצע."

ברור שאיני כותב את הדברים מתוך זלזול כלשהו באינטליגנציה של החמאס (כזכור, כבר המודיעין הטורקי גילה ש"המוסד" מגייס עופות וחיות אחרות לשרות הביון הישראלי), אלא מתוך הערצה לאינטליגנציה של זרועות הביון הישראליות, שהצליחו לגייס לשרותנו דולפין.

אם אתם חושבים שמדובר בעניין קל, תנסו פעם לגייס קרפיון. או אפילו בורי. תגלו שזה ממש לא קל. אז דולפין?!

אני תוהה מה השלב הבא – שרימפס עם אוזניות קטנות במעיים, שידווחו מתוך שולחנות האוכל של בכירי הזרוע הפוליטית של החמאס? לובסטרים שיקפצו מהצלחת ויצבטו לעיסמאיל הנייה את האף?

כל אלה, כמובן, בסיס לסטארט-אפים ולאקזיטים של בוגרי כוחות המודיעין שלנו, או לפחות לאפליקציות. ("חושדת בבעל? הוא מספר שהלך למכון כושר וחוזר שזוף כמו מהים? הדולפין של 'ים-ים חקירות בע"מ' יגלה לך את האמת. צילומים איכותיים ב-8.000 פיקסל. רק אצלנו").

ובאמת, עם כל הצער על התפיסה של הדולפין שלנו (אולי יסכימו החמאסניקים לשחרר אותו בתמורה ל-1,000 אסירים?), כל הכבוד לכוח הקומנדו של גד"ק (גדודי א-דין אל קסאם), שעלה על המזימה הציונית הזאת.

*****

אגב, שותפים לדעתי הטובה על החמאס מצאתי היום ב"הארץ".

למשל, גיליתי שהפרשן לענייני ערבים, צבי בראל, מכנה את ארגון הטרור מעזה בשם תנועת ההתנגדות האיסלאמית (בלי מרכאות גם במקור, כי זה השם שבו מכנה החמאס את עצמו, ו"הארץ" בעקבותיו. ההתנגדות היא כמובן לנוכחות היהודית בישראל, ובעצם בעולם. תקראו את האמנה).

לעומת זאת, לא שותף בראל להתפעלותי מכוחות הביטחון הישראלים. לכינוי של צה"ל כלפי אתרי השיגור של טילים מעזה על אזרחים ישראלים, קורא בראל "קיני הטירור" – המרכאות במקור הבראלי. המרכאות באות להבהיר את דעתו של הפרשן על הגישה הדבילית של צה"ל כלפי המתקנים הצבאיים הלגיטימיים של תנועת ההתנגדות העזתית.

היה היום עוד מאמר די דומה מבחינת הגישה מאת ע. הס, שגם מבחינתה החמאס הוא בן שיח סביר הרבה יותר מהישראלים האלה, אבל אניח לה הפעם.

מספיק חם גם ככה.

ובכל אופן נראה לי שדי ברור איפה עומדים "הארץ" ופרשניו בסכסוך הקטן בדרום בין ישראל הפאשיסטית-אפרדהיידיסטית ובין תנועת ההתנגדות האמיצה מטעם עזה והאיסלאם ההומניסטי.

תראו לאילו תהומות התגלגלנו מידיעה מרעננת בסך הכל על ג'יימס הדולפין בונד.

One Comment
  1. עם קרפיון תיכשל. עם דולפין והאינטליגנציה הגבוהה שלו, תצליח. לפחות הצבא האמריקאי השתמש בדולפינים למטרות צבאיות שונות. אני קראתי על הדברים האלה לפני המון שנים. לעומת כל כלי מלאכותי יש להם יתרונות הזהות למטוס החמקן, לא רואים מזהים אותם בסונאר כסכנה ברורה ומידיית.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: