דילוג לתוכן

פיחס, שקרים ורוק-אן'-רול

אוגוסט 3, 2015

שאלת טריוויה לישראלים: על מה אנחנו חושבים כשנשמעת או נכתבת המילה "ועוזריהם"?

התשובה ברורה לגמרי, אין מקום לטעויות ולכפל משמעות.

"החוק לעשיית דין בנאצים ובעוזריהם" (תש"י, 1950).

זה החוק שלפיו הובא לדין הנאצי אדולף אייכמן.

"ועוזריהם" היא הכותרת של המאמר שפרסם אתמול גדעון לוי בעיתון "הארץ". הכותרת הזאת אינה גחמה של עורך עמוד המאמרים. המילה "ועוזריהם" מוזכרת שוב ושוב במאמר. זה נושא המאמר.

"ועוזריהם": צילום של דף המאמר מתוך המהדורה האינטרנטית של "הארץ"

"ועוזריהם": צילום של דף המאמר מתוך המהדורה האינטרנטית של "הארץ"

היהודים, כמו הנאצים, עוסקים ברצח-עם. המבצעים בפועל  והעוזרים שלהם.זו הטענה של הכותרת והמאמר.

מבחינת לוי ועיתונו, היהודים בישראל כמוהם כאייכמן ודומיו. אין לו כלל ספיקות. קבלו תמצית של המאמר בלשונו של לוי, לא נגעתי:

"הישראלים דוקרים הומואים ושורפים ילדים… נכון שכולם — כל הרוצחים, השורפים, הדוקרים והעוקרים — באים ממחנה פוליטי אחד, רק ממנו. אבל גם במחנה השני נושאים באשם…קרקע הגידול הראשונה של שורפי משפחת דוואבשה היא צבא ההגנה לישראל…אשמים לא פחות, כמובן, הם הממשלות והפוליטיקאים שמתחרים אלו באלו מי יתחנף יותר למתנחלים…ואשמות כמובן רשויות האכיפה ובראשן מחוז ש"י…עוזריהם הם גם כל השותקים והמוחלים והחושבים שהרוע יישאר לעד בתחומי גדה המערבית….גם רבים ממי שהזדעזעו מהמעשה, ובהם מבקרי הפצועים בשיבא, נשיא המדינה, ראש הממשלה, ראש האופוזיציה ועוזריהם…עוזריהם נמצאים בכל מקום ומרביתם מצקצקים עכשיו בלשונותיהם ומביעים זעזוע נוכח מה שקרה… מה שקרה יקרה שוב — ואיש לא יינקה; ישראל הציתה את משפחת דוואבשה."

ובכן זהו. ישראל והישראלים אשמים ברצח.

השיטה הרגילה של כל השקרן למינהו: הכללות גורפות, הגזמות פרועות, התעלמות מכל עובדה שאינה מתאימה לשקר וסתם עיוותים.

ברור שזו אינה הפעם הראשונה שלוי מאשים את ישראל והישראלים (למעשה, כמובן, את היהודים בישראל) בפשע מלחמה מחריד, ברצח יחידים וברצח עם. הנה מתוך מאמר שהתפרסם רק במהדורה האנגלית של "הארץ" בתקופת "צוק איתן" לפני שנה וחודש. נראה שאפילו ב"הארץ" חשבו אז, בתקופת "צוק איתן", שמוגזם לפרסם את צרור השקרים הזה בעברית.

אבל הקוראים בחו"ל מוכנים להאמין בכל שטות.

השקרן מרחיק עדותו.

והנה מה שנכתב ב-13.07.2014 במהדורה האנגלית של "הארץ":

"מטרת מבצע 'חומת מגן' הייתה להחזיר את השקט, האמצעי: הרג אזרחים…ישראל באמת מאמינה שאם היא תהרוג מאות פלסטינים ברצועת עזה, השקט ימלוך… זה משאיר לנו רק מטרה אפשרית אחת למבצע הצבאי – הרג ערבים, המלווה בתרועות ההמון… צה"ל אינו פותח במלחמה נגד צבאות, והמטרה העיקרית שלו היא האוכלוסייה האזרחית…וישראל הורגת אותם…ישראל מחכה ל'תמונת הניצחון' שכמעט והושגה – מוות לערבים."

ישראל רוצחת ערבים. זאת מטרת המלחמה שלה. מוות לערבים.

אייכמנים אחד אחד. הם ועוזריהם.

כך השקרן והמסית גדעון לוי.

והנה כיצד נחשף השקר:

לוי לא יכול להתעלם, אפילו באנגלית, מטקטיקת הלחימה של החמאס, שיש לו חלק בהרג האזרחים הערביים. זה מה שהוא כותב על כך:

"יש כמובן לזעום על דפוס הפעולה של חמאס: לא רק שמטרתו היא לירות טילים על מרכזי אוכלוסייה בישראל, לא רק שהוא ממקם את עצמו בתוך מרכזי אוכלוסייה – אין לו שום אלטרנטיבה בהתחשב בצפיפות הרצועה – הוא גם משאיר את אוכלוסייה עזה הפגיעה להתקפות אכזריות ישראליות ללא שום אזעקה, מקלט או מרחב מוגן. זה פשע. אך המטחים של חיל האוויר הישראלי הם לא פחות נפשעים."

השקרן הנלעג  גדעון לוי.

רי פתחי חאמד, ממנהיגי החמאס: המוות אצל העם הפלשתיני הפך לתעשייה, שמצטיינות בה הנשים ומצטיין בה כל מי שעל פני האדמה הזאת. מצטיינים בה הזקנים. מצטיינים בה לוחמי ג'יהאד ומצטיינים בה הילדים. לפיכך הם (הפלשתינים) יצרו מגן אנושי מהנשים, מהילדים, מהזקנים ומלוחמי הג'יהאד כנגד מכונת ההפצצה הציונית. אנו שואפים למוות כשם שאתם שואפים לחיים." (ערוץ אל-אקצה של החמאס, 29.02.2008, התרגום מתוך "מבט לתקשורת הפלשתינית") ויש גם ביוטיוב.

פתחי חאמד, ממנהיגי החמאס: "המוות אצל העם הפלשתיני הפך לתעשייה, שמצטיינות בה הנשים ומצטיין בה כל מי שעל פני האדמה הזאת. מצטיינים בה הזקנים. מצטיינים בה לוחמי ג'יהאד ומצטיינים בה הילדים. לפיכך הם (הפלשתינים) יצרו מגן אנושי מהנשים, מהילדים, מהזקנים ומלוחמי הג'יהאד כנגד מכונת ההפצצה הציונית. אנו שואפים למוות כשם שאתם שואפים לחיים." (ערוץ אל-אקצה של החמאס, 29.02.2008, התרגום מתוך "מבט לתקשורת הפלשתינית") ויש גם ביוטיוב.

מדוע שקרן? כי הוא יודע היטב את האמת, כשם שיודע אותה כל אחד במזרח התיכון. כפי שיודעים אותה העזתים וכפי שיודעים אותה אחיהם הערבים, שבתקופת "צוק איתן" האשימו את מנהיגי החמאס בצדק ב"סחר בדם פלשתינים".

החמאס אינו אשם בכך, שבלית ברירה הוא מותיר את האזרחים בלתי מוגנים בשעה שצה"ל תוקף, כפי שטוען לוי.

רחוק מכך.

החמאס רוצה בהרג האזרחים שלו וחותר לכך.

יש עדויות רבות מספור, ואין מצב שלוי אינו יודע את האמת הזאת. מנהיגי החמאס מאיסמעיל האנייה ומטה מעוניינים בהרג בני עמם על ידי צה"ל, כדי שאוכלי הנבלות מסוג לוי, עיתון "הארץ" ודומיהם במערב, יוכלו לעשות בכך שימוש אנטישמי ואנטי ציוני.

הנה למשל הכרוז של החמאס שנמצא בעת "צוק איתן", ובו פניה ללוחמי החמאס –

"להסתתר בריכוזי אוכלוסיה אזרחית לצורך ביצוע תקיפות…כיוון שצה"ל ממעט לפגוע באזרחים וכיוון שהביקורת על ישראל כשהיא פוגעת באזרחים רק מתעצמת – האינטרס של החמאס הוא למשוך את האש לעבר אזרחים."

שימו לב שהחמאס, בכרוז המיועד לאנשיו, אינו קונה את השקר של לוי, כביכול מטרת המלחמה של צה"ל היא להרוג ערבים. "כיוון שצה"ל ממעט לפגוע באזרחים", הם כותבים. ומכיוון שכך, מסבירים האסטרטגים של תעשיית המוות החמאסית, על הלוחמים לעבוד קשה כדי להביא את צה"ל להרוג אזרחים.

ויש עוד המון-המון עדויות לשיטה הזאת. ראו את הצילום כאן, ויש עוד. אין מצב שלוי אינו יודע את האמת.

לוי פשוט משקר, כשהוא טוען שלחמאס "אין שום אלטרנטיבה". החמאס אינו אשם בהפקרת חייהם של  אזרחי עזה בלית ברירה. החמאס אשם בכך שהוא מבקש להביא להריגתם. גם בגלל לוי ודומיו בתקשורת ובפוליטיקה המערבית – אוכלי נבלות, מחרחרי מלחמה צמאי דם שכמותם – החמאס סוחר בדמם של הפלשתינים שתחת שלטונו.

ולוי יודע זאת היטב.

*****

אבל לא רק דמם של הערבים בעזה הוא הפקר בעיני השקרן והמסית לוי.

גם דם היהודים הפקר.

הנה מה שכתב לוי  ב-26.10.2014, בעקבות גל טרור רצחני של הפלשתינים והחמאס:

"זכותו של הנכבש להתנגד לכיבושו מעוגנת בצדק הטבעי, בלקח ההיסטורי ובמשפט הבינלאומי. המגבלות היחידות הן על אמצעי ההתנגדות. הפלסטינים ניסו כבר כמעט את כולם… ללא הועיל…  לכן הם ימשיכו. לעתים באמצעים לגיטימיים, לעתים באמצעים נפשעים. זכותם להתנגד.

הם מיידים אבנים ובקבוקי תבערה. ככה נראית התנגדות. לעתים הם פועלים ברצחנות שפלה, וגם היא פחותה מהאלימות המובנית של כובשם.

זו זכותם; זו חובתם."

כאן מסית לוי באופן מפורש וברור לרצח יהודים. זו אינה רק "זכותם" של הפלשתינים, הוא טוען,  לנקוט ב"אמצעים נפשעים"  וכן "ברצחנות שפלה"  כלפי היהודים בישראל –

"זו חובתם."

האם זו אינה הסתה ברורה לרצח?

לא פחות ואולי הרבה יותר מכל משפט שיטנה ב"תורת המלך" של הרב-גזען גינזבורג?

השמאל המזוייף מסוגו של לוי הוא מסית שיטתי ועיקבי לרצח יהודים.

להבדיל מהמסיתים היהודיים לרצח ערבים, הוא רוצה שהערבים ירצחו את היהודים בשבילו; מבחינתו "זו חובתם".

*****

אחרי הפיחס והשקרים הנה קצת רוק-אן'-רול.

במוסף ה"הארץ" של סוף השבוע התפרסם ראיון של לוי עם אליל הרוק שלו, האנטישמי הקטן רוג'ר ווטרס, פליט ה"פינק פלויד". עיקר עניינו של הראיון הזה הוא למחות מווטרס את הכתם, שכביכול הוא שונא ישראל.

לא, איני שונא את ישראל, טוען ווטרס, ולוי דוחק בנו להאמין בו. הוא לא מצא אצל ווטרס שום שנאת ישראל (!). כשהוא שאל על זה את ווטרס, ענה לו הרוקר שהוא שונא גם את ארה"ב (מקום מגוריו) ואת רוסיה וסין ועוד מעצמות המוכרות המון נשק.

אבל הוא לא עושה דבר וחצי דבר כדי לדחוק ולמנוע אמן כלשהו מלהופיע, לנגן ולשיר בפני קהל אוהביו במדינות האלה.

רק את הקהל בישראל הוא קורא להחרים.

הבלשן נועם חומסקי, הכוהן הגדול של כנסיית הסכל, אפילו הוא כבר אמר על התנהגות כזאת, חרם נגד ישראל בלבד, כשאחרים מבצעים פשעים גדולים שבעתיים, שמדובר ב"צביעות הזועקת לשמיים". הוא גם אמר שפעילות כזאת, החרמה בלעדית של ישראל,  חושפת את הנוקטים בה להאשמה מוצדקת באנטישמיות.

אנטישמיות, צביעות ושקרים הולכים יופי ביחד.

מצחיק מאוד וגם נלעג.

שונא ישראל אחד, מתל אביב ("ישראל הציתה את משפחת דוואבשה."), המתיר את דמנו לכל מעשה נבלה של חביביו, מבקש לשכנע אותנו ששונא ישראל אחר, משכונת מיליונרים באמריקה, שמארגן עלינו חרם, הוא לא כזה.

מתאים מאוד לאנשים חושבים לקנות שטויות כאלה.

 

10 תגובות
 1. עידו לם permalink

  רוג'ר ווטרס הוא לא שונא ישראל אלא סתם שמאלן אופנתי שאוהב לדבר בביטחון מופרז על דברים שאין לו שום מושג בהם, למשל מדינה אחת לשתי העמים+הפליטים ותוך כדי לטעון שזה הפיתרון המוסרי שיביא צדק ושגשוג לאזור, כמובן שכל הדיוט או אידיוט יודע שזה הדבר האחרון שיביא שקט למדינה המיוסרת הזאת אבל דביל כמו ווטרס כאמור הוא שמאלן אופנתי ועובדות הן ממנו והלאה.

  אהבתי

 2. עידו, יש לי חבר שאומר שאנטישמי הוא מי ששונא יהודים יותר ממה שמגיע להם. בדומה לכך אפשר להגדיר כל שונא ישראל. אני עומד על דעתי שהמראיין והמרואיין מתאימים להגדרה.

  אהבתי

 3. המון דברים, וצריך פוסט שלם לענות עליהם לפי הסדר. אל מנת לקצר מאוד: לדעתי גדעון לוי ועמירה הס, ראויים לפרס פוליצר, אם היה מחולק לישראלים.

  אהבתי

 4. עמירם, וכי אני מפריע לך לכתוב פוסט שלם? אפרסם ברצון. לדעתי לא יכולה להיות תשובה רצינית לטענה הבסיסית שלי נגד לוי ו"הארץ". הכל מתועד וממוסמך ומבוסס על טקסטים של לוי עצמו, שאינם ניתנים להכחשה ושהוא לא פרסם שום התנצלות בגינם. אבל מי יודע? אולי תפתיע אותי.

  אהבתי

 5. נתחיל ברצח אמיל גרינצוויג: רימון רסס על מצעד מחאה של 'שלום עכשיו'. עוד תשעה נפצעו. הרוצח אברושמי טען י טען כי הושפע מהסתה שהייתה לדבריו כנגד אנשי שלום עכשיו, ושלמעשה היה כלי בידיהם של אנשי ימין שברחו אחר כך מאחריות. אם מדברים על 'שלום עכשיו', בראיון רדיופוני אמר ד"ר מרדכי קידר כי הוא תמך במתן הסיטרה שניתנה לירי אופנהיימר מזכ"ל שלום עכשיו. בראיון רדיופוני טען קידר כי צריך להעמיד לדין אנשים אופנהיימר לקיר.באותו זמן בשנת2011 שמענו את הקריאות בוגדים לאנשי שמאל שחתמו על 'מגילת העצמאות הפלשתינית'. כולנו יודעים מה עושים לבוגדים. גדעון סער מהליכוד הוא חלק מתהליך שיכתוב ההיסטוריה. בתכנית הרדיו "דין ודברים" אמר סער בזמנו בצורה החלטית, כי בשבתו כח"כ בועדת החוקה חוק ומשפט בכנסת, הוא קרא את כל העדויות של יגאל עמיר. סער הדגיש כי לא הוזכרו מערכות סוגסטיביות. לדבריו זה מעשה של יחיד שלא הושפע מהסביבה. המשתתפים הנוספים הדגישו בדיוק באיזה עמוד בדו"ח ועדת שמגר לרצח רבין סיפר עמיר על דין רודף. שום מילת התנצלות מסער על זה שהוא ניסה לרמות את המאזינים. ללא קשר לסער, אך כמגמה כללית. המרפסת בכיכר ציון הייתה בירח, והעומדים עליה לא ראו את התמונות שהחזיק הקהל. ארון המתים בתהלוכה שבה השתתף נתניהו, הוא פאטה מורגנה.
  מפקד יחידת 'עוז' לגירוש פליטים ועובדים זרים, הצדיק בראיון ל'מעריב' ב2009 את חוסר האנושיות שבו פועלת יחידתו. על הפרדת הורים מילדיהם אמר כי ההורים אנשים בוגרים שידעו מה הם עושים. הוא לא נשאל על אשמת הילדים. את הארגונים הישראלים שעוזרים למוכי הגורל האלה, רואה נציג המדינה ככאלה שרוצים בהשמדת מדינת ישראל.
  ישראל לדרמן רצח פלשתינאי ברחבת מוזיאון רוקפלר, ישב תקופה קצר בכלא (שנתיים או משהו כזה, חנינה מרפול), שפך כוס תה רותח על פנייה של יעל דיין וישב בכלא, יצא שפך תה חם על פעילי שמאל.
  דוברת הרשימה המשותפת נחבטה 2015 אמילי מואטי בראשה במוט של דגל. באותו אירוע שפך פעיל ימין מיץ על חברת הכנסת חנין זועבי,
  ובתוך ישראל: הצתת אנשים בעודם בחיים פירוט קצר מעלה את הרשימה הבא: 12 אנשים נמלטו משריפה בכנסיה במרכז ירושלים. המשטרה חשדה בחרדים שהציתו את המקום, לאחר איומים קודמים. בהצתת מבנה של כת הסיינטולוגיה בת"א, תשעה פועלים ניצלו רק בעזרת מכבי אש. שלוש נזירות נמלטו מדירתן בשניות האחרונות בירושלים. אלמונים ניסו לשרוף דירה באשדוד, יחד 7 סודנים שהתגוררו בה. הסודנים חילצו את עצמם בדקה התשעים.
  לא התייחסתי פה למחתרת היהודית, למחתרת בת עין, ולברוך גולדשטיין. את מה שקורה מעבר לקו הירוק מסקרים לוי והס. לגבי השימוש במילים נאצים. מפוני גוש קטיף שלבשו את סמל המגן דוד, השוו את חיילי צה"ל לנאצים.

  אהבתי

 6. ממש לא הבנתי אותך, עמירם. האם עלי להבין מדבריך שכל ההסתה ומעשי הנבלה של הימין, מכשירים את ההסתה של גדעון לוי ודומיו מן השמאל המזוייף ואת מעשי הנבלה שעושים הפלשתינים שמושפעים מהם מאוד-מאוד? שהרי אם יש יהודי המכשיר כל רצח שפל נגד יהודים – איך יוכל ערבי פטריוט להסתייג? האם ערבי יכול להיות פטריוט של עמו פחות מיהודי?
  עשרות שנים מחיי כתבתי על ההסתה של הימין ועל מעשי הנבלה שנעשים על ידו. מעולם לא חזרתי בי מן הדברים האלה שכתבתי. מעשה נבלה הוא מעשה נבלה, בלי קשר למוצא או לדת או לאידיאולוגיה. אבל אם כך, גם גדעון לוי נבל, נבל כמו הרב גינזבורג בעל "תורת המלך". והנבלים הערבים שעשו מה שעשו למשפחת פוגל – נבלים לא פחות מן היהודים ששרפו את משפחת דוואבשה. אם אתה לא מכיר בזה, וחושב שלוי זכאי לאיזה פרסים עיתונאים על מעשי הנבלה שלו, חבל לי עליך.

  אהבתי

 7. קצת באיחור אבל מקווה שאתה רואה את התגובות מפוסטים קודמים. אין ויכוח שמעשה נבלה הוא מעשה נבלה. השאלה בעיני היא מיהו נבל. לדעתי המאוד ידועה, מוקד הפינג פונג של הרציחות משני הכיוונים, היא ההתיישבות מעבר לקו הירוק.המתנחלים לדעתם צודקים, פוגעים להם בזכויות לגזול מהפלשתינאים. לאחר הכלבמהלך השנים הם התרגלו לפריבילגיות בדיוק כמו האצילים בימי קדם, שלא הבינו למה לוקחים להם את זכות הלילה הראשון. מכל מקום, קשה לדרוש ממחתרת להתנהג כמו צבא מן המניין. עובדות היסטוריות: במלחמת העולם השנייה ביוגוסלביה של טיטו, ובמסע הגדול של מאו בסין. שני המנהיגים האלה עודדו את לחץ האויב על אזרחיהם. הלחץ החיצוני איחד את העם ויצר צבאות עממים. השיטה הזו הצליחה גם בהודו סין וגם בוייטנאם.לדעתי הרווחתי ביושר את כתיבת התגובות. סוף סוף למישהו חבל עלי.

  אהבתי

 8. עמירם, אין שום דבר שיכול להצדיק קריאה לרצח חסר אבחנה של אזרחים,לא חשוב מאיזה עם. זה מה שלוי עושה, וחבל לי עליך שוב שאתה לא מצליח לראות את עומק הנבלה שבדבר. נראה לי עיוורון מוסרי.

  אהבתי

 9. רצח אזרחים התרחש גם בלבנון וגם בעזה. לנפגע לא משנה הצורה שבה הפך לגוויה, מסכין פגז או מפצצה המוטלת ממרומים. לפעמים עדויות כמו של ד"ר אבו לייש מעבירות הכל.

  אהבתי

 10. עדיין לא ברור לי כיצד כל אלה מכשירים את ההסתה לרצח של לוי ו"הארץ".

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: