Skip to content

סטטוסים/ הצרפתי לורן פאביוס מלקק לאיראנים, המיליונר שחושף את מתווה הגז(לנים), שטייניץ ב-4.99 ש"ח ואיך נכשלה זהבה גלאון במועד א'

יולי 30, 2015

ססטוסים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

צרפת ואיראן חולקות מחוייבות לשלום וליציבות!

התמונה של ‏שלמה פרנקל‏.

הבאתי צילום של האמירה הזאת, כי זה מסוג הדברים שאם לא רואים, לא מאמינים (הצילום מה"פוסט"). מדובר בהצהרה ששיחרר אתמול שר החוץ הצרפתי לורן פאביוס לסיכום ביקורו באיראן. וכך אמר השר הצרפתי על המארחת שלו, איראן:
"מעצמה בעלת השפעה שחולקת עם צרפת אותה מחוייבות לשלום וליציבות באזור, למרות מחלוקות בנושאי סוריה, תימן וישראל."
ומהן "המחלוקות"?
איראן היא משתתפת פעילה ושותפה בכירה ברצח מתמשך של מאות אלפי אזרחים סורים (ועיראקים), הן ישירות והן באמצעות החיזבאללה והחימוש שהוא מעניקה לצבא הסורי. איראן אחראית למשחקי הכס האלימים והקטלניים בתימן (ובעיראק) ומאיימת בערך יום-יום להשמיד את ישראל.
ובפי השר הנכבד היא "חולקת עם צרפת אותה מחוייבות לשלום וליציבות באזור."
משפט שאפשר להבין בשתי צורות:
או כעלבון גדול לשפה הצרפתית, שבה השתמשו גם אנשים כמו רנה דקארט, בלייז פסקל או אמיל זולה.
או כפשוטו. דהיינו, שאם איראן חולקת עם צרפת "א ו ת ה מחוייבות" אז אולי נבין מזה שגם צרפת חולקת עם איראן "א ו ת ה מחוייבות". ומזה יוצא, שצרפת מחרחרת פה מלחמה בדיוק כמו איראן, מוכרת באזור המון נשק שבו משתתפים בהשמדות העם השונות, ורוצה להרוויח עוד, ועכשיו גם שותפה להסכם הטרגי-קומי מווינה, שייאפשר לאיראן לעלות מדרגה בשלב ראשון במיזמים הקטלניים שלה, ועוד כמה מדרגות בשלב הבא, לכשתצטייד בנשק גרעיני.

כי, אתם אולי זוכרים, לא רק דקארט, פסקל וזולה היו צרפתים. גם המרשל פטן היה אחד כזה.
ולדעתי, כל מה שיבוא על מפלגתו הסוציאליסטית של לורן פאביוס בבחירות הבאות, מגיע לה.

אגף התקציבים כשותף של חברות הגז

קבלו את יוסי הולנדר, יזם הייטק ואיש עסקים רב-תחומי, שלפני ימים אחדים התפרסם עימו ראיון ב"דה-מרקר."  תענוג לקרוא אחד שיודע מה הוא שח.

הנה דוגמית.
שאלה: אתה עוסק באנרגיה 15 שנה בכל העולם. אינך חושש שנבריח מישראל את המשקיעים הזרים?
תשובה: "אין סיכוי. אם המדינה תפרסם מכרז תפעול לשדות תמורת מחיר גג של 10% תשואה (ופחות מכך למי שירצה לנצח במכרז), נקבל לפחות עשר הצעות. אין חברה בעולם שמסרבת לאפשרות להדפיס כסף. חברות אמריקאיות, נורווגיות, סיניות ועוד ישמחו להתחרות. גם נובל אנרג'י תתחרה, זה גם חלק מהתעשייה. נובל לא תברח מישראל, כי אם היא תפסיד את ישראל, ערך המניה יירד ב–25% או יותר".
והנה עוד דוגמית, דעתו של הולנדר על התנהגותו של אגף התקציבים באוצר:
"אגף תקציבים מתנהג כמו שותף של חברות הגז, ולא של האזרחים. הוא רוצה לשאוב גז כמה שיותר מהר במחיר כמה שיותר גבוה, כדי למסות את האזרחים דרך מחיר גבוה. בדרך הזאת האזרחים לא יודעים שבעצם ממסים אותם ומחלקים את העוגה בין מס הכנסה לחברות הגז. במחיר גבוה (שהאזרחים משלמים) למרות המס, חברות הגז מרוויחות אפילו יותר, ושכרנו יוצא בהפסדנו. במקום 3 דולרים נשלם 6 דולרים ויותר, והכסף לא יגיע לאזרחים, ועל זה אני חותם".

שאלות? שטייניץ? כחלון? דרעי? מישהו?

גז במחירי אבטיחים ותחתונים

נראה שמאמציו של השר יובל שטייניץ מול זכייני הגז מתמקדים כרגע בניסיון לשכנע את המיליארדר תשובה ואת המיליארדרים האמריקאים מ"נובל" האצילית לקצץ כמה אגורות בתעריפי הגז שיימכר לחברת החשמל והתעשייה, ולייצב את המחיר על 4.999999999999 ש"ח ליחידת אנרגיה, על פי השיטות שהולכות יפה במכירת אבטיחים ותחתונים.

זהבה גלאון כשלה במועד א'

29.07.2015. זה היום. 14 ימים אחרי שמנהיגת מרצ, זהבה גלאון, הודיעה שהיום, היום הזה ממש, כבר תכלול ממשלת נתניהו את המחנה הציוני בראשות בוז'י הרצוג. זה היה בימים הרחוקים שבהם עדיין שמעתי גלצ בשעות הבוקר. זהבה התארחה אצל רזי ברקאי ואמרה לו שבוז'י עומד להיתלות בהסכם הגרעין שהושג יום קודם לכן בווינה "כמו בוו", ולזחול לממשלה כבר בשבוע הבא, או לכל המאוחר תוך שבועיים. הבטחתי אז לעקוב, ואף הסברתי שאתן לנביאה זהבה עוד שבועיים, כדי שלא לעמוד איתה על המילה. אז ניפגש שוב ביום רביעי בעוד שבועיים. ברור מכל מקום שבמועד א' זהבה כבר כשלה.

 

 

מודעות פרסומת
5 תגובות
 1. בעבר לקח לבוז'י הרבה זמן להגיד שהוא לא מתחבר לביבי. האמירה יצאה רק אחרי פרסומים חוזרים על חסרונה. יתכן שהתחזית של גלאון, מנעה את שובם של התאומים: ליכוד-עבודה להתאחד מחדש. לאחר הכל, הם אותו הדבר בשמות שונים.

  אהבתי

  • לפי ההיגיון הזה, עמירם, אין לנו שיחות שלום עם הפלשתינים כי פעם-פעמיים בשנה-שנתיים מתייצבת זהבה גלאון בלשכתו של אבו מאזן ואחר כך מפרסמת הצהרה שממנה מתברר לנו איזה פרטנר נהדר לשלום הוא בן שיחה המשופם. ברור שזהבה שלנו מתרצת בשיטה הזאת – הנבואה המכחישה את עצמה – את נבואת השקר שלה בעניין כניסת המחנצ לממשלה, אבל למה לך, עמירם, ללכת בעיקבות המשכוכית העיוורת הזאת? היא פשוט עיזה פזיזה.

   אהבתי

 2. באמת אין לנו שיחות שלום, וכנראה לא יהיו, עד שיכריחו אותנו. משהו בסגנון של שיחות מדריד. אני מקווה שבמקום הלחץ לשיחות, יגיע הלחץ לנסיגה עד לקו הירוק, ואז לשיחות. נכון שאין סכנה כמו מלחמת יום כיפור, אבל הרעיון ברור.

  אהבתי

 3. המשך למייל הקודם. לגבי מר"ץ הבעתי את דעתי מספר פעמים. הם לא כוס התה שלי מבחינה חברתית. בעיקר בגלל הקו המוביל של זהבה גלאון. בין חברי הכנסת, גם אילן גילאון וגם תמר זנדברג היו מובילים לדעתי לקו אחר. מיכל רוזין פעילה בעיקר (ככל שאני יודע), בנושא העובדים הזרים. דבר מבורך בזכות עצמו. יתכן שהסיבה לתפישה הסוציואקונמית של מרץ כיום, היא התחשבות בחתך המצביעים. רובם בעלי השכלה ומשכורת מעל הממוצע

  אהבתי

 4. רובם תושבי 15 השכונות והישובים העשירים ביותר בישראל.
  זוהי המפלגה המובהקת ביותר של העשירון העליון. יותר מ"יש עתיד".

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: