Skip to content

הסכם הגרעין עם איראן(2): אובמה הוא לא מוסלמי, ויש 350,000 עדויות מתות בשטח (לפחות, ובינתיים)

יולי 8, 2015

מדהימות אותי הטענות הנשמעות לעתים מן הימין, האמריקאי כמו הישראלי, שהנשיא האמריקאי ברק אובמה הוא סוג של מוסלמי בארון (כולל השעשועים בפסיכולוגיה עממית של השגריר לשעבר מייקל אורן). הטענות המוזרות האלה באות להסביר יחס מפלה לטובה, כביכול, של הנשיא האפרו-אמריקאי כלפי מדינות האיסלם.

הטענות האלה מדהימות, כי המציאות סותרת אותן יום-יום, ובצורה המכאיבה ביותר.

ראו למשל מה קורה בעיראק, כשהנשיא "המוסלמי" אובמה מנהל את העולם:

אזרחים הרוגים בעיראק, 2003 - 2015

אזרחים הרוגים בעיראק, 2003 – 2015

תקופת בוש:

2003: 12,125 אזרחים הרוגים.

2004: 11,710 אזרחים הרוגים.

2005: 16,466 אזרחים הרוגים.

2006: 29,451 אזרחים הרוגים.

2007: 26,036 אזרחים הרוגים.

2008: 10,271 אזרחים הרוגים.

והנה תקופת אובמה:

2009: 5,356 אזרחים הרוגים.

2010: 4,166 אזרחים הרוגים.

2011: 4,153 אזרחים הרוגים.

2012: 4,622 אזרחים הרוגים.

2013: 9,850 אזרחים הרוגים.

2014: 17,145 אזרחים הרוגים.

2015: 7,855 אזרחים הרוגים.

הנשיא ג'ורג' W בוש פלש לעיראק במרס 2003. בשש שנות כהונתו נספו במלחמת האזרחים בעיראק 106 אלפי עיראקים. ב-2011 הודיע הנשיא אובמה על מדיניות חדשה: הוצאת הצבא האמריקאי מהמדינה. נשארו רק 1.500 מאנשי זרועות הביטחון האמריקאים במדינה.

והתוצאה: מאז 2012 מוכפל מדי שנה מספר העיראקים הנהרגים.

בתקופת נשיאותו של הנשיא אובמה כבר נהרגו יותר מ-53 אלפי עיראקים.

רובם הגדול מוסלמים.

נכון. זה חצי ממספר ההרוגים בתקופת בוש.

אבל על בוש אף אחד לא אמר שהוא מוסלמי, או אוהב ערבים.

*****

והנה מה שקרה באפגניסטן:

במשך 8 שנות נשיאותו של בוש ג'וניור נהרגו כתשעת אלפים אזרחים אפגנים.

בשש שנות כהנותו הראשונות של אובמה – 2009-2014: 17,774 אזרחים אפגנים הרוגים.

אצל בוש: בערך 1,125 אפגנים הרוגים בממוצע בשנה.

אבל אובמה: קרוב ל-3,000 אזרחים אפגניים הרוגים בממוצע בכל שנה.

כמעט כולם מוסלמים.

*****

מספר האזרחים שנהרגו במהפכה הלובית ב-2011, עם "הובלה מאחור" של אובמה, לא ברור. ההערכות נעות בין 2.500 ל-25,000. המוסדות הרפואיים דיווחו על 14,572 עד 18,873 הרוגים, אך לא ברור מספר האזרחים הלא מעורבים ביניהם.

הנשיא אובמה נואם בקאהיר: שלום עלי אדמות

הנשיא אובמה נואם בקאהיר: שלום עלי אדמות (צילום מהוויקיפדיה)

כמעט כולם מוסלמים. כולם בתקופת נשיאותו של אובמה.

*****

במהפכה של כיכר תחריר במצרים ב-2011 נהרגו 4,000 מצרים. במהפכת הנגד של הגנרל א-סיסי אשתקד – כ-1,000 מצרים הרוגים. כמעט כולם מוסלמים. כולם בתקופת נשיאותו של אובמה.

*****

כ-4,000 תימנים מוסלמים נהרגו במלחמות אל-קאעידה והאזרחים בתימן בתקופת כהונתו של הנשיא אובמה. בין 2009, שנת כהונתו הראשונה של אובמה, ובין 2013, כאשר הושגה הפסקת אש בסכסוך הדמים בין הכורדים ובין טורקיה, בעלת בריתו החשובה של אובמה, נהרגו כ-5,000 איש. כולם מוסלמים.

*****

וכל זה כמעט כלום לעומת הנתח העיקרי של עוגת הדמים הנוראה הזאת – סוריה. ההערכות האחרונות מדברות על 220-310 אלפי סורים הרוגים.

כמעט כולם מוסלמים.

*****

וכל זה בלי לחשב את מספר ההרוגים (המוסלמים כולם) בניסיון "המהפכה הירוקה" אחרי הבחירות המזויפות באיראן, ואת מספרי ההרוגים המוסלמים במלחמות הישראליות-פלשתיניות, אלפי הרוגים מוסלמים בפקיסטן ועוד אלפים רבים באפריקה.

*****

סיכום קצר: בעיראק ובאפגניסטן, בסוריה ובמצרים, בתימן, בטורקיה ובלוב, נהרגו במדינות המזרח התיכון (המורחב)בין השנים 2009 ל-2014  כ-350 אלפי מוסלמים, וזה לפי ההערכה הממעיטה לגבי מספר הנפגעים בסוריה.

הרבה-הרבה יותר מאשר בתקופת כהונתו של הנשיא הרפובליקאי שקדם לאובמה, ג'ורג' W בוש.

גם אם מוציאים מהחשבון את מספרי האזרחים ההרוגים  מעיראק ומאפגניסטן, בתור צרה שירש אובמה מהנשיא שקדם לו – עדיין מוביל אובמה על פני בוש, בכל מה שכרוך באחריות מיניסטריאלית של מנהיג העולם החופשי, על טבח המוסלמים במזרח התיכון.

אז מה נראה לכם?

שאובמה הוא מוסלמי בארון?

מאז מלחמת איראן-עיראק, 1980-1988, עם הערכות של מיליון עד מיליון ורבע הרוגים עיראקים ואיראנים, בערך חצי-חצי, לא נערך במזרח התיכון טבח המוני כזה של מוסלמים.

האיראנים גם עדיין לוקחים את אובמה (כולל כל הנשיאים האמריקאים שלפניו) בסיבוב, בתור רוצחי העמים הערביים הגדולים בהיסטוריה, בטח אם מוסיפים את מעלליהם הנוכחיים בעיראק ובסוריה.

*****

האם אפשר להסיק מהנתונים הקשים האלה – המספרים מדברים – שאובמה, לא רק שאינו מוסלמי, אלא שהוא שונא מוסלמים? לא רק שאינו אוהב את בני דתו כביכול, אלא שהוא אוהב אותם מתים בהמוניהם?

ממש לא.

*****

אובמה הביא אותה בנאום היסטורי בקאהיר בקיץ 2009, כמה חודשים אחרי שמונה לנשיא.

כאשר פרצו האירועים האלימים כעבור 18 חודשים, בחורף 2011, תחילה בטוניס ואחר כך במצרים, בתימן, בלוב  ובסוריה, לא היה ספק אצל אוהדיו של אובמה כמו אצל מתנגדיו, באשר לתרומתו של אובמה ונאומו, ומדיניותו בכלל, להצלחתו האדירה של  מה שנראה אז כ"אביב הערבי". עולם חדש ומתעורר. גל של דימוקרטיזציה. מהפכת הפרחים. יחי הנשיא.

אך ככל שהלך והתברר אופיו הבעייתי של הגל האלים הזה, נראה שאצל אוהדיו של הנשיא שכך הלהט. כבר לא מרבים להזכיר את הקשר.

אבל מדבר אחד לא יכול אובמה להתנער, נאום או לא נאום.

הוא עומד בראש המעצמה האדירה בעולם. ללא מתחרות מבחינת העוצמה הצבאית. מעצמה שבזכות מעמדה המיוחד שימשה במשך עשרות בשנים כ"שוטר של העולם".

אובמה, למרות השטויות של השבועון האמריקאי הידוע "טיים", הוא האיש הפוליטי החשוב ביותר בעולם ("טיים" הכתיר את הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין). גם כשהוא נוקט, כפי שעשה וכפי שהוא עושה בלוב ובסוריה בשיטת "הנהג מהמושב האחורי" – הוא הנהג.

התיק עליו.

קבלו את הסיומת של נאום קאהיר של הנשיא אובמה בקיץ 2009:

"עמי העולם יכולים לחיות יחדיו בשלום. אנו יודעים שזהו חזון האל. כעת, זו חייבת להיות עבודתנו כאן על פני האדמה. תודה, ויהי שלום האלוהים עליכם."

ותסתכלו על המזרח התיכון, שש שנים אחרי, כשהנואם הזה עושה את עבודתו ומנהל את העולם..

*****

אז לא, אובמה הוא לא מוסלמי בארון.

לא זאת הבעיה איתו.

הבעייה היא שהנשיא האמריקאי הוא פרופסור שמאליברלי. אדם שספג והפנים  את השקפת העולם המובילה באוניברסיטאות האמריקאיות החשובות שבהן למד ולימד, מ"קולומביה" בניו יורק, עבור ב"הארוורד" של בוסטון, וכלה באוניברסיטה של שיקאגו.

המוח שלו סתום בתיאוריות ובאידיאולוגיות  שניתן למצוא את עקבותיהן בכל נאום שלו ובכל מהלך שלו. הדיבורים שלו על "נראטיבים", הכניעה המוחלטת שלו לציווי ה"פוליטיקלי קורקטנס" הצבוע והמתחסד, שאינו מאפשר לבעליו להתבונן במציאות בעיניים פקוחות.  כל מיני שטויות פוסט-מודרניות, פוסט-קולוניאליסטיות, ניאו-מרקסיסטיות.

כדי להמחיש את התמונה לקורא הישראלי: תתארו לעצמכם שהישות (הקולקטיבית) הכותבת את מאמרי המערכת השמאליברלים של עיתון "הארץ" היתה מנהלת את מדינת ישראל. המשטר של ההייאטוללות באיראן  הוא "רציונלי" בעיניהם, שלא כמו הממשלה הימנית בישראל. בשום אופן אין להזכיר בעיתון את העובדה שהחמאס מנהל את המילחמות שלו בשיטת הסחר בדם הפלשתינים (ובמיוחד ילדים) לצורכי תעשיית הסנאף של התקשורת – אבל הגראפיטי של "תג מחיר" מסכן את העולם.

וכן הלאה.

את העיתון שלהם עצמם הם מובילים לאבדון.

ובכן, תחשבו על אחד מהסוג הזה שאמור לנהל את העולם.

מה הפלא שככה נראה המזרח התיכון?

מה הפלא שככה נראה המו"מ על הסכם הגרעין מול האיראנים?

בפוסט הבא: כך מנהל אובמה את המזרח התיכון ואת המו"מ עם האיראנים

 

 

 

5 תגובות
 1. אלעד permalink

  פוסט מעולה, תודה. מסכים עם הרוב, אבל מעניין למה לדעתך ההסכם עם האיראנים לא טוב?

  אהבתי

 2. מאיר permalink

  מאפיהו, אתה סבור שלאחר הרוב בסנאט\קנגרס, הנשיא יכול להוביל מהלך שבסופו יחתם הסכם רע לישראל?

  אודה על תשובתך.

  אהבתי

 3. אלעד ומאיר, איך אוכל לכתוב את דעתי על הסכם שעד לשעה זו טרם הושג ונחתם ופרטיו אינם ידועים? כל מה שאני יכול לעשות בינתיים הוא להביע את דעתי על דרכו של הנשיא האמריקאי בדרך אל ההסכם.

  אהבתי

  • אלעד permalink

   רב הפרמטרים בהסכם כבר פורסמו, מסכים שלא ניתן להעיד על העיסה בעוד הנחתום לש, אבל אם אתה מבקר את התנהלותו (בצדק), במהלך המו"מ, מעניין אותי איך לדעתך זה משפיע על התוצאה הסופית של ההסכם, בטח כאשר יש הסכמי תחנות ביניים שפורסמו באופן רשמי

   אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: