דילוג לתוכן

המשט לעזה: ככה זה התחיל

יוני 28, 2015

סיפור המשטים לעזה התחיל בסתיו של שנת 2008. מכיוון שמלאו 60 שנה ל"נאכבה", הפיקו בחמאס-דמשק (עדיין היה דבר כזה) כנס תחת  הכותרת "זכות השיבה".  ראש הלשכה המדינית, חאלד  משעל, הנואם הראשי, סיפר על רעיון חדש הקשור למצור על עזה.

היה זה  "פעיל מערבי", הודיע משעל למאזיניו, שהגה את התכנית: קו ימי חדש בין קפריסין  ועזה, אשר   "לא  רק יסיר את המצור אלא גם יביך את ישראל בתחום הדמוקרטיה וזכויות האדם."

לא קשה לנחש מי היה "הפעיל המערבי" שפיטם את חאלד משעל ברעיונות מהסוג הזה.

מדובר באדם שפירו,  יהודי המחמד של החמאס והג'יהאד האיסלאמי, שביחד עם אשתו, הואידה עארף, אמריקאית ממוצא ערבי, ייסד את ארגון ה-ISM ("תנועת הסולידריות הבינלאומית"). שפירו גודל במדינת ניו יורק על ידי הורים סטליניסטים, שהטעינו אותו מילדותו בשנאה ליהודים ולישראל.

שפירו, הטוען שאינו יהודי, אינו מסתיר את שנאתו העמוקה לישראל. בנאום לגיוס תרומות שנשא בזמנו באוניברסיטת רוטגרס האמריקאית אמר שמטרת מאבקו היא לגרום למלחמת עולם נגד ישראל.*

הוא גם לא הסתיר את האסטרטגיה ואת הטקטיקה שבהן הוא נוקט כדי להשיג את המטרה הנעלה הזאת, אם כי ההודאה הזאת באה לאחר לא מעט התפתלויות נלעגות במרוצת השנים.

השיטה של שפירו היא להעמיד את ישראל במצב של  lose lose situation. כלומר – הפסד בכל מקרה. בראיון שהעניק בניו יורק לכתבת ערוץ 10 ו"המקור" באוגוסט 2010, הסביר שפירו לכתבת בסבלנות רבה, שמה שקרה  במשט המרמרה "היה מה שעשינו עד כה בכל פעולותינו, שזה באופן בסיסי להציב את ישראל בפני מצב שבו תיגרר להפסד בכל צעד שתעשה."

ובאנגלית:

 To present Israel with a lose-lose situation

וזאת בשיטה הבאה: פרובוקציות של "פעילי שלום" לחיילי צה"ל. אם החיילים מבליגים, הם נתפסים כחלשים ומזמינים על עצמם המשך של הפרובוקציות. אם החיילים מגיבים –  ישראל נתפסת במדינה אלימה, המפעילה "טרור של מדינה". את השיטה הזאת, על פי עדויות המשתתפים, למדו "פעילי השלום" בסדנאות את ה-ISM לפני שנשלחו לחזית.

כתוצאה מהשיטה הזאת כבר הספיקו שפירו-את-עארף, רצח בע"מ, לתלות על חגורותיהם כמה קרקפות.

למשל של רייצ'ל קורי, הידועה שבהן, "פעילת שלום" אמריקאית של התנועה,   שנהרגה מפגיעת דחפור בדרום רצועת עזה. פעילי ISM ניסו לטעון כי נרצחה בכוונה על ידי מפעיל הדחפור, אך נתפסו על חם בשקר גס, כשהתברר שזייפו את השעה בתצלום שהיה אמור להוכיח את טענתם.

ברשימת הקרקפות של ה-ISM נמצאים גם טום הוראנדל, פעיל האירגון שנהרג מירי של חייל צה"ל לאחר שהתרוצץ ללא הרף לפני חרך היריה בעמדה ברפיח, והחייל שחשש לחייו ירה בו, נשפט ונשלח לכלא; ובריאן אייברי שנפגע מכדור בפניו ועבר שורה ארוכה של ניתוחים.

ויש עוד כמה קרקפות כאלה, של "פעילי שלום" שאיבדו את חייהם על מזבחה של מלחמת העולם של שפירו נגד ישראל.

"פעיל השלום" הדני, רוכב האופניים שהוכה בבקעה ב-2012 על ידי סא"ל שלום אייזנר, שסיים בעקבות הארוע את שרותו בצה"ל, היה גם הוא בוגר של סדנת הרצח מטעם ה-ISM.

לא מיותר לציין מי הם השותפים של ה-ISM בארגון מסעות האופניים בבקעה:

הקרן החדשה לישראל.

ועוד קודם לכן,  באינתיפאדה השניה, גם נתנו אנשי ה-ISM מחסה בדירה שלהם לרוצח-המתאבד שביצע את הפיגוע בדולפינריום.

21 הרוגים, 120 פצועים.

*****

בעקבות הנאום של משעל בדמשק,  עוד באותו סתיו של שנת 2008, הרבה לפני שמישהו בישראל שמע עליו, שלח ארגון הטרור הטורקי ה-IHH נציג מטעמו, עזאת שאהין, שהקים סניף של הארגון בעזה, וגייס כסף למען החמאס. עברו עוד חודשיים, ובינואר 2009 הגיע לדמשק, לפגישה עם משעל ראש ה-IHH, בולנט ילדרים.

בתור מתאבנים למשט, וגם לצורך איסוף מידע חיוני על שיטות הפעולה של צה"ל, כבר יסד ה-ISM את "פרי גזה מובמנט" שהחל להוציא ספינות בקו קפריסין-עזה.

כך קרה שבסוף יוני  2009  נעצרה אשתו של "הפעיל המערבי", הואידה עראף, על ידי צה"ל כשהפליגה בספינה "הרוח החופשית" שניסתה לשבור את המצור על עזה. באותה עונה ערך  "פרי גזה" שמרכזו היה בקפריסין עוד הפלגות ניסיון כאלה.

וההמשך ידוע. הטרוריסטים של ה-IHH רכשו את ה"מאווי מרמרה" והכינו אותה לפעולה. לפני שיצאה לדרך הם העלו עליה באיסטנבול 40 "פעילים" של הארגון, שעברו אימון ותדרוך בהתאם לשיטות של-ISM:

להעמיד את חיילי צה"ל במצב של  lose-lose situation.

הפסד בכל מקרה. אם לא יגיבו לפרובוקציות, יזמינו המשך שלהן, שאולי גם יביא למותם.

ואם יגיבו, תוצג ישראל כמדינה אלימה.

*****

כל זה לא בוצע מתחת לרדאר של הממשלה הטורקית. כלל לא. על המשט נמצאה העיתונאית הפולניה אווה יאסיביץ. במחשב הנישא שלה נמצא סיפור מעניין.

הנה ציטוט מ"הארץ", 20.10.2010:

אחד המסמכים שופך אור על מעורבותה של ממשלת טורקיה  במשט… המסמך הוא פרוטוקול ישיבה  שנערכה באיסטנבול ב-16 במאי והשתתפו בה ראשי הארגונים וקברניטי הספינות. דרור  פיילר, ישראלי לשעבר ותושב שוודיה שהשתתף בפגישה ובמשט, אישר ל"הארץ" בשיחה  משוודיה, את דבר קיום הפגישה ואת רוח הדברים שנאמרו.  (במסמך נכתב): "הממשלה לא הכריזה בתחילה על תמיכה במשימה; אבל בימים האחרונים, (אנחנו)  מקבלים תמיכה ישירה מראש הממשלה ומשרים נוספים. בשיחות פנים אל פנים (במקור: F2F)  נאמר באופן פתוח, שאם יש לנו בעיות כלשהן, הממשלה תרחיב את התמיכה שלה אם אפשר". 

*****

כדי להסוות את כוונותיהם, השתמשו הטרוריסטים – השאהידים שבדרך – גם באותו דרור פיילר שהודיע בשידור שעל המשט "אין אפילו פצירת ציפורניים".

ואילו סמאן אבו עלי, שבדי יליד  עיראק, סיפר כי "האווירה על הסיפון היא רגועה לחלוטין ולא מורגשת שום  מתיחות לקראת המפגש הצפוי עם ספינות חיל הים הישראלי… מזג האוויר נעים ויש  אווירה נחמדה… כולנו נהנים על הסיפון ומאוד שמחים."

מאי 2010 על המרמרה: פעילי שלום טורקיים וחייל צה"ל

מלבד עשרות מוטות הברזל שנעקרו מן הספינה, הגרזנים וסכיני המטבח מציוד הספינה שנמצאו בידי הטרוריסטים של ה-IHH בעת ההיתקלות עם חיילי צה"ל, נמצאו על סיפונה של המרמרה גם שבריות, סכיני קומנדו וסכינים קפיציות, סכינים יפאניות וגם אפודים קרמיים, רוגטקות, כוונת טלסקופית וכדורי רובה.

מבחר סכינים שנאספו מידי הטרוריסטים של ה-IHH על סיפון המרמרה (צילום מהוויקיפדיה)

מבחר סכינים שנאספו מידי הטרוריסטים של ה-IHH על סיפון המרמרה (צילום מהוויקיפדיה)

ומי היתה הדוברת הראשית על סיפון המאווי מרמרה, זאת שהחזיקה מגאפון ופנתה אל חיילי צה"ל שהשתלשלו בחבלים מן המסוקים?

הואידה עארף, אשתו של אדם שפירו.

היא גם היתה הדוברת של המשט שלא הצליח לצאת לדרכו לעזה מחופי יוון בקיץ 2011.

*****

באשר לזהותם של 9 פעילי ה-IHH שנהרגו על ידי חיילי צה"ל אין הרבה ספקות. הם ידעו היטב לקראת מה הם הולכים. הם הבינו יפה את התדרוכים של ה-ISM.

איברהים בילג'ן, בן 61,  פעיל של ה-IHH. על פי דו"ח המל"מ (המרכז למורשת המודיעין) מיום  26.9.2010, אמר קרוב משפחתו שהוא רצה למות כשאהיד.

עלי חיידר בנגי, בן 39,  אזרח טורקי,  יו"ר עמותת צדקה  המסונפת ל-IHH. אשתו  וחבריו אמרו שהיה לו רצון עז למות מות קדושים.

ג'בדט קיליצ'לר בן 38, אזרח  טורקי שהיה כתב ומנהל אתר האינטרנט של ה-IHH. בסרטון שצולם על  המרמרה הוא אמר שהוא מתפלל שאללה יעניק לו סוף טוב כמו לאותם השאהידים.

צ'טין טופקוגלו בן 54, אזרח  טורקי, פעיל ב-IHH. לפי  המל"מ השאיר אחריו מכתב בטרם צאתו למשט ובו הצהיר על רצונו למות כשאהיד וקרא  לאחרים ללכת בעקבותיו.

פחרי ילדיז, בן 43, פעיל  ותיק של ה-IHH.  לפני יציאתו הודיע כי הוא  עומד להיות שאהיד ונפרד מאשתו וילדיו.

ג'נגיס אקיוז, בן 41, אזרח  טורקי פעיל ב-IHH  שהשאיר צוואה לפני עלייתו למשט.

פורקאן דוגאן – בן  19 בעל אזרחות כפולה – טורקית ואמריקאית, עלה לאוניה באנטליה. על פי כתבה בעיתון  טורקי כתב ביומנו: "אלה השעות האחרונות לפני שאצטרף לחוויה המתוקה של היות  שאהיד."

נג'דאת ילדרים, בן 32, אזרח  טורקי, פעיל ב-IHH.

ג'נגיס סוגור, בן 47, אזרח  טורקי ופעיל באגודה איסלמית באיזמיר.

לגבי 7 מבין ה-9 לא יכולים להיות שום ספיקות.

בסרטי  צילום רבים שנמצאו במרמרה נראו פעילים נוספים המבקשים למות מות שאהידים תוך כדי  פרידה אחרונה מבני משפחותיהם. השיטה המתוכננת להגשמת השאהידות נשמרה בסוד:
"הפעילים אינם מוכנים לספר מהי אסטרטגיית ההכנה על הספינה, ואולם התבטאו:  אנחנו נלמד את הישראלים לקח שלא ישכחו והצבא הישראלי יושפל מול כל העולם."

העיתונאי אדהם אוזקסה כתב לעיתון הטורקי  "עלון העולם" כתבה תחת הכותרת "המאווי מרמרה מוכנה להתנגדות".  אחת ממשתתפות המשט, שדיא ברכאת, התראיינה ואמרה: "יקרה אחד משני דברים טובים. או  שנמות כשאהידים או שנגיע לעזה."

הניסוח שלה לשיטת ה-lose-lose situation של יהודי המחמד אדם שפירו.

*****

הנה כך הסגיר צייד הקרקפות אדם שפירו את מטרת פעולותיו בפני נעה קולפף מתכנית "המקור" בערוץ 10. אלה המילים שאמר לה:

"הם מאשימים אותנו בנסיון להתגרות בישראל.

 כן, כן, תשכחו מהאשמות. זה מה שאנחנו מנסים לעשות, להתגרות.

 אין זו אשמתי שכאשר ישראל נמצאה מגורה, היא החליטה לירות באנשים"

ובשפת המקור:

They accuse us of trying to provoke Israel,

yes, yes, forget accusations
This is what we are trying
to do, is provoke
.

It's not my fault that
when Israel was provoked, it decided to shoot people
"

וכבר ציינתי ששפירו הודה בפני קולפף שהשיטה הרצחנית הזאת אינה חדשה. היא שימשה אותו, כפי שהוא עצמו אמר, "בכל פעולותינו".

אחרי הסבריו, שפירו נשמע קצת נלעג כשהוא אומר שאין זו אשמתו שכאשר מתגרים בישראל היא יורה באנשים.

זוהי בדיוק אשמתו.

דמם בראשו.

זוהי תמצית האסטרטגיה הרצחנית של יוזמת המשטים, ה-ISM.

אותה אסטרטגיה, ולא במקרה, ששימשה את החמאס בכל מלחמות עזה מול צה"ל.

לגרום לצבא הישראלי להרוג אזרחים פלשתינים חפים מפשע, רבים ככל האפשר, כדי להכתים את ישראל.

כפי שהגדירו זאת אחיהם הערביים:

"מספסרים בדם הפלשתיני".

——————————————————————————————-

* שפירו מסביר  מהי מטרת פעילותו.

"מה שאנחנו עושים במשך עשר השנים האחרונות…הוא… לעבוד עם החברה הפלשתינית על העלאה בדרגה של ההתנגדות…שחרור עזה היא רק טקטיקה אחת מתוך אסטרטגיה כוללת יותר, להפוך את הקונפליקט הזה ממאבק בין ישראל ובין הפלשתינים, או בין ישראל לעולם הערבי…למאבק בין  העולם כולו ובין ישראל (מחיאות כפיים)…שחרור עזה הוא רק טקטיקה שמטרתה לשנות את פניו של הסכסוך ולבנאם אותו… החזית שלנו היא העולם כולו ושם צריך המאבק שלנו להתבטא…"

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: