Skip to content

סטטוסים/השיטה המוזרה להכשרת שרצים, מה היה "מחפיר" בחדשות ערוץ 10, אין "שלישי בשלייקס" בקולנוע חיפאי, והשטותניק מ"הארץ" מחלק ציונים

יוני 11, 2015

סטטוסים שפרסמתי בפייסבוק בימים האחרונים

מה מוכנים לעשות בשמאל כדי להכשיר שרץ לאומני ערבי

הבוקר שמעתי את אילנה דיין מראיינת בגל"צ את שר החינוך נפתלי בנט באשר לשלילת הסיוע הממשלתי לתיאטרון החיפאי המעלה הצגה אוהדת לרוצח על רקע לאומני, במקרה הזה שלנו – ערבי.

בנט העלה את הטיעון החביב גם עלי: מה היה קורה להצגה מקבילה על הרוצח ימ"ש של רוה"מ יצחק רבין. טעון הידוע בלוגיקה המשנאית כ"גזירה שווה". אילנה התבלבלה וניסתה להוציא מבנט שאולי כלפי הצגה כזאת היה יחס אחר. בנט לא התבלבל והשיב שלא. אותו יחס. לא ראוי לסיוע ממשלתי.

מה לא מוכנים לעשות דיין זו ובני סוגה כדי להכשיר שרץ לאומני ערבי. אפילו להכשיר שרץ לאומני יהודי הם מוכנים, בשם "חופש הביטוי", אלק.

אז הרשו לי לנצל גם אני את חופש הביטוי: דבילים שכמותכם.

IMG_2567

אניות ממתינות בחוף אשדוד

בקולנוע עממי אין שלישי בשלייקס

נזכרתי שביום שלישי שעבר הלכתי לראות סרט בהצגה יומית בקולנוע עממי בחיפה. נתתי לקופאי שטר של 20 ש"ח והמתנתי לעודף. "שלישי בשלייקס" ע"ש השר המנוח אורי אורבך. סרט ב-10 ש"ח, כידוע, לבני גילי. "28 ש"ח," אמר לי הקופאי, "אין אצלנו שלישי בשלייקס". לקחתי בחזרה את השטר שלי. אין אצלי קולנוע עממי. שיחפשו את החברים העממיים שלהם במקום אחר.

בערוץ 10 שומרים על אובמה הקדוש

מהדורת החדשות של ערוץ 10 השתמשו בניסוח מוזר ביותר כלפי התנהגותו של הקהל האמריקאי בכנס של ה"גרוזלם פוסט" בוושינגטון בעת נאומו של שר האוצר בממשלו של אובמה, ג'ייקוב לו. היו שם קריאות בוז, היו קריאות מחאה, כמה מהנוכחים הפנו את גבם לנואם לאות מחאה. שום דבר שטרם ראינו וטרם שמענו – אבל מגישת החדשות של הערוץ השתמשה במילה חריפה ביותר בבואה לתאר את התנהגות הקהל כלפי השר.

זה היה, אמרה המגישה, ולא פעם אחת, אלא פעמיים או שלוש, "מחפיר", ו"התנהגות מחפירה".

מאיפה הגיעה היציאה המוזרה הזאת?

אתם מתארים לעצמכם שבחדשות ערוץ 10 היו מתארים ב"מחפירה" התנהגות של ח"כים ישראליים לשעבר, המגיבים בקריאות ביניים ובקריאות בוז לנאום של ראש הממשלה בכנסת, למשל? או לדוגמא, לפני כמה חודשים הופיע השר נפתלי בנט בכנס לעניין הדמוקרטיה מטעם עיתון "הארץ", והתנהגותו של קהל "האנשים החושבים" שם כלפי בנט היתה מנומסת הרבה פחות מזו שהפגינו משתתפי הכנס בוושינגטון כלפי השר שלהם. היו אף טענות על אלימות.

ובכן, האם בערוץ 10 קראו להתנהגות של משתתפי הכנס של "הארץ" "מחפירה"?

תשכחו מזה.

אני מעז אפילו לטעון, שגם אילו זכה מנהיג המחנ"צ יצחק הרצוג לקריאות ביניים ולקריאות בוז מקהל ישראלי כלשהו, במחלקת החדשות של ערוץ 10 לא היו מעיזים להשתמש במילים "התנהגות מחפירה" כלפי קהל המגיב כך לדברי פוליטיקאי. פתאום הפוליטיקאים קדושים? מה, מרחו להם עוגה על הפרצוף? זרקו עליהם נעל?

אבל כשמפנים מחאה מנומסת כלפי שר בממשל הקדוש של הנשיא הנערץ ברק אובמה – מה כבר עשו לו – ובכן, כאן פתאום יוצא לאור ה-SAY של חדשות ערוץ 10.

אז הנה מה שמחפיר לפי דעתי בכל הסיפור הזה: הניסוח הזה של מחלקת החדשות, הוא שהיה מחפיר. גם מביש. גם נלעג. ועלוב כל כך.

אגב, פרשת הכנס של הג'רוזלם פוסט ושר האוצר סוקרה גם ב"לונדון וקירשנבאום" באותו ערוץ, בצורה סבירה לגמרי ובלי שום מילים רמות.

אז מאיפה צץ לטמבלים של מחלקת החדשות בערוץ 10 ה"מחפיר" הזה?

השטותניק מ"הארץ" והקשר בין מחט לתחת

אני מקשיב עכשיו לדו שיח מדהים, פשוט מדהים, בין הכתב המדיני של "הארץ" ברק רביד ובין המראיין שלו ברשת ב', שבו רביד מסביר את רעיונותיו המעניינים בקשר ל(שיגור הטילים מ)עזה. רביד יודע הכל על העבר, על ההווה ועל העתיד. יודע מה צריך לעשות איך למי ולמה, ואיפה כולם טועים ואיפה הוא וחבריו מ"הארץ" צודקים.

ותוך כך מחלק ציונים שליליים ביותר למראיין שלו ומאשים אותו בליקוק לשלטון ובחיפוש משרה כדובר אצל ראש הממשלה, לשר הביטחון הוא קורא "אחד יעלון" ועוד ועוד, הכל תוך שימוש בביטויים כמו "מה הקשר בין מחט לתחת". איש התרבות מהעיתון ל"אנשים חושבים".

תזכורת: זהו אותו ברק רביד, הוא עצמו, שזה מה שכתב בעיתונו ביום הבחירות, 15.03.2015:

"גם אם נתניהו יצליח לגייס עוד מנדט מהימין, הוא יתקשה לעצור את דימום המנדטים לכיוון המרכז…משמעות הדבר תהיה שהליכוד ירד מתחת לרף עשרים המנדטים. במצב כזה, כל שיישאר לנתניהו הוא להודיע על פרישה עוד בליל המדגמים, או להמתין שבכירי מפלגתו יפנו נגדו וידיחו אותו."

אז זה שהמו"ל שלו ממשיך להעסיק אותו כאילו כלום, זה בסדר. המו"ל שלו מוציא עיתון לא כדי לספק אמיתות ועובדות, אלא לצורכי תעמולה, ופרסום של שקרים ושטויות אוויליות הוא לגיטימי לגמרי כשמדובר בתעמולה. אבל בשביל מה ממשיכים להזמין טועה-ומטעה כזה להתראיין בכלי תקשורת אחרים? ונותנים לו להביע את דעתו בענייני העתיד כשכבר הוכיח ברבים את איוולתו המוחלטת כשהיה מדובר בהווה? רק על האיוולת הזאת, מגיעים למראייניו כל דברי הרהב והשחץ, העלבונות והגינויים שחטפו מהשטותניק הזה.

 

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: