Skip to content

סטטוסים ותגובות/ כל מה שרציתם לדעת על "שוברים שתיקה" ולא פחדתם לשאול

יוני 7, 2015

סטטוס אחד וכמה תגובות לתגובות מתוך הפייסבוק בסוף השבוע האחרון בעניין "שוברים שתיקה"

הכל התחיל בזה ששיתפתי בפייסבוק את הסרטון הבא של "שוברים שתיקה", שבו מאראיינת גאולה אבן-סער את אחד מפעילי העמותה:

ובתגובה כתבתי את הדברים הבאים:

מדהימים השקר והצביעות של המרואיין והבורות והחובבנות של המראיינת, שהגיעה לעניין רק לקראת הסוף, הצליחה אמנם להרגיז את המרואיין אבל נתנה לו להתחמק בשקרים וחצאי אמיתות. והעניין הוא כמובן, מי מממן את "שוברים שתיקה" ולשם מה. המרואיין דיבר על מממנים בתור "מדינות" ובתור "אנשים פרטיים". אבל הנה רשימה חלקית של תודות ששלפתי מתוך האתר של "שוברים שתיקה":

"פעילות "שוברים שתיקה" מתאפשרת תודות לתרומתם הנדיבה של יחידים וקרנות שונות בהם:

Broederlijk Delen; the CCFD – Terre Solidaire; Dan Church Aid; Die Schwelle; Human Rights and International Humanitarian Law Secretariat; medico international; MISEREOR; Moriah Fund; New Israel Fund; Open Society Foundations; Rockefeller Brothers Fund; the Royal Norwegian Embassy to Tel Aviv; Sigrid Rausing Trust; SIVMO; Spanish Agency for International Cooperation (AECID); Swiss Federal Department of Foreign Affairs; Trócaire"

עד פה מתוך האתר של המתוקים האלה.

ברשימה הזאת שלמעלה יש מדינות אך אין כמעט אנשים פרטיים". הכל מדינות, תאגידים ועמותות. רוב המימון מגיע מתאגידים כלכליים אדירים ומכנסיות אירופאיות. הכנסיות האירופאיות מבקשות להוכיח מה שכנסיות הנוצריות מבקשות להוכיח כבר אלפי שנים: שרוצחי ישו רוצחים גם את כל האחרים, ביניהם ערבים פלשתיניים. ברשימה נמצא התאגיד של המיליארדר האנטי-ציוני ג'ורג' סורוס (Open Society), שקיומה של מדינת ישראל לצנינים בעיניו. וברשימה נמצאת גם קרן האחים רוקפלר, אילי הנפט הגדולים בעולם, שעניינם הקבוע לחרחר מלחמה במזרח התיכון, בין השאר בין יהודים וערבים, כדי לשמור על רמה גבוהה של מחירי הנפט. אלה האינטרסים שמשרתים השטינקרים של "שוברים שתיקה" וכל היתר בלה-בלה.

בתגובה לכך ציטט אחד מחברי את דברי "שוברים שתיקה", שבעצם הארגון הזה מציג לעולם את  "הישראלי היפה", ככה שהשטינקרים האלה הם בעצם בעדינו! 

בתשובה כתבתי את הפוסט הבא:

די, נמאס לי מכל הסיפורים האלה כאילו ארגונים כמו "שוברים שתיקה" או "זוכרות" וכל מיני סנג'רים דומים של הקרן החדשה, מציגים בעצם את "פניה היפות" של ישראל.
כמה אפשר?
האם לא ברור שמדובר בבלוף סוג ג'?
ידידי ישראל יודעים מהי ישראל. הוא לא צריך את העסקנים בשכר של "שוברים שתיקה" וכל השאר בתור מליצי יושר.
גם הרוב הגדול שאינו נוטה לשום צד יודע לא רע מיהי ומהי ישראל ואינו זקוק ליפי הנפש המזוייפים הללו.
ואני טרם שמעתי על האנטי-ציוני או האנטישמי שכאשר שמע את העדויות האנונימיות לחלוטין של "שוברים שתיקה" או שאר השטינקרים, חכך בדעתו והחליט שישראל בכל זאת ראויה להקשבה.
מה שנראה כמו פיל, והוא בעל חטי פיל, אוזני פיל ואף של פיל, הוא פיל, ולא אנטילופה.
ומי שמשלמי שכרו הם האחים רוקפלר או קרן פורד והכנסיות האנטישמיות של מערב אירופה, והוא אוסף עדויות ומציג תערוכות משמיצות הנשענות על עדויות אנונימיות בשוויץ, ואחר כך עושים ארגוני ה-BDS ודומיהם בעדויות האלה שימוש נגד אחיהם לנשק של השטינקרים, הוא דיה מצוייה, אוכלת נבלות, ולא יונת שלום.

מיד הודיעו לי שניים מחברי – אני לא בורר חברים על פי דעותיהם הפוליטיות (כי השמאל והימין חד הם בעיני) – שהם בכלל בעד המעשים של"שוברים שתיקה" וה-BDS, כי זאת השיטה היחידה שתעבוד: לחץ מהעולם על ישראל, כדי לסיים את הכיבוש.

וזה מה שהשבתי:

העמדה שלכם, א.  וח., היא עמדה הגזענית האופיינית והנפוצה של השמאל המזוייף והאידיוטים השימושיים שלו מזה המון שנים.

אני זוכר שכשהתחלתי את דרכי הפוליטית, סיפרו לי במפלגה שלי ,"מוקד", שזה המוטו של נחום גולדמן הידוע והמנוח (מי שעמד בראש ההסתדרות הציונית) בעשור שאחרי המלחמה ב-1967. הוא סמך ללא הרף על הלחץ הבינלאומי (בעיקר של הנשיא האמריקאי התורן. גולדמן סמך על כולם) שיזיז את ישראל בלחץ, כי "הם" מבינים רק את שפת הכוח. ולא חשוב ש"הם" היו אז הממשלות של המערך.

אלא שלימים התברר שוב ושוב, שלא ישראל היא המכשול בפני השלום עם הפלשתינים, אלא הפלשתינים.

זה התברר בהסכם עם מצרים בסוף הסבנטיז כשהסתבר שישראל אינה דבקה בשטחים ומוכנה להחליף אותם בשלום אם רק יש מי שמוכן (ועוד ממשלת הימין הפשיסטית של בגין!) ולא צריך שום לחץ אמריקאי. העסק בושל מתחת לאפם ובלי לשאול אותם.

וזה התברר שוב בתחילת הניינטיז כשנחתם הסכם השלום עם ירדן (ועוד ממשלת השמאל הפשיסטית של רבין! התארים הציוריים של ממשלות ישראל פה הם כמובן על פי האידיאולוגיה של השמאל המזוייף). וגם שם לא היה שום לחץ.

אבל עם הפלשתינים הצלחנו לחתום רק על אוסלו. והתוצאה של אוסלו ידועה ולא מקרית.

ערפאת דיבר על "שלום של אמיצים" באנגלית לטובת הכופרים שלא יודעים מהם הודנא, הסכם חודיבייה והטבח ביהודים בנווה המדבר בח'ייבר. אבל למאזיניו בערבית הוא הסביר בדיוק למה כוונתו וגם ביצע באינתיפאדה 2.

ואילו הראיס הנוכחי רק אשתקד אמר לנשיא הנכבד אובמה בבית הלבן שילך לחפש את החברים שלו עם "יוזמת קרי", כרת ברית עם החמאס ופתח במלחמה מדינית.

ואילו הגזענות של האינטליגנציה הבורגנית של השמאל המזוייף והאידיוטים השימושיים שלו, מתבטאת בכך ש-

או שהצד הפלשתיני מבחינתם או לא קיים בכלל בתור מהות פוליטית שיש לה מה לומר והיא מבצעת פעולות מדיניות שיש מה להתייחס אליהן,

או שהפלשתינים מבחינת השמאל המזוייף משחקים בליהוק הקלאסי של הפרא הפריטמיטיבי והאציל, שיש לגלות כלפיו הבנה, להצדיק כל איוולת וכל רשע מצידו בתירוץ של "התנאים הסוציו-אקונומיים והתרבותיים" או משהו דומה מהלקסיקון של הפוליטיקלי קורקטנס או הפוסט קולוניאליזם או מרקסיזם.

לכן,  יקרים שלי, אתם כל הזמן נופלים. נופלים בתחזיות, נופלים בקלפיות, נופלים בשקרים ונופלים בפחים. בגלל שאין לכם מושג באיזה עולם אתם חיים. סתם שבויים מרצון באידיאולוגיות מעופשות, עם תסמונת סטוקהולם.

לסיום אני רוצה להפנות אתכם לפוסט הראשון שכתבתי בבלוג שלי ב-30 במאי 2011, לפני ארבע שנים. הכותרת היא : שלוש סיבות טובות ליאוש: נתניהו, אבו מאזן ואובמה. ארבע שנים, ושום דבר לא זז.

כאן התערב עוד חבר מאותו זרם בערך, שטען לטובת "שוברים שתיקה" שיש להודות להם כי הם מציגים את "הפנים האמיתיות של הכיבוש ונגזרותיו". וזה מה שהשבתי לו:

עם כל הכבוד, אין לך מושג ואין לי מושג מהם הפנים שהם מציגים. מדובר בעדויות אנונימיות. ואתה לא מצפה ממני שאעמוד דום ואאמין לכל מילה שהחבר'ה האלה מנפיקים. אני רוצה להזכיר לך שהתחלתי להתפרנס מתעשיית המילים כבר 45 שנים, וראיתי המון ביצועים מוזרים בתחום הזה. ואתה הרי לא מצפה מסוס זקן שכמוני, שאתייחס לסנג'רים הצעירים האלה של בית רוקפלר, בית פורד וספסר המט"ח סורוס, שמציגים את עצמם כאלופי המוסר (חה חה) כמי שאני אמור לסמוך על דברתם בבואם להצדיק את שכרם.

ושים לב: אינני אומר שלא בוצעו פשעי מלחמה ומעשים לא הולמים על ידי צה"ל בשטחים או לדורותיהם. אבל שטינקרים המוציאים דברים מהקשרם, ועובדים כסוכנים זרים בלי להודות במהותם האמיתית, ועורכים תערוכות בשוויץ בשירות ה-BDS, הם לא מקור נאמן בשבילי (ואגב – בלי קשר לא הייתי סומך על עדויות אנונימיות מכל צד שהוא של המפה הפוליטית, אולי אין זה מקרה שטרם נדרשתי לכך).

אותו חבר התייחס גם לתשובה הקודמת שלי לשני תומכי ה-BDS, איפה שכתבתי כי ישראל כבר הוכיחה שהיא מוכנה לשלום, הפלשתינים לא. לדבריו, ישראל נאלצה לעשות שלום עם מצרים בגלל מלחמת יום כיפור, ואילו השלום עם ירדן בא רק כדי לדחוק את הפלשתינים הצידה.

וכך השבתי:

תראה איך תמיד אתה נופל, כחבריך, במלכודת של העמדה הגזענית האנטישמית השמאליברלית הרגילה והצפויה, עם היהודי-הישראלי הרע והזומם, שהולך לשלום רק אם אין לו ברירה או אם הוא זומם נגד צד שלישי, בעוד שהערבי הוא תמיד התמים , בלי טיפת רשע, שוחר טוב וקורבן פאסיבי שמקסימום-מקסימום-שבמקסימום "עושה טעות נוראה" (מבחינתו, כמובן). זה כל כך שקוף, שקרי וצפוי, שזה כבר די משעמם אותי, למען האמת.

ועוד טען אותו חבר שבכלל, הטענות שלי בדבר פעילי "שוברים שתיקה" ודומיהם בתור שטינקרים וסנג'רים של משלמי שכרם השונים – המדיניות, התאגידים הקפיטליסטיים הענקיים והמימסדים הכנסייתיים, הם בכלל "נראטיב קצת פראנואידי". זאת אומרת, עוד שיטת טיעון חביבה (גם מבחינה היסטורית) על השמאל המזוייף, להאשים את "הסוטים מן השורה" בחוליים נפשיים שונים (בינתיים הוא מחק את דבריו, הבחור לא טיפש ומבין שנפלטה לו שטות, אבל מכיוון שהטיעון עדיין עולה פה ושם, אני מרשה לעצמי לצטט בכל זאת את תשובתי:

אני רושם לפני את עמדתך המעניינת בנוגע לשיטת ההעסקה הרווחת מאז ומעולם ובכל מקום, דהיינו שאנשים הנשכרים לעבודה כלשהי מספקים את התוצרת ואת התוצאות המבוקשות למשלמי שכרם. לשיטה הזאת – שעליה מבוססת למעשה כל הכלכלה – אתה קורא "נראטיב קצת פארנואידי". מעולם לא שמעת, כמובן, שמיליארדרים שוכרים בשירות האינטרסים שלהם פוליטיקאים, עורכי דין, עיתונאים, אנשי יחסי ציבור וכן הלאה. וגם לא ידוע לך, כמובן, שהנרי פורד שיסד את קרן פורד היה אנטישמי ותומך של הנאצים, ושוועידת דרבן והפעילות שבהמשכה נתמכה על ידי קרן פורד. כל זה סתם רכילות מרושעת. וברור שאין לך מושג בדבר האינטרסים של "האחים רוקפלר""בתחום הנפט. ואילו אתה אמור להיות במשחק הטיפשי הזה שאתה משחק עם עצמך המבוגר האחראי המעמיד במקומו את המטורף הפרנואידי שזה אני? הצחקת אותי. מה אתה חושב? שדולר אחד היו "שוברים שתיקה" מקבלים אם לא היו רוקדים לפי חליליהם של רוקפלר, פורד, סורוס, החשמנים מאירלנד ומספרד או הכמרים מדנמרק?

מודעות פרסומת
12 תגובות
 1. למי שלא מאמין, עכשיו גם הסרט. לקרוא וללכת.
  http://www.haaretz.co.il/gallery/cinema/.premium-1.2651353

  אהבתי

  • עמירם, באיזה סרט מדובר? כי אני ל"הארץ" לא יכול להיכנס על עיוור.

   אהבתי

 2. הסרט התיעודי "שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים". הבמאית מור לושי. מדובר בהקלטות הלא מצונזרות של 'שיח לוחמים' ממלחמת ששת הימים. לדעתי במקרים טראומטיים שבהם ההתמודדות קשה, לוקח לאמת הרבה זמן לצאת לאוויר העולם. כך שהחשיפות של 'שוברים שתיקה', מאפשרות אולי התמודדות טובה יותר, עם מה שאנשים ראו או עשו. אבל זה שייך כבר למקצוע אחר.

  אהבתי

 3. אולי הכתובת של הכתבה תעזור. הנה: http://www.haaretz.co.il/gallery/cinema/.premium-1.2651353

  אהבתי

 4. עמירם, אני לא מנוי על "הארץ" אך מודה לך על השרות שאתה מעניק לקוראי. באשר ל"שוברים שתיקה", כל מה שהם אומרים, כותבים ומפרסמים חשוד עלי, שהרי הם מתכחשים להיותם סוכנים זרים במשמעות הפשוטה של המושג: עובדים למען ממשלות זרות, תאגידים זרים ומימסדים כנסייתיים נוצרים אנטישמיים. הם לא מקור בשבילי לשום דבר.

  אהבתי

 5. ממש ראשומון. אני רואה אותם כאותו ילד שמחזיק את הסכר. או לחלופין זה שרואה את האמת על בגדי ההסוואה וחושף את האמת.

  אהבתי

  • עמירם, אף אחד חוץ מקומץ קטן מאוד של משוכנעים לא מאזין להם פה כי הרוב הגדול מאוד רואים אותם בצדק כשטינקרים, ובחו"ל הם משרתים אנטישמים ואנטי-ציונים.

   אהבתי

 6. באסוציאציות חופשיות זה מזכיר לי את עזר וייצמן שיצא נגד השטינקרים שחשפו שחיתויות. אחר כך התברר שגם הוא התפוטר על רקע דומה. אותו הדבר לגבי היועץ המשפטי מזוז שהטענה הראשונה שלו נגד חשיפת מעשי האונס של קצב, הייתה של אמא פולניה. מה יגידו בחו"ל על נשיא יהודי אנס. הנמשל ברור. שולח לך מייל פרטי.

  אהבתי

 7. עמירם, כל עוד העדויות של שוברים שתיקה הן אנונימיות, ונראה שזה לא הולך להשתנות, ולכן אין שום דמיון ואין שום סיכוי שהתחזית העגומה שלך תתממש. אני לא טוען שלא נעשו פשעי מלחמה או מעשים לא ראויים, אך בשורת הגאולה, לא מידי מצורע היא תבוא. ועסקני ש"ש מוכתמים בכסף שמקורו באנטישמים וספסרי נפט ומט"ח. לא מפי השטינקרים האלה נלמד מוסר.

  אהבתי

 8. אם מדברים על אנטישמיים וכו', אחד התורמים הגדולים לימין, הוא המטיף האוונגליסטי ג'ון היגיי, האיש שאמר שהיטלר מילא את רצון האלוהים.

  אהבתי

 9. עמירם, כשחשפו את העובדה שהייגי תורם מצד אחד ל"אם תרצו" ומצד שני לאוניברסיטת בן גוריון, שאותה תקפו אם תרצו בשמאלנות, הוא הסיר את תמיכתו בימניים ונשאר עם השמאלנים.

  אהבתי

 10. פרסם את זה מחדש ב-ביחד….Torether.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: