דילוג לתוכן

הגרעין האיראני: הבלוף של שר החוץ זריף ולמה הוא יכול לעבוד, כולל אצלנו

מאי 15, 2015

שמעתי, ששר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, המתדיין כרגע עם המעצמות בדבר הסכם הגרעין מיסודו של ברק אובמה, אמר שהוא שאינו מבין מה הפאניקה.
מה פתאום חוששים הסעודים מפני ההסכם.
שכן, שימו לב – איראן כלל אינה מתכוונת להשתלט על האזור!
מה שאומר, שבלי שום כוונות אפלות בכלל, כבר השתלטה איראן, כמעט לגמרי, או באופן חלקי, על אותו חלק מעיראק ומסוריה ובמידה רבה גם בלבנון, שאינו נשלט כרגע על ידי דאעש, הכורדים או המארונים ועוד כמה קבוצות קטנות.
וגם ברצועת עזה האיראנים מעורבים מאוד, וכמובן בתימן, כולל אוניות מלחמה בסביבת (מיצרי) באב-אל-מאנדב.
ככה שתתארו לעצמכם מה היה קורה אילו היו לאיראנים כוונות השתלטות, רחמנא ליצלן!
***
מכיוון שזריף אינו אידיוט, ברור שהוא אינו מכוון את האמירה הזאת שלו כלפי הסעודים. ואפילו אנחנו בישראל לא בראש מענייניו. זריף יודע שהסעודים ואנחנו חיים פה, יודעים מה קורה, ולכן מתייחסים כערכה להכרזתו.

אז למי מכוון זריף את אמירתו?

הפתעה: גם לא למנהיגי המערב או המזרח היושבים מולו מעבר לשולחן הדיונים, בדבר ההסכם, שיאפשר לאיראנים להגיע לפצצה גרעינית. מנהיגי המערב לא גרים פה, בטווח המיידי של הפצצה האיראנית הצפויה, אבל תהיו בטוחים שהם קוראים עיתונים, וכמו כן ברור שמנהיגי ישראל והמדינות הערביות המודאגות מעמידות אותם על חומרת העניין.

2015-04-05 00.36.53-2
אז מי נשאר? ברור: זריף מכוון את דבריו אל דעת הקהל המערבית, שאינה מעורה ביותר במה שמתרחש במזרח התיכון, כדי לרכך אותה ולהקל על הפוליטיקאים מהמערב לחתום על ההסכם.
מבחינת זריף, מורכבת דעת הקהל המערבית מהמוני אידיוטים שאינם מבחינים בין ימינם ושמאלם, ולכן אפשר למכור להם בקלות כל דבר שטות בדבר ההתרחשויות במזרח התיכון הממשי, המעשן והמתפוצץ.
וכמובן שזריף סומך על מנהיגי המערב המתדיינים מולו, שלא יעמידו אותו בפומבי על טעותו, ויוציאו אותו בפני דעת הקהל במערב בתור מה שהוא באמת – שקרן מוחלט, שליח של משטר אימים רצחני, איסלאמי קיצוני, שכרגע נאלץ לחתום על הסכם שאמנם יעכב בכמה שנים את שעת ה-P(צוץ), אבל יביא להסרת הסנקציות הכלכליות הקשות.

ולמה יש יסוד לתקוותיו של זריף שהפוליטיקאים במערב לא יחשפו את הבלוף?

כי בארה"ב, למשל, המימשל אוסר על עצמו בכל ענפיו, אפילו את השימוש במילים "איסלאם קיצוני" בהקשר של טרור כלשהו. אז איך יוסבר לילידים שם שבאיראן שולט איסלם קיצוני המבקש להשתלט על העולם כולו (ולא רק על המזרח התיכון) ולהפוך את כל מי שאינם מוסלמים, בשיטת הבחירה החופשית,לגוויות או לדימים (בני חסות).
מובן שחלק ניכר מהעיתונות הממוסדת בארה"ב, המתחזה להיות חופשית, הולכת בעקבותיו בעבודת הטיוח הזאת.
ופה ושם הולכים בעקבות הממשל האמריקאי, בטישטוש האמת, גם במדינות אחרות של המערב, מבין המתדיינות עם האיראנים, בנושא הידוע:

פצצה גרעינית שתעמוד לרשות המשטר האיסלמי הקיצוני השול

ואילו אצלנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שכבר עשרות שנים עסוק בסכנה האיראנית החמורה, מצא לעצמו זמן, דווקא בשעת המבחן הזאת, והרכיב לעצמו את הממשלה המצומצמת והצרה ביותר, כולה ימין, רובה קיצוני ואף קיצוני-דתי.
ממשלה שכל הרמת קול שלה בעניין האיראני תיענה מיד בהרמת קול משתקת בעניין הפלשתיני.

במקום להרכיב ממשלת אחדות לאומית.

האם עלינו להבין מזה שגם נתניהו שלנו לא באמת סבור שיש סכנה ממשית מצד איראן?

3 תגובות
 1. אתה כל הזמן כותב שביבי ברוב טיפשותו הולך לממשלה צרה במקום לממשלת אחדות. לדעתי אתה טועה בכתובת. אם לשפוט ממעשיו בעבר, אילו הייתה לו אופציה לממשלת אחדות הוא היה קופץ עליה מיד ולא הולך לממשלה עם שנוא נפשו נפתלי בנט. העניין הוא שהאווירה הכללית במיפל"צ היא שלילה מוחלטת של ישיבה עם ביבי, שלילה שכוללת את כולם החל בפעילי השטח הילדותיים וכלה בבכירים, שגם הם לא בוגרים במיוחד (אני מתנסח פה בעדינות).

  אהבתי

 2. יונתן, למה אתה מייחס לי האשמה של ראש הממשלה נתניהו בטיפשות. אתה רוצה לסכסך בינינו? לא כל אחד שעושה חשבונות מוטעים הוא טיפש. ולעניין: ככל הידוע לי לא היתה במשך כל המו"מ על הקמת הקואליציה שום פניה ממשית מצידו של נתניהו למחנ"צ בניסיון להגיע לממשלת אחדות. אם יש לך מקורות אחרים אשמח לדעת על כך.

  אהבתי

 3. אגוזי. permalink

  אולי יעניין אותך ראיון של שר האנרגיה האמריקאי, אשר משתתף בשיחות עם האיראנים, אצל ג'ון סטוארט:
  http://thedailyshow.cc.com/extended-interviews/to626x/exclusive-ernest-moniz-extended-interview

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: