דילוג לתוכן

לרגל הודעת משרד הבריאות על הזיהום והסרטן, הנה סיפור מסתיו 2013 על המפעל שאופה אותנו/ נשק כימי מוטל על חיפה ולאובמה לא אכפת

אפריל 15, 2015

מאפיהו

איך שיצאתי אתמול בצהריים מהבית בשכונה שלי הצופה על מפרץ חיפה, הכה בי הריח. אחר כך ירדתי לשכונת הדר. שם היה הריח חזק בהרבה. כשהגעתי לספריה העירונית,  אחת הספרניות נכנסה לקריז. הריח הרס אותה. היא התחילה להתרוצץ בכל הקומה כמו ג'וק מורעל לשאול אם זה לא בא ממשהו בספריה. "הרגיעו" אותה: זה לא מהספריה. זה מבחוץ.
בערב יצאתי למסע רגלי. היה ריח בכל השכונה. ריח חזק, כימי. כשחזרתי הביתה נכנסתי לאתר של "הירוקים" שבעדם הצבעתי. אולי הם יודעים משהו על המחנק הזה. שום כלום. הם עוד מתברכים בדף הפייסבוק שלהם בתוצאות הבחירות מאמצע השבוע שעבר.
גיגלתי ומצאתי שזיהום האוויר  אמור היה להיות בינוני בגלל עניינים תחבורתיים, כמו בגוש דן ובעוד מקומות. אבל הכימיקל שהרחתי לא בא משום תחבורה. זה בא ממפעל שמייצר נשק כימי נגד תושבי הסביבה. כל היום העיניים שלי דמעו והאף דלף. הגעתי לאתר של המשרד לאיכות הסביבה שמספק, לפי הצהרתו "נתוני ניטור בזמן אמת"  הכל נכון לאתמול,  27.10…

View original post 649 מילים נוספות

From → כללי

5 תגובות
 1. בריאות
  משרד הבריאות פרסם היום את תוצאות סקר אפדמיולוגי שנערך במפרץ חיפה. התוצאות מצביעות בצורה ברורה על 780 מקרי סרטן שונים כתוצאה מזיהום אוויר, במהלך השנים האחרונות. בין הנפגעים גם ילדים. הסקר לא כלל במסקנותיו הנוכחיות, מחלות קשות אחרות. ראש עיריית חיפה יונה יהב, רוצה להגדיל את שטח בתי נתוני הזיקוק בערך פי 4. לפעילי איכות הסביבה, המוחים נגד ההרחבה, קרא יהב תימהונים. יהב הרוצה להפוך את חיפה לעיר תיירות, יתקשה למכור את סחורתו, כל זמן שהנתונים יהיו ברשת. על מנת לא לשעמם בנתונים חוזרים, אפשר להעלות את סיפורם האישי של קורבנות הזיהום.

  אהבתי

 2. עמירם, מדובר בראש עיר אסוני בעליל, האחראי לבריחה של רבים וטובים מהעיר, לאורך שנים, במיוחד משפחות צעירות. ולמה שירצו לגדל ילדים בעירו של ראש העיר הזה, כשסיכוייהם כה טובים – של ילדיהם ושלהם עצמם – לחלות בשלל מחלות כתוצאה מן הזיהום? לא מהסס לספר לנו שיש שיפורים, בעודו עובד שעות נוספות על הרעות, כמו הרחבת בתי הזיקוק שעליה סיפרת. היומרה שלו להפוך את חיפה לעיר תיירות בצל המעשנות היא עוד דוגמא. עוד אחד שחושב שאם יחזור די פעמים על שקרים והבטחות, יימצאו להם קונים.

  אהבתי

 3. יותר ממסכים. מעבר לזה, על השחיתות השלטונית בחיפה הכוללת את יונה יהב ודני נישליס, כתב אבנר הופשטיין סדרת כתבות מצוינת בה'עין השביעית'. מצרף את הקישור של הכתבה האחרונה. משם אפשר להיכנס לכל הכתבות. שווה להתחיל בראשונה, וכל יום לקרוא אחת, כמו ספר מתח. מניח שאתה מכיר. לאלה שלא. הנה.
  http://www.the7eye.org.il/150889

  אהבתי

 4. בן פרנקל permalink

  העיקר שיונה יהב נזכר לשלוח משאיות שיחסמו את הכניסה למפעלים האלה. איפה הוא היה כל השנים ?

  אהבתי

 5. בבגז'

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: