דילוג לתוכן

הסכם הגרעין/ הצצה לתוך מוחו של המנהיג העליון חמינאי (1)

אפריל 13, 2015
מנהיג עליון חמינאי: דין מוחמד בחרב

מנהיג עליון חמינאי: דין מוחמד בחרב

כל איש מודיעין יאמר לכם בלי להתבלבל מהו החומר המבוקש ביותר בענף.

לא ההיערכות של האויב על הגבול. לא תוכניות המלחמה הבאה. לא הנשק הסודי שיוצר לאחרונה או נקנה בחשאי, ואפילו לא רשימות הסוכנים החשאיים שמחזיקים שירותי השושו במדינה שלך.

החומר החם והמבוקש ביותר בענף הוא זה: כוונותיו של המפקד העליון, ראש המדינה שבה פועלים המרגלים,  ותהיה זו מדינת אויב או גם מעצמה ידידה.

הסיבה ברורה: הצרכן מספר 1 של המודיעין הוא ראש המדינה – הנשיא, או ראש הממשלה או הרודן התורן. ולו הכי חשוב לדעת מה חושב ידידו או יריבו, כדי שהוא ידע למה להתכונן ואיך להתגונן מפני המזימה הבאה או איך לתחמן את הצד השני, מה לדרוש מהידיד ועל מה אפשר לוותר.

ברור שמידע מהסוג הזה הוא בדרך כלל קשה מאוד להשגה. לא פשוט למודיעין זר לשתול סוכן או להשיג מקור שיהיה מקורב דיו לראש המדינה שאחריו נערך המעקב.

המידע הזה חיוני, כי הגלוי לעין אינו מספק תשובה. פוליטיקאים מטבעם הם יצורים חמקמקים ביותר. רבים מהם מנסים להימנע מתכניות מוגדרות לעתיד. הם אוהבים אופציות פתוחות. לעתים קרובות הם מזגזגים, עוסקים בהטעיות, ופעמים הרבה הם מצליחים לבלבל אפילו את עצמם.

לדוגמא: אבו מאזן מספר לנו שהוא רוצה מו"מ ללא תנאים מוקדמים שיעדו הסכם שלום ישראלי-פלשתיני, ובינתיים מלמדים במערכת החינוך שלו  גירסה של ההיסטוריה השאובה מן הפרוטוקולים של זקני ציון והשורה התחתונה ידועה. מה הטעם לנהל מו"מ עם בני שטן כאלה, היהודים? זה מה ששואל את עצמו כל תוצר וכל מורה במערכת החינוך הפלשתינית.

והצעת המו"מ של אבו מאזן מגיעה, כמובן,  חמש דקות אחרי שהוא הכריז שהוא נואש מן המו"מ מול ישראל ולכן הוא פונה לבית הדין הבינלאומי בהאג ולמועצת הביטחון של האו"ם.

ועוד דוגמא: לבנימין נתניהו אין בעיה להודיע שהוא בעד מו"מ עם הפלשתינים, אבל בכל שעת מבחן מבצע שר השיכון שלו (לתדהמתו העצומה של ראש הממשלה הישראלי!), איזה תעלול שקוף בעניין רשיונות בנייה באיזה חור, שמספיק כדי לגרש מכאן את המתווך האמריקאי התורן.

ואם לא די בכך, חוזר בו  נתניהו דקה לפני הבחירות מנאום בר אילן וחוזר אליו בנאמנות דקה אחריהן.

אז מה הם רוצים באמת, שני הליצנים האלה, אבו מאזן ונתניהו? חוץ מלהשאיר את כל האופציות פתוחות? חוץ מלהשאיר בעינו את המצב הקיים שבו הכל אפשרי, כי בינתיים החזירון העליון – בצד הפלשתיני ובצד הישראלי – ממשיך לעשות חיים משוגעים תחת ערפל הקרבות? האם הם בעצמם יודעים מה הם רוצים?

*****

אבל לא תמיד קשה כל כך לנחש מה רוצה המנהיג של הצד האחר.

למשל הייאטוללה עלי חוסייני חמינאי, המנהיג הבלתי מעורער של המשטר האיראני. איש שיש להעריך ואף להעריץ את יושרו (היחסי, כמובן).

תוכו כברו. הוא אינו מבלף. הוא אומר את האמת על כוונותיו. כל מה שצריך כדי להתבונן לתוך מוחו של עלי חוסייני חמינאי ולהבין את צעדיו ומה מטרותיו, הוא פשוט לקרוא עיתונים, קצת אתרים באינטרנט ולהציץ בחדשות בטלווזייה.

*****

אבל  קודם כל צריך להיפרד מהדעות הקדומות המאפיינות את הפוליטיקאי או הפרשן או האקדמאי  המערבי הרגיל: זה החילוני, האתאיסט, התקוע באיזו תיאוריה מטופשת ניאו מרקסיסטית/פוסט-קולוניאליסטית, שבוי במעמקי ה-Wishful Thinking, מוכן לרמות את עצמו ואת כל שומעיו כדי להתאים את המציאות לתביעות האידיאולוגיה, חושב שכל העולם ואשתו עשויים כדמותו וכצלמו שלו ושל חבריו – חבורה של שרלטנים נעים לכל רוח, נענים למצוותו של כל דולר של כל ספונסר של אוניברסיטה או של עמותה או מכון, מנפקים תיאוריות לפי הזמנה, חותמים על עצומות לפי דרישה, משתתפים בהפגנות לפי אופנה. אנשים של מילים ריקות ומחוות ריקות.

עלי חוסייני חמינאי לא מתאים למודלים של הטמבלים האלה. הוא איש דת.

הוא  ב א מ ת  מאמין שאללה מכוון כל מהלך בהיסטוריה ובחיים.

הוא ב א מ ת  מאמין שאללה העמיד אותו – את עלי חוסייני חמינאי – בראש המאבק החשוב ביותר בהיסטוריה האנושית, שהוא המאבק על השלטת האיסלאם בנוסח השיעי ועל פי קביעותיו של קודמו האימאם רוחאללה חומייני , על העולם כולו. וקודם כל על המזרח התיכון.

הוא ב א מ ת מאמין שהעם האיראני, כל משאביו, כוחותיו וצבאו, הם קודש למאבק הזה. מכשירים במלחמת יום הדין  שתשליט את האיסלאם ואת אללה על העולם כולו.

זו תכלית חייו. זה טעם קיומו. גם של המנהיג העליון וגם של העם האיראני, ושל כל שיעי נאמן בעולם.

כל הדברים המעניינים מנהיגים מהסוג המערבי – שיגשוג כלכלי, עוצמה פוליטית, משחקי כוח וכבוד – כל אלה בדיחה בעיניו של עלי חמינאי. לכל היותר אילוצים שיש להתחשב בהם כשאין ברירה.

הוא קורא, מבודח, את ההערכות שמפרסמים אודותיו ואודות האינטרסים של משטרו האקדמאים הטמבלים מהנוסח הפוסט מודרניסטי השולטים עכשיו בפוליטיקה, באוניברסיטאות ובתקשורת של המערב.

מכתבי התחינה "המכבדים" ששולח לו הנשיא האמריקאי ברק אובמה – מנהיגו של "השטן הגדול" – רק מחזקים את דעתו על חולשתם ואפסותם של הכופרים חסרי האלוהים שעולים לשלטון במדינות הרקובות של המערב השוקע.

אין לו ספק שהם יתכופפו כקני סוף נידפים מול הרוח הגדולה, רוח האמת והצדק האלוהיים,  הנושבת מן הרפובליקה האיסלאמית של איראן, האגרוף הקמוץ של אללה.

כל זה אינו, מבחינתו, העמדת פנים. לא מדובר ב"סיפר" ("נראטיב") שהוא מוכר בציניות אינטרסנטית להמונים הנבערים והמוסתים שזועקים מולו , בעודו נואם לפניהם, "מוות לאמריקה", "מוות לישראל" ועכשיו גם "מוות לסעודיה".

הוא אינו מטיף להם לצאת למלחמה מקודשת למען אללה כדי להשיג מטרות אחרות, כגון לשמר את שלטונו, או כדי לאפשר לבנו להמשיך במעשי השחיתות האדירים שלו באין מפריע. כלל לא. תרגילים כאלה מתאימים למשטרים הרקובים של הכופרים.

עלי חוסייני חמינאי, יורשו של קודמו האימאם רוחאללה חומייני (ממלא מקומו הזמני עלי אדמות של האימאם הנסתר ה-12, צאצא של משפחת הנביא מוחמד) ואימאם בעצמו – הוא איש עם שליחות גדולה, שאין חשובה ממנה עלי אדמות. ואין שום טעם לחייו, או לכל דבר שהוא עושה, אם אינו דבק בשליחות הזאת ועושה את הצעדים הנחוצים כדי להשליט את האיסלם על העולם כולו בדרך היחידה האפשרית:

דין מוחמד בחרב.

*****

כל זה כלל אינו סודי. הכל גלוי לגמרי וידוע. מתפרסם בעיתונים של המשטר. מבוטא לגמרי בגלוי בנאומים ובדיונים, הסודיים והגלויים. צריך רק לקרוא, להאזין ולצפות, ולא להניח לתיאוריות ולאידיאולוגיות של ה-Wishful Thinking הרגיל ושל התקינות הפוליטית המקובלת לעוות את התמונה, להתאים אותה למבוקש, למה שאפשר למכור לקוראים התמימים של העיתונים, לצופים המסורים של הטלוויזיה או לבוחרים המשתתפים כרגע (תודה לאל) רק בסקרים – כדי לקנות שקט מדומה לכמה ימים, חודשים או שנים.

*****

העובדה שעלי חוסייני חמינאי הוא מנהיג מוסלמי אדוק ומסור לדרכו, אינה אומרת שהוא אידיוט. גם זה בניגוד למה שחושבים הפוליטיקאים והמלומדים מהסוג הרגיל במערב. הוא יכול ללמד אותם כמה וכמה דברים בהילכות פרגמטיזם, תרגילים פוליטיים, תעלולים ותמרונים בדעת הקהל ושאר ירקות.

(זיכרו את חסן נסראללה)

כשהמצב קשה, זה אומר שאללה דורש נסיגה זמנית. בקוראן ובחדית שהיא פרשנותו יש תרגיל לכל מצב. למשל: מותר לחתום מול הכופרים על הסכם נכלולי מסוג ה"הודנה". ואם הנשיא האמריקאי העומד בראש "השטן הגדול" חושב שהפסקת הסנקציות (שהיא התוצאה המעניינת את חמינאי מבחינת ההודנה) תביא לשינוי במשטר האיראני – וזה עוזר למטרה – אז למה לא? שיחשוב.

וההודנה היא רק אחד מתרגילי ה"תקיה" – רשימת התעלולים שמותר למאמין לעשות כדי לקדם את מטרותיו של אללה ומאמיניו עלי אדמות במצבים המשתנים של הפוליטיקה הבינלאומית.

אבל בשום אופן אין להרפות לרגע מן המטרה. שלטון האיסלאם. ואם איזה מלומד ישראלי טיפש, או גנרל טיפש לא פחות חושב שחמינאי "רציונלי" וזה יכול לעזור למטרה – אז למה לא?

רשומה ראשונה

From → כללי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: