דילוג לתוכן

סטטוסים אחרונים לפני יום הבוחר/ הלאומנות העיוורת של מצביעי "המשותפת", המדינה הלא שפויה של ענר שלו, ועוד אישור לחזירות של החזירון העליון בפרשת מחירי הדיור

מרץ 16, 2015

סטטוסים בפייסבוק מהיממה האחרונה

כמה מילים על האנשים המוסריים שמצביעים לרשימה המשותפת

לפני כארבע שעות העליתי פה פוסט בעניין איזה מאמר פלצני שכתב ב"הארץ" אחד ענר שלו, שטען ש"במדינה שפויה היתה מרצ מועמדת רצינית להיות מפלגת שלטון, ולא מועמדת לחיסול." (מה זאת אומרת "מועמדת לחיסול" אגב? על ידי מי? על ידי מצביעיה שחושבים שיש להם משהו יותר חשוב לעשות עם קולם? לזה קוראים בדמוקרטיה "חיסול"?)

היו קצת תגובות משועשעות על הפוסט, שזה בסדר, כי בסך הכל באתי רק להסתלבט קצת על הפלצן המתנשא. אבל הנה התגובה שהעלתה לי את הסעיף:

"אם אתה חושב," –  כתב לי חבר אחד שהולך להצביע מחר עבור "הרשימה המשותפת" –  "שאוסף הפסיכופטים שמנהלים פה את העניינים ראויים להקרא שפויים…גם לך יש בעיה לא קטנה…"

ובכן, הנה מה שעניתי לו:

בחייאת … אתה בטוח שלא התרופפו לך כמה אומים בקופסא, אם אנחנו כבר בעניין? קצת יותר מדי קובה-ליברה במסעות האחרונים, אולי?

שכחת לאיזה טיפוסים אתה הולך לתת את קולך היקר מחר?

שנתחיל להיכנס לעמדות המתקדמות והנאורות של חד"ש-רק"ח-מק"י "המשותפת" בקשר לסוריה, נניח?

זוכר איזה מאמר של המזכיר מוחמד נאפא?

טבח של מאות אלפי אזרחים אומללים?

ודוב חנין המשעשע עד דמעות מספר לנו ש"חופש הדעות" במפלגה המתקדמת, הנאורה והמוסרית הזאת לנוכח הטבח בסוריה הוא-הוא ההוכחה שיצאנו מהתקופה הסטאלינסטית?

זוכר איזה אחד במאי ממש לא מזמן כשחביביך צעדו עם דגלי סוריה וכרזות תמיכה ברופא העיניים הרצחני מדמשק?

שאספר לך איזה צחוק וסמטוכה עשו ב"גדה השמאלית" מאיזה ראיון עם כתב של ל'הומניטה שהעז להגיד חלק מדעתו על אסאד ומשטרו?

והטיפוסים שאתה מכיר, שחושבים שהמשטר באיראן רציונלי? ההייאטוללות שתולים כל יומיים איזה אזרח איראני על מנוף יפאני צהוב?

או אולי נעסוק בענף אחר של החבר'ה שאתה מצביע בשבילם?

קטאר, אומר לך משהו?

מדינה עם 250 אלפי אזרחים עשירים כקורח ומיליון וחצי עבדים?

וכל זה – בסוריה או בקטאר לפי בחירתך הדמוקרטית, בלי בצלם ובלי עדאללה, בלי מוסאווה ובלי זוכרות.

אז אתה מדבר על הפסיכופטים שמנהלים פה את העניינים? הם לא שפויים?

קח את כל פשעי ישראל ועלילותיה, והם לא מספיקים בשביל למלא תא קטן בחבילה שסוחבים עליהם החברים שלך והחברים שלהם.

אז טול קורה, עיוני. טול קורה. ועכשיו אני שוקל לכתוב פוסט במיוחד בשבילך ובשביל שכמותך.. חרשים, עיוורים וקטנים. אפסים אינטלקטואלים ופסולת מוסרית.

עד כאן מה שהשבתי לחבר היקר. ועכשיו אני שואל את עצמי, ואתכם: מה מביא אדם לעיוורון כזה? לחוסר מודעות כה קיצוני? והתשובה הקבועה שלי: שנאה. שנאה לאומנית, גזענית, מעוורת, משכיחה כל היגיון, מעלימה כל מוסר.

כבר ציטטתי כאן את ג'ורג' אורוול שהבהיר איך נשבתה האינטליגנציה הבורגנית מצד שמאל של אנגליה בדורו בלאומנות הסלאבית-קומוניסטית-סטאליניסטית (והענף הימני של האינטליגנציה הבריטית נעשה במקביל שבוי של הלאומנות הגרמנית-נאצית.) ופה לפנינו שוב הדגם העברי של אותה תופעה. לא נאה להם להיות לאומנים-גזענים יהודים, אז הם נעשים לאומנים גזענים פלשתינים. מצביעים ל"משותפת" ונדמה להם שהם נאורים ומתקדמים. איזו בדיחה עלובה.

האבחנה הפסיכיאטרית של המתנשא התורן

ענר שלו דש היום ב"הארץ" בעניין הכאוב של השמאל הישראלי ההולך ונכחד לפי דעתו ומביא שלל סיבות ועילות לקיומה של התופעה המצערת הזאת.

בין השאר הוא טוען שם כי "במדינה שפויה היתה מרצ מועמדת רצינית להיות מפלגת שלטון, ולא מועמדת לחיסול."
מזה אפשר להבין בקלות, שלדעתו של שלו, המדינה שלנו אינה שפויה.

והנה, דווקא עמדתו זו של שלו, היא, לדעתי, אחת הסיבות העיקריות לאומללותו של השמאל הישראלי. דהיינו, שאותו שמאל מלא וגדוש מדי בטיפוסים מסוגו של שלו, פסיכיאטרים מטעם עצמם שמדינה שלמה שוכבת על ספתם, פסיכולוגים בגרוש של המונים ומתנשאים בחצי שקל.

נו כן, אקזמפלרים כמו גרבוז בכיכר רבין או שלו בכיכר "הארץ" – זו הצרה הגדולה של השמאל שלנו.
ואילו העדויות המצויינות ביותר לשפיותה של המדינה בהקשר הזה הן שתיים:

האחת – שהמדינה השפויה שלנו לא גידלה מתוכה יותר מדי טיפוסים מסוגם, למרבית המזל – נער יספרם. מתנדנדים על סף אחוז החסימה.

והשניה – שהמדינה השפויה שלנו גם יכולה לספוג בקלות את דברי ההבל המתנשאים והגזעניים שלהם כמעט ללא הנד עפעף.

שיברברו.

דה מרקר מגלה: שר הבינוי גנז מחקר המראה שהצעדים הממשלתיים לא יביאו להורדת מחירי הנדל"ן

קבלו עוד אישור למה שאני טוען כל הזמן בקשר למחירי הדיור שאינם יורדים כי אין לממשלת החזירון העליון שום כוונה להוריד אותם. מחקר שהוזמן על ידי משרד הבינוי מגלה שהצעדים החביבים על ידי בעלי הארמונות סביב שולחן הממשלה, כמו "מחיר מטרה" וכמו "מע"מ אפס" אינם יכולים להוריד את מחירי הנדל"ן. ברור שמשרד הבינוי גנז את תוצאות המחקר.http://www.haaretz.co.il/tmr/1.2590366

אני לא מאמין לך שאתה מעוניין להוריד את מחיר הנדל"ן,  מר נתניהו

ראש הממשלה שרוי בעיצומה של הסתערות תקשורתית. בעצתם של יועציו הוא כבר לא מאשים את בן-גוריון, ספיר, אשכול, גולדה, שרון, פרס, רבין, אולמרט, ברק, שרון ולפיד בעלייה הבלתי מופרעת של מחירי הדיור. הוא נוטל את הכישלון על עצמו ומבטיח לשפר בקדנציה הבאה, אם רק ניתן לו.

אני לא מאמין לו.
אני עדיין זוכר כיצד בפתח מחאת האוהלים של דפני ליף בקיץ 2011 (לפני שנגנבה על ידי הפרופסורים של הקרן החדשה לישראל מן השמאל המזוייף והפרופסורים של ראש הממשלה מן הימין החזירי) הופיע בנימין נתניהו והודיע שהוא שמח על המחאה הזאת נגד מחירי הדיור הגבוהים, אף שהמוחים מתפרצים בעצם לדלת פתוחה. כי הוא, ראש הממשלה הגאון, זיהה את הבעייה החמורה כבר שנה קודם לכן או יותר, ומאז פצח ביוזמות רבות תנופה, כמו עניין הוד"לים ועוד.

אך מאז, הנה זה פלא, על אף מאמציו הכ-בי-רים של האיש, לא חדלו מחירי הנדל"ן לעלות.
רק בתקופת הממשלה האחרונה והקצרה של ממשלת נתניהו-לפיד עלו מחירי הדיור ב-9.4%.
וכמה הרוויח מזה נתניהו? בסוף 2014 העריך דה-מרקר את הוילה המרהיבה שלו בקיסריה ואת הדופלקס ברחביה ב-23-25 מיליוני שקלים (בלי להביא בחשבון את חלקה של אשתו שרה בדירה שירשה מאביה המנוח). זאת אומרת שהוא הרוויח על המחדל הנדל"ני שלו 2-3 מיליון ש"ח. הלוואי על כולנו מחדלים כאלה.

ואל תחשבו ששר האוצר שלו יאיר לפיד הפסיד על המחדל. הווילה שלו מוערכת ב-7.5 – 8 מיליון ש"ח. גם הוא הרוויח כמה מאות אלפים. גם זה הלוואי עלינו. ואילו לאח בנט יש ברעננה בית בשווי 10-11 מיליון ש"ח.

ומי שמצפה לגדולות ולנצורות מהרצוג ולבני, שרק ידע שגם הם עשו מכה יפה על דהירת מחירי הנדל"ן, עם 7-8 מיליון על הווילה של הרצוג בצהלה, ו-4.5-5 מיליון על הווילה של לבני ברמת החייל. וכן, אפילו הצדקת הידועה זהבה גלאון סופרת בשקט רווחי נדל"ן נאים מאוד בשנים האחרונות על הפנטהאוז שלה בפתח תקווה, 4.5 מיליון ש"ח.

אז אני לא מאמין לך, מר נתניהו, וגם לא לכם, האחים (בהשהייה) לפיד את בנט, ואפילו לא לכם, הרצוג את לבני וגלאון. כולכם בעיני אותה קליקה (כי אתם הרי עמדתם מאחורי הפרופסורים שגנבו את המחאה. שניים מגנבי המחאה, אחד מכל צד, טרכטנברג ויונה, מככבים אצלכם ברשימה). ומי שרוצה גם לשטוף את העיניים בנדל"ן של המיוחסים האלה מהחזירון העליון במו עיניו, הנה הפנייה לכתבה בדה-מרקר:http://www.themarker.com/news/politics/1.2526033

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: