דילוג לתוכן

הטבח ב"שארלי הבדו" ומלחמת העולם הרביעית (1): זו הכלכלה, טמבל

ינואר 9, 2015

הפיגוע במערכת העיתון הסאטירי בפאריז הוא עוד פרק במלחמת העולם הרביעית.*

מלחמת העולם הרביעית מתפרסת על פני העולם כולו. המוקד הוא במזרח התיכון, ערש לידתו של האיסלם והאזור שבו מרוכזות המדינות המוסלמיות. אך המלחמה, בהיותה מלחמת טרור וגרילה, שולחת גרורות רצחניות לרחבי העולם כולו, מאוסטרליה עד לצפון אמריקה, מדרום אמריקה עד ליבשת אירופה.

אירופה היא הבטן הרכה של הקואליציה המערבית.

באירופה חיים כ-60 מיליון מוסלמים. כאוכלוסיה של מדינה אירופאית גדולה. הם מפוזרים בכל רחבי היבשת, אבל מרוכזים בבירות ובמרכזים עירוניים באזורים התעשייתיים העיקריים, בדרך כלל בשכונות ובגטאות משל עצמם.

ברור שרובם הגדול של המוסלמים באירופה אינם תומכים בטרור הג'יהדיסטי. רחוק מזה. יש גם כאלה המגנים אותו. ועם זאת, הטרור ופעיליו מרגישים בשכונות ובגטאות כדג במים, גם כשרוב הדיירים אינם תומכיו. הבלתי מעורבים  לא יסגירו את הטרוריסטים החיים בקירבם למשטרות המקומיות. הם נוהגים "בסובלנות" במטיפים הקנאים במסגדים, והם מנסים לטאטא את הבעיה אל מתחת לשטיח.

מיד למחרת הטבח פרסם גוף הדובר בשם המוסלמים של אירופה הודעה האומרת שאין קשר בין הטבח במערכת השבועון הפאריזאי ובין האיסלם.

זה כמו להגיד שאין קשר בין "תג מחיר" או בין "המחתרת היהודית" ובין היהדות.

שטויות במיץ, בלבול ביצים ובלבול מוח.

20150108_180853

הכותרת בעיתון: המגזין הצרפתי משחק באש. מוצגת קריקטורה אנטי דתית בעמוד השער של השבועון שארלי הבדו. הציור המבזה את היהודי נשאר כמות שהוא, אבל הציור המבזה את הנביא המוסלמי טושטש מרוב פחד. צילום מסך מערוץ 10

 

הטרור הג'יהדיסטי יוכה כאשר הרוב המוסלמי יוקיע אותו, יאבק נגדו, יחרים אותו ויסגיר אותו. כאשר מגנים בדיעבד את הטבח ומכחישים קשר, עוסקים בגירבוץ לשמו, ובפועל מאפשרים את המשך פריחתו של הטרור.

אבל למה לבוא בטענות אל דוברי המוסלמים של אירופה, כאשר הנשיא האמריקאי ברק אובמה אינו מכיר עד עצם היום הזה בקיומו של טרור איסלמי? חס ושלום שיצאו מפיו, או מפי מישהו בממשל, המילים המפורשות? וכאשר הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד, שזה עתה טבחו טרוריסטים אכזריים תריסר מאזרחי מדינתו, קורא למה שקרה "מעשה ברברי", במקום לקרוא לילד לשמו?

*****

איך נוצרה וממשיכה לתפוח מדגרת הטרור הענקית באירופה?

זוכרים את הנשיא האמריקאי ביל קלינטון? זה שאמר: "זו הכלכלה, טמבל"?

גירסה מאונגלזת ומתומצתת של ההיסטוריוסופיה המרקסיסטית, התולה את ההתפתחות החברתית והפוליטית בהתרחשויות בתחום הכלכלה.

אז הנה, על פי שיטת קלינטון ומרקס,  הכלכלה של ההגירה המוסלמית לאירופה:

נניח שמחיר המוצר לצרכן מורכב מארבעה:

1. חומרי הגלם והוצאות האיחסון, שכ"ד ומימון – 25%

2. שכר עבודה – 25%

3. מסים – 25%

4 רווחים (של היצרן והמתווכים) – 25%.

והנה, כל טייקון וכל תאגיד יודעים, שככל שיצליחו להקטין את העלויות של מרכיבי המחיר האחרים, יגדל הרווח שלהם. אם ישאירו את המחיר בעינו, יגדל הרווח אוטומטית. ואם יצליחו להוריד את המחיר כתוצאה מהצמצום בעלויות, יגדילו את המכירות ושוב יגדלו הרווחים.

והטייקונים פועלים, כמובן, בכל החזיתות, כדי להגדיל את הרווחים: חוסכים בטיב חומרי הגלם (פאל קל?), משיגים הנחות מהבנק, מנסים להעלים מיסים (פרשת בנק לאומי?), וכמובן מנסים ללחוץ ללא הרף את שכר העבודה כלפי מטה.

מכיוון שבאירופה, וגם באזורים אחרים בעולם היה קשה להוריד את שכר העבודה, בגלל עוצמתם של האיגודים המקצועיים ומפלגותיהם הפוליטיות, לפעמים בשלטון ולפעמים בקואליציה,  ניסה החזירון לעשות את המלאכה בדרכי עקיפין, בעזרת הסנג'רים שלו, כמובן, מן העשירון העליון: בכירי הפוליטיקאים והפרופסורים, המשפטנים, השוטרים, העיתונאים וכו'.

אחת השיטות העקיפות להורדת השכר היא זו שהפוליטיקאים, הפרופסורים והעיתונאים קראו לה "אינפלציה", ואשר למעשה לא היתה יותר מזיוף המטבע: כמו שפעם מהלו את מטבע הכסף במתכות זולות, כך בדיוק מוהלים את כסף הנייר על ידי הדפסה של ניירות נוספים.

זאת אומרת: משלמים לשכירים אותה משכורת, לכאורה, או אף מעלים להם את השכר נומינלית – אבל בפועל התשלום קטן, כי שכר העבודה אינו מצליח להדביק את התייקרות המחירים.

המשכורת כאילו עולה – אבל צריך יותר משכורות כדי לקנות דירה או מכונית או 5,000 מילקי.

אלא ששיטת האינפלציה גרמה לבלגנים (זוכרים את משבר המניות הבנקאיות באייטיז?) שהזיקו אפילו לחזירון העליון, אצלנו כמו במדינות אחרות בעולם.

*****

בגרמניה – הכלכלה המשגשגת ביותר של אירופה אחרי מלחמת העולם השניה – היתה בעיית השכר חמורה במיוחד, כי הפיתוח התעשייתי המואץ הגביר את הדרישה לכוח אדם, ואם לא די בכך, היו גם איגודים מקצועיים חזקים.

ואילו שיטת האינפלציה לא באה בחשבון בגלל הזכרונות המרים מהתקופה שבין מלחמות העולם.

אז המציאו פטנט: יבוא כוח אדם זול, מרוחק תרבותית (שפה, מנהגים ודת) מהאוכלוסיה המקומית, ולכן כזה שלא ימהר להצטרף לאיגודים המקצועיים. כוח אדם שלא רק ייאפשר רווחים מוגדלים לבוסים מעצם העובדה שמשלמים לעובד פחות – אלא גם ילחץ את שכר העבודה בכל המשק כלפי מטה. גם לעובדים הגרמניים יוכלו לשלם פחות, כי הביקוש לעובדים ירד והאיגודים המקצועיים ומפלגותיהם יאבדו כוח.

וזה עבד.

*****

אצלנו בישראל יש לנו הדגמה מצויינת של התהליך הזה, בשם "המסתננים" מאפריקה.

במשך שנים ארוכות היה הגבול המצרי פרוץ ופתוח, ועשרות אלפים של מהגרי עבודה מאפריקה זרמו באין מפריע למדינת ישראל, כולל בתקופת כהונתו של ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו. למה? כי זה היה טוב למעבידים (כולל הממשלה והעיריות) ולחץ את השכר מטה-מטה.

וביבי הוא בסך הכל משרת של העשירים.

והתוצאות, כמובן, בשטח: האלפיון העליון (כמה מאות משפחות עשירות) והמאיון העליון (כמה אלפי משפחות עשירות) בסיוע שותפיהם מן העשירון העליון (הפוליטיקאים-פרופסורים-עיתונאים ושות')  הלכו והגדילו את הפער בינם ובין כל תשעת העשירונים שלמרגלותיהם.

מה שהפך את ישראל לאחת המדינות הבלתי-שיוויוניות ביותר בין המדינות המפותחות (בד"כ מקום שני אחרי ארה"ב, מדינה שבעצם כולה פועלים זרים, לא מאורגנים ובלתי סולידריים)

ומתי נגמרה בוננזת "המסתננים"? כשעלתה שוועת העניים של דרום תל אביב השמיימה, וכבר לא עזרו כל "העמותות" ו"ארגוני הסיוע" הליברלו-צבועים, המתוחזקים, איך לא, על ידי הטייקונים והתאגידים, זרים כמקומיים. מספרים כל מיני אגדות על "פליטים מסכנים" ו"זכויות אדם" ו"הגר והתושב" כדי למלא את כיסיהם של המאליאנים המשלמים את שכרם בעמותות.

מה שאני טוען תמיד: דמוקרטיה היא שלטון העשירון העליון, על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון.

*****

ובחזרה לאירופה: התעלול הגרמני הצליח להפליא עם מהגרי העבודה מטורקיה, והשכנים העשירים והמקנאים במדינות השכנות ראו כי טוב, ורצו גם הם.

וכך הגיעו עשרות מיליוני מהגרי עבודה לאירופה.

לכך היו כמה תוצאות. אחת מהן היא הירידה בילודה של הבאוכלוסיה המקומית.

כי השחיקה המתמדת בשכר העבודה היתה מלווה בתודעת צרכנות מתפתחת והולכת, שעודדה מאוד על ידי התרבות הטלוויזיונית החדשה.

אז מה יעשה זוג שכירים שרוצים לחיות טוב,  כמו שרואים בטלוויזיה,  וילה בפרברים או דירה עירונית מרווחת, שתי מכוניות, ריהוט בסגנון סקנדינבי (ולא של איקיאה), חופשות בחו"ל וארוחות גורמה?

הם יעשו פחות ילדים.

ילדים עולים ביוקר ומורידים את רמת החיים של ההורים.

זה מה שקרה בכל רחבי מערב אירופה, עם שיא בסקנדינביות.

תוצר מובהק של יבוא העובדים הזרים.

מה שכמובן מעודד עוד יותר את יבוא העבודה הזרה.

כי מי ישלם את הפנסיות של כוח העבודה הפורש, בהעדר דורות חדשים של ילדים ההופכים בתורם לשכירים ומפרנסים בהפרשות לקופות הפנסיה את הוריהם הפורשים?

וכך הולכים ותופחים הגיטאות של אירופה, משכנם של העובדים הזרים, וחממה של טרור.

——————————————————————————————————————-

 

* כמו כל מלחמת עולם, מדובר במלחמה שבה אחד הצדדים מבקש ליטול מידי הצד האחר את השלטון  בעולם.

כמו בכל מלחמות העולם עד כה, מדובר בניסיונות ליטול את ההגמוניה מידי הציר האירו-אמריקאי ("המערב").

פעמיים ניסו זאת הקואליציות שהונהגו על ידי גרמניה בחלקה הראשון של המאה  שעברה.

בפעם השלישית ניסתה את כוחה האימפריה הרוסית בהופיעה כ"סובייטית",  היתה זו "המלחמה הקרה" שנמשכה עשרות שנים – ניסיון שהסתיים בתבוסת הרוסים בסוף האייטיז ולווה בהתפרקות האימפריה.

עכשיו מנסות להשתלט על העולם שתי קבוצות איסלאמיות קיצוניות, אחת שיעית שבראשה עומד משטר ההייאטוללות השולט באיראן. והשניה סונית, ובמרכזה דאעש, אל-קאעידה והאחים המוסלמים. כמו בשלוש המלחמות הקודמות, מצהיר הצד התוקפן בגלוי כי זו אכן כוונתו – להגיע לשליטה בעולם, תוך השמדת המשטרים של אויביו.

בשתי מלחמות העולם הראשונות נערכה המלחמה בכלים קונבנציונלים מוכרים היטב. מלחמת חפירות ומלחמת תנועה בהשתתפות צבאות סדירים ענקיים וקצת גרילה. שתי המלחמות האלה ארכו שנים מספר. הראשונה נערכה בעיקרה באירופה, והשניה התפשטה גם לצפון אפריקה, ולמזרח הרחוק.  המלחמה השלישית, "הקרה", נערכה בכל העולם. בחלקה היתה זו שרשרת של מלחמות קונבנציונליות וגרילה שהתנהלו בעיקר במזרח התיכון ובשוליו (אפגניסטן), בקוריאה ובדרום מזרח אסיה (הודו-סין). כמו כן כללה המלחמה הזאת שימוש נרחב בשו-שו, דיפלומטיה, כלכלה, תעמולה ופסיכולוגיה.

—————————————————————————————————————-

ברשומה הבאה בסידרה: עוד על הכלכלה של הטרור. האינטרסיים התאגידיים של סוחרי הנפט והנשק.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: