Skip to content

בחירות 2015: המריונטות של הרפובליקאים נגד המריונטות של הדמוקרטים

דצמבר 12, 2014

20141211_133237

הנה לפניכם, פה למעלה (מאמר שפורסם היום ב"ידיעות אחרונות") אחת הסיבות לכך שאני כה אוהב את ירון לונדון.

נכון שכרבים מהאתאיסטים האדוקים של כנסיית הסכל אין לו מושג מה הוא שח כשהוא מדבר על תיאולוגיה (הנושא גדול עליהם), וכרבים מהליברלים המדומים של השמאל הוא מתברר שוב ושוב כז'דנוביסט לא קטן,  ויכולתי למנות עוד חסרונות. אבל מדי פעם הוא מביא יציאה שמוכיחה שלא הכל אבוד. שהאיש עדיין מסוגל להפעיל את התאים האפורים בלי התחשבות באידיאות-פיקס, במוסכמות עבשות ובקווים המתיישרים בצייתנות של העדריות השבטית.

כמה שנאמר: כל אחד, כגודל חסרונותיו – גודל יתרונותיו.

ובשתי ידיים אני חותם על השורה התחתונה של המאמר שלעיל:

"…על שיפור אחד כדאי לפתח דיון: איסור מוחלט להשתמש בכספי נדיבים שאינם תושבי ישראל. אני רוצה ללכת מכות עם החבר'ה מהשכונה שלי בלי עזרה מבחוץ."

שזו, אם לא אכפת לכם, אחת מהתמציות המזוקקות של הגדרת העצמאות המדינית, החירות הפוליטית, של משטר המתיימר להיות דמוקרטי באמת (ולא שלטון העשירון העליון על ידי העשירון העליון ולמען העשירון העליון).

לונדון מתשמש בדוגמא מהימים האחרונים כדי להדגים את כוונתו:

20141211_133240

"לצורך הבחירות הפנימיות במפלגתו גייס נתניהו 375 אלף שקל מתשעה תורמים, שכולם אינם מתושבי ישראל.  כמחצית הסכום נתרמה על ידי ארבעה בני משפחה אחת, בעלי עסקים ממיאמי, שכל אחד מבניה הרים את התרומה המירבית המותרת ליחיד – 46 אלף שקל. ח"כ שני דנון גם הוא הסתייע בהון מיובא, וצבר 189 אלף שקל מתורמים בארצות הברית…מהנתונים האלה עולה שאנשים שאינם אזרחי ישראל משפיעים מכספם הרב על תוצאות הבחירות. מי שקשור לבעלי הון גדול מקבץ תרומות בקלות רבה…"

צודק בכל מילה.

וזה גם בלי להזכיר במילה אחת את השערוריה הנמשכת של "ישראל היום".

כשאיזה איל הימורים, מיליארדר בינלאומי, מתחזק יומון מקומי שהוא בעצם שופר תעמולתי של ראש ממשלת ישראל הנוכחית.

וזה גם בלי להזכיר מה שיקרה אחרי שנתניהו יזכה במועמדות הליכוד לראשות הממשלה:  הררי הכסף  האדירים שישפכו פה על ידי כל מיני מיליונרים ומיליארדרים מאנשי המפלגה הרפובליקאית האמריקאית לתוך קופת הליכוד במערכת הבחירות עצמה.

ועכשיו הצצה קצרה למה שמתרחש מצידו השני של המתרס הפוליטי.

כלומר, יצחק (בוז'י) הרצוג ומפלגתו.

כידוע, נגועה הקריירה הפוליטית של הרצוג בכתם בל יימחה.

ב-1998-9, בתקופת מערכת הבחירות לכנסת ה-15 ולראשות הממשלה, שבה ניצח אהוד ברק, מילא  הפרקליט יצחק הרצוג (ממשרד הרצוג-פוקס-נאמן) תפקיד מרכזי: הוא היה זה שפיקח על העברת כספים רבים – מיליונים – מכמה מקורות בחו"ל, לשורה של עמותות מקומיות, שנשאו שמות שונים ומשונים, והתחזו לעסוק בשלל עניינים חברתיים, אך בפועל שימשו כולן למימון מערכת הבחירות של ברק.

בניגוד מוחלט לחוק.

מבקר המדינה בדק והעלה מימצאים חמורים, שהועברו לרשויות החקירה, שחקרו באזהרה, בתהליך שנמשך משנת 2000 ועד 2006 ונגמר בלא כלום מבחינת כל השותפים לעבירה.

אהוד ברק החליק החוצה בעזרת סיפור האגדה הרגיל: הוא טען כי "לא היה מודע לפרטי ניהול העמותות והעברת הכספים"  ואף "הנחה את מנהלי הקמפיין לפעול בהתאם לחוק".

ברור שעדותו של ברק "זכתה לאישור הנחקרים האחרים בפרשה."

אך הרצוג לא היה יכול לבחור בשיטה הזאת. הוא הרי זה שתפעל את העברת הכספים הבלתי חוקית, כך שהוא בטח היה "מודע" למתרחש.

ובתור עורך דין, הוא גם היה מודע לאי-החוקיות של הפעולה.

אז להרצוג הניחו להחליק החוצה בעזרת "זכות השתיקה".

תראו לי בבקשה עוד דוגמא לישראלי שהצליח להשתמט מהקלבוש באמצעות  "זכות השתיקה".

*****

כדי שלא יהיה מקום לטעות – ההתנהגות של המשטרה, הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה כלפי צמד מבריחי הכספים האלה, ברק את הרצוג מ"העבודה", לא היתה תקדימית.

באותה שיטה של טשטוש והחלקה מצד  "רשויות החוק" (איזה מושג מבדר) כלפי בכירים, נמלטו מהקלבוש, עוד באייטיז של המאה הקודמת,  ראש הממשלה יצחק שמיר וגזבר הליכוד דאז הח"כ אהוד אולמרט, שהיו מעורבים עד מעבר לצווארם בפרשה של גביית תרומות למערכת הבחירות של הליכוד, מקבלנים שלהם הובטחו חוזי בנייה שמנמנים בהתנחלויות אחרי הבחירות – תמורת נדיבותם כלפי מפלגת השלטון.

הבטחות שקויימו, דרך אגב.

כלפי אולמרט הופגנה העלמת עין דומה גם בפרשה פלילית מאוחרת יותר של תרומות בלתי חוקיות למערכת הבחירות של הליכוד, הידועה בשם "חשבוניות הליכוד".

*****

ומי היו הגורמים העלומים מחו"ל, שכמעט ולא הוזכרו במהלך הפרסומים על הפרשה, שתרמו את המיליונים ל"עמותות" של ברק את הרצוג?

אחד היה המיליארדר הקנדי צ'רלס  ברונפמן, זה שמשפחתו עשתה את הונה הגדול בהברחת משקאות משכרים מקנדה לארה"ב בתקופת האיסור על האלכוהול בשנות העשרים והשלושים של המאה שעברה, אבל מי סופר.

ברונפמן טען בפני החוקרים כי "לא ידע על הפעילות האסורה." הבנאדם, איש כספים, מיליארדר, תורם מיליוני שקלים, ו"לא ידע" מהחיים שלו.

והתורמת העיקרית הנוספת היתה "הקרן לישראל חדשה", הידועה בישראל דווקא כ"קרן החדשה לישראל" – גוף בעל ותק וניסיון רב שנים בבחישה בפוליטיקה הישראלית באמצעות מיליוני דולרים ירקרקים ומרשרשים.

ואם מישהו חושב שהקרן הסתירה את הפעילות הבלתי חוקית שלה ואת הבחישה באמצעות דולרים בפוליטיקה הישראלית, אינו אלא טועה.

שהרי מי שהיה אז נשיא הקרן, אליעזר יערי, שיגר  ממש למחרת הבחירות מכתב מטעמו לתורמים החשובים מאמריקה. המכתב נשא את הכותרת "מחשבות ראשוניות בעקבות הבחירות".  ובו כתב יערי בין השאר, בגאווה ובגילוי לב ראויים לציון כדברים האלה:

"אמש התרחש דבר גדול בישראל. החברה הישראלית, בתצוגה מדהימה של דמוקרטיה, הצליחה להשיג שתי מטרות: לסלק מהשלטון קואליציה ביזארית שגילמה סטגנציה פוליטית, הידרדרות מוסרית, וקלריקליות דתית וחברתית; ולהעניק לחברה הישראלית הזדמנות שנייה… בעקבות הבחירות, יכול כל אחד מאתנו – חברי מועצת המנהלים, אנשי הצוות, מתנדבים ואלפי התורמים – להרגיש סיפוק עם הערכים שמומשו בתוצאות הבחירות… אי אפשר להסתכל על מה שקרה ולא לראות את טביעות האצבעות הברורות והאמיצות של הקרן החדשה לישראל ושל 'שתיל'*… היום הוא יום גדול לישראל, הוכחנו ששינוי חברתי יכול להפיל שלטון פוליטי. משך השנים, הקרן טיפחה ועמדה מאחורי אותו פוטנציאל, שהתפרץ בין לילה כמו הר געש… אנו הקרן החדשה לישראל ויש ביכולתנו להיות כוח חשוב ביצירתה של ישראל חדשה".

ואם מישהו חושב ש"הקרן החדשה" תחשוב מחדש על צעדיה, או שהפרקליט השתקן והח"כ המועמד לרוטציה יצחק הרצוג למדו משהו מהפרשה של סוף הניינטיז, ויחשבו בזהירות את צעדיהם,  אינו אלא טועה גם הוא.

פרופסור אלון הראל: התנ"ך בתחת שלו

פרופסור אלון הראל: התנ"ך בתחת שלו

הקרן והפרקליט בשלהם.

הנה רק לאחרונה נודע  שלצורכי מערכת הבחירות המתקרבת כבר נוצר הקשר בין מפלגת העבודה ובין עמותה בשם "מולד", מיסודן של הקרן החדשה לישראל ושותפתה האנטישמית קרן פורד, ושל קרן "אנה לינד" מהאיחוד האירופי.

מי שהקים את "מולד" ועמד בראשה הוא אברהם  ("אברום") בורג, זה בעל הג'יפ מהסוכנות, שמאז עבר דרך אידיאולוגית ארוכה. ואילו כרגע מכהנות בקרן דמויות מסעירות כמו העו"ד הידוע מיכאל ספרד (זה שהיה ממחברי השאלות ל"סקר האפרטהייד" המפוברק), אחד פרופסור אלון הראל מהאוניברסיטה העברית שהסביר לעם ישראל בטלוויזיה בשעה שהפגין פעם בירושלים ש"התנ"ך זה בתחת שלי". (שרק נבין עם איזה עומקים אינטלקטואליים יש לנו עסק פה, ועם איזו עברית) וכן הפרופ' אווה אילוז שהיה לנו הכבוד לקרוא את דעותיה המה-זה-מעניינות במוסף "הארץ", ועוד דמויות מעוררות השראה מ"סולידריות עם שייך ג'ראח" ומ"שוברים שתיקה".

ו"מולד", היו סמוכים ובטוחים, היא רק ההתחלה. המון מרשרשים יזרמו מאמריקה ומאירופה למערכת הבחירות של הרצוג את לבני.

וכל אלה בתור שותפים לדרך של "המחנה הציוני" החדש.

****

אז גם אני, כמו לונדון, "רוצה ללכת מכות עם החבר'ה מהשכונה שלי בלי עזרה מבחוץ".

ואני מניח שיש עוד רבים מאוד כמונו.

אבל לא נראה שהולכים לאפשר לנו את זה.

גם במערכת הבחירות הזאת יככבו הבובות על חוט מהימין, ובראשם ראש הממשלה, אלה שבחוטים שלהם מושכים המילארדרים של המפלגה הרפובליקאית האמריקאית ועוד כל מיני מיליונרים ומיליארדרים יהודיים וגם כמה אוונגליסטים נוצרים חביבים  שבא להם לבחוש בקלחת המקומית להנאתם.

ומהצד השני כל מיני בובות על החוט מטעם המיליארדרים של המפלגה הדימוקרטית האמריקאית ומטעם מדינות אירופה והאיחוד האירופי וכל מיני קרנות של ארגונים קלריקליים אנטישמים, קתולים ופרוטסטנטים, שאף להם מתאימה מנה יפה של ליבוי שנאה וחרחור מלחמה תמורת הדולרים והיורו שהם משקיעים במריונטות המקומיות שלהם, אלה המבקשים את קולותינו בשם כל מיני אידיאלים נעלים.

ונא לא לחשוב שההון הגדול מחו"ל תומך רק בגדולים. לא לא. גם מרצ הזכים והטהורים, הקומוניסטים של חד"ש והרדיקלים של בל"ד נוטלים את חלקם  היחסי ההוגן מידי המיליארדרים, האימפריאליסטים והקלריקלים הזרים.

_______________________________________________________________________________

* 'שתיל' היא זרוע התיאום הארגונית של הקרן לישראל חדשה.

 

מודעות פרסומת
8 תגובות
 1. כמו בספורט, אם כולם לוקחים סמים, אז לאף אחד אין יתרון מעבר ליכולתו הראשונית. סך הכל נדפקות המפלגות הערביות, שלא מקבלות תמיכה מערב הסעודית למשל. מומלץ בעתיד.

  אהבתי

 2. עמירם, אתה טועה. שפע של עסקנים ערבים,כולל מועמדים לכנסת, של חד"ש ובל"ד מקבלים גם מקבלים. והם לא צריכים את ערב הסעודית. מיליארדרים אמריקאים, מדינות אימפריאליסטיות מאירופה וארגונים קלריקליים נוצרים מתחזקים אותם.הם אינם שונים במובן זה ממרצ.

  אהבתי

  • לא ידעתי. אם כך כולם עולים על קו הזינוק בצורה כלכלית שווה. לא בטוח שזה נכון מהבחינה שהפלגות הערביות אולי תאלצנה לרוץ כמפלגה אחת. זה בערך כמו ליצמן ירוץ עם לפיד. אז איכשהו הערבים בסוף נדפקים.

   אהבתי

   • נכון שמנסים לדפוק אותם, וזה גם מתאפשר בקלות, כאשר כל אחד יודע ש-77% מהערבים בישראל (לפי הסקר האחרון) חושבים הפוך מ"הנציגים" שלהם על החיים במדינת היהודים. ולכן רק חצי מהם טורחים לבחור והבחירה היא הרבה יותר חמולתית מאשר אידיאולוגית. אבל ההתנכלות למפלגות האלה היא כל כך שלומיאלית, שברור למדי שהם לא ייפגעו מבחינת מספר הנבחרים, ויש מקום לסברה שהם אפילו ירוויחו מהאיחוד (ולדעתי זה ילמד לקח חשוב את האידיוטים מהימין).

    אהבתי

   • סקרים זה דבר מאוד לא בדוק. אבל הבחירות החמולתיות למועצות המקומיות ברורות. גם קניית חמולות שלמות ע"י מפלגות, סוג ידוע לכולם. יתכן שהם ירוויחו מהאיחוד, אבל בחברה הערבית כמובחברה היהודית, יש ריבוי קולות. ולשים אותם תחת מכסה אחד, יביא לתוצאות שעוד לא ידועות.

    אהבתי

 3. עמירם, אם בוז'י ולבני יכולים לרוץ יחד, יכולים גם חד"ש ובל"ד או רע"ם תע"ל. זה לא אומר שאני לא מתנגד להעלאת אחוז החסימה. אני מתנגד, ולא רק בגלל הנקודה הערבית.

  אהבתי

 4. כן אבל בוז'י ולבני רצים מרצון והמפלגות הערביות ירצו מכפיה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: