דילוג לתוכן

השיר של עמיר בניון והנומנקלטורה הבולשביקית: בית דין שדה

נובמבר 25, 2014

מגעילים אותי ביותר הבולשביקים הז'דנוביסטים מן הנומנקלטורה השולטים בחלקים נכבדים של התקשורת והתרבות המקומיים. אתמול ערכה אחת הבולטות שבהם – יעל דן בגל"צ – בית-דין שדה לזמר עמיר בניון, בהשתתפות פרופסור למשפטים מהמכון לדימוקרטיה ודוקטור אחד ממרכז מוסאווא (שהוא דוגמא צבועה למופת של גזענות ערבית הנאבקת נגד הגזענות היהודית) וכמובן בהשתתפותה שלה, השדרנית, כאם בית הדין – והוא, בניון, כולה זמר.

ואחריה כבר החרו והחזיקו רבים, כולל, היום, בית הנשיא. כרגע שמעתי גם פרשן אחד ברשת ב' הטוען שלחומרה של דברי בניון "אין אח ורע".

משפט השדה לבניון מטעם הנומנקלטורה – הפקידות התרבותית של הבולשביקים מהתקשורת – נערך בגין שיר חדש של בניון, שבו – שומו שמיים – הוא מעז להביע את תיעובו כלפי רוצחים גזעניים, שכידוע, ולמרבית הצער, מצויים כאלה גם בין שכנינו ואחינו הערבים.

ובכן, לא זכורה לי מילה אחת של אותו פרופסור למשפטים או משפט אחד של אותו דוקטור ממוסאווא נגד חברם הפרופסור להיסטוריה זאב שטרנהל שהמליץ לפלשתינים לרצוח מתנחלים, או כלפי כתבת "הארץ" עמירה הס שהמליצה לפלשתינים לזרוק אבנים על יהודים (ואבנים הורגות), או גם ממש לאחרונה נגד גדעון לוי מאותו עיתון שטען שזו זכותם ואף חובתם(!) של פלשתינים לרצוח יהודים, גם בצורה שפלה. הפרופסור למשפטים כלל לא המליץ לבדוק העמדה לדין בגין מקרים כה ברור של הסתה לרצח. וכמובן שיעל דן מגל"צ גם לא שאלה לדעתו בעניינים האלה. זה בכלל לא עלה על דעתה.

אבל הבה נישאר בתחום האמנות והשירה, לרגע. הנה השורות הגרועות ביותר של בניון בשיר המדובר על "אחמד", הסטודנט הערבי כפוי הטובה, המחייך בגלוי וזומם בסתר:

"נכון שאני סתם חלאה כפוית טובה
זה נכון אבל אני לא אשם לא גדלתי על אהבה
זה נכון יבוא הרגע בו תפנה לי את הגב ואז
אני אתקע בך את הגרזן המושחז"

ועכשיו, לשם השוואה, למילים האלה שאין לחומרתן "אח ורע", קבלו מילים משיר אחר, שנושא את השם "המנון לגוש":

"אנחנו כיפות סרוגות… חיילים בצבא אדוני צבאות ובצבא הגנה לישראל.. ואת חג חירותנו, יום חג המצות הזה, בקדושה ובנענועי גוף מתמכרים, נחוג בהתכוונות ובמצותנו דם נערים פלסטיניים."

ובכן, מה תגידו? איפה המילים חמורות יותר? איפה ההסתה גרועה יותר?

והנה, ראו זה פלא, באותו יום בצהריים, שהקשבתי לבית דין השדה שנערך לזמר בניון בגל"צ, שמעתי גם שמי שחיבר את השיר התמים על דם הילדים הפלשתינים במצות של המתנחלים, זכה בפרס מפעל הפיס, בסך 100,000 שקלים!

אני תוהה, מה יש לנומנקלטורה הצבועה לומר על זה?

ורק עוד מילה אחת של בוז לפרסי מפעל הפיס ולאלה הנהנים מהם, בלי קשר למשורר הדגול מן השיר של הדם והמצות דווקא:

הפרס הזה הוא עוד דוגמא אופיינית של שלטון החזירון העליון, על ידי החזירון העליון ולמען החזירון העליון.

הבירוקרטיה בתפקיד איל הימורים (סוג של שלדון אדלסון?) גוזלת בטענות ובתואנות שווא את כספם של אזרחיה התמימים, רבים מאוד ביניהם העניים ביותר, דלים וחלכאים. הבירוקרטיה מקימה לשם כסת"ח קצת מבנים קהילתיים, ומחלקת רווחים בצורת משכורות של מיליונים בין פקידיה מהדירקטוריונים ומההנהלה, וקונה את שתיקתם של התקשורת ושל העלית התרבותית על ידי כל מיני פרסים כספיים נדיבים המחולקים לאלה שיש להם די והותר, או במקרה הגרוע ביותר – מספיק ודי.

בוז, בוז, ועוד פעם בוז, לאלה המנהלים את מפעל ההימורים הגזלני הזה ולכל מוטביהם, כולל יפיופי הנפש.
עמיר בניון לעומתם – מופת גדול של מוסריות, של נקיון דעת ושל אהבת אדם. הוא והם – כולל ההוא מדם הנערים הפלשתינים במצות של המתנחלים, כולל הפרופסור למשפטים, כולל ההוא ממוסאווא, כולל יעל דן מגל"צ – בכלל לא באותה ליגה. הוא רחוק מהם ככל שהיושר יכול להיות רחוק מהצביעות וככל שהאמת רחוקה מן השקר.

 

One Comment
 1. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  כבר הרבה זמן לא מבין את ה"פלונטר" הלוגי,בין ימין לשמאל .כניראה שזה

  הבדל גנטי ,ביולוגי כימי, שמשנה את המבנה הנפשי .יש לי תאוריה בנידון.

  אך אני עוד מחכה שמשהו בר סמכא יאשש אותה .רמז אפיגנטיקה .

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: