דילוג לתוכן

הפיגוע בבית הכנסת: ירושלים במלחמת העולם הרביעית

נובמבר 18, 2014

כבר די מעייף אותי  לעסוק בשטויות של החילוניסטים שמאלניסטים שמסבירים לנו שהטרור הוא ביטוי של שאיפות השחרור של שכנינו, תגובה הגיונית ואף "טבעית" על הכיבוש, הדיכוי, האפלייה, סיפוח ירושלים, ההתגרויות באל אקצה  וכל אלה.

הם פשוט לא מסוגלים להכיר במה שרואות עיניהם ולהבין מה ששומעות אוזניהם, כאותם אלילים של אבן ועץ שעיניים להם ולא יראו וגו'. אז מה הפלא שהפה והמקלדת מפיקים שטויות בקצב של מקלע, ברשתות, בטלוויזיה, ומחר בבוקר בטח גם בעיתון האנטישמי לאנשים חושבים.

הגרזן הפלשתיני למען אל קודס ואל אקצה

הגרזן הפלשתיני למען אל קודס ואל אקצה

אם גם הפיגוע האחרון, טבח בבית כנסת לצלילי "אללה הוא אכבר" לא משכנע אותם, הם כנראה חסרי תקנה וזהו.

*****

ושלא תגידו שהם אטומים לגמרי לענייני דת ולהשפעתם על התרחשויות מדיניות ופוליטיות. רחוק מזה. כאשר מדובר בטבח שערך ברוך גולדשטיין במערת המכפלה, או ברוצח של ראש הממשלה יצחק רבין, או בקשקשני הקירות של תג מחיר, או ב"תורת המלך" – מיד תשמעו דברים כדורבנות על הדת היהודית הקנאית והחשוכה על גבול הפגאניות וכן הלאה.

אבל כשמדובר  בטרור ערבי ומוסלמי, הם נוטשים כהרף עין את הכיוון הדתי ומתאזרחים. פתאום הכל על רקע לאומי, אזרחי, כלכלי, פוסט קולוניאליזם, אפלייה, הכיבוש, איזמים ולוגיות כחול אשר על שפת הים.

למה? כי הם גזענים: אנטישמים כלפי בני עמם ודתם האשמים תמיד, ופטרונים מתנשאים כלפי הערבים, שכביכול לא יודעים מה הם עושים ומה שפיהם שח – המלומדים של כנסיית הסכל והשמאל המזוייף כבר יסבירו להם מה  ב א מ ת הם עושים. למה ב א מ ת הם רוצחים יהודים בבית הכנסת.

כשהאמת היא בעיניהם מחמאה שנותן אדם לאמונותיו.

בקיצור, בדיחה אינטלקטואלית ואשפה מוסרית. מילים נרדפות לשמאל המזוייף ולכנסיית הסכל.

*****

כן, מתנהלת פה מלחמת דת. גם פה בירושלים. כמו במזרח התיכון כולו, מתוניס ולוב עד אפגניסטן, מתימן עד מחוזות הכורדים. מלחמה שהיא מלחמה עולמית המתחוללת גם בהודו ובסין, באוסטרליה ובקנדה, בארצות הברית ובדרום רוסיה.

האיסלם הקנאי, הכת השיעית מאיראן והכת הסונית על ענפיה השונים – מעזה ומסיני עד לצפון סוריה ועיראק, רוצה להשתלט על העולם. להשליט בכוח החרב את הפרשנות הרצחנית שלו לדתו של מוחמד, לטבוח במתנגדים (רובם בינתיים מוסלמים) ולהפוך את כל הכופרים לד'ימים – בני חסות.

הטמאים באל אקצה: כל היהודים מתנחלים

הטמאים באל אקצה: כל היהודים מתנחלים

זוהי תורתם של שני אלה שזעקו "אללה אכבר" בבית הכנסת היום בירושלים, בידם אקדח, סכין וגרזן ובליבם שנאה ורצח.

וכל אלה שמנסים להצדיק אותם ולהבין אותם, כל אלה שמממנים אותם ותומכים בהם, בכמה הם טובים מהם?

*****

מצחיקים הם אלה המבקשים לנקות את אבו מאזן, "הפרטנר" שלנו. זה "המתון". אותו אחד שאחרי לחץ לא מתון מצד שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי פרסם כאילו גינוי.

בידיעה ב-YNET הבוקר נאמר כי יו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) "מגנה את המתקפה על יהודים במקום התפילה שלהם ומגנה הרג של אזרחים, בלי קשר לזהות האחראים לו מכל צד שהוא". בנוסף נאמר כי "אנחנו דורשים להפסיק את הפלישות למסגד אל-אקצה ואת הפרובוקציות של המתנחלים ואת ההסתה של חלק מהשרים בממשלת ישראל. הגיע הזמן לסיים את הכיבוש ולשים קץ לכל מה שגורם לאלימות ומתיחות".

אבו מאזן: התוקפנות נגד המקומות הקדושים

אבו מאזן היום: התוקפנות נגד המקומות הקדושים

באיזו מידה של רצינות ניתן להתייחס למשפט הראשון בגינוי הזה (שהרי המשפטים שבאים בהמשך מהווים בעצם הצדקה לרצח)

קבלו את הודעת "הסיעה הפרלמנטרית של פת"ח" (שבראשה עומד אבו מאזן) מהיום:

"הסיעה הפרלמנטרית של פת"ח ברכה על פעולת ירושלים, אשר בוצעה על ידי שני תושבי ג'בל מוכבר, וגרמה למותם של ארבעה מתנחלים. את הדברים אמר דובר הסיעה, חבר המועצה המחוקקת ג'מאל טיראווי, שהדגיש כי הסיעה מברכת על פעולת בקשת השהאדה (מוות למען אללה) בירושלים, ומלווה לגן עדן את השהידים של משפחת אל-ג'מל."

והנה הדובר הרשמי של הפת"ח:

"במסגרת תגובתו לפעולה שהסתיימה במות שני מבצעיה, דובר תנועת פת"ח, אחמד עסאף, אמר בהצהרה לעיתונות כי 'ההתקפה היא תוצאה טבעית להפרות הישראליות בירושלים.'
כמו כן, עסאף הדגיש כי 'ממשלת נתניהו מכניסה אותנו למעגל אלימות.'
ומה באשר להבחנות הנעשות אצלנו בין אבו מאזן, הפרטנר השקול והמתון, ובין החומאס הקיצוני, המתלהם, הקנאי הדתי, שאנשיו מחלקים עכשיו ממתקים לרגל הצלחת הרוצחים  בחוצות הערים בעזה ובגדמ"ר?
והנה מדבריו של מחמוד אל הבאש,  השופט השרעי העליון ויועצו של אבו מאזן לענייני דת, כפי שהובאו באתר "מבט לתקשורת הפלשתינית":
 "הפיוס הלאומי הפלסטיני, עד מתי ימשכו הוויכוחים וההתגוששויות, בעניינים הקשורים באינטרסים של העם הפלסטיני ובייחוד של רצועת עזה?… על מה אנחנו (פת"ח וחמאס) חלוקים? האם אנו חלוקים על ירושלים, למשל? חלוקים על שחרור פלסטין מהים עד הנהר? חלוקים על מה? על מה הם חלוקים? על שר שאחראי על תחום כלשהו, על פקיד שצריך משרה? עניינים כאלה, למען השם, כל הדברים הקטנים האלה אינם שווים כלום מול האינטרסים של הציבור (הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 26/09/2014)
דברים שאינם הרבה יותר מציטוט של דברי אבו מאזן עצמו:
"אין חילוקי דעות בינינו [בין פת"ח וחמאס]. על האמונה? אין. ברשותכם. (חילוקי דעות) על המדיניות? אין. (חילוקי דעות) על ההתנגדות? אין. אז על מה אתם חולקים?  אז למה אתם (חמאס) לא הולכים לחתום על מסמך (הפיוס)?" (הטלוויזיה הרשמית של הרש"פ, 31/12/2009)
ובינתיים החמאס חתמו, כידוע.
אז אבו מאזן מגנה, ממהר להסביר שהכל בגלל התוקפנות של היהודים הטמאים, ובעצם משתף פעולה עם החמאס במלחמת הדת האיסלמית, ומי יודע אם אינו מוביל את עמו, כרגיל אצל מנהיגים פלשתינים, לעוד נאכבה אומללה.
7 תגובות
 1. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו.

  נוכח הדברים הברורים שכתבת ,איך נראית לך עכשיו אלת החוכמה ,

  ציפורה הלבנה ? כמה הבנה וידע יש לה להתמודד מול הדברים .אבו-

  מהזה פרטנר למה ? שומר נפשו ירחק והיא רצה אל זרועותיו בדחף

  עשייה בלתי נשלט והוא מוחץ אותה במקום ובזמן שנוח לו .משחק

  מתעתע הזוי, כמו סרט אימים בנלי .לא למדה דבר, פוליטיקאית טפלון

  ארוגנטית .כדי להציל את נשמתה, צריכה להתפטר מייד וצאת מהזירה

  שהכריעה אותה בנוקאאוט .

  אהבתי

  • בן ציון, לא זכור לי שהתייחסתי אי פעם אל ציפי לבני. אולי אני טועה וכתבתי עליה מילה או שתיים לקראת הבחירות. אולי. התקשיתי לגבש דעה עליה, ועדיין אני מתקשה. ברור לי שיש לה הרבה כוונות טובות, ונראה שכדאי שכולם יסתפקו בכך. גם אני.

   אהבתי

 2. בספר תורת הדתות, שיצא כנראה באמצע שנות החמישים תחילת השישים, נאמר בפתיח, כי יתכן שהוא כבר לא רלוונטי כיוון שהדתות הולכות ונעלמות מהעולם. המצב כמובן התשתנה. אבל כמו הרבה דברים, שהם לא שחור ולבן, אלא תמונה המורכבת מהרבה פיקסלים, כך המצב באזור הקרוב לנו. יש את החמאס, וכמות עצומה של 'אחים מוסלמים' במצרים. יש את הרצון בשטחים הכבושים בגדה למדינה עצמאית, שהטכניקה להשיגה תשתנה עד שתושג. או במשא ומתן או בדם. יש את עליית הדת בישראל.(מח"ט גבעתי עופר וינטר, שנלחם בשם' ה' 'בצוק איתן'). ויש עדיין תפיסה של מיליוני פלשתינאים וישראלים שהם חילונים. יש מרחק גדול בין הפלשתינאים למיניהם,ומלחמתם לעצמאות, לבין מלחמת דת.

  אהבתי

  • עמירם, לצעדי יש יותר מדי עדויות שההנהגה הפלשתינית מובלת על ידי פוליטיקה של שנאה, שבמרכזה השאיפה לחיסולה של מדינת ישראל, ולא מטרה חיובית כלשהי, כמו מדינה משלהם לצידנו. נראה לי שהם יהיו מוכנים איכשהו לבלוע מדינה עצמאית אך ורק אם ייראה להם שיצור מדיני כזה יוכל לסייע להם להשיג או לקדם את מטרתם העיקרית שאותה הזכרתי. בינתיים נראה לשני האגפים של ההנהגה – החמאס והרשות – שמדינה עלולה רק להכשיל אותם, מדובר בהנהגה מושחתת עד היסוד, המורכבת ממיליונרים כבדים בעזה וברמאללה, שמצפצפים צפצוף ארוך על העם שלהם. לא במקרה הם מאמצים את הגירסה של החדית' בדבר ההודנה הנכלולית, בדבר היהודים ככופרים שאחת דינם וכן הלאה. אילו היה בדעתם להשיג מדינה, היו יכולים לקבל אחת ב-1948, בתחילת שנות השמונים אחרי הסכמי קמפ דיוויד 1, וגם בעקבות הסכמי אוסלו, ובטח בקמפ-דיוויד 2 עם ברק וערפאת, ומאוחר יותר בעקבות השיחות בין אולמרט ואבו מאזן, ואפילו לא מזמן בעקבות מאמצי קרי. צריך להיות מאוד-מאוד-מאוד-מאוד תמים ואטום עיניים ואוזניים, וגם מאוד-מאוד מוטה, או קנוי על ידי מחרחרי המלחמה מאירופה ומאמריקה, כדי להאמין, כמו חלק מהמשמאל הישראלי, שכל הכשלונות האלה נגרמו על ידיהישראלים הנכלוליים. אין לי שום אמון בהנהגה הפלשתינית המושחתת, המובילה אותם מאסון לאסון, וכפי שכתבתי בסיום דברי, יש לי חשש שאבו מאזן מוביל אותם לנאכבה נוספת, כפי שעשו כל קודמיו,מחאג' אמין אל חוסייני ואילך.

   אהבתי

 3. למאפיהו. אני לא מרחיק כל כך עד מחאג' אמין אל חוסני. את אוסלו רצח יגאל עמיר. לגבי ברק ערפאת. ברק רצה לתת בטאבה את כל מה שלא הסכים לו בקמפ דיוויד. המפלגה שלו מנעה זאת ממנו. לגבי אולמרט, הוא לא השאיר מפה. לקח אותה איתו. לגבי ההנהגות, לפי התיאור שלך אין הבדל בין ההנהגות הישראליות והפלשתינאיות. לגבי הרצון הבסיסי שהם רוצים בעצמאות, פה אנחנו חלוקים. אני לא קנוי ע"י אף אחד, לפחות ככל שאני יודע.

  אהבתי

  • עמירם, ההבדל בין התנהגותו של בן-גוריון ב-1947 ובין התנהגותם של כל מנהיגי הפלשתינים לדורותיהם היא המסמלת ומסמנת את ההבדל בין מנהיג שרצה מדינה עצמאית לעמו (גם אם זו שהוצעה לו היתה רחוקה מרחק רב מאוד מהשאיפות של עמו ומהצהרת בלפור) ובין חרטטנים מתחפשים ושקרנים שמשתלטים בזה אחר זה אחרי שכנינו ואחינו הפלשתינים האומללים. אלה "המנהיגים" שהיו הראשונים לברוח מפה ב-1947/8 עם כל האליטה הפלשתינית, ואלה שמתחבאים היום מתחת לחולים ולפצועים בשעה שהם ממיטים אסון על עמם, וגם זה הטובע בשלמונים בשעה שהוא דן את עמו לחיים תחת כיבוש מתמשך.
   בשום אופן לא טענתי ואף לא רמזתי שאתה קנוי. נא שים לב למילה "או" בדברי למעלה.

   אהבתי

 4. אם נתייחס לבן גוריון, ערפאת מבחינה מסוימת דומה לו. התחיל מכלום, והגיע עד להסכם אוסלו. הסיפור של הפלשתינאים שהיו קלף מיקוח ע"י מדינות ערב, ידוע. זה השתנה לחלוטין עם הסכם אוסלו. במידה ולא נגיע לפתרון, כמו ההסכם עם מצרים, שגם נגדו הועלו טענות מאוד דומות לטענות שיש נגד הפלשתינאים, הביצה תתרחב ותעמיק, וגם אנחנו נשקע בה. לא מעט אנשים פונים לדת כשאין דרך אחרת, וזו התקווה היחידה. ראה עליית ש"ס. והקצנה דתית ולאומנית משני הצדדים. העתיד מבטיח הרבה פחות מעתידות של ממסטיק בזוקה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: