דילוג לתוכן

סטטוסים 4/ תראו מי שמדבר על שקרים, החתולה, העורב והעציץ וכמה נשאר לאומללים של עזה

נובמבר 17, 2014

הסטטוסים שלי בפייסבוק בשבוע החולף

אז מי שקרן יותר, השב"כ או "הארץ"?

תראו מי שמדבר. כרגיל מספק לי "הארץ" את החיוך הראשון על הקפה של הבוקר. וכמעט כרגיל – מדובר בכוכב גדעון לוי. קבלו את הכותרת של מאמרו היום (יטום א', 16.11.2014): "תראו מי מדבר". וכדי שנבין מיד במה המדובר – המאבק סביב "עובדה" האחרון בין הרמטכ"ל וראש השב"כ – הנה ציטטה מהמאמר:
"בני גנץ ויורם כהן לא נמצאים במצב שבו הם מסוגלים לדבר על מוסר או על יושר… הם עומדים בראש שני ארגונים שהשקרים הם אמנותם…גם על יושר צריכים שני אלה להתקשות בדיבור. חלק ניכר ממלאכת השב"כ בנוי על שקרים. תלי תלים של שקרים…השקר נחשף רק כי הוא תועד…"

2014-11-16 12.40.32

נו, אם האבחנות האלה של לוי לא מצחיקות אתכם, כדאי שתראו מהר רופא. נסו להיכנס פעם לגוגל ולהקיש את המילים "הארץ" ואת השם "גדעון לוי" בצוותא חדא עם המילה שקר, כל שניים לחוד או שלושתם ביחד – וראשכם יסתחרר עליכם מרוב דוגמאות מאלפות. אפילו השכ"ב שמלאכתו בכך (מה שנכון נכון, ארגוני שו-שו מרבים בפרקטיקה הזאת) יכול ללמוד מ"הארץ" (שלכאורה, כעיתון, אמור לספק עובדות ואמיתות, חה-חה) כמה שעורים טובים בתורת השקרים.
ובאשר ללוי – ויי ויי. והכל גם מתועד לעייפה. החל מ"נוהל חמור" המצמרר, על הערבי שקשרו אנשי מג"ב לחמור שהודהר עד שהערבי נהרג מפציעה בראשו (מאת גדעון לוי, לא היה ולא נברא), או הפיברוק של תוצאות סקר האפרטהייד, שהיה מפוברק בפני עצמו, אבל מכיוון שתוצאותיו לא סיפקו את לוי – הוא שיקר גם באשר אליהן (ואבוי, תועד) כדי לייצר כותרת שיקרית. או גם איציק לאור שפרסם על מקרה במלחמת לבנון הראשונה כאילו ש"צה"ל פוצץ את המסגד בעין אל חילווה על מאות מתבצריו כולל ילדים" (להד"ם) – ואלה רק דוגמאות מעטות מים גדול – מה ים, אוקיאנוס של שקרים – שבהם מתמחים "הארץ" ולוי (בגלל עצלותי הבאתי כאן מעט שבמעט מתוך ספרו של בן דרור ימיני "תעשיית השקרים").
או, בשלוש מילים –
תראו מי שמדבר.

 

חתולת החצר נגד העורב ובצל העציץ

 

10426724_758757867507704_7475164984464751756_n

לפני כמה חודשים, ביוני, ניהלה חתולת החצר שלי מאבק זועם וקולני בשעת בוקר מוקדמת במרומי עץ הסיגלון (בגובה של 5 מטרים מעל הקרקע) מול עורב מזדמן, שאפשר היה לומר שציפצף עליה, רק שעורבים, כידוע, לא בדיוק מצפצפים. 

20141109_111716

והשבוע, ללא רוח קרב נראית לעין, תפסתי אותה נחה לה בצל העציץ שבאמצע העשב (הריונית? בקרוב נדע)

החמאס גונב קצת, הרשות הרבה, ומה נשאר לשיקום תושבי עזה

הנה מה שהבנתי מצפיה בלונדון וקירשנבאום (09.11.2014): נציג הרשות מאשים את החמאס שהוא גנב 20% מכספי הסיוע שהופנה לשיקום הרצועה לצרכיו (מנהרות?). ואילו דובר החמאס מאשים את הרשות כי היא גנבה 50% מכספי הסיוע לשיקום הרצועה לענייניה שלה בגדמ"ר. אז מה נשאר לצורך שיקומם של תושבי הרצועה? פעולת חיסור פשוטה מביאה את התשובה: 30% מכספי הסיוע. לדעתי, אגב, מדובר בהערכת-יתר. אבל את מי מעניינים תושבי עזה האומללים כשהם לא מככבים בתעשיית הסנאף האנטישמית של החמאס, השמאל המזוייף והתקשורת המערבית הרקובה והמושחתת?

ארבעה עורבים שומרי חוק בחוף נהריה

DSCF7044

 

From → פוליטיקה

2 תגובות
  1. החתולה והעורב, יופי של תמונה. דרך אגב, עורבים אוהבים אוכל של חתולים, וגונבים להם. כידוע העורב לקחן.

    אהבתי

    • עמירם, זה היה בשבע בבוקר צח של יוני כשהתעוררתי בבהלה לשמע קקפוניה אדירה של החתולה המייללת והעורבים המקרקרים (בשלב הראשון היו שניים). מכיוון שהארוע נמשך חומש עד עשר דקות הספקתי להנגיע למצלמה, אבל בינתיים אחד העורבים התעופף. זה שנשאר לא ויתר ואפילו התקדם כלפי החתולה על פני הענף הדק כמתגרה בה לקפוץ. אבל היא ביצעה לבסוף הערכת מצב נבונה, ירדה מהעץ הגבוה והותירה את העורב לחגוג לבדו על העץ.

      אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: