דילוג לתוכן

פיגוע הדריסה בירושלים/ בלעדי –  מתוך מאמר המערכת של העיתון לאנשים חושבים מחר:

אוקטובר 22, 2014

 

 

עם כל הצער על מותה (בטרם עת) של הצעירה הישראלית בירושלים כתוצאה מפגיעת מכונית בחלק הערבי של ירושלים, מן הראוי לבחון את האירוע המצער על רקע התמונה הכללית.

ראשית, יש לזכור כי זה לא כבר, במבצע "צוק איתן" בעזה,  הומתו על ידי צה"ל 454.2 ילדים פלשתינים, בנסיבות העתידות להחקר בקרוב על ידי ועדת החקירה של מועצת זכויות האדם של האו"ם, כשכבר עכשיו  ברור שחלק גדול מהטיעונים של הגורמים הישראלים נשמעים על פניהם כתירוצים, וסביר שיידחו.

שנית, יש לשים לב לכך שהמקרה המצער שלעצמו הוא חלק משרשרת ארועים שבהכללה אפשר לכנותם כ"אינתיפאדה השלישית", והם מבטאים, אמנם בדרכים אלימות לעתים, את הרגשות של העם הפלשתיני לנוכח הכיבוש הישראלי האכזרי בכלל, וניסיונות הסיפוח וההשתלטות בירושלים בפרט.

שלישית, נראה כי יש לבחון בדקדקנות את נסיבות הפגיעה בנהגה הפלשתיני של המכונית,  שכתוצאה מהמגע עם הפגוש שלה נפגעה הצעירה הישראלית. על  פניו בהרור שבשעה שנפגע, כבר לא נמצא הנהג בתוך המכונית, והוא נפצע קשה מירי מקרוב של אנשי כוחות הביטחון של ישראל בשעה שכבר לא היווה סכנה לאיש.

ולבסוף, טוב תעשה משטרת ישראל אם תערך בכוחות מוגברים למניעת פעולות נקם על ידי האספסוף היהודי המוסת, כפי שקרה בהזדמנויות קודמות, כמו למשל במקרה של הרצח המתועב והאכזרי באופן חסר תקדים, של הנער מוחמד אבו חדיר.

 

 

 

 

 

 

 

2 תגובות
  1. gidon567 permalink

    אתה רוקד על הדם, בוש והיכלם!

    אהבתי

  2. ריקוד החרבות.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: