דילוג לתוכן

בשולי שלושה נאומים באו"ם (2): נאום נתניהו, ההיסטוריה עולה על השולחן

אוקטובר 6, 2014

לא, עדיין לא מאוחר מדי לדון בנאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באו"ם לפני שבוע.

היום, כשמהדהד הפיצוץ האדיר ממזרח לטהראן וזגוגיות נשברות בבירה האיראנית,  מהדהד גם אותו נאום של נתניהו באו"ם – אף  בלי קשר למקורו של הפיצוץ המסתורי, שסביר להניח כי לא יוודע במהרה.

20141006_190655

הנאום הזה מהדהד גם כשנודע לצרכני התקשורת בעולם כי בעוד ימים אחדים תוצא להורג באיראן אשה צעירה,  שנשפטה בעוון רצח של קצין במשרד הממשלתי למודיעין ולביטחון. המשטר באיראן אינו מתעניין בטענתה של הנידונה, שהרגה את האיש תוך כדי ניסיון אונס אלים.

באותה הזדמנות פרסם ארגון "אמנסטי אינטרניישל, כי באיראן – זו בעלת המשטר החדש – כבר הוצאו להורג השנה, בדרך כלל בתליה על מנופים יפאניים, 170 איראנים שנידונו למוות. 30 בכל חודש.

ההוצאות להורג במשטר ההייטאטוללות  נמשכות כסדרן, כאילו לא פסע נשיא הקודם מחמוד אחמדינג'אד ופינה את כס השילטון לנשיא רוחאני "הליברל" ולחברו שר החוץ זריף  "החייכן".

הנאום של נתניהו באו"ם הדהד גם כשהכריז בשבת ראש ממשלת החמאס בעזה, עיסמאיל הנייה: "נמשיך לבנות ולפתח את נשק ההתנגדות…נפתח את הנשק שלנו כך שהטילים יגיעו לטווח הכי רחוק בים, ביבשה ובאוויר, עד לשחרור האדמה"

הנאום של נתניהו יהדהד כשישוסף גרונו של הקורבן הבא של ארגון "המדינה האיסלאמית".

הוא יהדהד  כשהטרור של האיסלאם הקנאי יכה באסיה ובאפריקה, ואם הכל יתנהל לפי התכניות של דאעש – גם באירופה וביבשת אמריקה.

הטמבלים הרגילים אצלנו (כבר הסברתי שאני נדרש לביטוי הזה כדי שלא להיגרר להגדרות שיבטאו בצורה מדוייקית יותר את מה שאני חושב עליהם), מהתקשורת ומהפוליטיקה, זילזלו בנאומו של נתניהו אשתקד ונפלו על האף. הם עושים זאת שוב, וסביר שהתוצאות יהיו בהתאם. זה בגלל שהטרור האיסלאמי – של דאעש ושל כל השאר, אינו עומד להסתיים תוך כמה חודשים.

וכל עוד הוא נמשך,  יהדהד הנאום של נתניהו.

ראש ממשלה נתניהו באו"ם: על השולחן

ראש ממשלה נתניהו באו"ם: על השולחן

אך הטמבלים מהתקשורת, מרוב שינאתם לנתניהו, מועלים בתפקידם לדווח אמת לקוראיהם, מועלים בתפקידם לפרשן על סמך עובדות ולא בהתאם למאוויי לב. כשם שהטמבלים מהפוליטיקה סומכים על זכרונו הקצר של הציבור.

*****

הנה עיקר דבריו של נתניהו ביום ג' שעבר:

...כמעט בכל מקום שאנו מסתכלים, האיסלאם הקיצוני נמצא בתנופה. אלה אינם סתם קיצונים. זה אינו האסלאם. זהו האיסלאם הקיצוני. קורבנותיו הראשונים הם לרוב מוסלמים אחרים, אולם הוא אינו חס על איש. נוצרים, יהודים, יזידים, כורדים – שום אמונה, דת או קבוצה אתנית אינה חומקת מידיו, והוא מתפשט במהירות בכל מקום בעולם…

…עבור האיסלאמיסטים הקיצוניים, כל פוליטיקה היא גלובלית. כיוון שהיעד האולטימטיבי שלהם הוא לשלוט בעולם…דאעש וחמאס הם שני ענפים של אותו עץ רעיל. דאעש וחמאס חולקים אמונה פנאטית אותה הם חותרים לכפות הרבה מעבר לשטח בו הם שולטים כעת…

…מה שמשותף להם, משותף לכל האיסלאמיסטים הקיצונים: בוקו חראם בניגריה, א-שבאב בסומליה, חיזבאללה בלבנון, א-נוסרה בסוריה, צבא המהדי בעיראק וענפי אל-קאעדה בתימן, לוב, הפיליפינים, הודו ומקומות נוספים. חלקם סונים רדיקלים. חלקם שיעים רדיקלים… כולם חותרים ליצור מובלעות הולכות וגדלות של אסלאם קיצוני בהן אין כל חופש או סובלנות, בהן נשים הן בבחינת רכוש, נוצרים מושמדים ומיעוטים נרמסים…
שאיפתו של האסלאם הקיצוני לשלוט בעולם נראית מטורפת… אולם…ישנו מקום אחד בו זה עלול להתרחש בקרוב: המדינה האסלאמית – איראן…במשך 35 שנים, איראן  חתרה ללא פשרות למילוי המשימה הגלובלית שהציב שליטה המייסד, האייטולה חומייני: "אנו נייצא את המהפכה שלנו לעולם כולו, עד שהקריאה 'אין אלוהים מלבד אללה' תהדהד ברחבי העולם כולו."
מה שמתאר כאן נתניהו, הגם שאינו אומר זאת באלו המילים, הוא מלחמת עולם.
מלחמת עולם במובן זה שהמערכה מתנהלת על פני כמה יבשות, ומאיימת לפרוץ ליבשות נוספות. מלחמת עולם מבחינת  ההיקף והגיוון של הכוחות המשתתפים בה.
מלחמת עולם מבחינת סכנותיה הנוראות, כולל הסכנה הגרעינית –  אם תצליח איראן להצטייד בנשק כזה.
רק השבוע התפרסם כי גם דאעש לוטש עיניים לאיראן, בתיקווה להשתלט על האפשרויות הגרעיניות שם.
מלחמת העולם הרביעית.
 
אין דבר מקורי בביטוי הזה.   הפרשן האמריקאי הידוע נורמן פודהורץ פירסם בשנת 2008 ספר בשם "מלחמת העולם הרביעית, המאבק הארוך באיסלמו-פאשיזם".
וראש הממשלה הישראלי, אף שלא קרא לכלב בשמו המפורש –  כלומר, לא קרא להתרחשות שהוא מתאר מלחמת עולם –  עשה כל דבר מלבד זאת. הוא תיאר את מהות המלחמה: האיסלאם הקיצוני נגד כל השאר (כולל האיסלאם המתון). הוא תיאר את היקף המלחמה, ואת סכנתה החמורה ביותר.
וחשיבות הנאום שלו בכך, שהוא היחיד שעשה זאת על בימת האו"ם.
נתניהו העלה על השולחן מה שכמעט כל האחרים  מנסים לטאטא אל מתחת לשטיח.
ברשומה הקודמת בסידרה הזאת עסקתי בנאומו של אובמה. חשיבותו של אותו נאום בכך, שהנשיא האמריקאי עבר כברת דרך חשובה בתפיסת המציאות. 
במידת מה הוא הצליח להיפרד מעמדת הפרופסור השמאליברלי, הלכוד ב"פוליטקלי קורקטנס" וב-WISHFUL THINKING, שאיפיינה את תפיסת עולמו עד לא מזמן, וגילה נכונות מסויימת להתחבר למציאות הפוליטית שהוא נדרש אליה ולקרוא לדברים בשמם.
אך החלק המכריע של התקשורת המערבית השמאליברלית, הרקובה והמושחתת, עדיין מפגר  אחרי הנשיא האמריקאי.
זאת העיתונות שבתקופת המלחמה בעזה שימשה כמפיצה של סרטי סנאף נתעבים, מופקים ומבויימים על ידי אלה ש"אוהבים את המוות כמו שהיהודים אוהבים את החיים". מפיצה של חצאי אמיתות והסתה אנטישמית שכוונה נגד מדינת ישראל.
כולל הסניף המקומי של העיתונות הרקובה והמושחתת הזאת.
גם משום כך הם מנסים להמעיט בחשיבות נאומו של נתניהו, בסיקורו, ובהבנת משמעותו.
כשם שהם מנסים לטאטא אל מתחת לשטיח את המציאות הבינלאומית ואת המהלך הנוכחי של ההיסטוריה העולמית, כך הם מנסים לטאטא אל מתחת השטיח גם את תיאוריה של המציאות הזאת, בפי נתניהו, או כל אחד אחר.
ככל שהתיאור מדוייק יותר, הוא מעצבן אותם יותר. המציאות מתנגשת עם האידיאולוגיה שלהם.
מהלך המאורעות עומד בסתירה לצרכים התעמולתיים.
התקשורת השמאליברלית עושה זאת בשיטה שאנו מכירים היטב מתולדות הסכסוך הישראלי-ערבי: שיטת ההתעלמות. מה שלא נוח, מה שלא עולה בקנה אחד עם התיאוריות המפוצלחות ועם האידיאולוגיה הכוזבת – לא קיים.
*****
בנאומו הביא נתניהו כמה ציטטות מדברי האנשים המובילים את מלחמת האיסלמיסטים הקנאים והאלימים נגד כל היתר.
מנהיג דאעש אבו באכר אל בגדדי שאמר לפני כחודשיים: "לא ירחק היום שבו המוסלמי יצעד בכל מקום כשליט. המוסלמים יגרמו לעולם לשמוע ולהבין את משמעות הטרור ויהרסו את סמל הדמוקרטיה".
חאלד משעל, מנהיג החמאס: "אנו אומרים זאת למערב. אתם תובסו בידי אללה. מחר, אומתנו תשב על כס (השלטון ב-) העולם"…
מפקד משמרות המהפכה באיראן, הגנרל מוחמד עלי ג'עפרי. "האימאם שלנו לא הגביל את המהפכה האסלאמית למדינה זו בלבד. חובתנו היא לסלול את הדרך לממשלה איסלאמית עולמית."
בתקשורת המערבית המפוקפקת, כולל שלנו,  מתייחסים לדברים מפורשים  מסוג זה כמו שהתייחסו בזמנו (ועדיין מתייחסים)  לדבריו של יאסר ערפאת על טיבו האמיתי של הסכם אוסלו בעיניו, הדברים שאמר במסגד ביוהנסבורג או באוזני דיפלומטים ערביים בשבדיה: כלומר, שמבחינתו מדובר במעשה רמיה, מזימה שהיא חלק מ"תורת השלבים" האמורה להביא לחיסולה של מדינת ישראל.
תפקיד התקשורת, מבחינתם, אינו להביא את האמת בפני קהל קוראיהם.
תפקיד התקשורת, מבחינתם, הוא לטשטש את האמת. להחביא אותה מתחת לשטיח.
השקר הוא ברירת המחדל שלהם. 
——————————————————————————————–
ברשומה הבאה: בשולי הנאום של אבו-מאזן
2 תגובות
  1. בעיני הנאומים של נתניהו או של כל אחד אחר, הם סוג של דבר שיכול להשתנות בנאום הבא. כמו הבטחות של פוליטיקאים.

    אהבתי

    • עמירם, לומר שפוליטיקאי עשוי לשנות את דעתו זה כמו לומר שהשמש תזרח מחר בבוקר. אבל עד אז, זה מה שיש, ומתייחסים למה שיש, לא למה שעשוי (או לא) להיות.

      אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: