דילוג לתוכן

ספר/ בן דרור ימיני, תעשיית השקרים

ספטמבר 28, 2014

בן דרור ימיני/ תעשיית השקרים/ ידיעות אחרונות, ספרי חמד 2014/ 415 עמודים

ספרו של בן-דרור ימיני "תעשיית השקרים" עוסק בתנועת האנטישמיות החדשה ומתווכח איתה. מדובר באותו זן של אנטישמיות שהצטמח ושגשג בשמונים השנים האחרונות, מאז התחילה להתברר חשיבותו של הישוב היהודי בארץ ישראל. ביישוב הזה, ובמדינה שצמחה ממנו, מתמקדת שנאתה של  האנטישמיות החדשה. כשם שהיהודי הבינלאומי היה האוייב המוצהר של האנטישמיות המסורתית, כך בדיוק היהודי הישראלי (כלומר, זה שוויתר על בינלאומיותו) הוא אויבה של האנטישמיות החדשה.

ברור שהיפוך התפקידים הזה של היהודי אינו מועיל לו בכלום. מבחינת האנטישמים החדשים, ירש היהודי הישראלי ("הציוני") את כל היסודות המפלצתיים של היהודי הבינלאומי, האירופי, הגלותי. הנחש  היהודי  שהוא גיבורם של "הפרוטוקולים של זקני ציון" התחלף בנחש הציוני  שהוא גיבורם של הפרוטוקולים של הקואליציה האיסלמו-שמאליברלית-ניאו נאצית הפועלת נגד ישראל.

הספר של ימיני עוסק בחלק האיסלמו-שמאליברלי של הקואליציה הזאת. רק בשוליים הוא מתייחס לניאו-נאצים ולחלקם באנטישמיות החדשה.

אין זה סוד ש"הפרוטוקולים של זקני ציון" הוא פרי עבודתו של תועמלן ופלגיאטור בשירות החשאי של הצאר הרוסי בתחילת המאה הקודמת, שביסס את הספר על שורה ארוכה של בדותות מוחלטות, סתם שקרים סוג ג'.

ומה עושה בעצם ימיני בספרו? הוא מפריך בצורה שיטתית את השקרים המרכזיים שעליהם מתבססת האנטישמיות החדשה, ומצביע על עוד כמה מאות שקרים שהופצו "על הדרך" על ידי שקרני הקואליציה האיסלמו-שמאליברלית.

ג'נוסייד מתוצאת אבו מאזן והשמדה חלקית מתוצרת הפרופסור הישראלי

אחד השקרים המרכזיים שמפיצים האנטישמים החדשים הוא שקר הג'נוסייד. אין זה מקרה שאבו מאזן, שקרן מועד, בחר לנפנף בשקר הזה בנאומו האו"מי האחרון. ימיני מביא בספרו (עמוד 98) את הסיפור הבא: באתר "יאהו" יש עמוד פופולרי, "תשובות" (ANSWERS) שבו משיבים הגולשים עצמם על שאלותיהם של חבריהם.  התשובה המומלצת של גולשי יאהו לשאלה "כמה פלשתינים נהרגו מאז 1948?" היא – מיליון וחצי. 1,500,000. אין זה מקרה שזהו הרושם של גולשי יאהו. די במילה עצמה, שבה עושים האנטישמים החדשים שימוש נרחב ותכוף, כדי להעלות בדעתו של השומע והקורא מספרים גדולים.

taasiyat_hashkarim(4)

לתעמולה האנטישמית החדשה חשוב להאשים את ישראל בהשמדת עם  והסיבה ברורה: מה שעשו הנאצים ליהודים, עושים היהודים בישראל לפלשתינים. זה הרושם שהם מבקשים לעורר. ימיני מציין שבסקר שהוזמן ב-2012 על ידי הבונדסטאג התברר ש-41% מהגרמנים חושבים ש"ישראל מנהלת מלחמת השמדה נגד הפלשתינים". גם במדינות אחרות באירופה יש שיעורים קטנים קצת יותר של נשאלי סקרים שנפלו למלכודת השקר הזה. פרופסור ישראלי אחד, מהאנטישמים החדשים, לב גרינברג, המפרסם גם ב"הארץ", כתב ב-2004 בעיתון בלגי תחת הכותרת "ג'נוסייד סמלי", ש"מכיוון שהעולם לא ירשה הכחדה טוטאלית, ישראל מבצעת השמדה חלקית". המילים "סמלי" ו"(השמדה)חלקית" הם כמובן אילוץ מצער מבחינתו: הוא  אקדמאי המקבל את משכורתו ממשלם המיסים הישראלי.

ומה האמת? ימיני מביא את המספרים. מאז 1948 נהרגו במלחמות הישראליות/ערביות (כולל מול הפלשתינים, כמובן, וכולל "צוק איתן" האחרונה) בין 100,000 ל-120,000 ערבים. מתוך זה – פחות משליש הם פלשתינים. ב-47/8 נהרגו כ-13,000 פלשתינים. בתקופת "פעולות התגמול" של שנות החמישים נהרגו בין 2,700 ל-5,000 פלשתינים – פדאיון ומסתננים (לפי בני מוריס). באינתיפאדה הראשונה נהרגו 1,481 פלשתינים (לפי בצלם),  בשניה – 4,843 (בצלם), ב"עופרת יצוקה – 1,398 (בצלם) ואחריו עד סוף 2013 – 544 (בצלם) וב"צוק איתן" – למעלה מ-2,000. יש לזכור שחלק גדול מההרוגים הפלשתינים היו טרוריסטים ולוחמים.

לשם השוואה: בשנה אחת, 1982, הרג השליט הסורי חאפז אל אסאד, אביו של הקצב הנוכחי מדמשק, בין 20 ל-30 אלף מבני עמו המוסלמים באל-חמה. ימיני מביא שורה של מספרים מאלפים: אחרי הבחירות באלג'יריה ב-1991 נהרגו יותר מ-100,000 אנשים. במלחמת האזרחים הראשונה בסודאן (1955-72) היו כחצי מיליון קורבנות.  במלחמת האזרחים השניה שם, זו שפרצה ב-1983, כבר נהרגו בין 200,000 ל-600,000 אנשים. ההערכות בדבר הנספים בביאפרה נעות בין 600,000 ל-3 מיליון. הערכות על מספרי ההרוגים באפגניסטן מדברות על 1.5 מיליון הרוגים עד לתום הפלישה הסובייטית, ועוד 400,00 במלחמת האזרחים, וכן גם 47,000-61,000 מאז פלישת הקואליציה האמריקאית. בסומליה נהרגו כחצי מיליון אנשים. בבנגלה-דש – כמיליון וחצי.  ימיני מביא גם מספרים מסוריה, מאינדונזיה, מעיראק, מלבנון, מתימן ומצ'צ'ניה – העושים לצחוק את הטענה של האנטישמים החדשים בדבר ה"ג'נוסייד" הישראלי בפלשתינים.

הדיבורים על ה"ג'נוסייד" שעורכת ישראל בפלשתינים הופכים מגוחכים במיוחד כשמתברר מה קרה לתוחלת החיים, לתמותת התינוקות ולריבוי הטבעי בגדמ"ר אחרי הכיבוש הישראלי ב-1967 – כולם תולדה של העלייה ברמת הרפואה וברמת החיים, התזונה והתברואה שמקורן בקשרים הישראלים-פלשתינים. תוחלת החיים  הממוצעת שעמדה על 64.48 שנים ב-1968 הגיעה ל-72.64 ב-2010 (הבנק העולמי, עמוד 157). בהשוואה בינלאומית, תוחלת החיים בגדה (75.46) היא גבוהה יותר מאשר בהונגריה, בערב הסעודית, ברומניה, בוונצואלה, ברומניה, בברזיל, בטורקיה, באיראן ורוסיה. (נתוני הסי.אי.איי, עמוד 158). והנה מה שקרה לתמותת התינוקות, שעמדה על 152 עד 162 לאלף לידות בשנת 1967: היא ירדה ל-132 ב-1974 ול-53-63 ב-1985. בהשוואה עולמית, המצב בגדה – 13.98 תינוקות מתים ל-1,000 לידות, ובעזה – 16 ל-1,000, טוב יותר מאשר במכסיקו, בונצואלה, וגם בטורקיה ובאיראן הששות כל כך לשמור על הפלשתינים מפני הכובש הציוני (סי.אי.איי. עמוד 160).

ככה עושים ג'נוסייד, ד"ר (להכחשת שואה) אבו מאזן? כמה מבצעים  "ג'נוסייד סמלי", או "השמדה חלקית", פרופסור (חה-חה-חה) גרינברג?

האנטישמים החדשים ורצח ילדים

אחת הטענות הנבזיות ביותר של האנטישמיות המסורתית, נגעה לרצח פולחני של ילדים על ידי השטן היהודי. ברור שהאנטישמיות החדשה, האיסלאמו-שמאליברלית,  לא מסוגלת לוותר על הצימוק הזה. ימיני מקדיש פרק בספרו לשקר הזה ("הורגי הילדים" עמודים 211-220), שאחד החשובים שבמוביליו הוא עיתון "הארץ" שלנו, על אוכלי הנבלות וחובבי סנאף-הילדים המככבים שם.

מכיוון  שהתברר בבתי המשפט בצרפת שהסיפור של הרג הילד מוחמד א-דורה מתחילת האינתיפאדה השניה הוא עוד שקר קטן ונתעב של האנטישמים החדשים (אחרי שהערוץ השני בצרפת  נאלץ להסגיר לידי בית המשפט את הנוסח הלא ערוך של הצילומים), כתב גדעון לוי בעיתונו: "בשטחים מתבצע הרג ילדים שערורייתי…אין הרי ספק שצה"ל הרג והורג ילדים. לכן העיסוק המגוחך בשאלה(בדבר מותו של הילד א-דורה), שלא תיפתר עוד לעולם, איננה אלא סערה בכוס מים מעופשים. צריכה להיות סערה גדולה ונוראה, אבל בעניין אחר לגמרי: למה ממשיך צה"ל להרוג ילדים בשיעורים כה מבעיתים".

ימיני מציין שלוי או "הארץ" לא הביאו, כמובן, שום תימוכין לכך שהתנהל או מתנהל "הרג ילדים שערורייתי" או שמדובר ב"שיעורים כה מבעיתים". ימיני גם מזכיר את  הצהרת החמאס (שנמצאו לה תימוכין בשטח) שהארגון "עושה שימוש בנשים ובילדים על תקן של מגן אנושי. ומי שאינו מוכן להשתתף ב'תעשיית המוות' כפי שהגדיר אותה שר הפנים של חמאס, פתחי חאמד,  מנדבים אותו בכפיה, כפי שהוכיחו סרטי וידיאו שצולמו בתקופת הקרבות."

החל מדקה 4.25 בסרטון

בהעדר מחקרים משווים בנושא זה, מזכיר ימיני (בעמוד 216) מחקר של שלושה חוקרים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה שבדקו את התפלגות האוכלוסיה הכללית בעזה לעומת התפלגות ההרוגים שם ב"עופרת יצוקה". הבדיקה העלתה "חוסר מתאם מובהק בין התפלגות לפי גיל ומין באוכלוסיה לבין התפלגות הנפגעים. לא רק שרוב ההרוגים היו פעילי טרור, גם בקרב הנפגעים הלא מזוהים, שנכללו ברשימת 'הבלתי מעורבים', היו הרבה יותר גברים בגיל הלוחמים מאשר בני ובנות קבוצות אחרות." ימיני  כותב שבגלל הריבוי הטבעי הגבוה בעזה (ג'נוסייד, זוכרים?) קבוצת הגיל של "ילדים וצעירים" (עד גיל 18) הם למעשה קבוצת הרוב, או כמעט רוב בין הפלשתינים. אך כאשר מגיעים להרוגים – הם מהווים רק אחד מתוך חמישה או משישה – "כלומר:  הרבה פחות מחלקם באוכלוסייה, ובוודאי פחות מחלקם בקרב המשתתפים בעימותים עם חיילי צה"ל. המסקנה ברורה: צה"ל עשה מאמץ מיוחד כדי שלא לפגוע בהם."

אבל מה לגדעון לוי ולעיתונו "הארץ" ולאמת עובדתית כלשהי? מעמדה של האמת ב"הארץ" דומה למעמדה בפרוטוקולים של זקני ציון.

ל"הארץ", יש קולגות בחו"ל, בעיתונות המערבית הרקובה והמושחתת. לדוגמא ה"אינדפנדנט" הבריטי שבמאמר שהתפרסם בו כונתה ישראל "קהילת רוצחי ילדים" (עמוד 217). ימיני מזכיר כי כוחות בריטיים היו מעורבים בלחימה בעיראק, והנה, "על פי מחקר של 'לנסט' המקובל על כוחות הקדמה בבריטניה נהרגו כ-100,000 בני אדם (בעיראק). 46% מההרוגים, לפי אותו מחקר, הם ילדים מתחת לגיל 15…" (לעומת, כאמור, פחות מ-20% בלחימה בעזה, כאשר כאן מדובר בפגיעה בילדים וצעירים מתחת לגיל 18, מה שמחמיר בהרבה את משמעות התוצאות בעיראק והאופי הברוטאלי של הלחימה שניהלה שם הקואליציה המערבית בהשתתפות בריטניה) אז מה, שואל ימיני, האם ה"אינדפנדנט" המכובד קורא גם לבריטניה קהילה של רוצחי ילדים?

ברור שלא. את התואר הזה משמרים עיתונים שמאליברלים אנטישמים כמו "אינדפנדנט" או "הארץ" רק ליהודים. רק לצה"ל הישראלי.

 

 

 

 

 

3 תגובות
 1. מעניין חשוב ביותר וכאיש עסקים הייתי שמח להביא ללקוחות שלי בחול ספר זה
  האם תורגם לאנגלית?
  איציק

  אהבתי

 2. איציק, ככל הידוע לי טרם יצאה מהדורה אנגלית, אך אני מניח שעובדים על התרגום וזה יגיע.

  אהבתי

 3. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו .

  חבל שאין פילוח יותר מדוייק .כמה נהרגו במלחמות "קונוונציונליות" וכמה במעשי טבח של

  אירגוני טרור.החל מרצח אלכסנדר זייד וטבח היהודים בחברון . הפילוח היה מדגים מי המנוול

  האמיתי והמניעים שלו .

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: